Birinin size yalan söylediğini anladığınızda ne yaparsınız?

Arkadaşlar, biri size yalan söylese bunu karşıdakinin yüzüne mi vurursunuz yoksa yüzüne vurmadan araya mesefe mi koyarsınız?

Güncellemeler:
Ben kimseye yalan söylemem,herkese karşı dürüst olmaya çalışıyorum ama bana yalan söylendiğini farkettiğimde cidden çok üzülüyorum :(
Eksi puan veren ben değilim
Aslında karşımdaki kişi bana yalan söylemiyormuş,sonradan öğrendim.. O kişinin dürüstlüğü hoşuma gidiyordu,yalan söylediğini sanmıştım ve çok üzülmüştüm :(

0|0
88|119

En İyi Kız Görüşü

• yalanını fark ettiğimi belli etmem ve her şey normalmiş gibi davranmaya devam ederim,yalan söyleme nedeninden emin olduğumda karşısına geçer düzgünce konuşurum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 119

• Yalan söyleyen insan, karşısındakine tarif edilemeyecek derecede güvensizlik verir. Fakat yalan söylemek zorunda kaldıysa (ki, insan bazen gerçekten bazı durumlarda yalan söylemek zorunda kalabiliyor), o zaman o insana tolerans tanınması gerekir. Şahsen ben, birisi bana benim hayatımı etkileyecek ve ona olan güvenimi sarsmayacak derecede, ufak çaplı ya da mecbur kalarak yalan söylemişse, o insana karşı cephe almam, almamaya çalışırım fakat benim hayatımı etkileyen ve kendisine olan güvenimi alt üst edecek bir yalan söylerse, o insana karşı onun tahmin edemeyeceği kadar cephe alırım, kırmam onu ama kırılmaktan beter ederim.

1|0
    0|0
  • O an için yalan söylediğini bile bile onu dinlerim sonuna kadar, Bitirmesini beklerim. Ve tepki vermem fakat yalan söylediğini de yalanı da asla unutmam. Yeri ve zamanı geldiğinde yine açıkça yüzüne vurup kalbini kırmam ama yalan söylediğini bildiğimi anladığımı kendisine en güzel bir şekilde ima ederim.

Yapılanın çok yanlış olduğunu da anlatırım. Akabinde aynı hatayı yapmaya devam ettiğini fark edersem kesinlikle uzaklaştırırım kendimden. Yalandan nefret ederim..

1|1
    0|0
  • yalan soledıqını anladığım an kim olursa olsun fark etmez. 1 ikaz ederim 2 ikaz ederim ve bir daha asla ikaz etmem o insanla asla işim olmaz alakamı keserim muhattab olmam... yalan konuşan her zaman kendini kandırır karşısındakini kandıramaz sadece kandırıyorum diye hisseder =)

1|1
    0|0
  • Genelde anlamamazlıktan geliyorum ve pusuya yatıyorum. günler aylar alabiliyor bu zaman ama en sonunda "O an" deriz ya hani geliyor işte kendiliğinden sonra açıyorsun ağzını yumuyorsun gözünü mermi gibi yalanlarını ateşliyorsun. Karşı taraf o an ölmek istiyor ama ölemiyor işte.. Çok büyük bir zevk ve haz tavsiye ederim..

1|1
    1|2
  • Herkes yalan söylüyor hayatının belirli evrelerinde. Bazen bu yalanlar hiç anlaşılmıyor bazense hemen ortaya çıkıyor bazense zaman alıyor yalanların ortaya çıkması. Bir insan yalan söylüyorsa iki seçenek vardır bence, ya kendisini mecbur hissetmiştir ya da bu geçmişten gelen bir alışkanlığıdır. Duruma ve kişiye göre bir tavır sergilenmeli.

0|0
    0|0
  • Aslan yalan söylemem ve karşımdakininde böyle olmasını isterim diyerek çok kötü bir YALANCI olmayalım .

Bu sorunun cevabını senden başka kimse veremez.. Yalanın da siyahı var Beyazı var demiyorum ama söylenmesinde elbette bir neden vardır. Biraz empati sonrası yapılan şeyi yanlış buluyorsan ve karşındaki kişiye verdiğin değer veya öneme göre hak ettiği muameleyi göreceğinden eminim .

Eğer yaptığı birşeyi senden gizlemek için yalan söylemiş ise Söylediği yalan dan değil Yaptığından dolayı hak ettiğini vermelisin .

