Aids olma ihtimalim var mı?

birkaç gün önce arkadaşımda kaldım içtik eğlendik alkolü fazla kaçırınca öpüştük daha fzlası olmadı ama arkadaşımın ağzında yara vardı sabah farkettim soramamda öyle bir hastalığı olup olmadığını. ağız yoluyla aıds bulaşırmı?

aıdsin belirtilerine baktım son 4-5 gün mide bulantısı baş ağrısı ve üşütme gibi şeylerdi bendede telaş başladı olabilirmi açba çünkü bendede mide bulantısı halsizlik v.s var

lezbiyenmişin gibi saçma sapan sorular sormayın acil cevap lütfen başka belirtileri nedir?

(kızla 2-3 haftadır tanışıyoruz)

0|0
5|26

En İyi Erkek Görüşü

• yersiz bi telaş senin ki. kız hasta yada değil bunu bilmiyorsun kendin hasta olabilir diye uydurdun. en kötüyü düşünelim diyelim ki hasta. aıds olduğu ne malum. hadi senin için aids olsun zavallı kız :) sana ne diye bulaştırsin. kötü biri yapalım kızı ve bulaştırmak istesin sana öpüşerek nasıl yapsın ki bunu. ağzında yara var ama kanamiyor kan yok ortada. bulaşma riski sıfır. hadi diyelim ki kan da var ve sen kanı yuttun öpüşürken midene aids mi bulaştı hayır. mide asitin aids virüsünün saniye de anasını bekledi atomlarina ayırdı onu :) aidsin sana bulasabilmesi için kan yada cinsel ilişki olması lazım. iki tarafta açık yara ve kan alışverişi olmadığı sürece dokunma öpme aynı tas tabaktan vs yeme içme ile bulaşmaz rahat ol psikolojini bozma kendini yorma. mide bulantın da emin ol psikolojik. düşünme bunları. üstelik aids öyle 3 gün 5 günde kendini belli etmez. korkuların tamamen yersiz yani.

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Aids kan yoluyla ve cinsel ilişki yoluyla bulaşır.Öpüşmeye filan bulaşmaz.Sendeki belritlier grip soğuk algınlığı gibi birşey sanırım.

0|0
    0|0
  • endişe etme. bu kadar. sakin ol. belirtilerin kendi kendine hastalık hastası psikolojisinden kaynaklı. rahat etmez isen yarın donanımlı bir hastanede kan tahlili yaptır.

0|0
    0|0
  • Kesin olarak bulaşma olmaz denemez. Sert hareketlerle, dudaktan öpüşmenin risk yaratacağı düşünülmektedir. Tükrükte az miktarda da olsa virüs vardır. Ağız içi yaraların olması, tükrükte gözle görülür kan varlığı bulaşma riskini arttıran faktörlerdir.

kişiler tamamen sağlıklı görünebilirler. Bu aşamada hastalık bulaşıp bulaşmadığı sadece kan tahlili ile anlaşılabilir.

0|0
    0|0
  • kız da böyle belirtiler varmıydı

0|0
    0|0
  • aids 3 aydan once bellı olmaz dedıgın belırtıler havalar soguk ondan dolayı usutmusde olabılırsın...

agızdan opusmekle aıds bulasmaz ama agızda karsılıklı acık yara varsa veya dudakda opusurken dudakları ısırıp yara acarsanız bu gıbı durumlarda karsınızdakı aıds hastası ıse sıze bulaşma rıskı vardır illa bulasıcak dıyede bıse yok...ıcını ferah tut emın olmak ıstıyorsan arkadasına herhangı bır rahatsızlıgının olup olmadıgını sor kacamak cevap verıyorsa hastaneden test yaptırırsın biraz pahalı bılgın olsun...

0|0
    0|0
  • Bulaşma Nedenleri:

* Hastalığın en yaygın bulaşma şekli korunmasız cinsel ilişkidir.

* Kontrolsüz kan nakli ile bulaşır.

* Kullanılmış ve dezenfekte edilmemiş şırınga, iğne, cerrahi aletler, diş hekimliği aletleri, dövme aletleri, jilet, makas gibi tüm kesici ve delici aletler ile bulaşma olabilir.

* HIV'li erkek ve kadının cinsel organlarındaki kanamaların veya adet kanının penise, vajinaya ve ağıza teması ile bulaşma olabilir.

* Damar içi uyuşturucu kullananların paylaştıkları iğne, enjektör ve uyuşturucu madde eritilen kaşıklar ile bulaşma olabilir.

* Anneden bebeğine bulaşır. Tüm bulaşmaların %3-5'i bu yolla olmaktadır. HIV, hasta veya taşıyıcı anneden bebeğine gebelik, doğum veya emzirme sırasında bulaşabilir. HIV pozitif kadının doğuracağı çocuğa HIV'in geçme oranı % 30 civarındadır.

