Neden bu kadar yalnızız?

Verilen Emekler ve Uzun çabalar sonun da kurtaramadığımız evliliğimizden sonra uzun süre canım resmen yandı... kalbimde volkan patlıyor sandım aylarca. ben ki iyi bir eş iyi bir baba iyi bir ev erkeği iyi bir dost iyi bir arkadaştım. korudum kolladım bir dediğini iki etmedim. . tek yapmadığınız şey sizi hatalara götüren evliliğinizin bitmesine sebep olan şey ise sevginizi hep ön planda tutup eşiniz kırılmasın diye hiç bir şeyine hayır dememek ti . sizin kendisine duyduğunuz sevgiden zaaflarınızı farkeden eşiniz sürekli canınızı yaktı. duygum bitti , sevgim bitti, sen çok iyi insansın iyi bir eş sin , iyi bir babasın , ama denedim olmuyor demeye başladı. . ayrıldık 2 ay sonra barıştık . 50 gün sonra gene ayrılık. ve bir ay sonra boşanma duruşması var. şimdi çocuğun velayetini kendisine de bırakmak istemiyorum. 4 yaşında bir erkek evlat. çalıştığı için bakamıyor da . hayat bize bundan sonra ne getirir. ? karşımıza düzgün bir insan çıkar mı ? çıkan insan sizin çocuğunuza kendi çocuğu gibi bakar mı ? 40 yaşından sonra mutlu olucam diye çıldırdı. bazen diyorum ki allah hidayet versin. bazen de allah bilir diyorum. siz olsanız benim yerimde ne yaparsınız ? bayanlar sorum özellikle size. neden bayanlar 40 dan sonra eşine acı vermeye kalkar. eşinin kendisine duyduğu sevginin bitebileceğini düşünmez mi ? canım yandı ama şimdi acı yok... geçti gitti . bu saatten sonra zaten ben istemiyorum. ortada neden yokken. insanlar mutluluğa aç iken mutlu olan elindekini kaybetmek için neden çaba sarfeder ? ben bundan sonra mutlu olurmuyum ?

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Olursun neden olmayasın..

Ama, sen eşinden önce kendine bir sor bakalım sen bu evliliği yürütmek istiyor musun?

Eğer istiyorsan eşinle hemen boşanmayın.

Biraz ayrı yaşayın davayı erteleyin..

Biraz yalnız kalın belli ki eşinizde sizde yorulmuşsunuz..

Ayrı yaşamak ve bir es vermek iyi gelecektir diye düşünüyorum.

Ha olmadı kararlı mısınız o zaman işine gücüne yoluna devam edeceksin. yaşında oğlunuzun velayetini de hırs meselesi haline getirmeyin..

Mahkeme zaten gerekli incelemeleri yapar en uygun kimse ona verir ve diğer tarafta bunu evladımı benden aldı psikolojisine sokmasın..

Unutmayın boşansanız bile evladınızdan değil, eşinizden boşanıyorsunuz.

Yine çocuğunuz için görüşmek ve sorumluluklarınızı medenice eksiksiz yerine getirmek zorundasınız.

Diğer yandan eşiniz ile psikoloğa gidebilirsiniz.

Bu eşiniz ve sizin isteklerine bağlı birşey buradan biz ne desek boş...

Diyelim ki boşandınız eskiye takılı kalmayın.

Vadesi bu kadarmış nasip bu kadarmış deyin. Suçlu aramayın ki yeni hayatınıza ve hayatınıza girecek kişilere adaptasyon sorununuz olmasın..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• kafan karışmış. Acele etme şimdilik bu süreci atlat yani boşanma sürecini çocuğa annesi daha iyiy bakar eğer bakamazsa zaten velayeti alırsın bunu ispatlayarak . Önemli olan bu süreçte çook ötesini düşünmemek aksi halde yıpranır çökersin hayat devam ediyor boşanma ayrılıkta bunun bir parçası olmasa iyi olurmuş ama olması belkide daha hayırlı. Çocuğun dengesini bozmayın yeter. Bundan sonra mutlu olursun eğer psikolojik sağlığını kaybetmez düzenini yerine oturtursan.

0|0
    0|0
  • sadece sevgisi bittiği için mi ... ney eşinizi mutsuz eden söyledi mi açık açık ben bu durumdan dolayı mutsuzum zaman sana olan sevgımı saygımı benden aldı götürdü mü dedııı

0|0
    0|0
    • duyguları bitmiş.. malesef öyle diyor. ama duyguları biten bir insan daha boşanmadan neden bir arkadaşlık sitesinde soluğu alırki ? ve boşandım 1 çocukluyum yazar profiline. avukatım kendisi ile görüşmeye gittiğinde bunun hata olduğunu olmaması gerektiğini söylüyor. ben sorduğumda ise beni takip ediyormusun etmiyormusun diye anlamak için yaptım diyor. şim di bu ne demek. ? bir kadın bunu neden yapar ki ?

• eğer hata olduğunu düşünüyorsa aynı hatayı yapmak için uğraşmakta ne demek... bıten bır evlılığın ardın dan ben bosandım şahsen ben dıyemem en azından uzerınden zamn gecırene kadar...

• Kadında kendimi gördüm ya.(Çocuğum olsa bakarım ben ama.)

Eğer kendine "Ben bundan sonra mutlu olur muyum?" diye sorup durursan tabii ki mutlu olamazsın.Oğlunla ilgilen, işine sarıl, dostlarınla vakit geçir, kendin için faydalı olacak şeyler yap(kitap,film,müzik... özelikkle müzik insanı çok iyi hissettiriyor).Eğer tamamen kendi hayatına odaklanırsan ne çocuğun kötü olur, ne de sen mutsuz kalırsın.

0|0
    0|0
  • acaba bir çift terapisine gitseniz.. denediniz mi? belki işe yarar.. onun soğumasının ve mutlu hissedememsinin nedenlerini keşfedebilirsiniz.. sizin mutsuzluğunuzu o anlar... en güzel çözüm bu.. umarım kurtarırsınız :((

0|0
    0|0
  • Sen mutlu olursun neden olmayasın ki?

0|0
    0|0
  • olursun arkadaşım olursun seni sevmiyorsa salla gitsin bende ayrılıyorum 2 çocukla hemde ama bizde sorunlar başka umutsuzluğa düşme çevrede çok insan var kendini topla bak çevrene

1|0
    0|0
    • kötü olan tarafı da o ya. hep aile düşüncesi içinde olduğum için hep ailemi düşündüğüm için evden işe işten eve yaşadım hep. birde baktım ki yanlız kalmışım. etrafımda dost diyebileceğim kimse kalmamış. şimdi yeniden yeni bir çevre yapmak lazım.sanırım bu süreçlerde çok yanlız kaldım. ve benim dosta ihtiyacım var.

• allah yardımcın olsun

Erkekler Ne Diyor 3

• valla hocam onu bunu bilmemden şimdi pişman ve üzgün olabilirsin ama ilerde çocugunuda pişman etme yoksa onun altından kalkamazsın

0|0
    0|0
  • yalnız olmamızın sebebi şimdiye kadar çevremizde sağlıklı bir aşk belirtisi görmemiş olmamızdandır. (aşkın bilimi belgeselinden alıntı)

0|0
    0|0
  • Yanlızlık gibisi yoktur memnunum ben halimden

1|0
    0|0
Yükleniyor...