Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?

2013' e 1 hafta kala bir seçim anketi yapmak istedim. Şu durumda oylar nasıl acaba? Gizli ya da açık nasıl isterseniz mümkün olduğu kadar çok kişi oy verirse daha sağlıklı bir değerlendirme çıkar. Ankete katılırken de gizli olmak isteyenler yine Gizli kutucuğunu işaretleyerek oy verebilirler

BUGÜN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRDİNİZ?

Hakaret, saygısızlık istemiyorum medenice oy versin herkes lütfen.

Oy vermem ya da boş atarım diyenler ve başka partiye oy vermeyi düşünenler ise yorum olarak belirtebilir Seçenekler çok az :( Meclis dışından sadece Hepar'ı yazabildim.

Seçeneklerdeki sıralama ise meclisteki çoğunluğa göredir.

Ayrıca yorumunuza EKSİ gelirse bilin ki ben değilim.

• AKP
    30% (85)37% (197)35% (282)Oy Ver
  • CHP
    49% (140)32% (170)38% (310)Oy Ver
  • MHP
    14% (41)15% (81)15% (122)Oy Ver
  • BDP
    3% (8)6% (32)5% (40)Oy Ver
  • HEPAR
    4% (12)10% (49)7% (61)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Kizlarsoruyor.com yöneticilerine:Şayet bu soru başlığı altında verilen cevaplarla sorunun kaldırılmasına karar verilirse mümkünse sorunun değil yorum yapma özelliğinin kaldırılmasını ve anketin devamını kendilerinden rica ediyorum.Çünkü sorunun başında da belirttiğim gibi hakaret, saygısızlık istemediğimi belirttim.Bunun dışında kalan durumlardan herkes kendi sorumludur. Birileri seviyesini düşürüyor ya da tartışmadan edemiyor diye benim anket yapma ve cevap alma hakkımın kısıtlanmamasını umarım
Biri bdp'yi yazdım diye kınar biri hepar'ı yazmamı beğenmez öbürü istediği parti burada önde olmayınca ankete hakarete başvurur sanki ben müdahale edebiliyormuşum ankete gibi.. ama herkeste bir vatanseverlik bir ülkeyi düşünme sevdası! Saygı duymayı beceremeyen insanlar sanaldan vatan sevse kaç yazar? Ben böyle uygun gördüm bu partilerin rekabetini merak ettim ve onları yazdım Burada bile baskı var kendilerini ne zannediyorlar acaba?! Doğru düzgün yorum yapanları hariç tutuyorum.
Benim oyum HEPAR'a en azından meclise girsin ki daha iyi tanıyabilelim, kendini ifade imkanı bulsun. Henüz adını bile duymayanlar var. İsteyen bakabilir: link

0|0
112|225

En İyi Kız Görüşü

• 21 yaşındayım daha önce sadece bir kez oy verdim köyde oturuyorum.

Oy verdiğimiz okuldan dışarı çıktık tam sordu birileri kime oy verdin diye Chp'ye dedim.

Ki benim annem Akp den babam Mhp den şaşmaz. Yani aileden bana geçmiş bi siyasi düşünce mantık yok. Zaten bu ülkede siyaset yok. Bunu da şurdan anladım.

Soran kadın bana şöyle cevap verdi:

Nasıl Chp ye oy verdin sen Müslüman değil misin dedi ki. O cümle işte siyasetin olmadığını anlatı bana. Bazıları Akp 'ye oY vermeyi dinin ni emri gereği olarak görüyoken bu kafalar zor değişir !

48|58
    22|25
    • Çok güzel anlatmışsın Türkiye'nin halini ama onların din anlayışını yukarıda denizali adlı arkadaş açıklamış zaten.

• oha amk zihniyete bak!

