Sevgilisini kaybetmekten korkan kadın...

yaşanmış ve dünyanın kimi yerlerinde hala yaşanmaya devam eden örnek bir olay.

sevgilisini kaybetmek istemeyen bir kadın! sürekli hoş ve kabul edilebilir olmak için her gün kendini heder ediyor. sanıyor ki sevgilsi onu sürekli gözlemekte. ufak bir hata yapsa gözünden düşecek. iyi giyinmese, saçlarına şekil vermese, iyi yemekler yapmasa, titiz yaptığı temizliğini aksatsa o an sevgilisin gözünden düşecek. ve sevgilsi onu terkedecek.

bu korkusunu ortadan kaldırmak için sürekli sevgilisine giyinişi, davranışı, yaptığı işlerin kalitesi üzerine sorular soruyor. aldığı olumlu cevaplardan bir türlü tatmin olmuyor ve her gün buna benzer soruları sormaya devam ediyor. her onay alış onun için terkedilme riskinden uzaklaşma demek.

zaman ilerledikce bu tutumunu sürdürmeye devam ediyor. ve sonuç ; sevgilisi, ilişkisine dair performansındaki yetersizlikler yüzünden değil, fakat onun ardı arkası kesilmeyen güven tazeleme isteklerinden bunaldığı için onu terkediyor.

ilişkilerinizdeki korkularınız nelerdir? bu korkularla başa çıkma yöntemleriniz nelerdir ve bu yöntemlerin sonuçları beklediğiniz gibi mi oldu?

0|0
8|0

En İyi Kız Görüşü

• böyle bir korku elbette yersiz ama şunu herkes yapar ilk başta giyimine duruşuna konuşmasına dikkat eder. etkileyci görünmeye çalışır. ama insan zamanla alışır artık sevgilisinin yanında olduğu gibi davranmaya başlar die düşünüyorm. ayrıca yine güzel gyinir makyajını yapar. o başka bayanlar herzaman ii görünmek ister sadece. o olmasada yapar bence. tabi yinede içinde terkedilme korkusu olabilir insanın buda ona acaip deecede bağlandığı için olsa gerek. ama ben yersiz buluyorm. zaten gidiyrsa o insan hiç senin olmamştr gerçektende. gideni tutamazsn sonuça. ayrıca seni seven insan seni olduğun gibi kabullenmelidir die düşünüyorm. yoksa o ilişkinin bi anlamı olmaz...

0|1
    0|0
    • bağımlı ilişkilerde sık görünen bir durum. erkek yada kadın farketmez ya beni terkederse, gözündeki etkili halimi ya kaybedersem korkusunu yaşıyor. bir de korkuyu yoğun yaşayan kimi insanlar alışamama problemi yaşayabiliyor.

• katılıyorm. sürekli kendinde birşeyleri öne çıkarmaya çalışırsa bir insan asıl öne çıkması gereken ilişkiyi unutur ve ilişkide hep öne çıkmaya çalştığı ve çıktığı içinde karşı taraf bu durumdan hoşnut olmaz ve bu ilişki sağlıklı bir şekilde ilerlemez

Kızlar Ne Diyor 7

• bu insanlarin icinde dogal bir korkudur ve sirf kadinlara özgü degildir bence...

ama kadinlarda daha cok görünülür. kadinlar daha duygusaldir ,sürekli güvenilir bir ortam ve sicaklik beklerler. erkekler ise biraz daha maceracidir diyelim. sirf tek kadina baglanmak onlara cok zor gelebilir.

ben mesela kadin olarak kocama,yani sevdigim adama,cok bagliyim.tabiki arada bir disarida bir flörtlü bakis atarim ama burdada biter yani,flört ettigim kisiyi bir kac dakka sonra unuturum.

ama erkekler icin durum baska oluyor kardesim...onlar diger kadinlara daha cok takiliyorlar gibime geliyor.

bu durum yüzündende kadinlarin sevgililerini kaybetme korkusunun büyük olmasi normaldir yani...

ama üzücü bir durumdur.

bence fazla sIkmamak lazim.hem kenimizi hemde partnerimizi,güvenli bir ortam olmasi lazim ve iliskiye heyecan katmaya calismak lazim.

ama herseyi kadinlarin üstüne yigmakla olmaz tabiki ayni davranisi erkeklerdende beklemeliyiz

0|1
    1|0
  • Çok güzel açıklamışsın tebrik ederim.

0|1
    0|0
  • bir ilişkide korkularım yoktur neden olsun ki terketmek isteyen benımle olmaz diyen bır ınsan gıder gıtsın de zaten sahte davranamam ne kadar seversem sevıyım sureklı yaranmak yad yaranma cabası hayatından calar senı sen olmaktan cıkarır . her zaman derım ben boyleyım kımse kımseyı degıstırmeye kalkmamalı ole bır ılıskı uzun surede yurumez bence.. sureklı kontrol cok agır bişey bence bu sekılde olması senı sen olarak seven bırı lazım ınsana

0|1
    0|0
    • bu anlattığım olayda erkeğin değiştirme gibi bir derdi yok ama. kız kuruntuları yüzünden bunu yapıyor.

