Altyapı size neyi ifade ediyor?

Bakiyorumda bizim takimlarimiza hicbiri altyapiya onem vermiyor hatta oyuncu sakatlansa onu tedavi edecek doktor bile yok hangimiz tuttugumuz takimin altyapidan bir oyuncuyu taniyor galiba hic sesini duyuyorm sonra basari bekler deli paralar verirler oyunculara birde avrupaya bakalim porto altyapiya deli paralar harciyor sayisiz gozlemcisi var united 16 yasinda oyuncuyu sampiyonlar liginde oynatiyorlar cunku onlar onun her seyi ile ilgileniyor ajax yillarca adam yetistirdbarcelonayi anlatmaya gerek yok diye dusunuyorum biz meden bunu edemiyoruz ?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Altyapı deyince nedense aklıma hep Barça ve porto takımları geliyor. Barçanın alt yapıya verdiği önem ve aldığı başarılar ortada geçenlerde bir video izlemiştim barça minik takımının oyun stili barça a takımının oyun stilinin aynısı daha o yaşta aşılıyorlar çocuklara çocukların tiplerine baktım puyol gibi saçlarını yapanlar messi gibi saç şekli verenler yani bakacak olursan alt yapılarında ki çocukların idolleri o yaşta var daha. Ama bizim alt yapı oyuncularımıza baktığımız zaman genç diyorlar adam 20 yaşına gelmiş evlense çocuğu olur hala genç genç diye tutturuyorlar alt yapıya göre diğer ülkelerin alt yapılarıyla aramızda min.5 yıl var. Bir kere bizim a takımda bile oynayan oyuncularda daha top ayağına gelmeden düşünebilen oyuncu sayısı eki elin parmaklarını geçmez o dereceyken kalkıp alt yapıya inmek çok saçma olur bence. Alt yapıya ciddi manada önem verilmeli her yıl alt yapıdan iki oyuncu a takıma monte edilse 3 yılda takımın yarısı tamamlanır eldeki mevcut oyunculardan da iki üç tane yerli iyi oyuncu daha koyarsın takıma 8-9 kişi eder iki tane de sağlam,klas, teknik, disiplinli, ahlaklı yabancı aldığın zaman o takımı kimse tutamaz. Alt yapının iyileştirilmesi önem verilmesi için öncelikli olarak yabancı sınırlaması getirilmeli diye düşünüyorum. En fazla 3 yabancı olsun diyen kısımdayım ben. Başarı bence böyle gelecektir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 4

• sürekli yabancı futbolcu kontenjanını yükseltirsen, hem altyapıdan futbolcu çıkmaz, hem futbolunu işi bitmiş yabancı futbolcular çöplüğüne çevirirsin, hem de futbol kulüplerinin borçları artar durur.

altyapı takımı var, futbolcu çıkmıyor diyenlere şunu diyeyim: 3 büyük takımın kadrosundaki yabancıların sadece birine verdiği para bile altyapıya verdiği paranın 10 katıdır.

0|0
    0|0
  • atlyapımız düzelmediği sürece ancak galatasarayın ara sıra avrupadaki başarılarına sevinip dururuz.. onun haricinde hiçbirşey olmaz.. Hazıra dağmı dayanır..

avrupada transfer konusunda en çok zarar eden ülke türkiye.. yılda 300-400 trilyonluk para çıkıyor ama ülkeye giren yok hep zarar transferler.. adamlar futbolu bırakmak üzereyken parayı vuruyorlar.

0|0
    0|0
  • haklısın ama daha yeni yeni spor konusunda bilinçleniyor ve çağa uyum sağlıyoruz. zamanla daha iyi yerlere geleceğiz, kendi rekortmenlerimizi, kendi futbol yıldızlarımızı yetiştireceğiz..

0|0
    0|0
    • Bence bu zor

• ben halkıma güveniyorum.. diğer milletlerden hiç bir eksikleri yok yetenek olarak. vizyonsuzluk sorunumuzu da çözersek olacak bu iş ..

• Ama bu bahsi geçen takımların hepsinde başarıya doymuşluk var ve bir iki yıl kupa alınmasa da kredileri var. Bizde ise bir an önce kupa alma isteğiyle maalesef olgun ve yabancı transferi yapıyoruz. Bi zamanlar Sakaryaspor, Gençlerbirliği bu konuda iyiydi pek kalmadı. En son yıldızımız hala Arda ...

0|0
    0|0
Yükleniyor...