Bisiklette V fren mi Hidrolik Fren Disk Mi?

Arkadaşlar Bisiklette V fren mi Hidrolik Fren Disk Mi? Salcano Bisiklet City Sport 27 VS mi City Sport 24 HDS mi? 27 VS nin fiyatı 894 tl 24 HDS nin fiyatı ise 993 tl bir v fren diğeri hidrolik fren hangisi?

0|1
3|23

En İyi Erkek Görüşü

• Önce bisiklet tercihinden bahsedeyim, bisiklet alacaksan biraz özelliklerini araştır, örnegin kadro yani iskelet ALİMİNYUM veya CARBON olmalı; daha hafif, dayanıklı ve oksitlenmez, HI-TEN yani demir iskeletten uzak dur. Aksesuarlar ise örnegin vites, fren, dişli, pedal vs. SHİMANO marka ve üst sınıfı olmalı, fren konusundfa DİSKi tavsiye ederim daha kullanışlı ve daha uzun ömürlüdür aradaki fiyat farkına deger, v fren demode oldu. Üst sınıf modellerde gövde ve aksesuarlar kalitelidir. Ömür boyu sorunsuz kullanırsın. Kaliteli bisiklet markaları TREK ve MERIDA sonrada yerli SEDONA ve KRON bütcene göre tercihini yap, hayırlı olsun.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• bisiklet mi sürülür bu havada yha donarsın kuzum.

0|0
    0|0
    • Ben her gün okula bisikletle gidiyorum sadece gidiş 1saat sürüyor eğer seviyorsan vazgeçmeden yaparsın =) yahi bir laf vardır ya ********* duvarı deler diye :D Eğer istersen başarırsın

• Duvarı değil yalnız taşı deler derler :)

• Hidrolik disk fren daha iyi!

0|1
    0|1
    • Çünkü hava koşullarından neredeyse hiç etkilenmez, güç ve performans açısından v frenlerinde ilerisindedirler zaten...

• Hepsi V demiş anlamam bunlardan HDS demek isteyecekdim adı daha sempatik geldi:)

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 22

• profesyonel bisikletçi olarak öncelikle

bisikleti hangi havada ne tarz yerlerde ve hızlı mı yavaş mı süreceğini öğrenmeliyim.

Dip not hirdolik disk fren v firenden daha iyidir

0|0
    0|0
  • eskiden hidrolik yoktu bizim çoçuklugumuzda kontra vardı en ıyısı :D ama tabıkı disk fren gunumuz için daha iyi

0|1
    0|0
    • büyükcene bi rampadan 2 kişi inmişti arkadaslar ve dumanlar çıkıyodu indiğimizde kontradan, biz de çıkarıp sidikle soğuttuk :)

• haha D ama kontra gıbısı yoktu ya

• V fren en iyisidir.

Disk fren ilk bakışta cafcaflı gibi görünüyor ama erken pabuç bitiriyor. Çok sıklıkla balans bozukluğu yapabiliyor. Bakım maliyetide oldukça yüksek. Akabinde ıslak havada da frenaj performansı neredeyse %50'ye kadar düşüyor.

Disk freni tavsiye etmem. Dezavantajları oldukça fazla. Tek avantajı ahenkli bir görüntüsünün olması.

0|0
    0|0
  • bsiklette hidrolik fren aha bişey daha öğrendim. 15-20 senedir bisiklete binmedimki hiç.

0|0
    0|0
  • Hidrolik fren disk. Hidrolik degilse V daha dengeli ama.

0|1
    0|0
  • v fren iyidir.. disk fren'in bakımı zordur, ayrıca ekstra 150 lira fazlası vardır.. hiç gerek yok, dağ tepe karda kışta sürmeyeceksen.. kuru havalarda v fren daha iyidir.

0|0
    0|0
  • disk fren göründüğü kadar zahmetli birşey değil kron tavsiye ederim pahalıdır ama gerçekten bisikletin keyfini tam anlamıyla yaşarsın

0|0
    0|0
  • disk freni önermiyorlar.

0|0
    0|0
  • v freni seviniz sevdiriniz disk frenim var diye hava atan sümbülleri kaale almayınız..

0|0
    0|0
  • disk fren iyi değil diyor benim bisiklet manyağı bir arkadaşım var.

herif istanbuldan aydın didime gidiyor

bende merak salıyorum aslında macera olur.

1 tane merida almayı düşünüyorum :)

0|0
    0|0
  • Hidrolik yolda bırakmaz ;)

0|1
    0|0
  • Bizim zamanımızda öyle hidrolik midrolik yoktu. Korkarım şimdiki bisikletlerde ABS filanda vardır.

0|0
    0|0
  • hidrolik her zaman iyidir.

0|1
    0|0
  • disk fren daha güvenli diye duydum

0|1
    0|0
  • 12 yıldır bisiklete biniyorum ve bence iyisi motorsiklerdede olan disk frendir.

0|0
    0|0
  • aga bence hidrolik fren disk tercih et derim

0|0
    0|0
  • Hidrolik kullan daha güvenşli

0|0
    0|0
  • disk fren arızalandığında tamirat ücreti diğerlerinden çok fazlaymış

0|0
    0|0
    • Disk fren kolay kolay arızalanmaz yani v fren gibi tel kopma olayı yoktur. Tek sıkıntısı eğer düşüp bozarsan istanbul ankara ve izmir haricinde kolay kolay tamir edecek ne yer ne de yedek parça bulabilirsin. Eğer sık sık şehirler arası yol yapan biri için v fren dağ bayır yağmur çamur dinlemeden gezen biri için ise disk fren tavsiye edilir

• V Fren...Manuel iyidir..

0|0
    0|0
    • Peki o zaman motorsiklette bile hidrolik disk fren kullanmalarının sebebi nedir. Eğer disk hidrolik yerine telli olursa dediğin doğru.

• Bende Bianchi Elite var. Hidrolik fren. Fazlasıyla memnunum.

0|0
    0|0
  • kusursuz evlilik olmaz

0|0
    0|1
  • konu bisiklet olunca az cevap oluyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...