Aydın ve yobaz insanlar arasındaki farklar?

kendini gerçekleştirmiş aydın insan kadın ve erkeği her durum ve olayda eşit değerlendirme potansiyeline sahip olan kişidir.

kendi varlığını, karşı cinsi, dünya üzerinde ki toplumları o toplumların deger yargılarını,

kısacası hayata ve insanlığa dair bilmesi gereken herşeyi bilir.

geniş bir perspektif bakış açısına sahip olmak kişiye özel değildir okuyup araştıran dünyayı ve içindekileri sorgulayan gezen bunlar üzerine kafa yoran her insan (insan kelimesin de dünyanın da anlam ve manasını kavrar)

aydın ılerı goruslu degerli bireye dönüşür.

geçmiş dönem öğelerine takılı kalmış hala insanları kendi değer yargıları içerisin de hapsederek yaftalayan ben boyle gordum bıldım bılırım kafasına gırıp kendi bakış açısının ne oldugunu bıle bılmeden geriden gelmekle kalmayarak günümüze de o kafayla yorum katan insanlar ise gericidir.

hiç bir zaman gelişmeyecek topluluğun en bilindik sakinidir yobazdır kısacası.

yobaz insan dip bir kuyu ise,

aydın insan da engin deniz değil midir?

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• şu yazında bile ayrımcılık var sen ve senin gibiler hiç bir zaman anlayamadı hadi karşındaki yobaz kardeşim sen o insanları kazanmak kazandırmak için ne yaptın yazık ancak burada yazarsınız yazdığınızla da kalıyorsunuz aydın insan mı var her okuyan aydın mıdır? hiç okul okumamış kendi ülkemizde değer görmemiş ama yurt dışında en iyi şirketlerde çalışan ve orada kaç yıl okul okumuş kişilerden ilgili insanlarımız var kendi insanlarımızı manevi sevgiyi yükseltmediğimiz sürece hep 2 0 geriden geliceğiz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• ben aydın insanlar için farklı perspektiften bakan ,ama genelde yalnız kalan , hayatta hırsları çok olmayan ve humanist aynı zamanda da toplumda şıp diye tarzından ve konuşmasından ayırt edilebilecek kimseler olarak görüyorum.Yobaz insandan korkma yobaz olup dışardan aydın gibi görünmeye çalışandan korkmalı bence.En nihayetinde saman altından su yürütenler daha tehlikelidir.

0|0
    0|0
  • Görüş farkı, kültür seviyesi, eğitim seviyesi..

0|0
    0|0
  • Aydınlanmış kişi , her şeyin amacını nedenini ve sonucunu bilen kişidir. Yobaz kişi bu 3 nedeni de bilmez sadece duyar.

0|0
    0|0
  • Fark yok, ikisi de birbirini kötüler...

0|0
    0|0
  • Peki dinlere mensup olmak yobazlık mıdır ? Çünkü dinler de geçmişten gelir. Böyle bir anlam da çıkıyor gibi geldi. Yanlışsam düzeltiniz lütfen.

0|0
    0|0
    • bi cok anlam cıkabılır fakat din başka bir konu başlığına girer.

• Ama güzel kardeşim, mesela dinler de geçmişten gelen hükümlerdir. Şimdi bir adam kendi peygamberinin dedikleriyle yaşasa ve ona inandığı için de insanların yaptıklarını göz ardı etse, yobaz mı olmuş olur ?

• Aydınlar kalem pil ile, yobazlar kinetik enerji ile çalışıyor..

0|0
    0|0
  • Aydın benim yobaz da tahminen bunun altındaki kişi. 6. hissim kuvvetlidir benim.

0|0
    0|0
  • Aydın görmek isteyen gözler Silivri ye baksın, yobaz görmek isteyenleri ise meclise yönlendirelim.

0|0
    0|0
  • en basidinden aydın çok geniş bir açıdan bakabilir yobaz ise bildiğinden dışarı şaşmaz

0|0
    0|0
  • aydın insan adaletlidir. yobaz insan taraflıdır..

0|0
    0|0
  • hasssstırrrr

0|0
    0|0
  • aydınlık değil midir eşitlikten bahseden? yobaz ve aydınlığı kelimelerle ayırmaz aydın olan.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bkz .iki ucu boklu değnek

0|0
    1|0
  • Aydin kelimesi ,bu ulkede vatan hainiyle esdeger. Kim ki ,ulkesini satar , yoksulluklara haksizliklara ses cikarmaz ,hukumete yalakalanir. Iste o kisi aydindir bu ulkede. Digerleri zaten hapiste.

2|0
    0|0
Yükleniyor...