Kapat

Batıl inançlarınız var mı? En saçma batıl inançlar hangileri?

Batıl inançlara inanır mısınız, batıl inançlarınız var mıdır? En çok yaptıklarınız nelerdir? Sizce en saçma gelen batıl inançlar nelerdir?

Güncellemeler:
Hemen aklıma gelen birkaç tane yazım dedim ben de komik ya bunlar :)

Sağ avuç kaşınırsa para gelir, sol avuç kaşınırsa elden para çıkar.

Akşam tırnak kesilmez.

Akşam sakız çiğnenmez, akşam çiğnenen sakız ölü etidir.

Hamile kadın as ererken neye bakarsa doğacak çocuk ona benzeyecektir.

Bir erkek iki kız arasından geçerse köşe olur.

Ayakkabının ters gelmesi hastalığa işarettir.’

Bıçak elden ele verilmez önce masaya konur sonra diğeri masadan alır..
Neler varmıs arkadas. eglenıyorum valla okurken :)
ara ara hala cevap gelıyo :)

0|0
68|47

En İyi Kız Görüşü

• sen kendin nerdeyse hepsini belirtmissin koca kari laflarinin.

1) kara kedi uğursuzluktur görünce saçını tut.

2) merdiven altından geçme uğursuzluktur.

3) yonca nın yaprak sayısına göre uğuru vardır

4) nal uğur getirir

5) evin içinde karınca geziyorsa ev bereketlidir.

6) evin içinde kaplumbağa besle bereketi artırır.

7 ) nazardan korunmak için iç çamaşırlarını ters giy.

8 ) çamaşırlarını içine içine katlama felaket olur.

9) çamaşırlarını üstünden çıkarttığın gibi ters bırakma işlerin ters gider.

10)yatağının düzeltmeden çıkma aklının yarısı evde kalır.

11)ayna kırılması 7 yıl uğursuzluktur.

12)birinin elinden bıcağı tükürmeden alma düşman olursunuz.

13)birini gözünden öpme gözlerin ona hasret kalır.

14)üzerindeki kıyafetin bir yerlerini üzerindeyken diktirme kısmetin dikilir.

15)kapının eşiğinde olurma kapıda kalırsın.

16)birinin üstünden atlama boyu uzamaz.

17)ekmak ufaklarının üstüne basma şeytan çarpar.

18)tuvalette şarkı söyleme şeytan karışır.

19)ıslık çalma şeytan eve toplanır.

20)Ayakkabının ters gelmesi hastalığa işarettir.

21)Iki catal/kasik/bucak kullanan kadın dul kalır

22)Köpeğin vakitsiz gece havlaması, horozun vakitsiz ötmesi, öküzün gece böğürmesi kötü şeylere işarettir

23)Bismillah demeden yemek yiyen kişi doymaz. Şeytan da onunla birlikte yemek yer.

24)Kapının önünde oturan kişi iftiraya uğrar

25)Duvar dibinde uyumak iyi değildir, insan çarpılır. vs vs.

Bana göre dilek tutma agaca kurdele asmada batildir, yada ölüden medet ummak, noel bayrami (Türklerin noeli yilbasi eglencesi olarak kutlamasi sacma geliyor ve tuhafima gidiyor! NOEL YILBASINDA DEGILDIR Dogum gününde Kurban bayramini kutlar gibi birsey yapiyorsunuz!), putperestlik taslardan dua ederek saglik beklemek vs.

2|2
    0|1
    • bunların biçoğunun gayet mantıklı açıklamalarıyla yapılş şekilleri vardır örn veriliek olursa merdiven altından geçme derler çünkü başına birşeyler düşebilir dikkatli ol anlamındaki atasözü içi bağtıl insanlarca bağtıllaştırılmıştır esasen sözler değildir bağtıl olan insanlar..sözlerin suçu yok..

