Insan hayatının yeterli uzunlukta olup olmadığı konusunda ne düşünüyorsunuz?

merhaba bende bu dünyanın bir parçasıyım dedğin an. 14-15, eğitim,askerlik, evlilik, daha fazla bilgi, olgun bir meyve olduğun an, birde bakmışsın ömür tükenivermiş.düşünceleriniz nelerdir.. ha bu arada sorumu saçma bulanlar olursa cevap yazmasın bi zahmet...

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Hayat ömür dediğimiz şey gerçekten çok kısa basit bir hesap yapalım.

Ortalama insan ömrü günümüzde 80 yıl kabul edelim.. Bunun 15'i çocukluk, 15'i ihtiyarlık geriye kalır 50 yıl..

Bu 50 yılı dünyanın geçici heva ve heveslerine kapılarak günahkar geçirirsek. Hepsi hepsi 50 sene yaşarız.

Ama Allah'ın emir ve yasaklarına riayet edip ömrümüzü hayırlarla ve ibadetle geçirirsek, ahirette sonsuza kadar mutlu ve huzurlu olmak bizi bekliyor.

Her akıl sahibinin bu hesabı gözden geçirmesini tavsiye derim.. wesselam...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Zaten mühim olan ne kadar yaşadığımız değil nasıl yaşadığımız değil mi? Ömür denilen şey sadece bir sınav unsuru aslında bunu görmeyi hep erteliyor olsak da...

0|1
    0|0
  • Ömrün tükenmese bile bu yazdıklarından çok başka neler yapabilirsin ki . Ömür kalıplaşmış bir kavram bence. Yani dediğin gibi erkekler için eğitim,askerlik, evlilik, daha fazla bilgi, olgun bir meyve olduğun an kızlar içinde hemen hemen aynı. Başka şeyler yapmak için vaktimiz kalmıyor maalesef . Ama bunları yaparken de hayatın tadını çıkarırsak ömrümüzün boşa geçtiği düşüncesinden kurtuluruz.

0|0
    0|0
  • bana göre uzun bizim sülale 94 yaşından önce ölmediği için insanın moreli bozuluyo tabi:)

0|0
    0|0
    • yaşamak güzeldir tabi yaşayana :)) keşke her insanın ortalama ömrü 200 yıl olsaydı en azından hayal ettiklerine kavuşa bilirdin zamanla şimdiki ortalama 60 yaş ömrüne insan hiç birşey sığdıramıyor :))

• aynen Allah yardımcın olsun

• sağolasın, cümlemizin yardımcısı olsun allahım

Erkekler Ne Diyor 6

• gecen ömür dedigin diye bir program izliyordum bir kadın vardı 100 yaşındaydı . Ama ne kadar ömrümüz olacagın ALLAH bilir ancak

0|0
    0|0
  • Zamanın değerini bildiğin için böyle düsünüyorsun,anılarımız tek hazinemiz olacak burus burus sevimli birer bir dede ne nine olunca..

0|0
    0|0
  • Eğer yaşamayı biliyorsan yaşadığın birkaç yıl bile ömrüne bedel olur :)

0|0
    0|0
  • Önemli olan uzunluğu kısalığı değildir en önemlisi hayatı verimli geçirebilmektir.

0|0
    0|0
  • Ne kadar uzun olsada doyum olmaz ki ..

0|0
    0|0
    • tabikide öyle, ama daha çocukluğunu yaşamadan vefat edenler, çok saçma geliyor bunlar bana

• 1000 yıl olsa ne olacak mına koyum allah ele ayağa düşürmeden alsın canımı kimseye muhtaç etmeden

0|0
    0|0
Yükleniyor...