Şiddetin sorumlusu kim?

tvlerde orada burada görmüşsünüzdür. anasını doğrayan sevgilisinin boğazını kesen, tecavüz edip yakan, pompalı tüfekle 100 kişiyi öldüren.

tüm bu suçlamaların yönünü değiştirme fikri aklınızdan geçti mi? kişinin bulunduğu ekonomik durum, yakın çevresi, ailesi masum mu?

bir insan suçlu doğmaz çünkü.

sizin görüşünüz?

not: vahşice işlenen çoğu cinayetten sonra "idam gelsin!" deyip yazdıklarıma da "katılıyorum" derseniz çelişik olur.

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanı yaşadığı hayat ve çevre şekillendirir DİYE BİLİRİZ,

Güzel işi, bol parası sevdikleri olan kişinin, dağda törerle, eşkiyalıkla şiddetle işi olmaz, SANIRIZ!..

Fakat nice zengin bebelerinin yaptığı vahşetlerde var tvlerde,

kimi KÖTÜ ARKADAŞLARINA kapılır, Kiminin HAMURUNDA VARDIR ŞİDDET!..

Bazende bakarsın, kimsenin dayanamayacağı ACILARLA YOKLUKLA büyümüş birisi DÜNYANIN EN SEVECEN EN YARDIMSEVER insanı olabiliyor...

İNSANI HAMURUNDA NE VARSA ÖYLE OLUR SONUÇTA,

Mevlana'ya göre insanın içinde iyi ve kötü bir çok karakter vardır. Kişi kendisi hangi karakteri besler büyütür hangi yöne eğilirse o karakteri ortaya çıkar..

0|1
    0|0
    • teşekkürler

• yorum fevkalade ... çok beğendim.. iyi seçmemek aptallık olur.

ben doğuştan olmadığına inanırdım. sayende bunu değiştirdim. inanıyorum ki herkesin içinde var. normlar falan bunu engelliyor.

• Elbette çevre de etkiler, eğitimde etkiler, başına gelenler insanın karakterini etkiler.. Ama temelde içinde iyilik ile kötülüğün bir mücadelesi vardır.. BİR NOKTADA BİRİSİ BASKIN ÇIKAR VE O YÖNDE KARAKTER GELİŞİR..

tabi hayatta çok şok gelişmeler, büyük olaylar tekrar karakterin yönünü değiştirebilir.. fakat İNSANIN İÇİNDEKİ TEMEL önemli... HAYAT DAİMA SEÇENEKLER SUNAR... iyiyi seçmek bazen işine gelmez insanın

Kızlar Ne Diyor 2

• Bir insan tabi ki de suçlu doğmaz. Gerek toplum baskısı, ekonomik durum, aile hepsi ve daha fazlası etken olarak gösterilebilir, ama bu sucu hafifletmek için neden aramaktan başka hiçbir şey değildir. İnsanların beyinleri vardır düşünerek hareket etsinler diye, iradeleri, vicdanları vardır. O zaman her kafası bozulan gidip birini doğrasın biçsin. Ceza olmalı idam mı bilmiyorum, belki çeşitli suçlarda. O da caydırıcılık açısından.

Gerçi ceza alan insan daha iyi mi daha kötü mü olur bilinmez.

0|0
    0|0
    • o dediğin biraz da şansla alakalı bir durum. mesela aile fertlerinin hepsi hapishanede ise yani hepsi suça karışmışsa ailenin son üyesinin suça karışmaması için şans kader gerekir. ani değişiklik gibi bir şey lazım.

• Değişiklik falan değil, cüzi irade denen bir şey var. Kader vardır ama onu biz yönlendiririz

• ruh hastalıkları. adı üzerinde hastalık.bilinçli yapan akli dengesi yerinde olan bile normal değil bunu unutmamamız gerekir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Şimdi kalkıp, medya yoluyla millete 100 bin dolarlık arabaların havasını, taş gibi ve aşırı janti kadınların aşk hayatını vs vs. pompalarsan, evinde yiyecek ekmeği olmayan ve ayda yarı maaşını faturaya yatıran adama cinnet geçirtirsin bir süre sonra..

Ne alakası var deme, öyle cidden bu konunun ana yapısı..

0|1
    0|0
  • İnsanlara Allah korkusunu aşılamak icap eder diye düşünüyorum. Ancak kişi cinnet geçirmişse müstesna. Anlık kızgınlıkla katliam yapmışsa, korkacağı şeylerin olmamasından dolayıdır. Çünkü yasalarımız, gerekli düzeni sağlayan kurallardan olulmuyor. Suçluyu korkutacak hiçbir ceza söz konusu değil.

0|0
    0|0
  • Her şeye aklım erdi de pompalı tüfekle 100 kişi öldürüldüğü garip geldi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...