ayın valideniz çok kendine bakamayacak kadar hasta olsa kaçınız bakarsınız?

Kayın valideniz çok,ihtiyaçlarını gideremeyecek kadar hasta olsa ve sizin ona yıllarca bakmanız gerekse kaçınız bakar bayanlar yani ne kadar süre tahammül edersiniz dürüstçe yazın lütfen

0|0
19|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 18

• sevdiğim kişinin annesi...öyle bi durumlar karşılaşsam elimden geldiğince yardım eder bakarım.kayınvalide diye düşünmem

0|0
    0|0
  • Ben çalışıyorum bakamam , evde olaydım belki ,yalan değil bakarım diyende kendi hayatından çok ödün verecek bu kesin ...

0|0
    0|0
  • Allah kımseyı kımseye muhtac etmesın

1|0
    0|0
  • ben bunu erkek arkadaşımla konuşmuştum.normalde ayrı evlerde otururuz ama Allah korusun bi hastalık olur veya eşi vefat eder falan tabi bizimle kalacaktır.bu konuda hiçbi tereddütüm bile yok.benim annem babamın anneannesine bile bakmış..Allah mükafatını verecektir..

0|1
    0|0
  • kayınvalidem değil ama babaanneme bakmıştım öldü şimdi gündüz halam akşamda ben bakıyordum işten geldikten sonra.bakarımda çalışırım ama elimden geldiğince bakarım fakat çok zor çok üzücü bişey allah kimseye göstermesin:( hem o utanıo üzülüo sen öyle üzülüo die daha çok üzülüosun öldü şuan mesela hep bakışları aklımda:(

0|1
    0|0
  • kayınvalide gerçekden "anne" gibiyse bakarım..

amA kaynanaysa bakmam.. bakıcı tutSun oğlU

0|0
    0|1
  • Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin,yatağa düşüp hasta olmak için yaşlı olmak şart değil,bi kaza geçirirsin ömür boyu yatağa bağlı kalırsın,Rabbim sevdiklerimden uzak etsin böyle bir durumu,ama kayınvalidemede bakarım,evlendiğim kişinin annesi benimde annem gibidir. Anneme babama nasıl davranıyorsam onada aynı saygıyı ve sevgiyi gösteririm.. Bakarım tabiki...

0|0
    0|0
    • sanırım en güzel cevap bu olmalıdır

• sen kayınvalidene annen gibi bakarmısın ? benim demek istediğim bir kızın annesine bakması daha makuldür neden illa gelini bakacak diye bir şey var anlamıyorum bu erkek baskınlığından başka bişey değildir .. hasta annesini evine almak istyen bir adam kendi annesine kendi baksın her şeyi karısına bırakmasın

• eşimin tavrı önemli bu konuda yardımcı oluyorsa ve benim nefes almam için arada sırada sorumluluklarımı üstlenebiliyorsa neden bakmayayım ki sonuçta bende bir gün yaşlanacağım ve hasta olup bakıma ihtiyacım olabilir bu işler parayla değil sırayla.

1|0
    0|0
  • anneme bile birebir bakamam. evimde kalır en iyi şartlarda da bakılır ama bu ben olmam. allah da biliyo ya evlenmek bana çok uzak..

1|0
    0|0
  • kendi annemi göz önüne alarak kayınvalideme bakarım.büyüktür annedir sonuçta elleri öpülür.

0|1
    0|0
  • allah kimseyi elden ayaktan düşürmesin elimden geldiğince bakarım oda annem sonuçta sewdiğim adamı dünyaya getirip büyütmüş

0|0
    0|0
    • Tamam buldum sonunda... Benimle evlenir misin zeynepnehir :))

• düşüncen çok güzel fakat hayat öyledirki bazen şu yazdıkların bile sana ters düşebiliyor

• allah şaşırtmasın diyelim ben sonuna kadar her şekilde bakarımm sonuçta şu anki halimizle kalmıcaz bi gün yaşlılık bizimde kapımızı çalıcak...

• müstakbel kayınvalidemi çok seviyorum bakarım tabiki sonuna kadar

0|0
    0|0
  • Bakarım eşimden gereken desteği gördüğüm taktirde. Çalışıyor olursam hasta bakıcı tutarım akşamları yine ben bakarım.

