Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olması durumunda başbakan kim olmalıdır?

Dün internette okududum Şu isimler vardı;Ali Babacan,Bülent Arınç,Abdullah Gül

Benım favorim Muharrem İnce. Adamda o potansıyel var siyasetten anlamayanlar yorum yapmasın..

• Abdullah Gül
    18% (10)16% (7)17% (17)Oy Ver
  • Bülent Arınç
    13% (7)16% (7)14% (14)Oy Ver
  • Ali Babacan
    11% (6)11% (5)11% (11)Oy Ver
  • Diğer belirtin..
    58% (32)57% (26)58% (58)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|40

En İyi Erkek Görüşü

• yvette clarke gelsin nasıl olsa memlekette bize ait hiçbirşey kalmadı limanlar satıldı, türktelekom satıldı, iett garajı satıldı, petkim satıldı, bankaların neredeyse hepsi satıldı rakımız bile elin amerikalısna satıldı ee madem böyle al yvette clarke'ı yap getir bu ülkenin başına nasılsa kadıncağız türkiyeyi ve türkleride çok seviyor yap başbakan amerikalılarda rahat etsin bizde hatta daha basiti sat komple ülkeyi amerikaya vatandaş derinden bir ohh çeksin amerikan vatandaşı olmanın ayrıcalığını yaşasın bu ne arkadaş bir kulağımızın arkası kaldı yakındır oda yarın öbür gün yalanır yutulur tetikte 4 gözle o günü bekliyorum şu ülkenin başına cem uzan gelemedi ya vallahi yanıyorum yanıyorum buna yanıyorum hiç değilse adamın gizlisi saklısı yok adam bi başına motorolaya bile taktı motorola yetkililerinin ricası üzerine ülkemize gelen abd hükümeti yetkilileri bizim o dönemki başbakanımızdan cem uzan hakkında yaptırım uygulanmasını borçlarının ödenmesinin sağlanması konusunda adım atılmasını istemişti :))))

1|1
    0|1
    • Sen bu memleket bizim mi zannediyorsun? Unutma biz 1.Dünya Savaşında yenildik ve masaya onların paradigmalarıyla oturduk. Bu devlet 80 yıldır biz Müslüman Türklerin değil. Adamların kurduğu bir substate'iz. Kendi nüfüs alanında istediği atı koşturur. Seni ilkokulda fena yemişler.

• dünya zaten israiloğullarının perde arkasında hep onlar bulundu bulunmayada devam ediyorlar

Erkekler Ne Diyor 39

• link bu esnaf bile bin tayyip den daha hayırlıdır o başbakanlık koltuğu için.

2|0
    1|0
  • ahmet davutoğlu olabilir ama tayyip erdoğandan sonra kimse onun yerini dolduramaz.umarım başkanlık sistemide gelir.

0|2
    0|1
  • Muharrem İnce iyi bi alternatif olabilir. kesinlikle istemediğim isim ise arınç olur bu durumda

1|1
    0|1
  • D) Diğer

yeni bir yüz daha görmek isterdim

mevcutların haricinde

AKP nin genel seçimleri kazanacağı da kesin değil ayrıca hep onlardan aday var

cumhurbaşkanlığına başkasının gelmeyeceği ne malum?

İlle de Sn. RTE Cumhurbaşkanı olacakmış gibi bakmışsın

0|0
    0|2
    • İnternetten okuduğumu söylüyorum genelde de konuşulan durum bu. Büyük ihtimalle de o olur.

• Onlar tahmin yapıyor dediğin gibi, "büyük" de olsa yine de sadece bir "ihtimal"

ondan dedim yoksa ben de bilemem kimi seçileceğini onu kastetmedim de zaten

Temennimi de ayrıca belirttim zaten

• Memleketimizin, son 500 yılda yetiştirdiği ender dâhi'lerden birsi olan: Mümtaz kişilik, starteji duayeni, edep timsali, deruni ilim adamı, vicdanlı, dürüst, asil insan: Ahmet Davutoğlu. Tabi kendisi, kabul eder mi bilinmez. Çünkü, siyaset sahnesi çok yavşak bir ortamdır ve insanı yıpratır. Kılıçdaroğlunun en ufak bir zeka pırıltısı göstermeyen slagondan ibaderet eleştirilerine muhatap olmak karizmasını çizebilir. Sonuçta tüm memleket Ahmet Hoca'yı ikna etmekle yükümlüyüz. Kendi geleceğimiz için. Eğer az buçuk kafanız çalışıyorsa ve beyniniz ideolojik olarak formatlanmamışsa, ve gerçekten Müslüman Türk ruhunu içinizde hissediyorsanız; araştırıp, okuduğunuzda göreceksiniz ki 75 milyonun "en iyisi" odur. Bilgi biriki olarak onu geçen bir adam bu kıtada bile zor bulunur; buna rağmen %100 yerli. Daha ne istiyorsunuz. Aksini istemek, nankörlüklür.

0|1
    0|2
  • Muharrem ince gerçekten güzel siyasetçi hakkını yenilecek adam değil..

