Gece yataga yattıqında karanlığın ürkütücülüğünü psikoloji nasıl açıklar?

gece yataga yattıqında karanlığın ürkütücülüğünü psikoloji nasıl açıklar?

0|0
14|8

En İyi Erkek Görüşü

• yorganım benim kalkanımdır

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• karanlık olmazsa hayatta uyuyamayanlar derneği üyesiyim ben.

1|1
    0|0
  • valla karanlık ve yalnızlık hayattaki grceklerim seviyorum..

0|1
    0|0
  • insanoğlu görmediği bilmediği herşeyden korkar ve kimsenin dötü karanlıkta güvende değildir :(

0|1
    0|0
  • Ben hiç korkmuyorum. Öyle dinleniyorum. Korkanlar psikoloğa gitsin.

1|0
    2|2
  • Bilinmeyenin bilinmezliğin endişesi. Mesela üniversiteye başlarken de benzer bir korku olur, evlenirken de. Okula başlarken de. bilinmezlik korkutur. Bence.

0|0
    0|0
    • farklı bı bakıs acısı.. tesekkur ederım yorumun ıcın..

• bigün bişeyden korkarsan gözlerini kapat içinden 3 kere Bay Z de gözlerini açtığında karşındayım :D

yürekten çağırman lazım ama öyle her çağırmaya gelmem :D

• Bugünlerde korktuğum çok şey var biliyorum yanımdasın :)

• ben karanlıktan korkarım.psikolojideki yerini bilmiyorum ama bence karanlıkta insan daha savunmasızdır.çünkü nerden ne zarar gelecek kestiremez ayrıca tek olmanın verdiği gücünün yetemeyecek olma ihtimali düşüncesi de eklenebilir.

0|0
    0|0
  • Sanki birden birisi çıkacak gitmenin vakti geldi diyecek beni alıp götürecek gibi hissederim her gece olur bu korkumdan uyumayıp sabahladığımı bilirim

0|0
    0|0
    • kendını fazla kaptırma.. orda bırısı yok.. senı alıp qötürmıcek.. bu dusunceye kapılma.. raat raat uyu.. :)

• :) sen fazla kaptırmıssın o olaya.. duanı et tertemız uyursun.. bılınc altında fazla dusunme.. quzel seyler dusun senı mutlu eden seylerı dusun.. :) ozaman bu korkuların qecer..

• Alıştım zaten sorun yok

• Deniz daha korkutucu bence

0|0
    0|0
    • bu korkunu yenebılırsın.. :)

• Ben denizi yenersem siz karanlığı takla atarak yenersiniz :D

• benım karanlıkla sorunum yok.. sadece bir tez arastırması yapıorum hepsı bu.. burda fikirlerinizi almak ıstedım.. :)

• Karanlık güzeldir :)

0|0
    0|0
  • Korkmam,aksine severim.

0|0
    0|0
  • Peluş kocaman bir oyuncak alalım sana korkma:-)hahahah:-D

0|0
    0|0
  • ben karanlıkdan korkmam..ışık olursa uyuyamam zaten..korkacak ne var zaten

0|0
    0|1
  • karanlıgı cokk severım hatta gunduz dahı olsa odam sureklı karanlıktır sureklı uyurum gunduzlerı bu yuzden cama sıyah perde taktım ve hıc gundduzle karsılasmıyorum sadece arada dısarı cıkma geregım varsa cıkıyorum karanlıktan aydınlıga cıktımmı kendımı yarasa gıbı hıssedıyorum gozlerımı acamıyorumm dırek karanlıga kacıyorm

0|0
    0|0
    • bu nasıl bı piskolojidir ya.. yukardakı sorduqum soru benım arastırma konum.. fakat ben o konuyu bırakıp senı arastırmak ıstıorum :)

• en kısa surede duzelmen dıleqıyle.. ii qeceler..

• Asosyal kişilik bozukluğu

• karanlıktan çok korkuyorumm :S nedenini biilmiyorm ama dua ederek uyudugumda daha rahat hssediyorm ama yine de korkuyorm. sanırım içinden ne çıkıp geleceğini bilmemek ürkütüyor :S

0|0
    0|0
    • tamamen bilinc altı aslında.. aslında karanlıqın ıcınde hıc bısey yok.. ama bız beynımızde sankı karanlıqın ıcınde qorunmeyen bı quc varmıs qıbı dusunup korkuyu harekete qecırıo..

• iyi geceler teşekkürkr ederm kolay gelsn araştrmanzda :)

• tesekkur ederım.. :)

Erkekler Ne Diyor 7

• kranlık ürküütücümü ki psikoloji bunu açıklasın bu sadece senin için böyle olabilirmi tırsak ninja :D:D

0|0
    0|3
    • benım karanlıkla bı sorunum yok dostum.. sadece ınsan pıskolojısınde hep urkutucu bıyerı var.. sımdı sen böle takmıorum korkmuorum ayakları yapıosun.. ama emınım qece yatmadan önce hatim indiriosundur..

• sen ne iş yapıosun ?

• önemi varmı sorduğun sorulara doğru cevaplar verebilirim çünkü her türlü korkuyu anlamak ve kullanmak yenmek benim işim üzerine çok okudum çok yazdım istersen kkonuşuruuz ciddi olacağımı söyledim ama istemiyorsan amacım seni rahatsız etmek değil sadece bilgimi paylaşıp faydalı olmak

• Bilinmezliğin verdiği merakı cevaplayamamanın verdiği telaştır bence...benim fikrim tabi piskoloji abiler ne der bilemem...

0|0
    0|0
  • belki en son 9 yaşında falan korkmuşumdur :D karanlığı severim ben :) gece en iyi kamuflajdır :D askerde öğrettiler :D

0|0
    0|0
  • Karanlıkta olmasa kendimi bulabileceğim bi ortamım olmazdı. Benlik ya bu karanlık seviyorum onu :)

0|0
    0|0
  • İnsan karanlıktan değil belirsizlikten korkar .

0|0
    0|0
  • Tek kelime ile bilincalti diyebiliriz bence..

0|0
    0|0
    • güvensizlikle alakalı karanlık korkusu göremeyince tırsıyorlar aslında görürkende birçok şeyden korkanların başna gelen bir durum öyle özel bir korku değil

• aga kızma kaba birşeymi söyledimki

• :) niye kizm. Gece gece baska konumu yok bunumu tartiscaz :)

• Karanlıktan korkmam ve sevmem benim yüreğim aydınlık dışarısı karanlık olsa ne olur

0|0
    0|0
Yükleniyor...