0|1
    0|0
  • Ayni durum korku bendedr var dun bodrumda bir yabanci turk kizla birlikte oldum prezervatif kullandik fakat kiz organimi agzina aldi sunnet kisiminda bir yara gibi bisey vardi acaba kizik tukurugu ile aids vb olurmuyum kiza sorduğumda oyle bir hastalığım yok olduğunu söyledi ben telaş yaptım ve organimi agzindan biraktigi an prezervatif takip vajinal yontemle birlkte oldum iliski sonrasi organimi sampuan ile bolca yikadim

0|0
    0|0
  • Yok aids geçmesi için kan yolu ile temas lazım.Bir şekilde aids olsa bile bulaşmaz.Aids olan biriyle cinsel ilişkiye girseniz bile bulaşmayabilir.

Bu arada neden kız kıza öpüştün, gerçekten?Lezbiyenmisin diye sormucam ama arkadaşca bir öpücük mü yoksa şehvetlimiydi

0|0
    0|0
  • ben okumadim hepsini ama gözüme batanlar oldu kendini hemen aids belli etmez belki 5 ay sonra ama kizdan kiza aidas gecmez erkek sünnetsiz olurda anal yaparsa ve o ucunda pislik kalirsa ve zaten icindede pislik var onlar birlesir ve vaginaya girerse ozaman aids olusa biril

haa birde sorum sen bu kizla napdin?

0|0
    0|0
    • Sie kız kız aids geçmez olur mu.Aids kan hastalığıdır.

• kanama yoksa aids olmaz. ama hem senin ağzında çatlama hem onun ağzında kan varsa ki zayıf ihtimal olabilir. sizinki başka şeydir.

0|0
    0|0
  • ağız yoluyla aids bulaşır ama ağızdaki yarada aids olduğunu nerden çıkardın:)

0|0
    0|0
  • Çok Zor Bir İhtimal... Aids in Tükürükle Yoluyla Bulaşma İhtimali Bile Çok Zayıf Zaten... Yine de Emin Olamam Diyorsan Bir Sağlık Kuruluşunda Elisa Testi Yaptırman Faydalı Olur...

0|0
    0|0
  • www.kantahlili.net buraya bakın

0|0
    0|0
  • aıds tükürükle bulaşmaz rahat olun hıv vürüsü açık havada 2 saniyede ölür ağzındaki yara başka kaynaklıdır zararlı olacağını düşünmüyorum psikolojik olarak rahatlamak istiyorsanız elisa testi yaptırabilirsiniz herhangi bir sağlık kuruluşundan...

0|0
    0|0
  • ğer kız aids ise bulaşır tükrük yoluile ama kız aids dğilse ondan herhangib bşaka bi hastalkta kapmış olabilrsin kan testi ypaptırmalısn acilen .

0|0
    0|0
  • böle hastalıklar kan yoluyla bulaşır , tükürükde kan hücresi varsa ihtimal var git test yaptır derim ben..

0|0
    0|0
  • kızla tanışıyorsan kadın kılığında efeminesin

0|0
    0|0
  • kan yoluyla yada cinsel ilişkliyle bulaşır merak etme

0|0
    0|0
    • agzında yara vrdı iste ondan tedirginim

• ruhuna el faattiihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :Da

0|0
    0|0
  • Bulaşır ama buradan test etmek gibi bir teknoloji yok. Hastahaneye git.

0|0
    0|0
  • bence bişi yoook

0|0
    0|0
  • Aids , öpüşmeden bulaşabiliyor.

0|0
    0|0
  • 90 günden sonra eliza testi yaptır kesin sonucu alırsın eğer pozitif çıkarsan western blood yaparlar

0|0
    0|0
  • Alkolun faydalari :P

0|0
    0|0
  • %99 AİDS'sin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• kanın kana temasıyla bulaşıyo diye biliyorum ama emin değilim senin de ağzında yara varsa eğer olabilir

0|0
    0|0
  • kızla mı öpüştün anlamadım

neyse öpüşmekle aids buluşmaz gerçi yara varmış bilemiorum ama kızın aids olduğunu nerden çıkardın bu arada

0|0
    0|0
  • Daha arkadaşının aids olup olmadığını bilmiyorsun ne bu panik?

0|0
    0|0
  • Kan testi yaptır bence için rahat etsin

0|0
    0|0
  • kan testi yaptır. ama kız aids olcakta ağzındaki yara kanamalı olcakta sana bulaşacak. zor bir ihtimal.

0|0
    0|0
Yükleniyor...