Herseye üzülen bir insan oldum...

Üniversite birinci sınıfa gidiyorum.. ailem okula baya para ödüyor her ay... Durumumuz çok kötü değil çokta iyi değil.Ailemin emeklerini boşa çıkarmayacagıma söz verdim.. Herneyse.. hergün 2 bucuk saat gidiş 2 bucuk saat dönüş. toplam 5 saatim yolda geçiyor.. Binlerce insanla karşılaşıyorum hergün... Önceki gün otobüsteyim yine camdan dısarı bakıyorum. Bı ceset gördüm.. polısler vardı yanında. tutanak tutuyorlardı. Adam üstünü kapatmışlardı. kanlar sızıyordu bayaa cook... çok kötüydü... bunu 2 gundur kafaya takıyorum mesela.. bı araba carpmış.. adama.. yolda bı dılencı gorsem uzuluyorum.. cok uzuluyorum... koprulerde kı seyyar satıcıları gorunce bıle ıcım cok kotuu oluyor.. ben cok kotu oluyorum... nasıl anlatıyım bılemedım.. gercekten ıcım acıyor... tamam benım de durumum degıl belkı aç gıdıp aç dondugum gunler oluyodur belkı ama cok uzuluyorum ınsanalra... babama.. babamda sofor.. ben okuyayım dye sabah 5 ten aksam 8 e de kadar soforluk yapıyor adamcagız :( cok uzuluyorum herseye... :(

Güncellemeler:
eskıden boyle degıldım umursamaz bırıydım... hayat bana guzeldı...
gordugum ceset buydu.. :((( link

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Üni. den önce, belli bir mahallede yada muhitte geçiyordur hayatın.. ama şimdi hergün tam 2 saat boyunca hayatın içinden geçiyorsun.. Gördüğün olaylar önceden de vardı ama senin haberin yoktu çoğundan.

Gördüklerin hayatı daha iyi anlamana, gerçekleri ayır etmene ve, SORUMLULUK DUYARLILIK gibi büyüme özellikleri kazanmana yarar.

Aynı zamanda hayatın ne kadar acımasız olduğunu da görmüş oluyorsun ki, ÖYLE İSE, kendini kollamalı, BABANIN AİLENİN EMEKLERİNİ BOŞA ÇIKARMAMALISIN.. Sana verilen değeri ve şanları görmelisin... Acımasız dünyaya kapılmamalı senin duyarlı yanlarının kullanılmamasına izin vermemelisin.. Her söze kanmayıp, her akıma kapılmamalısın. KENDİNE PRENSİPLER VE KRİTERLER belirlemelisin.. (örnek: Tutarsız, sözünü tutmayan, bahane uydurp kıvıran insanlara karşı kararlı davranmak gibi.)

senden zor durumda olanlar için ŞİMDİLİK DUA ederken, çalışıp önemli yerlere gelerek İLERİDE faydalı olabilirsin..

1|0
    0|0
    • Amin inşallah ailemin emeklerini boşa çıkarmayacagım.. Banka mufettışı olmak ıstıyorum..

• Güzel.. insanın hedefini net belirlemesi, sonuca varmanın yarısı denebilir..

Muvaffakiyet(Başarı), muvaffak olacağım diye başlayanındır.. Kemal ATATÜRK..

• :)

Erkekler Ne Diyor 5

• Neden o kadar yol risk ve masrafı goze alıyorsun da okula yakın bir kız evi ya da yurtta kalmıyorsun? Daha çok vakit kazanır daha az yola harcarsın

0|0
    0|0
  • bu kötü bişey değil. bunun kıymetini bil.nice insafsız vicdansız insanlar arasında özel bi yerin var..sana tavsiyem Ya Latif esmasını sürekli zikret duygusay zayıflıklara birebirdir. bu arada o insanlar için yapabileceğin en iyi şey çokça dua etmek.dua edince üzüntün de azalacaktır çünkü onlar için bişey yapmış olacaksın...

0|0
    0|0
    • haklsıın yer gök dua üzerine.:

• büyüyorsun artık... insanı ozellikler bunlar... sana düşen her ne okuyorsan o bransta ıyı olmaya gayret etmek ve once ailenin sonra türk milletinin beklentilerini bosa cıkarma... bu millet için senin yapabilecegin en iyi şey o insanlara yardım etmek için yapacagın yegane olay derslerine calısmak bu gibi sitelerde vakit kaybetmemk... okulunu bitirene kadar sevgili felanda yapma aklın dagılmasın... sen bu kişilkteysen eger erkekler seni kullanabilir... hayatta basarılar

0|1
    0|0
    • ısabet olmus terketmıs...

• haklı gıbı .. ıyılerın degerı bılınmez.

• 1-2 hafta daha böyle sürer umursamazlıktan içinde fazlasıyla merhamet birikmiş 1-2 haftaya boşaltım tamamlanır ;))

0|0
    0|0
  • Şikayet edilecek bir yönün yok ki .Böyle insanlar azaldı zaten. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demeye başlamış herkes. Seni tebrik ederim ve böyle de devam etmeni dilerim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• merhamet duygusu hem iyi hem kötü bunu kullanan insanlarda var . ama hayatta herşey bizim için tatlım allah babana kolaylık versın istanbul gıbı bıyerde kız babası olmak onu okutmak çok güzel birşey ailenın yuzunu yere eğecek birşey yapma senın için önemlı olan okumak bırak hayat nasıl Akıyorsa aksın herkez ekmeğinin peşinde köprüde kı satıcılar simit satan amcalar devletımızın memurları önemlı olan ne biliyor musun alın terı ve helal kazanç baban gıbı babalarımız gibi... allah yolunu açık etsın.. takma kafana herşeyi..

1|1
    0|0
    • çok güzel söylemişsin... herkes ekmeğinin peşinde..

• Ben de yasli adama tirin carpip adamin takla attigini gordugumde 1 hafta cok kotu oldum .. Ben de eskiden oyleydim. Her seye uzulup kafaya takardim. Bence zamanla duzelir bunlar cok ustunde drma demek ki sen de hassassin

0|0
    0|0
  • aynen bende senin gibiyim. umursamaz biriydim gecken halade gencimde ergenlikte dielim. ama su son 2 senede tamamen duygulasdim ve her seti kafaya takar oldum. bence insan buyudukce olgunlasior ve her seyin ailenin cabasinin kiymetini anliyor.bide ozel uniyemi gidiosunki cok para harciolar

0|0
    0|0
    • aynen olgunlasıyoruz sanırım..

• bende 19 yasindayim. ozel konu degilse ne kadar para oduosun. bende su an yurtdisindayimda turkiyeye gelmek zorundayimda merak ettim.

• ayda 1 mılyarr..

• Merhamet duygun gelişmiş.Umarım kaybetmezsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...