• ağzına sağlık

Erkekler Ne Diyor 225

• ''dindar ve kindar'' nesil isteyen başbakanın kindardan kastını anlıyoruz da dindar derken hangi dinden bahsettiğini anlamaktan güçlük çekiyorum! İslamdan bahsetmediği kesin eğer islamdan bahsetseydi kin ile imanın birlikte olamayacağını islamın kindarlığa ne kadar karşı olduğunu bilmesi lazımdı. yoksa dinini mi bilmiyor? Aldığı oylarla şımarıp kendini değil memleketin tüm ortadoğunun hakimi zannedip böbürlenen bu adam benim bir zamanlar sevip desteklediğim adam olamaz. kendimden utanıyorum resmen. nasıl bu kadar aptal olabildim diye. M.Kemal'e bile sataşıp ''ne ördün sen'' diyebilecek kadar gözü dönmüş, muhalif olan meydanlardakilere en ağır hakaretleri edecek kadar edebinden taviz vermiş artık hiç çekinmeden ulu orta padişah fermanları veren adam hangi dinden bahsediyor? Müslümalık bu mu? Zamanında başını örtüyor diye bayanlara psikoloik baskı uygulayanlar, ağlatanlar eğitim hakkından yoksun edenler nasıl vicdansızsa bugün benim için başkalarının inancına ulu orta sataşarak (bunlar zerdüşt, bu alevi biliyor musunuz vs.) meydanlarda hakaret eden halkı birbirine kırdırırm düşüncesinden mahrum olanlar da aynıdır, hiçbir farkı yoktur! Okumuyoruz ya, tabi hiç araştırmıyoruz! hiç görüşlere de saygılı değiliz demokratik değiliz! onun için zamanında rüyalarımda görecek kadar sevdiğim başbakanı hala 'körükörüne' destekliyorum! Yazık ki ben dahil binlerce sevenini yaptığı ettiği haksız, hazımsız, adaletsiz davranışlarıyla kaybetti. Daha da kaybedecek. Bu kesin bir şey Allah çok sabırlıdır ben de gideceği günü bekliyorum ama malesef ki onun bıraktığı bu ülkeyi toparlayabilecek bir lider de yok malesef! En çok buna yanıyorum. Ben gözümü gerçeklere kapatmadım. Ben adaleti gerçekten isteyen haksızlıktan korkan bir insanım ama bu halkın körlüğünü anlayamıyorum. Ya aynı görüşte olmasanız bile Sizin mensubu olduğunuz devletin koskoca başbakanı bir başka vatandaş için nasıl olur da ''kadın mıdır kız mıdır bilemem, ananı da al git, o da şundandır bundardır'' diye laf eder de sizin hak adalet duygunuz sarsılmaz! Nasıl kendinizi hakaret uğrayanların haksızlığa uğrayanların yerine koyamazsınız? Binlerce insan ösym de haksızlığa uğradı. suriye politikası yüzünden akçakale ve hatay halkı gece uyku uyuyamıyor. özgür suriye ordusu dedikleri adamlara verdikleri hizmeti Hatay halkı göremedi daha! Erlerimiz kamplarda insanlık dışı halde bekletiliyor askere giderken! Şehit olunca üzülmeyi biliyorsunuz ama! Yazıklar olsun hala oy verenlerin vicdanına, insanlığına yuhhhhhhhhhhhh ille aynı haksızlıkları yaşamnız lazım ama kindar kindar yaşayın siz HERKES KENDİNE NEYİ YAKIŞTIRIYORSA ONU SEÇER ONU SEVERMİŞ. Daha söylenecek çok şey var ya anlama kapasitesi olan zamanında anlar yanlışından dönerdi. Şu an oy verebileceğim kimse yok bu ülkede.

10|8
    0|5
  • sosyal medyada, anketler chp akpye yakın hatta önde bile çıkar ama seçimde alakası bile olmaz

maalesef insanlarda herkes bir kötülükler yapıyor bir iki hizmette etti, diğerleri lider yapısında adamlar değil, paritler içinde daha iyisi yokki gibi saçma kriterler oldukça oy oranları değişmez

ben son seçim hepara vermiştim ama yukarıda saydığım saçma nedenlerin bir benzerine bende dahil olup akp karşıtlığından dolayı chpye vermeyi düşünüyorum

7|7
    1|6
    • Şu an tamamen seninle aynı şeyleri düşünüyorum. Başımı yastığa koyduğumda vicadnımı rahatsız edeceğine kazanması ihtimal olmayan ama içim rahat olacağı bir partiye veririm diyordum ama oyları bölme düşüncesi aklımı çeliyor :S

• aynen, gene hepara verirdim ama gördüm ki bu iş 3 parti dışına çıkmayacak gene bu yüzden chpye vermeyi düşünüyorum.

Gerçi gene sonuçlarda bir değişiklik olacağını zannetmiyorum akp-chp-mhp sıralaması

• ama meclise girmesi de gerekiyor. barajı geçmesi lazım bu da var

• Osman paşa ve onun gibi düşünen her lider benim liderimdir...

rahmetli Muhsin yazıcıoğluda dahildi...

daha net olmamı isterseniz

ülkemin bayrağını, okunan ezanını ve kanla çizilen sınırını koruyan her lider benim liderimdir. koruyan her fert benim dostumdur...

Allah sınamasın ama bu konuda ölmek var dönmek yok ve kararım nettir. fikrimi benimsemeniz gerekmez çünkü bir gün herkes bunu anlayacak, ama karşı çıkan hiç bir "insan müsvettesi" benim dostum olamaz...

5|7
    2|3
  • CHP'ye veririm.

Bilet gişesinde bilet satarken İşçi maaşıyla geçinemediği için grev yapan, ama siyasete atıldıktan sonra ne hikmetse dünyanın sayılı zenginleri arasına giren bir başbakanın çalmış olabileceğini düşünüyorum.

