Salcano Bisiklet City Sport 27 VS mi City Sport 24 HDS mi?

Arkadaşlar Salcano Bisiklet City Sport 27 VS mi City Sport 24 HDS mi? 27 VS nin fiyatı 894 tl 24 HDS nin fiyatı ise 993 tl bir v fren diğeri hidrolik fren hangisi?

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• ben Kron XC750 aldım çok memnunum.. Kadro'da ömür boyu garanti var oldukça rahat..

Dağ tepe çıkmayacaksan disk frene gerek yok, sadece şekil için 150 lira fazla vermeye değmez V Fren en güzeli, bir yerde bozulsa bile yedek papuç varsa takıp yoluna devam edersin.. Banada dediler yok dağ bisikleti alma falan eziyet çekersin diye hiçte öyle olmadı, ince lastik alıp taktığımda gayet rahat uçuyor.. Ama yollarda ne olacağı belli olmadığı için mtb lastiği kullanıyorum... ama 5-6 saat durmadan gideceksen turlara falan o zaman yorar tabi fakat günlük kullanımlarda pek sıkıntı olmaz, patlama derdi olmaz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 5

• Bisiklet kullanım amacına göre değişiyor. Dağ ve arazi yoluna gireceksen kesinlikle mtb tarcih etmelisin. Ama derssin ki ben dağ bayır çıkmam arazi girmem... Citybike alırken amortisörsüz. Tercih etmeni tavsiye ederim. Kafadan bisikletten 2 kg hafifletmiş olursun.

Gelelim disk frene Disk freninde 2 türlüsü mevcut mekanik ve hidrolik...

Mekanik tel vasıtası ile frenler sıkılarak tutmaktadır. V frenden avantajı yağmurdan çamurdan etkilenmemesi frn mesafesinin V frene göre çok daha kısa olmasıdır.

Hidrolik frenler V frenden mekanik frenden kat kat güvenli ve konforludur. Fren esnasında elleri acıtmaz. Çok daha kısa mesafede durma imkanı verir. Çamur, kar, su vb. hiçbir şey durdurmasına engel olmaz. (yağ sıçratman hariç) Tek sorunu lastik patlaklarında klastik çıkarıldığında ara destek plastik parçası takılması yoksa bile kesinlikle fren elciklerinin sıkılmaması gerekir.

Bisikleti alırken mekanik frenli alsanda hidsrolik frene çevirme imkanı kadroda mevcut olsun.

0|0
    0|0
  • Dağ bisikleti alma da :) Bende Scott dağ bisikleti var, memnunum ama dağ bisikleti almak çok anlamlı değil. Gördüğüm kadarıyla da şehir bisikleti alıyorsun ki doğru tercih olur.

İstanbul'daysan alternatif olarak aşağıdaki yere bakabilirsin.Beşiktaş'ta dükkanları, eski senelere ait modeller de bolca var.

link

0|0
    0|0
  • Disk fren diye 100 lira fark çok . zaten V frenler Disklere göre daha kullanışlı . Disk frende sertlik ayarı çok zor ve üstüne yağmurlu veya ıslak yerlerde tutmuyor ötmekten başka bir iş yapmıyor .

0|0
    0|0
  • Biraz daha para koyup üstüne trek fx modellerine bakmanı tavsiye ederim. Ömür boyu garantisi var bilgine.

0|0
    0|0
  • şehir içinde kullanacaksan daha çok, hidrollik frene gerek yok. 24 vites de yeterli olur bence

daha çok şehiriçinde kullanacaksan sana trek fx serisi öneririm

0|0
    0|0
Yükleniyor...