• 0)yatağının düzeltmeden çıkma aklının yarısı evde kalır. İYİMİŞŞ BU :d

• sapla samanı karıştırmışsın

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 67

• benim batıl innçlarm yokda bunlar çk tuhafıma gtmişti

Avrupalılar'da uğursuzluk getirdiğine inanılan bir sembol de 17 rakamı. Akdeniz ülkelerinde ve özellikle İtalya'da 17 numaralı hane veya kapı numarası bulunmaz. Uçaklarda, otobüslerde 17 nolu koltuk bulunmaz. 17 rakamının uğursuzluğu Romalılar zamanından kalma. Roma rakamlarının yer değiştirmesiyle ''VIVI'' yani ''Yaşadım o halde öldüm'' anlamına gelirmiş

-Şapkayı yatağın üzerine koymak ölümü simgeler. Bunun nedeni Ortaçağ'da ölen askerlerin miğferlerinin mezar üzerine konması ve doktorların şapkalarını hasta yatağının üzerine bırakmasından kaynaklanmaktadır ama şuna çk güldüm : Bazı Avrupalı toplumlarda yüzüğün genç kızlara armağan edilmesi sakıncalıdır. Genç kızın evde kalması tehlikesini yaşatır. Evlilik ve nişanlılık dışında hiçbir şekilde hediye edilmez

0|1
    0|0
    • batılılar baska ama turk batıl ınancları bambaskaa :)

• bunlara göre yasayan varsa vay haline:)

• 13 hangi ülkenin uğursuz rakamıydı ? =)

• ugulamamaya özen gösteriyorum , bunlarda benim bildiklerim :)

* Ayakkabı çıkarıldığında ters dönerse, ayakkabı sahibinin tez vakitte öleceği düşünülür

* Bir evin başında baykuş öterse, o evde biri ölür ya da bir yıkım olur.

* Bir evin başında baykuş öterse, o evde biri ölür ya da bir yıkım olur.

* Elleri diz üzerinde kavuşturmak, parmakları birbirine geçirip el bağlamak iyi değildir, insanın kısmeti kapanır.

* Gece aynaya bakanın ömrü kısa olur.

* Bir kişinin üzerinde dikiş dikilirse o kişinin kısmeti bağlanır.

dahada neler vardırr nelerr bilmediklerimiz ama bunlara takılırsakk hayat gercekten cekilmez olur onu biliyorummm :)

1|0
    0|0
  • Batıl inançlara, batıl inanç dememizin nedeni zaten inanmıyor oluşumuzdur ;) Fakat buna saçma dememiz anlamsız olur.

0|0
    0|0
  • Bıçak olayına dikkat etmeye çalışıyorum saçma ama napiyim işte:)

0|1
    0|0
  • senin dediklerin

Sağ avuç kaşınırsa para gelir, sol avuç kaşınırsa elden para çıkar.

Akşam tırnak kesilmez.

Akşam sakız çiğnenmez, akşam çiğnenen sakız ölü etidir. bunları biliyorum :D bide ayağının altı kaşınıyorsa biri doğum yapıyormuş ha bide önünden kara kedi geçerse uğursuzluk getirirmiş.. daha birsürü vardır ben bunları biliyorum

0|0
    0|0
  • ohooo çok var :)

benim bi uğurlu kolyem var :) batıl inanç oluyo değil mi bu da:)

bi evin üstünde baykuş gördüm mü uğursuzluk diyorum.

ayna kırdığımda evde kalıcam sanıyorm:D

gece tırnak kesmek ve sakız çiğnemek.. aklıma gelenler ama eminim çok daha fazlası

elden ele bıçak makas vb verince o kişi ile kavga edermissin

kara kedi görmek.

bi söküğü yada tüğmeyi kıyafet senin üzerindeyken diken birisi çok dikkatli olması gerek çünkü kısmetini dikermiş çok düzgün olmalı eee daha dahaa :) bunlar :)