Benim verdiğim vergileri yandaşlarına rüşvet (makarna, kömür, beyazeşya) olarak dağıtıp oy toplayan,

Kadrolaşma adına milyonların hakkını yiyerek her sınavda yandaşlarını bir yerlere yerleştiren,

Tüm milli yatırımları özelleştirme adıyla yabancılara peşkeş çeken,

PKK illetini bitireceğine dahada körükleyen,

Tüm komşu ülkelerle aramızı bozan,

Dini kullanarak halkı sömüren,

Daha söylenecek çok şey var, sayfalar yetmez bunların yaptıklarını anlatmaya..

Ama anlamaz ki bazıları, anlamak istemez...

14|7
    1|8
  • AKP, neden ?

80 yıldır ülkede bir kibrit çöpünü bile İCAT EDİP İHRAÇ EDEMEDİLER...

Şimdi üzerine Atatürk'ün imzasını atıp ABD dahil 16 ülkeye GÜDÜMLÜ FÜZE satabilen, kendi helikopterini tankını uydusunu üretebilen bir ülke olduk. Sayacak örnek çok Yollar, barajlar, havaalanları...

Özel sektör sanayiden bir örnek = link

Savunma sanayiden örnekler = link

AYRICA 2001 E KADAR 11 banka batırıp IMF DEN 23 BİN dolar borç alıp bununla hiçbir şey üretmeyenlerin HEM DIŞ BORÇLARI ÖDENDİ.. HEMDE KEY GİBİ kendi vatandaşımızdan alınan borçlar ödendi..

ÜLKENİN DÜNÜNÜ BUGÜNÜ BİLEN KİŞİLER ZATEN OY VERDİĞİ İÇİN 2 KİŞİDEN 1 İ AKP DİYOR.

burada AŞK, CİNSELLİK, HAVA CİVA peşinde olan KAVAK YELLERİ gençliğinin kendinden haberi yokki anketinden ne çıksın

8|21
    17|17
    • sen hangi güdümlü füzeden bahsediyosun arkadaşım elinde bir tane milli servet kaldımı bir araştır hepsi yabancılara satıldı

• evt IMF ye borç ödendi ama vatandaşın dış borcunuda bir araştır derim 350 milyar dolar...

• birde vatandaşın dış borcu diye bir kalem mi ürettin?

ne saçmalıyorsun sen yaaa..

• CUMHURİYET HALK PARTİSİ

7|6
    1|4
  • Ne kadar da Atatürk Dönemindeki gibi olmasa da; Muharrem İnce gibi bir adamla Chp iyi bir iktidar olabilir,Fakat Milli değerleri hiçe sayan ve din tüccarlığı yapan Akp'ye ve saçma haklar isteyen Bdp'ye oy verme ihtimalim sıfır,Ama tercihim Chp olmasaydı Mhp olurdu

10|4
    2|8
  • AKP dışında her hangi bir partiye oy vereceğim.

Ergenekon partisi kurulursa oyum mutlaka oraya.

Silivri'de bulunan değerli paşalarımıza selamlar.

11|9
    4|8
  • Şimdi günümüzde çoğu kişi diyorki AKP kötünün iyisi bu mantıkla bu milletin daha çok anası ağlayacak. Hastane yaptırmış yol yaptırmış senelerce bununla övündüler Allah aşkı kimin parasıyla oldu. Özelleştire özelleştire birşey bırakmadılar. Buradan elde edilen gelirle yol hastane yaptılar alışveriş merkezleri mantar gibi türedi sanayi tarım çiftçilik halen sıfır milleti banka kredisi çektire çektire elinde avucunda birşey bırakmadılar.Bu ülkede aydınlar vatanını sevenler hep suikastle öldürülüyor. daha çok şey konuşurum anlatırım ama at gözlüğü takan bir millete ne anlatsan boş. Saygılar. Durmak yok yola yolsuzluğa devam...

12|3
    2|8
    • rootking özelleştirme yapılan ülkelerde önce tarafsız dedikleri kredi derecelendirme kuruluşlarını(aslında yahudi rothschild ailesine aittir) bir ülkenin kredi notunu pat diye düşürür, o durumda orta ölçekli yabancı yatırımcılar anında yatırımını çeker ve dolar fırlar. herşey de dolar üzerine olduğu için ülkede kriz olur. daha sonra medya kanalıyla kukla birisini seçtirirler ve ülkenin bütün kurumları birer birer özelleştirilir. inanmıyorsan bugün yunanistana olanlara bak aynı hikaye.

• özelleştirme ülkenin iradesini milletten alıp küresel sermayenin eline geçirmektir.

• Tayyib'e oy verenlere saygım yok. Oy verecek parti de yok. Oyum boşa gidecek olsa da Osman Pamukoğlu'na vereceğim. Vicdanen rahat olurum. Chp ye ya da mhp ye vermeyi çok isterdim ama ülkemizdeki muhalefet inanılmaz tırt. Kılıçdaroğlu da bahçeli de gitmeli. O zaman bu ülkede aqp nin adı bile duyulmaz gibi geliyor.