0|0
    0|0
  • Benim için mazisinin bir değeri olmayacak bir kişiyse o anki psikolojime bağlı belkide sırf dalga geçmek için bile söyleyebirim, mesela 2 kişi geziyoruz bir çocuk vardı konuşmak için çağırdık dolaşırken ayakkabıyı yeni aldım dedi 350 tl filan diyor arkadaşta altına bakıyım kalitelimi diye zarf attı buda kaldırdı altında 80 tl yazıyor :D onu mesela yüzüne vurup dururuz ama karşımdakiyle geçmişte uzun bir süre takıldıysak seviyorsam ufak bir yalanı yüzüne vurmam inanmış gibi yaparım buda oldu ama örneğini vermeyeyim biraz ayıp kaçabilir.

0|0
    0|0
  • ozaman ortada bir sorun yok demektir o kişiyle arana mesafe koymana veya yüzüne vurmana gerek kalmamıs demek bu güzel bişey dilerim hep böyle devam eder.

0|0
    0|1
    • Evet sorun yok,tamamen benim yanlış düşünmemden kaynaklanmış :)

Ama hayatımdaki başka biri de olsa,onunda yüzüne vurmam,yalanı yemiş gibi davranırım..

• bazen kucuk yalanlar olabilir insanların hayatında eger bu sana zarar vericek buyttaysa umursamak zorunda kalır insan eger mutlulukla ilgili birseyse affedile bilir sanırım tabiki hayata bakıs acısıda cok önemli

• Normalde kafaya takmam. İşlerimi sağlama alarak yaparım zaten. Yalan söyleyen insanla da iş olmaz der, he he deyip geçiştiririm. Kasmam yani ortaya çıkarmayla.

Şimdiye kadar ciddi ciddi uğraşıp 1 belki iki yalanı ortaya çıkardım. O da kendi çıkarlarım söz konusu olduğu için.

0|1
    0|2
  • Aslında her insan

Kendisine yalan söylenildiğini anlar.

Hisseder.

Ama inanmak ister.

En kötü ihtimalle şüphe duyar.

Şüphe bile duymayan insan

Gerçek saf insandır.

Yüzüne vurmamak gerekir fakat

Bu da kişinin olgunluğuna bağlı.

Hangimiz mükemmeliz.

Hatasız kul olmaz.

0|0
    0|0
  • "Ben kimseye yalan söylemem,herkese karşı dürüst olmaya çalışıyorum ama bana yalan söylendiğini farkettiğimde cidden çok üzülüyorum :("

öyle bir dünyada yaşamadığımızın altını çizmek isterim. sevdiğin biri üzülmesin diye yalan söyleyemiyorsan zaten çok fazla sevenin olmayacaktır şu hayatta. beyaz yalanlarda yalandır ve beyaz yalan söyleyebilen insan kendi menfaati içinde rahatlıkla yalan söyler. medya, politikacılar ve çevrendeki her insan 1 günde binlerce yalan söyler. bunların farkına varamayacak yaşta olduğun için böyle bir soru sorduğunu varsayıyorum.

Sorunun cevabına gelirsem; iki seçeneğinde yanlış, o yalanı unutmazsın ve zamanı gelince kullanmak için hafızanda saklarsın.

0|0
    0|0
  • Yalanı affedemiyorum ufak da olsa büyük de olsa yalanı affedemiyorum. Zaten yalanın ufağı büyüğü olmaz. Olsa bile küçük yalanlar büyük yalanları örtmek için söylenmiş yalanlardır diye düşünüyorum. Çok şükür yalan söylemiyorum.

1|1
    0|1
    • Kaşında sevdiğin biri var ve sana yalan söylediğini hissettin diyelim,naparsın ?

• Tabiki anlıyorsun,aslında yalan söyleyen ben akıllıyım zanneder,tam tersi yalanı karşı taraf hisseder,görmemezlikten geliyorsa bu senin akıllılığın değil,onun asaletidir.! Diye düşüyorum.

• Öyledir tabi ki. Zaten yalan söyleyen insan çok samimiysen gözlerinin içine baktığın zaman hissedebiliyorsun söyleyip söylemediğini.