• kımse kendı kendıne kuruntuda yapmaz bence kız erkege kendını begendırmeye bu kadar calısıyosa demekkı ona gore davranıyo bu da degısımdır

• kimileri kendi kendine kuruntu yapabiliyor. psikolojik bir durum bu. okula çocuğunu gönderen bazı anneler ya başına bir iş gelirse korkusunu her okula gönderdiğinde yaşar. olası felaketleri her an olabilecekmiş gibi hisseder. çok seven kadında daha önce başına böyle bir şey gelmişse veya çevresinde bunu görmüşse ya benim başıma aynısı gelirse endişesini yaşayabilir. erkek ne kadar güvenilir olursa olsun o ihtimal sürekli kadının aklında oldunca kadın kendi kendini korkutabilir.

• expert oldugum bir konuya parmak atmissiniz:)) ayrica tesekkurler. (!kizlar=dinleryin!)

simdi burnumu karistirirken tek elimle yaziyor olmamin ve ne kadar rahatlik komforuna duskun bir haminefendi oldugumun altini cizerim...

erkeklere fazla yuz vermiyeceksin onlar bir kadinin sivri topuklarinin sadece sexyliginden degil o sivri topuklari kafaya yeme tehlikesindende etkilenirler. farzedinki kopek bunlar aslinda okadar ortak yonleri varki erkek=kopek... nedenmi?

* yalamayi severler buyuzden dunyayi salyali bir vaziyette izlerler

* baslarinin oksanmasindan hoslanirlar ve kuyruklarini salliyarak hemen daha fazlasini istediklerini belirtirler

* karinlari aciktiginda havlamaya baslarlar

* fazla yuz verdimi tepene binip birde isirmaya kalkarlar

* bunlara tasma takmazsan kaybolma ihtimalleri cok fazla

* kimin patron oldugunu gostermezsen patron havasina girip simarirlar

*arada onune kemik attimi seni sahiplenirler

* avci olduklarindan kolay lokma yerine av yemekten hoslanirlar

daha sayayimmi? aptalmisin gerek varmi ?

erkeklerden anlamiyorsan bir kopek al ve ne olduklarini ogren bu kadar basit aslinda...

tabi bu arada kadinlarin yuzde doksanin mantiginin bir solucandaki mantikla ayni oranda oldugunu dusunursek bu kadar basit birseyi bile cozemediklerinin gayet normal oldugunuda dusunmek gerek.

saygilarimla

0|0
    1|2
    • yavrucum sen babandaN bahsetmişsin ama gerek yok ailevi mevzularını dokmeye. hem neden babana hakaret ediyorsun ayıp değilmi? kopekte olsa o senin baban!

• öyle bir erkek modeli cizmişsinki bu model anca ailenden biri olabilir. bir erkek olarak yazdıklarına hiç katılmıyorum. beyefendi baban seni çok hanımefendi ve ongorulu yetiştirmiş. seninle ne kadar gurur duysa azdır. ayrıca hıyar yararlı bir sebzedir.. tesekkur ederim hıyar dediğin için. ama unutma sen cacık bile olamazsın bu fikirlerinle

• bir erkeklerden nefret etmiyorum bunu nerden cikardiginizi anlamadim

iki kopek demem sizi neden bozuyor ?

uc kargasa yazdiklarini okuma zahmetinde bulunmayacagim

saygilarimla!

• ılıskılerımde korkum hıç yoktur oyle aman kaybederım saçımı yapayım aman ılgı gostereyım baskasına gıtmesın vs hıç olmadı.gıden zaten pamuklarada sarsan gıdıyor.zaten bıraz rahat karaktere sahıp oldugum ıçın yontemım pek yok

0|1
    0|0
  • Gitmek isteyen bir erkegi hiçbişey durdurumaz..

Oyüzden rahat olmak lazım =)

0|1
    0|0
    • belki tutumlar yüzünden gitmek istemişse, yada farklı bir yaklaşım ummuş, gitmek istememiş fakat kadının tutumları buna mecbur bırakmışsa ?

• Öyle bir sorunum olmadı.Kendimi tatmin etme gibi bir çabam yok güzel bulmadığımdan dolayı.bu yüzden soru da sormuyorum.Korkum sadece benden daha iyi biri karşına çıkarsa diye düşünüyorum.Oda bunun olmadığını söylüyor eğer öyle olursa korkmama gerek yok :)

0|0
    0|0
    • :D aman fazla sorma :S şaka bir yana. bazı tutumlarımız farkına varmadan karşımızdakini olumsuz etkileyebiliyor. bu tutumları ortaya koyan anormal duygular malesef :/

• fazla sorma derken hiç sormuyorum güzel mi şuram şöyle olmuş mu böyle nasıl saçımı kestirdim farkettin mi farkettysen güzel mi falan böyle takıntılarım yok.Zaten hepsini farkedip söyler sanırım bu yüzden bu tarz sorular sormama takıntı yapmama gerek kalmıyor :) tabi diğer benden iyisini bulursan diye bir soru arada açılıyor onda da çok üstelemiyorum anormal duygular olsa da :D

• bulsa bile fazla önemseme. senden iyisi varsa ondan da iyisi bulunur elbet :/ o düşünsün bunu :D

zaten soruya da "aynı ben" diye bi cevapta gelmedi. :S bu sitede bu problemi yaşayan yok sanırım :D aman olmasın da :))

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...