9|9
    1|9
  • insanlar hak ettikleri şekilde yönetilir. adam gibi adam olanlar zaten daha güçlenmeden öldürülür. bir buluş yapar bilim adamlarımız katledilir veya süslü şekilde intihar ederler. %5 zam yapılıp %1 indirilince mutlu ederler insanları ve en iyiside özgürlükleri ve toprakları satılır kimsenin sesi çıkmaz. böyle bi yer burası.

5|3
    0|1
  • pkk nın partsini koyduğun için seni kınıyorum ve oy falan vermiyorum onları böyle adam yerine koyarsanız böyle meclisede girerler yarın öbürgün evinizede girerler

9|2
    3|5
    • Ben yaptığım işi de sorduğum soruyu da ciddiye alırım. Bugün gazeteci olsan ve araştırma yapman gerekse meclise kadar girmiş bir partiyi yok sayamayacaksın. Meclise ben almadım ben gerçeklere gözümü kapatamam kusura bakma. oy vermemek senin kararın nasıl istersen öyle olur.

• böyle devam edin ozaman başarılar size

• CHP! Nedenide : Akp , özelleştirme adı altında ülkede ki neredeyse bütün kurumları vs sattı. RTE ''''''BÜYÜK ORTA DOĞU''''' projesinin eşbaşkanı olduğunu ilan ettiği günden beride İslam ülkelerinin başına gelenleri biliyoruz. Mhp'nin Kürt'ler hakkında izlediği politika yanlış ve esas bölücülüğü pkkdan önce ülkücü kesim yapmıştır. Ülkücü kesimin Kürt'lere nasıl baktığını biliyoruz ki , Kürt'lerde bu ülkenin , bu toprağın bir rengidir. Geçmişte yaşanılan acı şeylere rağmen Kürt'leri bu ülkeye geri kazandırabilecek tek lider ise CHP'de mevcuttur şuan. CHP hakkında şuan yalan yanlış söylemler var. Medya ayrı bir sahtekar... Sanal ortamda CHP'nin gerçek yüzünü iyi öğrenebilirsiniz.

4|4
    0|4
    • Lan bi git :) Tutmaz tutmaz vizyon sıkıntısı olan tek hücreli microplar sizi Mason locasındanmı yazıyorsun piç yaşın yetmez bu konulara senin

• Senin ömründen çok siyasi bilgim var boş boş konuşma

• HEPSİNİN KÖKÜNE KİBRİT SUYU ŞART BAŞTAKİLERLERLE OLMAZ BU İŞ BUGÜN BİRBİRİNE LAF ATARLAR YARIN AYNI MASADA YEMEK YERLER SOKAKTA VATANDAŞ AÇ YOKSUL ORDAKİLER KÖŞELERDE o yüzden ümidim pek yok hiçbirinede vermem pkk sorunundan tut işsizliğe kadar hepsi çözülür adam gibi politakalarla ama politaka olmadığından bazılarına yağ çekicez diye yapmıyoruz yaptırmıyolarda işlerinede geliyorda ayrıca genç nesilde bibk bildiği yok chp veren Atatürk den bahseder Ata lafından hıs hoslanmadını bılmezler akp veren müslümanlıktan bahseder 32 farz bilmez kumar oynar,mhp veren ülkücülükten bahseder ama amerikan time dergisindeydı sanırım alparslan Türkeş için Türkleri bölme planlarndan önemli adım oldunu duymamıştır bile,ayrıca ülkücülük nedir onuda bilmez, o yüzden aşağdaki yorumlarda Türkiyenin acı gerçeğini görebiliyoruz gırgır şamata vs 80 den sonra Gençliği soğuttular siyasetten keşke olmasaydı ama gençliğin içine ettilerde başka yönlendirdi efendim futbol kanıtı,fransada ingilterede sanayi devriminden sonra halk refaha kavuştu sonunda ise boş zaman artı sonrada futbola ilgi turizm vs oldu herneyse uzun bu konular,en başından tutunda sonuna kadar güvenim ümidim yok fazla,ama takip ediyorum,Nihat Genç bir sözüyle bi soru sorucam 60 Yıla yakındır sağ partiler iktidarda bana birtane uluslar arası pazarda Çay satabiliyormuyuz onu söyleyin? Yada polenezköyde polonyalı devşirmeler gelmiş orda köy kurmuş yoğurt satıyo yapıp bize varmı böyle birşey ? Türkiyede kaçbin köy var nerde bunlar? Tereyağ bile ki en iyisi bizdedir ama GDO ürün yiyoruz hergün,tartişcak çok şey varda ah ah,Başbakan çıkar kinden vs bahseder ötekisi çıkar öyle,Tecavüz suç artmış bu ülkeye şeriat geliyor deseler derimki padişah belki gelsin derim,Son olarak benim görüşüm nemi ben bir devrimci,ben bir milliyetçi ülkücü ben bir dinciyim partilere gerek yok Chp siz ATATÜRKÜ,Akp siz Müslümanlığımı,Mhp siz Milliyetçiliğimide savunabilirim bazen saptı konudan ama umarım anlayan anladı dediklerimi.