• Yalan Söylendiğinde.. kim olursa olsun bir kere o kişiye olan güvenimizi kaybederiz ;)

Başlangıç olarak seninle aynı hataya düşmemek için.. paranoyaklık yapmamak ve o kişiyi kaybetmemek için yalan söylenip söylenmediğini iyice anlamalıyız bence..

peki biri bana yalan söylerse ;

dediğim gibi kesinlikle güvenimi sarsar .. Heleki sevgili ise paanoyaklık derecesinde şüphe duymaya başlarım ki yaşadım :D

bunun dışında arkdaş cevremde de var adamın 3 lafında biri yalan :) Ama napalım özünde iyibir arkdaş dost.. sonucta soyeldıgı yalanlarda bize zarar verden turden değilde abartma derecesinde :D

bizde onu boyle kabul ettik :D Arada yuzune vuruyoruz:D olurmu abi ne alakası var bak falan diyo :))

Yani uzun alfın kısası kişisine göre ve söylenen yalana göre vereceğimiz tepkiler de değişim gösteriyor ;))

0|0
    0|0
  • Yüzüne vurmam ama dikkat ederim. Yüze vurmak iki tarafa da fayda sağlamaz genelde. Mümkünse uzaklaşmaya çalışırım. Anladığım zaman bazıları komik oluyor onlara da saf gibi görünüp iizlerim bir süre :) yalan söylerken nasıl söylüyor ipuçlarını çözmeye çalışırım

0|0
    0|0
  • Yalan söyliyen bir insana güvenim zedelenir eskisi gibi ilişkim olmaz mesafeler her yalanını yakaladığımda artar çıkılmaz bir hal alırsada arkadaşlık biter ..

0|1
    0|0
  • Salağa yatar oynamaya devam ederim :) seviyesinin ne oldugunu bilirim :)

sabırlıyımdır o zaman gelicektir elbet :) güzel güzel konusruuz ... :D

0|1
    0|2
  • Dürüstlük en pahalı mücevherden daha pahalı bir takı, insanlar için bozdur bozdur harca. bin bereket versin.

0|0
    0|0
  • Salağa yatarım...

0|1
    0|2
  • sevdiğim biriyse yüzüne vururum ona ne kadar değer verdiğimi ve bunu hiç beklemediğimi ona ifade ederim

daha sonradanda hayatımdan çıkarırım ve yaptımda ama çok zor oldu çoookkk

0|0
    0|0
    • bilmiyorumki bende tabi anlatırım bak bana yaptığıda bu sorumu cevaplamak istersen

link

• Nerden anladın doğru söyledığıni

• saf rolüne yatarım,yoluma bakarım,yol veririm.

0|0
    0|0
  • Yeri gelir yüzüne vururum yeri gelir onun ruhunu acıtacak şekilde planlar yapar bende onun sırtından vururum... Bu kadar ağır intikam almamın nedeni ise ben hiç bir insana sahte dost olmam ve incindiğimde incitmekten kaçınmam. Eğer bu kişi öylesine muhabbetlikle onu hayatından çıkar eğer değer verdiğin bir dostunsa bence intikam al

0|0
    0|0
  • Yalan, iİlişkileri yıpratan veya yıkan karşı tarafın güvenini sarsan önemli bir faktör. Bunu açıkça yüzüne vurmalısınız sizin soğuk davranmanız veya görmezden gelmeniz onun yeni yalanlar ile karşınıza çıkmasına sebep olacaktır. Uyarılarınıza rağmen hala devam ediyorsa o kişide tamamen uzaklaşmak en doğru yol.

0|0
    0|0
  • kaybetmek istemiyorsam çekerim niye yalan söylediğini sorarım ve hallederim sorunu (belki seni kaybetmemek için yalan söylemiştir). ama önemsiz biri ise mesafe korum.

1|0
    0|3
  • insanın kişiliğine ve karşısındaki kişiye yalanına ona verdiğiniz değere göre değişir . ben şahsen fazla takmam karşımdaki kişinin mahçup olmasından ki olur üzülürüm . yalan insanın gereksimi belli ki sıkışınca söyleriz . türk insanına göre kimse yalan söylemez çok dobrayızdır vesselam bu kadar yalanı kim söylüyor onuda bilmiyorum . bende yalan söylerim sıkıştığım zaman :)

0|0
    0|0
  • meireles'in yaptığı gibi yüzüne tükürürüm.

0|0
    0|0
  • Yüzüne vurmayıp araya mesafe koyarım, hep öyle oldu

1|1
    0|2
  • Çok bencilce bir cevap olacak ama ne yapalım :)

Mesafe koyar istediğimi alır yoluma devam ederim, o beni kaybetti ben onu değil :)

0|0
    0|0
  • Yalan günümüzde zorunluluk haline gelen bir şey olduğu için durumuna ve yalanına göre çok değişir.

Eğer bana zarar verecek bir yalansa yüzüne vurmak la kalmam canını yakarım.

Bana zararı yoksa durumuna göre güvenim azalır yada hiç bir değişiklik olmaz.

