Sizce hayat çok mu gereksiz?

Yani ben bazen düşünüyorum diyorum bu ne geldik dünyaya oku oku oku. okudun 17 sene sonra okul bitti kpss hadi onuda zar zor kazandın iş hayatı, işe girdin yükselmek için seneleri bekledin.. Sonra anladık ki;

İnsan para kazanmak için sağlığını ortaya koyar, tekrar sağlığını kazanmak için parasını ortaya koyar..

Tabutlu köye hoşgeldiniz :)

0|0
3|10

En İyi Kız Görüşü

• Kazandık kazanacağız, başardık başaracağız derken ölüyoruz dostum haberimiz yok.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Sorgulamaya devam etmelisin aynı zamanda kitap okursan daha verimli oluyor insan.Ben Montaigne'in denemeler kitabını okurken benim gibi düşünen biri varmış sevinciyle okumuştum hatta bazı bulamadığım cevap ve tespitlerde çok yardımını görmüştüm.O yüzden kitaplar ve birikimli insanları bu yönde kullanman daha hızlı olgunlaşıp hayata dair sorulara daha hızlı cevap almanı sağlar.

0|0
    0|0
  • Eflatun'a iki soru sormuşlar... Birincisi; "İnsanoğlunun sizi en çok şaşırtan davranışları nedir?"

Eflatun tek tek sıralamış:

- Çocukluktan sıkılırlar ve büyümek için acele ederler. Ne var ki çocukluklarını özlerler...

- Para kazanmak için sağlıklarını yitirirler. Ama sağlıklarını geri almak için de para öderler...

- Yarından endişe ederken bugünü unuturlar. Dolayısıyla ne bugünü ne de yarını yaşarlar...

- Hiç ölmeyecek gibi yaşarlar. Ancak hiç yaşamamış gibi ölürler...

Sıra gelmiş ikinci soruya ; "Peki siz ne öneriyorsunuz?"

Bilge yine sıralamış;

- Kimseye kendinizi "sevdirmeye" kalkmayın! Yapılması gereken tek şey, sadece kendinizi "sevilmeye" bırakmaktır...

- Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır".

- Sizi seven çok kişi vardır ama onlar duygularını nasıl ifade edeceklerini bilmeyebilirler...

- Bazen başkaları tarafından affedilmek yetmez, siz de kendinizi affedebilmelisiniz...

0|0
    0|0
  • Taş devri olaydı böle olmazdı :D

0|0
    0|0
  • heyt be zaman kısa! geldik çıplak gidicez çıplak! Allah ömrümüz boyunca hayırlısını versin ve iyi insanlara çattırsın inşallah, zaman su gibi akıp geçiyo

0|0
    0|0
  • bu dünyanın bide öbür tarafı var orası gerekli işte :) yemişim dünyayı bişeyi elde etmek için 5 sene uğraş , biraz tadını çıkarayım diye bırak 5 haftada gider o 5 senedir aradığın şey

0|0
    0|0
  • Hayatı bu kadar boş görmen bence yanlış içerisinde bir sürü şey yaşıyorsun aşk, acı, iç güdüler, adrenalin, hüzün, keder... durmadan farklı şeyler tecrübe ediyorsun.. Tekrar düşünmeni tavsiye ederim.. Başına hiç iyi bir şey gelmemiş gibi düşünme.

0|0
    0|0
  • aslında haklısın,ama bebeğin olacak ilerde o hayatına renk katar belki,kendini ailene feda edersin..

0|0
    0|0
  • bır tane erkek arkadas bul o hayatına renk katacaktr

0|0
    0|0
  • sen aşmışsın mayk

mesleğin ne bilmiyorum ama felsefe değilse yanlış meslek :D

0|0
    0|0
  • demekki dünyaya gelme sebebimiz farklı bişey ben neler düşünüyorum sen bi bilsen ohooo..:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• hayat mücadele okumasan başka mücadelen olucak

0|0
    0|0
  • Çok dar bir açıdan baksan da olaya,sorunun cevabı evet,hayat çok gereksiz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...