0|0
    0|0
    • kara kedı bı ahmagın uydurdugu bırsey. bılım adamları kara kedılerle ılgılı çok çarpıcı acıklamalar yaptı okuyun derım ;)

• Aynennn öyleee hurafe anacım bnlar .p :)

• yukarıda yazdığın herşey hayatımızda olan söylenen ve inanılan şeyler yanlılmı yanlış kesinlikle ama yapıyoruz hayattımızda

0|1
    0|0
  • gece tırnak kesilmez

0|1
    0|0
  • bi tek nazara inanırım

0|2
    0|0
  • " Ayyy çok güldük başımıza bişi gelmesin kıss " derim arasıra basarım kahkahayı ...

1|0
    1|0
  • merdiven altından geçmemek.

makası açık bırakmamak

ters teklik

kesici bir aleti direkt elden vermemek.

0|0
    0|0
  • var var ohoo doluu:))yanan sobaya su dökülmez,pıçak elinden birisine verilmez yaa alınmaz,gece tırnak kesilmez,sol elle yemek yenmez,kapının eşiğine oturulmaz daha çok ama aklımdakiler bunlar:)

0|0
    0|0
    • Yanan sobaya su dökülmez batıl inanç değil =)

• :D Evet yanan sobaya su dokmek batıl ınanc degıl hatta ınanc degıl sadece bır gereksınım Sobaya sumu dokulur ya :D

• solaklara acıdım ya neden sol elle yenmesin ki?

• epsi saçma gelir ama maalesef benim de var. uğur taşım var benimiçin kritik günlerde boynuma takamasam da yanıma alırım.

0|0
    0|0
  • Tahtaya vurmak ve gece tirnak kesmemek

0|0
    0|0

• güncellemene katıldım

0|0
    0|0
  • Batıl inancim yoktur, o yuzden hepsi saçma gelir bana. Ama en uç noktasi 13 rakami olsa gerek. Sanki digerleri cok mu ugurlu da, bu ugursuz.

0|0
    0|0
  • hhıhh sorumu çalmışsın :D

link

0|0
    0|0
  • var ayakkabı ters dnmesı bıde kara kedı

0|0
    0|0
  • güncellersen gelir tabii :)

0|0
    0|0
  • eşyalarını ters katlamak uğursuzluktur.. ayna kırıldı bişey olacaktı olmayacak vs vs :D gece aynaya bakma da var

0|0
    0|0
    • doğru gece aynada şeytanı görürsün derler birde yapılan büyüleri aynadan gösterirler diye duydum batıl inanç olmaya bilir bu ayna meselesi =)

• Hala kara kedi gördüğümde bi kuş görene kadar saçımı tutasım gelir de artık yapamıyorum utanç verici geliyor:))

0|0
    0|0
  • Ara sıra zodyak hakkında atıp tutmak...Burcum şu,burcun şu ve böyleyiz,böylesin muhabbetleri...Yeterince batıl :)

0|0
    0|0
  • Batıl inanç değilde vedalaşırken hoşçakal denilmesinden hoşlanmam.O kişiyi birdaha hiç göremicekmişim gibi gelir.

0|0
    0|0
    • evet benm arkadasımda öyle. brak hoscakalı kib dedgınde deme böyle korkuyrm nıye boyle dıyson falan dıyodu :)

• Gece yatağımın altına bakmadan uyuyamıyorum bakmazsam gece bişiler gelip ayaklarımı kopartcak gibi geliyo buda benim batıl inancım sayılırmı ?