0|0
    0|0
  • uzaklaşırım istemesem bile yüzüne vurmam

0|1
    0|0
  • hatayı kendimde ararım. biri bana yalan söylediyse mutlaka bunu hakedecek bişey yapmış olmam lazım. bi hareketimle bi davranışımla, sözümle, huyumla, bu yalana zemin hazırlamış olmam lazım. yalana ve söyleyene kızmam. çünkü ben de hakedene yalan söylerim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    89

Kızlar Ne Diyor 87

• yalanda hayattaki diğer durumlar gibi genellenemez bence , bizde hayatımızda kimseye zarar vermeyen ufak pembe yalanlar söylemişizdirr, derse gitmemişizdir, hoca sorunca hastayım demişsizdir, pek cok örneği var, çoğaltılabilir :)

karsımdıki kisi içinde gecerli bu durum , söylediği yalan :

eğer kendi hayatı ile ilgili bi yalansa ,( mesala kendini zengin göstermeye çalışıyosa vb) sorarım neden böyle bişeye hitiyaç duyduğunu , nedeni anlamaya çalışırımm

hayır benimle ilgili ise ,yine yüzüne karsı sölerim cevabını alıp ona göre davranırımm

ama bana sölenen tüm yalanların aslını biliyosam dayananmamm yüzüne kesin sölerimm :)

0|1
    0|0
  • Anlarsam onu sıkıştırana kadar üstüne giderim.Ama beni kızdırırsa birgün en olmadık zamanda o yalanı yüzüne vururum.Ama gerçekten çok kızdırması lazım.Yoksa uğraşmam.

0|1
    0|0
  • önce sezdirmem belli etmem yalanını kanıtlayacağım belge bulur iz sürerim tam emin olduğumda da kıyameti koparırım belgelerle...

1|1
    0|0
  • ben kimseyi kıramam öyle saçma sapan bir huyum var

önce neden bana yalan söyledi suçlu ben miyim o mu diye düşünürüm.

suçlu bensem tekrarlanmaması için çaba gösteririm çünkü kendimi henüz geliştirmediğimi anlarım

suçlu oysa uzaklaşırım bidaha söylediklerine inanmam uygun bir zamanda bunu dile getiririm.

0|1
    0|0
  • Yooo hemen değil daha da abartmasını beklerim , ama dalga geçerim , söylediği yalanla ilgili bir durumda şak diye yüzüne söylerim ...

0|0
    0|0
  • yalana bbağlı valla ve kişisine bağlı insanın yüzüne vurulucak insan var deger bilmeyen nese ya sinirli halime geldin anladın sen beni..

0|0
    0|0
  • Beni kandırmak için söylüyorsa ve bu aldatma bana zarar veriyorsa, ilişkimi keserim...Çaktırmadan uzaklaşırım onun hayatından (kız ya da erkek)

Kendi kandırıyorsa acırım(oldugundan farklı görünmek için vs.) ..Öyle hemen koparmam bağları fakat ister istemez yine soğuma oluyor..

0|1
    0|0
  • üzülürüm, sinirlenirim, beni aptal yerine koyduğunu düşünürüm ve kendimi çok kötü hissederim.. içimde saklarım sıkıntımı,bide bu yalan üzerinden kendilerini yüceltirler, ört pas edip yükselirler ya ondan sonra artık dayanamaz feci bi şekilde patlarım. yalan söylediğine bin pişman ederim...anasından emdiği sütü burnundan getiririm...

0|1
    0|0
  • Hiç bir şey söylemem mesafe koyarım.

0|1
    0|0
  • ben olsam konuştururum her durumu gözden geçirir parçaları bilreştiririm ihtimallere yüzdelik verir o seviyeye göre ona karşı tutumumu sergilerim :) şaka tabi bu kadar abartmam ama kendine kesinlikle sorarım onun hal ve hareketlerinden anlaşılr zaten

0|1
    0|0
  • başta tepkisiz kalırım durumu anlamamıs gibi davranırım. hala aynı tutumu deva ettırıyorsa zarf atarım ki her halukarda düsecektir oltaya sonra agzıma gelenı söylerım...

0|1
    0|0
  • Erkek arkadaşim birinle yaşadığı ilişkiyi 8 ay sonra söyledi. sorun o kizin arkadasinin sevgilisi olduğu ve arkadaşı ayisini yaptığı için yapmış olması ve bu zamn içinde gorismemiz. gerçi kız bir iki kere girişti sonra kestide diğer çocukla hala sevgililer tabii benden önce yaşamışlar ama o zamn kızın hayatındaki kişi hala hayatinda şuanda ve bilmiyo. yapmalıyım bilemedim. kız hala benim erkek arkadasimi unutamamis. o yüzdende gorusmuyoruz. şimdi bu kıza olanlarıbildigimi soylesemmii yoksa böyle kalsinmi