0|0
    0|0
  • Haci abi elden ayaktan dusmusse, yatalak olmussa bakamam acikcasi. Calisan bi bayan olacagim icin 24 saat yaninda durmam mumkun degil. Tabi evimizde durur ama bakici sart

0|0
    0|1
    • nedenlerinden dolayı haklısın

• Bir de esin kadina destek olmasi lazim. Yani kadin esini seviyorsa ailesini de sever o zaman gercekten isteyerek bakar. Calisan biri icin de aksam eve gelince bakici gider bakar yani. Yine de kimse o durumlara dusmez umarim

• Olene kadar bakarim

0|1
    0|0
    • halal olsun sana

• Ben aksiyim yahu bakici isterim :D

• Bilemiyorum bakanada zor olur hastayada

0|0
    0|0
    • başka çare yoksa bakılması lazım bence

• mecbur kalınırsa bakılır sokağa atacak değilsin yada bakıcı tutulur ama her halukarda bakılır

• Allah sağlık versin, bakarım yüksünmem

0|0
    0|0

• Fazla bakamam açıkcası

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Tedavisi konusunda yardımcı olurum ama uzun süre aksatamayacağım bir işim olduğu için fırsat buldukça uğrardım yanına ama dediğim gibi başında oturup yıllarca ilgilenemem benimde bir ailem olacak ama tedavisi konusunda elimden ne geliyorsa yapardım bakıcı gerekli ise bakıcıda tutardım.

0|0
    0|0
  • sen bakma kızların dediğine hiçbiri bakmaz yada bir süre bakar .. bakmak zorundalarmı değiller bence.. böyle bir durumda kızı varsa o bakması daha iyi çünkü annesi gibi görsede hiç bir zaman kayınvalide annenin yerini alamaz

0|0
    0|0
    • Allah korkusu olan herkes bakar,bizim yatağa düşüp başkalarına muhtaç olmacağımız ne malum ?

• sen kayınvalidene annen gibi bakarmısın ? benim demek istediğim bir kızın annesine bakması daha makuldür neden illa gelini bakacak diye bir şey var anlamıyorum bu erkek baskınlığından başka bişey değildir .. hasta annesini evine almak istyen bir adam kendi annesine kendi baksın her şeyi karısına bırakmasın

• Bu bu halimle ve bu yaşımda alzaimer annemanem baktıysam elbette bayanlar kayınvalidesine bakmalı

benim annemi kendi annesi yerine koyup onunla ilgilenmesi benim gözümde eşimi yüceltir

0|0
    0|0
  • Dürüstçe cevap verin bayanlar... Hayatımın kadınını bulabilirim bu soru sayesinde :))

0|0
    0|0
    • vavvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv işte buya

• ama haksızmıyım soran beni enteresan bulmuş kadıncağız bana kızım der iyi davranırsa niye bakmim ki anneme bakmakla yükümlüysem onada bakmakla yükümlüyüm..

• Ben senin notunu verdim turtacım.. Sen gönlünü ferah tut :)

• hayırlı eş belli olacak desene

0|0
    0|0
  • siz sis atmanın dayısımısınız

0|0
    0|0
  • Eski eşimden bu yuzden ayrıldık, biliyormusun. en başından evlenmeden önce, annene bakarım, yardım ederim dedi, hatta kendi annesi bile, kızım tabiki kaynanasına hizmet edecek, yardım edecek dedi.

(annem biraz rahatsız, kısmi felç geçirdi, ama yatalak degil, kendi işlerini görür, sadece biraz yardım edilmesi gerekir, evi süpürmek, temizlemek gibi, yemek yapmak gibi,.)

baştan bunu kabul ettiği, tamam dediği halde, evlendikten sonra değişti. o yuzden , bu devirde kimseye inanma abicim, bu devirde pek insan kalmamış. hatta, bu hukuk, adalet kadını okadar koruyorki, kadın haksız bile olsa, erkeği mahvediyor, bitiriyorlar hakimler. erkeğin hiçbir değeri yok, bu hukuk önünde,

evlenceksen 1 defa degil, 1bin defa düşün, test et, öyle evlen.

0|0
    0|0
    • kısmen haklısın ama avrupaya bak kadına erkekten daha fazla önem verirler ve gelişmiş ülkelerde kadınların değeri erkeklerden üsttedir daima yani bilemiyorum ne desem ALLAHhakkımızda hayırlısını versin

• yardımcı kadın falan tutmadınız mı?

arada gider gelirdi...

• yardımcı kadın tutmak için maddi durumun iyi olması gerekir. maddi durum kadın tutacak kadar degil. ayrıca, annemin yardımcı kadına ihtiyacı yok, kendi işlerini kendi görebilir şekilde, gelin sadece akşam yemegi hazırlayacaktı. kendi evinde hazırlayacagı yemegi, orda hazırlayacaktı.

hem gelin çalışmadıgı için, ev hanımı oldugu için, o varken, kadın tutmak da ayıp olur dimi, millet ayıplar. y

Yükleniyor...