0|5
    2|3
    • Her sözüne katılıyorum.Ayrıca geçen ekonomi maratonunda dediğin gibi ekonomiyle ilgili hiç bir şey göremedim.

• Ama hizmet var adam çalıyor yapıyor abi diyende var ulan adam zaten YAPMAM ZORUNDA demiyorda yapıyor çalıyor diyor oda haklı bu zamana kadar yapılmadı birşey ye kürküm ye hesabı..

• bugüne kadar kimse yapmayınca onun yaptıkları altın gibi görünüyor göze, bugüne kadar yatanlar saolsun.

• gecen böyle bi soruda mhp dedim 18-18 eksi yedim

Milliyetci Hareket Partisi diyim bakalım kaç eksi yiycez.

3|7
    0|8
  • Keske bu oylar dıger secımlere kadar boyle gıtse bu oranla mılletımız yavas yavas akıllanıyo dıye umuyorum ıns Allah Ataturk ılkelerınde yasadıgımız bır cumhurıyette Turk lugu doya doya yasıyacagımız bır toplumda nasıp etsın ıns

5|3
    1|7
  • Böyle bir sitenin üyelerinin yüzde kaci akpli olabilir? Bu sitede yüzde 35 aliyorsa gercekte yüzde 60si bulur

3|10
    5|3
  • kimi demiş ülkenin istikrarı ve ekonomik gelişmeleri diye , dış borç 508.1 milyar dolar memlekette elle tutulacak bizim olan bişey kalmamış hangi istikrar hangi ekonomik iyileşme , herkes kredi kartından yiyor patlayacağız haberleri yok. Bu kafayla biz bu ampulü çok seyrederiz

13|9
    4|11
    • 508.1 milyar dolar diyor hala :D yahu acıyorum halinize yazık vallahi yazık

• o borçlar devletin değil özel sektörün. dışarıdan borçlanmak daha ucuz olduğu için tercih ediliyor.

• Neden hani biz artık dışarıya borç veriyorduk :)

• lan var ya Allah vere de siz daha kötü durumlara düşesiniz.enflasyon inşallah 3 haneli rakamlara ulaşır,zam üstüne zam gelir herşeye çünkü bu milletin layık olduğu mertebe dilencilik.lan zırcahiller sıyrılın şu yobazlığınızdan da siyaha beyaz demeyin artık.cumhuriyet tarihinde yapılan 59 milyar $ lık özelleştirmelerin 51 milyar $ ı son 10 yılda olmuş buna rağmen dış açık katlanmış,işsizlik çığ gibi büyümüştür bu yolsuzluğun,rant sağlamanın en açık göstergesi değil midir?2012 de dış açık zirve yaptı herkes 2013 deki zam bombardımanına hazır olsun.bundan önce hizmet yokmuşmuş ulan burası sosyal devlet sosyal muz cumhuriyeti değil yol yapmanın nesi ekstra hizmet sayılır.Her konuda rezil olduk dünyaya adam diktatör ya gözünün üstünde kaşın var diyeni zindana attırdı,ülkede ne gazeteci ne normal bir vatandaş görüşlerini açık açık dile getiremez oldu.daha bunlar gibi sayfalarca yazarım ama özetle;akp bu ülkeye ekonomik,siyasi,sosyal yönlerden en karanlık günlerini yaşatmış,faşizmle beslenen,emirleri doğrudan dışarıdan alan bir yapılanmadır.umarım hepsinden birgün hesap sorulur.

2|7
    2|9
    • lan beğenemeyen şakirt bu söylenenlerin neresinde bir yanlışlık var söylesene kaldı ki bunlar sadece %1 i dir.

• Kardeş seni ancak aynadaki popon dinler

• Cumhuriyet Halk Partisi..akp ye oy verenleri ise küçük çıkarları için vatanın birlik ve bütünlüğünü tehlikeye atan,Türkiye'nin ileride çok büyük sosyolojik değişimler yaşamasına zemin hazırlayan bir topluluk olarak görüyorum.

12|7
    2|7
    • başkalarının fikirlerine saygıyı asla öğrenemeyeceğiz, her daim ben doğruyum demekten geri kalmayacağız. siz yüzde 90 aldınız da sizi meclise sokmadı mılar da hakaret vari konuşuyorsunuz?

• ben kendi görüşümü söyledim akp ye oy verenler için öyle düşünüyorum.böyle düşünmemi gerektirecek nedenlerin de %1 ini de yukarıda bi daha yazdım.

• Ülkenin en büyük sorunu pkk.

Bunu bitirecek tek kişi Osman Pamukoğlu bence.

6|5
    3|5
  • chp işaretledim bana en yakın şık olduğu için, aslında chp'yi seçmek istemezdim, türkiye gençlik birliği'nin kuracağı ulusalcı ve bilimsel sosyalist bir partiyi tercih ederim.