0|0
    0|0
  • uzulur kırılırım yuzune vurmam gerekıosa mesafe korum

0|1
    1|0
  • yalan söylediğne emin olmadığım ama öyle hiss ettiğim birinin tanımadığım pek biri bile olsa karşısına geçip direk 'yalan söylüyorsun' deyp hesap sorabiliyorum. yalan söyleyen birine hesap sorup yalanın boyutuna ve nedenine göre davranırım. beni mal yerine koyup dalga gecercesine bir yalan söylüyorsa yüzüne vurup yeni ve eski tür tüm hakaretleri kullanıp bir daha tanımamk üzere ayrılırm yanından ama pembe bir yaln tarzındaysa ya da açıklaması varsa ne bileym iştee pişmansa filan durum değişir..

0|0
    0|0
  • anladım ve sustum. zamanını bekliyorum konuşmanın

0|0
    0|0
  • başta belli ederdim yalan söylediğini anladığımı.belki aklı başına gelirde söylemez artık diye.yok anlamıyorsa yalan söylemekteki amacın nedir diye sorardım.salak mı sanıyor beni.yok yine yapıyorsa ilişkimi keserdim.

1|1
    0|0
  • Yüzüne vurmam bırakırım oynar oynayabildiği, gittiği yere kadar illaki gün ışığına çıkacaktır o yalan tepkide göstermem.Çok sevdiğim bir insansa birde yakıştıramam.Hatayı kendimde ararım "Ne yaptım da yalan söyleme ihtiyacı duydu" diye.Ama ne kadar seversem seveyim burcumun en belirgin özelliğinden biri "bir daha kolay kolay ısınmam ve gün gelir hesabını sorarım" =)

0|0
    0|0
  • Hemen anlıyorum yalan söylüyorsa konuşmaları ve en önemlisi yüz ifadesi çok belli ediyor bir yengeç olarak da sezgilerim güçlü olduğundan anlarım ama yüzüne vurmam mesafe koyarım. Çünkü insanları rezil etmeyi hiçbir zaman istememişimdir tabi yaptığı ne kadar yanlış olsa da.

0|0
    0|0
  • bence yüzüne vurup onunla aynı seviyeye düşme ama sürekli konuşmalarında dürüstlüğe çok önem verdiğini söyle inanıyorum sana değer veren biriyse düzelecektir değilse aradaki mesafeni biraz koru

0|0
    0|1
  • daha dün o bok durumu yaşadım ve sinirden kudurmak üzereyim. Bak gene aklıma gelmedi. Gördüğüm gün saldırcam ona. O kadar yani. Ve tabi ki yüzüne vurdum. Yalan söyleyenler gebersin lütfen..

0|0
    0|0
  • bana yalan söylendiğinde o kişiye karşı olan güvenim biter.hem nazik bir şekilde uyarırım hemde arama mesafe koyarım.

0|0
    0|1
  • önce yalanı farkettiğimi karşımdaki yalancı insana gösteririm yani uygun bir dille bunu onun yüzüne vururum ve neden böyle bir şey yapma gereği duyduğunu açıklamasını beklerim.. gerekli açıklama gelirse, yapma gerekçesine göre hareket ederim ama açıklama gelmezse arada mesafe dahi bırakmam!

0|0
    0|1
  • Tepkilerim yalandan yalana, kişiden kişiye değişiklik göstermekte.

Kiminin yüzüne vurarak yerin dibine sokar, kimini umursamam, kimini de yalanıyla beraber yiyeceği söyleyerek alaya alırım.

0|0
    0|0
  • Yüzüne vurmam,vuramam ama üzülürüm yalan söylediği için;benden kaynaklanan bir çekincesi mi var diye düşünürüm,gerekirse arama mesafe de koyarım.

0|0
    1|1
  • adamın yüzüne bağıra bağıra söylerim! af yok!

0|1
    0|0
  • yüzene vurmam aramıza mesafe koyarım

0|1
    0|0
  • İçimde tutamam ima eder laf sokar direk söylerim ama illa ki birşeyler yaparım

0|0
    0|0
  • Eğer gereğinden fazla açıklama yapıyor, ayrıntıya giriyor ve ikide bir gözlerini kaçırıyorsa o kişi kesinlikle yalan söylüyordur.

0|0
    0|1
  • Söylesin problem yok.Safım ben.

0|1
    0|0
  • çok zor bi durum ama eğer o insandan o yalandan sonra soğuduysan hiç bi daha ağzına bile alma mesafe koy. unutma edepli edebinden susar edepsizde ben susturdum sanar. o elbet bi gün anlar hatasını..

0|0
    1|1
  • Kızlar Devam
    57
Yükleniyor...