0|0
    0|0
  • - Çok gülen, çok ağlar

-Kulak çınlaması,hıçkırmak birinin onun hakkında konuşması

-Sağ göz seyirmesi iyiye,sol göz seyirmesi kötüye işarettir

-Kara kedi uğursuzluk getirir

-Çöplük yanından ve üstünden geçmek cin çarpması

-Köpeklerin havlaması kötüye işarettir

-Gece dışarı çıkılması şeytanın zarar vermesine

bunlara inanıyorum :D

0|0
    0|0
  • benim değilde annemin var ya üzerimde birşey dikildiği zaman kafamın üstüne de ip koy diyo benin düğümlenir falan filan diyo ya :D

0|1
    0|0
  • Valla ben inanmam da gece yatarken aynaya bakarım. O da ömrü kısaltırmış öyle diyolar :/ ne alaka bilmiyorum

0|0
    0|0
  • 'kapı eşiğine oturulmaz,evde kalırsın'derdi babannem :)

1|0
    0|0
  • Yok inanmam. Hepsi birbirinden saçma birini diğerinden ayırmam.

0|1
    0|0
  • kulağım çınladı bizi biri andı :DDD

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    37
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 47

• Gece tırnak kesilmemesi olayı şöyleymiş ben bi yerden duydum. eskiden falan köylerde elektrik olmadığı için gece tırnak kestiğin zaman nereye sıçrar göremessin birnin ayağına batar falan diye söylenmiş. Valla ben söyleyenin yalancısıyım :D

1|0
    0|0
  • Senin dediklerinden ikisini ben yazacaktı avuç kaşınınca para olayı ve bıçak elden ele verilmez :)

Artı olarak küçüklükten beri duyduğum bazı şeyler var mesela köpek bir evin yakınında ulursa o evde birisi ölür derler, kedi olayı da var küçükken herkes saçını tutardı siyah kedi görünce :D:D:D birde bir çocuk doğduğunda ağzına kim tükürürse çocuk ona benzermiş ne kadar saçma bunu yapan insanı da gördüm, birde gece ölenin mi neydi üstüne bıçak konulurmuş ben arkadaşımı aradım durakta buluşacaktık gece babam öldü dedi koşa koşa gittim üzüldüm de salonlarındaydı üstünde de bıçak vardı sonra araştırdım batıl inançmış,

Birde sağda solda okuduklarım var yerlere yatırır gülmekten;

- Yeni doğan çocuk bayram günü dişi eşşeğe ters bindirilip :D köyün etrafında gezdirilirse ömrü mutlu geçermiş.

- Çocuk dünyaya geldikten sonra yıkanıp tuzlanır ve sofraaltı denilen beze (örtüye) sarılırsa tokgözlü olurmuş.

- Ayakkabılar ters dönerse şeytan üzerinde namaz kılarmış.

0|0
    0|0
  • Hayır yok.Çünkü bu batıl inançların hemen hemen hepsinin eski şaman kültürlere ait olan inançlar olduğunu biliyorum.

Örneğin ateşe su dökmek uğursuzluktur.Neden? ateşe tapan fars-hint kültürünün inançlarına aykırıydı.

1|0
    0|0
  • g*tüm kaşınıyo kesin biri küfür ediyo bana :D

benim batıl inancım bu :D ama hep de çıkar warya :D kulak çınlaması, g*t kaşınması :D

hoş şeyler değil :D

1|0
    0|0
  • normal inancım da yok

bu durumda onlar da batıl oluyor bana göre

gece tırnak kesmeme, masaya vurma, kara kedi muhabbetlerini hep saçma bulmuşumdur

0|0
    0|1
    • güncellemede son yazdığın güvenlik için la :)

• guvenlık degıldır yaa cok duydum ugursuzluktur dıye sonrdan kıvırmıslar guvenlık dıye : :)

• bizimkiler güvenlik diyor, kayar, el kesilir filan diye :)

• inandığım herşeyi zaten beynimde var etmişimdir vardır inanmadığım benim için yoktur paraya avuç kaşınması çok sık çıkar karşıma böyle inandığım için avcumun kaşınmasını ona yorarım ama her harukarda insanın hayatı boyunca para kullanımı olmasından kazanmasıda harcamasıda rast gelieği kaçınılmazdır BEN DERİM Kİ ÖZETLE SEN AKLINDA VAR EDERSEN VARDIR YOKSA YOK

0|0
    0|0
    • akil var mantik var tek bu merdiven meselesini aradan cikarip yorum yapman biraz tuhaf digerlerinide acikla madem. zaten merdiven altindan gecen aptallar varmi acaba? ben söylenenleri yazdim hic birine inanmiyorum ama nickin gibi cokcokbilmissen sen haklisin polemige girmek istemiyorum.

