Arkadaşlar kamp yapmaya gidiyorum, bana yardımcı olmak ister misiniz?

Öncelikle soru başlıkta yazılı; yardımcı olmak isteyenler aşağıdaki yazıyı okuyabilirler.

İki arkadaşız. Aynı yaştayız. Gideeceğimiz yer Giresun'un o şiirlere konu olan yaylalarıdır. Soğuktur ve serindir. Belli olmaz ne olacağı havanın. Havasını hepimiz biliriz. Sizler de öyle. Ben ilk defa gideceğim ama araştıran bir insan olduğum için çoğu özelliğini bilirim.

Orada ailelerimiz olacak ama bizden uzakta olacaklar, kamp süresi yaklaşık iki hafta olacak. Makarna yani kolay pişirilebilen ve daha çok hazır yiyecekler götürmeyi planlıyoruz. Alet takımımız var. Baltasından tutun, demir kesiciye kadar. Öncelikle düşündüğümüz şeyleri yazmak isterim.

Arkadaşım bir bilgisayar programından çadırın şeklini tasarladı. Çadırımız havada kalabilecek ve başımızı koyduğumuz yer doğuya bakacak şekilde hazırlamayı düşünüyoruz. Nil Nehri misali o Giresun'un buz gibi derelerine yakın konaklamayı düşünüyoruz. Tepede olduğumuzda suyumuz temiz. Bulunduğumuz yerde orman bulunacak ama sık orman değil bu. Yani kurdun kuşun gelme olasılığı biraz daha az. Ateş konusunda sıkıntımızın olacağını düşünmüyoruz. Bu konuda çakmağımız olmasa bile başarılı olabileceğimizi düşünüyoruz. Bu durum için çadırımız hakkında öneride bulunabilirsiniz içi ve üstü.

Başka bir konu olan yemek. Yemek konusunda mantar toplamayı düşünüyoruz. Yine bu konuda bilgili ve seçiciyiz. Dikkatli olacağız. Yemek konusunda yardımcı olabilirsiniz.

Nem ve sıcaklık hakkında da yardımcı olabilirsiniz. İkindi saatlerinden sonra hava yavaş yavaş soğumaya başlıyormuş. Anında kısa kollunun üzerine giyinmeli miyiz yoksa vücutsal fonksiyonları düşünüp biraz beklemeli miyiz. Bu konuda sağlık alanında çalışanlardan yorum bekliyorum. Bronşit olmak istemem.

Tuvalet konusunu hallettik. Espri niteliğinde gelmesin diye not olarak düşeyim. Laubali insan sevmem.

Şimdiden atladığım bir şey olup da o konu hakkında yorum yapmak isteyen birileri varsa teşekkür ediyorum. Yardımcı olursanız minnettar kalırız.

0|0
0|2

En İyi Erkek Görüşü

• iyi eğlenceler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Yanına tapanca al bu ara bellı olmaz

0|0
    0|0