Kasların gelişimi / erimesi

merhaba arkadaşlar , ya şimdi benim sormak istediğim şey şu aslında , 2 hafta her gün karın kası / adonis geliştirme egzersizi yapıyorum , baya belirginleşiyor , ama 2 gün yapmayım baya bi belirginliği azalıyor , metabolizmam çok mı hızlı çalışıyor , 1 günde 1.5 kilo verdiğim olmuştu , ben istiyorum o kadar çabuk gitmesin , bunun bir çözümü var mıdır biliyor musunuz

Güncellemeler:
beyler resimlerimde 1 tane resim var adonis kası ile ilgili , 2 hafta spor yapıyorum demedim mesela dedim , 13 yaşından beri yapıyorum 18 yaşındayım

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• o belirginleşme geçici bir belirginleşmedir.kaslar çalıştığın zaman hacimlenirler ve antrenman sonrası 2 saat kadar ulaşabilecekleri max hacime ulaşırlar.çünkü o kısımda kan dolaşımı artar.yani anlayacağın kaslar şişerler.daha sonra eski hacmine dönerler.her zaman belirgin şekilde olmasının yolu en adonis ve karın kası için konuşacak olursak yağ oranın düşük olması ve kasın hacim kazanması gerekir.bu hacim kazanma olayında da doğru beslenme ve doğru antrenman teknikleri önemlidir.yani senin metabolizmandan kaynaklanan bir sorun değil bu.senin yapacağın beslenme konusunda bilgi edinmek ve bunu uygulamak.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 7

• Vucuduna bağlı olan birşeydir komdisyonuna bağlıdır ben 5kg dumbell ile 100 kere indrip kaldirirm kollariım şişer ama 20 dk felan sonra o vucuttaki şişiklik gider tabi ama &50 kaslarımdaki şişmeler kaliyo ben fitness yapiyorum düzenli ara felan vermiyorum hergün yapıyorum...

0|1
    0|0
    • bende dayanıklılık çok varda kondisyon pek yok , yaş büyüdükten sonra halısaha maçları dışında koşmuyorum , kol ve omuz kasları ile karın kaslarından farklı galiba biraz , benim trapezius kasları mesela orta okuldan şimdiye hiç inmedi nerdeyse arttı hep , genetikte olabilir belki

• doğru söylüyorsun ısınmak baya önemli birşeydir , geçen omuz kası yaparken hiç spor yapmadım 15 te tıkanmıştım , 1-2 gün sonra bi kaç dk ısındım 20 25 olduktan sonra ağırmaya başlamıştı

• Evet ağrır çünki kaslar ısınmaya çalışmaya başlıyo ve 1 2 güne gidiyor o ağrımalar vucut alişiyo zaten hareketlere...

• Beslenme kardeşim. herşey tamamen beslenmede. Protein ağırlıklı beslenirsen 2 gün değil 2 ayda anca yok olurlar. ben uzun zamandır karın egzersizi çalışmıyorm ama hala hepside bende tam olarak duruyorlar. günde 6 öğün ve protein ağırlıklı unutma

0|1
    0|0
  • pinusNigr4 güzel açıklamış...antremanda sonra vucudun çalıştığın bölgesi kısacası sıcak olarak tabir edilir ve görünümü daha hacimlidir..vcuduk soğuduktan sonra bahsettiğin gibi o hacmi kaybeder..

Hergün çalışma mantığın çok yanlış birer gün ara ile abs egzersizlerine girmelisiniz kaslarının dinlenmesi için zaman tanımalısın...aksi halde kaslarına zarar verebilirsin...

1günde bir buçuk kilo vermen de bir hata var.unutma ki sabahları lavobaya gşrdşkten sonra aç karnına tartılmalısın...

kısa vadedevucudun diğer bölgeleri gibi karın kası da elde etmek imkansız en azından 3 aylık bir süre gerekiyor..o da hızlandırılmış programlar ile ancak...

Birde vucut ölçülerini yazmalısın özellikle yağ oranını...karın bölgendeki yağlanma ne durumda..yağ oranın fazlası ise karbonhidrat alımını azalt porsiyonları ufalt..unutulmamalı dırki en etkili karın kası egzersizleri kardiyodan sonra yapılandır.

0|0
    0|0
    • yağ oranını pek bilmiyorum , boyumu falan soruyorsan 1.80 kilom 70 75 arası değişiyor , omuzlarım geniş bel normal , gamzeler biraz belli adoniste öyle , karın kasları konusunda aynı şeyi diyemem

• 2 haftada ne adonis kası çıkar ne de karın kası.Kendini kandırma..Çalıştıktan sonra hemen çıkan kaslar seni yanıltmasın, o ayrı bir şey..Çalışırken kasların şişer, sonra dakikalar içinde kaybolur..Asıl kas, 1 hafta çalışmasan bile belli olur.Onun için de zaman gerekli..2 haftada 2 ayda karın kası çıkmaz.

0|1
    0|0
    • yok yanlış anladın , mesela dedim , 13 yaşından beri yapıyorum 18 yaşındayım şuan

• çok teşekkür ederim önerilerin için , yediklerime dikkat edicem artık , protein içeren besinler yemeye özen göstereceğim

• aynen kardeşim, kas kaybının azaldığını göreceksin..

• 1 günde verdiğin şey kilo değil su dur. O kadar su verilmemesi lazım ayrıca. Bu iş istikrar ve sabır işidir. Sürekli yapmak lazım ayrıca nankör bir spordur sen onu bıraktığın an acımaz oda seni bırakır.

0|1
    0|0
    • baya sabırlıyımdır , ama çok yoğunum ygs lys derken , hergün yapmam lazım herhalde

• çok teşekkür ederim önerin için

• Rica ederim.

• sıkı yemek yiceksin ayrıca proteini bol tutu gerekirse hafif kilo al o kilyu kasa cevir

0|1
    0|0
  • hocam 2 günde karın kası yaptmışsın sen ya :) en az 3 ay oda yag oranın düşükse

0|0
    0|0
Yükleniyor...