• Batıl inancım yok, batıl olmayan inançlarım var.

0|0
    0|0
  • Batak veya poker oynadıgımda kagıdı masaya yuz ustu 2 kere surtup kenarıylada masya cızgı atarım oyle acarım

0|0
    0|0
  • küçükken kara kedi olayına bende takılırdım arkadaşlarım saçını çek derlerdi bende bi yandan saçımı çekerken oğlum yalan bunlar inanmayın derdim :))

0|0
    0|0
  • Çocukken kötülerin yanına cadı, iyilerin yanına melek gelir demişti biri. Ben hep Cadıyı beklerdim :D

Batıl inançlara inanmam :)

0|0
    0|0
  • kırık kaldırımlara basmamak

0|0
    0|0
  • batıl inançmı oda ne :=)

0|0
    0|0
  • Hic yok sanirim bende dusundum aklima gelmedi.

0|0
    0|0
  • batıl adı üstünde ama gelenek ve görenkelere göre yaşam tarzını benimseyen insanlar sanki bunlar sahiden gercek inanc ve yaşam şekli imiş gibi yıllardır yutturmaya devam ettiler biz insanlara hemde usulca ve sessizce

0|0
    0|0
  • ayakkabı yada terlik tersse hemen düzeltiyorum :)

0|0
    0|0
  • gece p*rno izliyip uyuyunca rıyamda seks yapacagımı dusunurum buda benim batıl inancım cunki %3 olasılıkla bu gerçekleşiyor malesef :/

0|0
    0|0
  • benim öyle yokda çevremde var :D annem bazılarına mecbur uymamı sağlıyor :)

akşamları tırnak kesmeeee etmeeeeeeeeeee aynaya bakmaaaaa gurbete damat gıder gıbısınden oluyormus :D ama yapıyorm inat

0|0
    0|0
  • batıl inanç değil de, totem yaparım çok. mesela şu kurdeleyi sağa koyarsam şu olacak gibi saçma şeyler. ya da sürekli izlendiğim kuşkusu vardı eskiden. artık yok geçti tabi.

0|0
    0|0
  • Batıl inancım yok ama halk arasındaki en yaygın olarak gördüklerim ;

Nazar boncuğunu put niyetine kullananlar

Şeytan kulağına kurşun diyerekten kulağına dokunup üç kere tahtaya vuranlar

0|0
    0|1
  • Kara kedi gördüm, düşmanıma sattım.

0|0
    0|0
  • kara kedinin uhursuzluk getirmesi bence en sacma batil inanci

1|0
    0|0
  • batıl inancı geçtim herhangi bişeye karşı inancım bile yok

1|0
    0|0
  • batıl ınancım yok cok sukur allah ınancım var...

0|0
    0|0
  • siyah iphone ile beyaz iphone yan yana durarsa steve jobs un ruhu gelir

0|0
    0|0
  • insan saçma dediği batıl bi inanca nasıl inanır ..adı üstünde batıl değil mi?

0|0
    0|0
  • ekmek ters koyulmaz.ayakkabılar ters donerse cevrılır

0|0
    0|0
  • Evliliğin ilk günü (gerdek gecesi) erkek veya kadın, hangisi önce uyursa o daha evvel ölürmüş. :D :D

0|0
    0|0
  • At nalı asılan yere nazar isabet etmezmiş.

0|0
    0|0
  • hayırr yoook...

0|0
    0|0
  • takma takma kafana tokadan başka:)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17
Yükleniyor...