7|7
    2|8
  • Gizlenmeye gerek yok...CHP

21|9
    11|15
    • aynı kafa aynı zihniyet sizden bi cacık olmaz kemal yalandaroğlu ve ekibi avucunu yalamaya devam tüm chpliler ...

• terbiyesizlik yapma dingil. sana mı sorucaktım. ne var yorumumda Allah'ın ampulu

• Böbürlenmeyeceksin,

edepli olacaksın, saygılı olacaksın,

terbiyen üst seviye olacak,

aptal olmayacaksın,

sabır edeceksin, mütevazi olacaksın,

bilgi için çabalayacaksın,

görgülü olacaksın

, sofran bereketli olacak helal yiyeceksin

, gözün toprağı unutmayacak dünyayı da silmeyeceksin

, fener olacaksın ışık saçacaksın,

alıcı olduğun gibi vericide olacaksın

, paylaşmasını bileceksin,

düşene tekme vurmayacaksın

, düştüğünde yaradana laf etmeyeceksin,

şükredeceksin, çalışacaksın

, adam olacaksın,

TÜRK olacaksın bastığın her karış toprağın değerini bileceksin,

sen rahat edesin diye kanını canını veren atana duacı olacaksın

,neşeli olacaksın,

tolere edeceksin,kırmayacak dökmeyeceksin

,anlaşmacı uzlaşmacı olacaksın

,sana küfredene küfretmeyeceksin,

bela okuyana bela okumayacaksın

,pislik içersinde nur olacaksın

,adam olacaksın

,beş kuruşa kendini satmayacaksın,

sözün senet olacak,söz verdin mi tutacaksın

ya da tutmayacağın sözleri vermeyeceksin,

büyüklük taslamayacaksın,

vatan olacaksın,

yeri gelince keder olacaksın

,yeri gelince şen

, eşine kızına oğluna evladına anana babana hayırlı olacaksın,

adam olacaksın adam.

Bunları yapıyorsan sonuç MHP olmalı.

3|3
    2|2
  • Bu devleti yönetecek kadar şerefli insanlar kalmadı sonuncusu 1938 yılında kaybettik malesef.

7|10
    0|6
  • Herkes CHP diyor da; neden AKP oyların %53'ünü meclise götürüyor anlamadım. CHP'den şaşmam.

12|8
    1|8
  • her zaman chp

9|9
    4|12
  • Mecliste ki veya kurulmuş partilerin herhangi biri, benim görüşümü temsil etmiyor.CHP'ye kullandım oyumu, fakat buda beni temsil etmiyor.Beni temsil edecek olan parti;

insanların gözlerini, din, ırk saçmalıklarıyla boyamayacak.Teklonojiye önem verecek, 800tl asgari ücretle insanların 20 gününü almayacak,gelir eşitsizliğini dengeleyecek.Ordu ve ilahiyat gibi boş işlere para yatırmayacak.İnsanlara sokak köpeği gibi davranmayacak.

7|7
    8|8
  • CHP.

23|8
    9|12
  • Ekmek Partisi

5|7
    1|8
  • Erkekler Devam
    195

Kızlar Ne Diyor 111

• Ahaha bu ne ya. İsteyen istediğine oy verir ne diye bu kadar geriliyosunuz? CHP dedik diye bi kafamıza silah dayamadığınız kaldı hey Allah'ım.

9|5
    5|5
  • Akp ye oy verenleri anlamıyorum şu saatten sonra anlamak istemiyorum. artık gözler açılsın görülsün bazı şeyler,genelkurmay tutuklanıyor bu ülkede, okullarda başörtüsü için eğitim sistemiyle oynanılıyor.. öğretmenler tutuklanıyor. neden tutuklanıyor? öğretmenler bizim ülkemizde neden sevilmiyor? bence sebebi ortada... menfaatci olunmamalı,kömürü pirinci,sobayı her parti verir... akpnin yaptığı köprüyü geçesiye kadar bişeye bişey diyor işte,biz de izliyoruz...

8|4
    1|2
  • daha önce AKP'ye verdim... şimdi ise CHP'ye vericem...bakalım bu defa nasıl olacak TÜRKİYE'nin hali...

9|5
    4|6
    • ülkeyi satarlar chpliler

• sinyoree chp nin yaptıklarını sata sata bitiremedi akp dün bitane daha ihale vardı. oyum hepara o ayrı mesele.

• Sinyore ülkede satılmadık yer bırakmadı zaten akp merak etme sen.. Ezbere insan ancak bu olur.

• Cumhuriyet Halk Partisi

10|7
    6|7
  • bağımsız adaylara verdiğimden ank'da pek işe yaramıyor oyum safımı belli etmek dışında.

belki bu sefer chp'ye veririm akp belasından kurtulmak için.

9|6
    3|2
  • Kesinlikle chp ye verirdim. En önemli nedeni Atatürk'ün kurduğu parti olması. Her ne kadar Atatürk'ün dönemindeki gibi olmasada en azından akepe gibi din tuccarlıgı yapıp milletin dini duygularını sömürmüyor. Atatürk'ü bu millete karsi kotuleyip onu insanlarin zihninden kalbinden silmeye calisanlara , bu ulkedeki insanlari Türk-Kürt dinci-atatürkçü diye ayırıp karşı karşıya getirenlere ve bu ülkeyi satıp tamamen özelleştirenlere oy vermem

9|5
    3|7
  • Bu ülkenin AKP'ye oy vermekten başka çaresi yok en az 8 yıl daha yönetimde kalırlarsa belki ülkeyi adam ederler .

10 yıldır çalışmaktan başka birşey yapmadılar ülke anca bu kadar düzeldi 8 yıl daha kalırlarsa hakettiğimiz konuma geliriz bugün AKP seçimi kaybetsin yerine gelecek olanlar 10 yılda yapılan bütün çalışmaları 1 sene geçmeden heba ederler.

5|9
    16|17
    • Hala eskilerin borcunu ödüyoruz haklısın yahu. Çalışmaktan çok daha fazlasını yaptılarda senin gibi parti fanatigi kişiler anlamaz, işinizs gelmez.

• Şimdi böyle dedim diye bana chpli mhpli dersiniz Allah bilir Öyle ya kimse sizin kadar doğruları görmüyor kimse okumuyor araştırmıyor sizin gibi. bi ezberlemişsiniz daha iyisi yok diye. böyle davranışları ödüllendirdiğiniz sürece daha iyisi de olmayacak. Erbakan yıılar önce görmüş meğer bunların gerçek yüzünü. ABD yalakçıları

• helal sana süper acıklamaşsın +1

• AKP. He bize makarnacı, kömürcü, koyun diyen insanlar siz neyin kafasındasınız. Mesela bizim makaraya, kömüre ihtiyacımız yok ama seve seve AKP'ye basıyoruz oyumuzu. Dikkat ettim hep makarna ve kömür deniyor çünkü neden biliyor musunuz? Araştırıp okumak yerine nette gördüğünüz bir yazı ile herkesin dilinde dolanıyor makarnacı, kömürcüler. Ha kömür makarna dağıtılıyorsa sizin, bizim ihtiyacımız olmayabilir ama olan kaç kişi var siz biliyor musunuz? O zaman desteklediğiniz partilerde dağıtsın. Siyaset bu boş boş oturarak oy toplanmaz üzgünüm.. He diyen olursa ki kim bu %50 ankette öndeyiz falan biz sandıkta konuşmayı tercih ediyoruz.

11|15
    20|20
  • Atam izindeyiz biz de CHP'liyiz

8|6
    2|4
  • BBP Muhsin Yazıcıoğlu ile bir bütündü. Şuan o olmadığı için tutmuyorum ~

Belki MHP.

8|9
    6|6
  • CHP CHP CHP ! yeter artık bırakın ak partiyide gözünüzü aççınnn uyanın uleyyynnnnnnnnnnnnnnn

6|3
    1|1
  • AKP yoksulluğu artırıp, yoksuldan oy çaldı. Halkı polise düşman etti. Dini kullanarak insanların duygularını sömürdü. Türkiye’de hukuk, adalet ve özgürlük kavramları, AKP siyasetinin bir parçası haline geldi. Milli değerlerimiz birer birer satıldı. Oğlu sahte çürük raporu alıp askere gitmezken, şehidimize kelle diyor. Gemiciği medicali falan söylemiyorum bile neyse,

Bir kilo pirince, bir torba kömüre kanmıyorum. CHP diyorum.

17|12
    9|15
    • evet imf den borç alıp 9 bankayı akp batırdı.2 darbe bir başbakanın asılması kısacası adalet ve hukuk canavarlığı akp dönmeinde yapıldı,cami arazilerinin % 50 sinin yabancılara satılımını ve askeriyeye cephane olarak verilmesi de zaten 1948 de akp tarafından yapıldı,doğmayan torununu sigortalatdı bu gandi heralde eski akpli bunu yaptığına göre

• Sizin çevrenizde fakir yok galiba? Herkes kredi kartından yiyor, fakirler daha fakirleşti, zenginler daha çok zenginleşti. bedava kitap dağıtıyor, hiçbir işe yaramıyor.Dersanede verilen eğitim bambaşka okullarda verilen eğitim bambaşka. Dersaneler kaldırılarak eğitimde eşitliğin geleceğini sanıyorlar, ne büyük yanılgı. İçine etmedikleri sistem kalmadı, eğitim hukuk, askeriye.

• Ben ne dersem boş kişi inanmak istemedikten sonra bir kilif bulur mutlaka...

• Bu anketin gidisati bana Izmi'in oy secimlerini hatirlatti AKP ile CHP yaris halinde olmasina ragmen CHP kazanicak gibi.Ama gonlum AKP den yana

11|13
    12|12
    • İzmir'i rüyalarında bile göremezler

• Imla ve yazim hatalirimdn dolayi affola tel.den kaynaklaniyor:(

• Gerizekalı adamlar o zaman bu kafayla kaybetmeye mahkumlar! Ama izmirin yerli halkı kesseler de akp'ye vermez çok aşırı akp düşmanlığı var çoğunda

• Hiçbirine oy VERMEM çünkü hiçbiri hak etmiyor .. Arlarında Bir Mustafa Kemal Olacak yok..

7|2
    3|2
  • AYDINlıkk yolu seçerdimmm (: ozann oyum heppp CHP ye olmuşdurrr hemde ölee olacakk :D

8|4
    4|2
  • Atam izindeyizz...

10|10
    6|7
  • Gizlemeye gerek yok. CHP değil.

7|11
    21|12
  • CHP ... kısa değil

22|14
    10|19
  • chp hıc degısmedı:D

10|3
    5|5
  • Kurtuluş değil belki ama, boş olmasındansa CHP ye atarım..

18|17
    8|15
  • Açık net Cumhuriyet Halk Partisi.

17|18
    11|19
  • Bugüne kadar her zaman CHP liydim. Hala CHP'liyim fakat ankette HEPAR'a oy verdim ve bir sonraki seçimdede HEPAR'a vermeyi düşünüyorum.

Asla AKP ve BDP ' ye oy vermem. (Akp'ye özellikle o Tayyip olduğu sürece vermem)

Fakat CHP'de 10 yıl önceki defterleri karıştırmaktan bir şey yapamıyor bence.

HEPAR adı yeni yeni duyulan bence oldukça güzel bir parti. Umarım meclise girebilirlerse iyi işler yapacaklar.

Meclisimizdeki vatan hainleri atsalarda kurtulsak... Şu Amerika'ya kim olduğumuzu gösterselerde kurtulsak..

Şimdi bilmem kaç tane - gelecek fakat cidden, umurumda değil.

1|1
    0|0
    • Ahh canım benim, sen nelerin hayalini kuruyormuşsun öyle :) Bax, bax Amerika'ya kimin olduğunu göstereceklermiş hem de kiminle daha meclise bile giremeyen HEPAR'la :P ATAist'ciğim seni insandan sayıp karşıma alarak bi'şeyler anlatmayı isterdim fakat ''iyi işler yapacaklar'' (iyi işler yapacaklardan kastının ne demek olduğunu iyi biliyoruz ) diyen birini insandan saymamın mümkünatı yok. Senden öncekiler meclisten atarak bi' yere varacağını düşünecek acizlikte bulunmadı mı sanıyorsun ? Günaydınlar !

• Ben nasıl sana saygı duyuyorsam, sende bana duymalısın.

Evet, yeni bir parti olduğu için girmemesi çok normal. Sanki AKP, CHP vs. ilk çıktıkları andan meclistelerdi.

Kendinin insan olmadığını, karşındakini ezmeye çalışmandan dolayı ben anladım. Tabii ki başka canlılar insanlara özeniyor, normal karşılıyorum. Ben böyle bir yere varacağımı düşünmemekteyim. Sadece şuradaki 5 satır yazımdan bütün düşüncelerimi ortayan çıkaramazsın. Ben seni insan olarak gördüğümden, cevapladım, gidiyorum.

• Helal olsunnn.

• Akp şu an icin ondan iyisi yok mecliste

11|16
    20|18
  • akp çünkü yaptığı yeniliklere bakıyorum çoğu mantıklı kılıçdaroğlundanda nefret ediyorumm

6|8
    14|16
  • "CHP bir parti değil. Türk'e dinini, dilini, ve özünü kaybettirmeye memur, bir katliam müessesesidir!"

7|12
    12|12
    • Sen kendini aşmışsın. İşi o kadar ilerletmişsin ki, sizin bu önyargılı saçmalıklarınızdan ülke çöplüge döndü. Birilerinden duymuşsun bu anlaşılıyorda biraz araştır derim.

• sizin başınızı o din yesin emi hırsız yobazlar ama bu kuyruk acınızı anlayabiliyorum büyük ATATÜRK sizin gibi yobazları,ileride bu ülkenin başına bela olabilecek gericileri müthiş ilerigörüşlülüğüyle birbir astırdı diye bu öfkeniz ama maalesef arada senin soyun gibi gericiler kaynamayı başarabilmiş.

• Yorumun için cesaretin için tebrik ederim dostum..

• Ak Parti hiç bir zaman oyumu almadı alamaz :) nokta.

17|13
    12|12
    • pek oyununa da ihtiyacı yok zaten ya

• bak yukarıda bi yorum attım baykal rodos ve anket :) bence kıssadan hisse çıkar

• çokta umrundaydı zaten akpnin senin oy verip vermemen :D

• Cumhuriyet Halk Partisi.

6|4
    4|3
  • chp. gizlenme ihtiyacı duymuyorum.

5|5
    3|4
  • CHP tabii ki de

13|16
    9|12
  • Atatürk'ún.yolundan.aynene devaam ;)

15|13