Bir mhp,li olarak ben bunu diyorum

1|3
    0|1
  • Muharrem İnce mecliste sert çıkışlarıyla ün yapmış birisi, aslında köşkten ziyade CHP nin başına geçmesi daha hayırlı olurdu kanısındayım, en azından dik durmaya çalışan bi anamuhalefet olabılırdı. Tabi kendi penceresinden bakacagı ıcın, benım gıbı aykırı (anarşik) düşünen zümreye hiç hitap edemeyecekti. ayrıca nedendir bilinmez artık hükümek veya reisi cumhur adayları olarak sadece AKEPE'den şahısların aday gösterilmesi de utanılacak bir durum.. demokrasi olayı ilginç

1|1
    0|2
    • o adamı başbakan yapmazlar arabası kaza yapar kanser olur tabuta girer yine olmaz başbakan ama CHP başına geçerde o kanala yükselirse başbakanlıa tabi zor bir ihitimal ülke nufusunu ıkınsa %25 geçmez zaten chp

• Muharrem İnce Fos. Baykal gelmeli. Ama Sarıgül gelecek; çünkü ABD'nin adamı Sarıgül.

Baykalı alan ABD, Kılıçdaroğlunu getiren de ABD. Çünkü, geçiş dönemlerinde bilerek çapsız adamlar getirilir. Şu an pazarlık devam ediyor. Gelecek yıl, Sarıgül CHP nin başında. Ama ben Baykalı isterdim daha yerli çünkü.

• valla artık şu abd lafını duymaktan gına geldi, her b*ku abd ye atıyoruz sanki mevcut köstekler yetmiyor gibi...

birçok önemli gelişme abd'nin güdümünde amenna lakin ufak çaplı hamleleri de abd ye mal etmek biraz paranoyakça oluyo...

• Bülent ERSOY

4|2
    1|3
    • en mantıklı cevap

• Bu devleti Bülent ERSOY'un ankette yazan isimlerden daha iyi yöneteceğine inanıyorum..

Metin ŞENTÜRK'te olabilir adam en azından sempatik..

• Diğer dedim.

1|0
    0|0
  • Tayyip gider golgesi gelir bazilarinin golgeside kendinden agIr olur

0|0
    0|1
  • o bülent olmasında kim olursa olsunn... amaa illa kendi adamın ıyapacak

2|2
    0|0
  • bende bir siyasi gorus yok hizmet edicek kalkındıracak kım varsa o gecsın basa koltuk ıcın degıl mıllet ıcın calısmalı ve bu bır kısıyle olmas takım calısması lazım su an ıtıbarı ıle her ne kadar zıt goruslerınız olsada akp bunu basarıyor ne kadar kıssanızda adamların yaptıkları ısler ortada sıyaset takım tutar gıbı yapılmalı eger bır ınsan hızmet ıcın gelıyorsa hangı partıden oldugu onemlı degıl...

0|0
    0|1
    • Ben Chpliyim ya da Akpliyim demedım farkındaysan bir daha oku. Abdullah Gülün yaptıkları ortada. Bülent Arınçta bir gün dağa çıkar oda olamaz. Ali Babacanda da o potansiyel yok olmasın mümkünse. Benım favorım Muharrem İnce. Çünkü adamın dik bir duruşu var lafını esirgemeden konuşuyor.

• Ama adam boş konuşmuyor. Kimseden de korkmuyor Kılıçdaroğlundan daha iyi bir yönetici olablır başbakanda olabılır tabi olursa...

• o konuda haklısın

• favorinin muharrem ince olması iyide olamayacağı realiteside gün gibi açık ayrıca tayyip cumhurbaşkanı olmaz başkanlık sistemini getirecek çünkü hatta referandumla olacak başkanlığa geçiş süreci alın bir kehanette benden :)

0|1
    0|1
  • cumhurbaşkanı recep t. erdoğan olur başbakan ise cumhurbaşkanının önereceği isimlerden seçilir bu kendi partisi içinden çıkaracağı isimlere bağlı

0|1
    0|1
  • Numan Kurtulmuş

0|0
    0|0
  • Bence davutoğlu olur aman Bülent Arınç'ın olmamasınlar daha iyi olacak yoksa başbakanlık personelleri ile dağın yolunu tutar

0|0
    0|1
  • tayip başkan olacak bence

0|2
    0|4
  • Numan Kurtulmuş, Ahmet Davutoğlu olabilir.

0|1
    0|1
  • ve buna da demokrasi diyoruz...

2|0
    0|1
    • Demokrasi kaldı mı artık? Kimi isterse o olcak bızde konuşuyoruz işte.

• 3 senedır partideyim gece gündüz uğraşıyorum ama milletin düşüncesini değiştiremiyosun. Dini kullanarak siyaset yapılıyor bizim milletimizde koyun gibi peşinden gidiyor. Uyumayında uyanın o zaman..

• Sen demokrasiyi çözememişsin:)

• Ali Babacan.

0|0
    0|1
  • Bana Ahmet Davutoğlu olur gibime geliyor ama gönlüm Suat Kılıçtan yana

0|2
    1|3
    • suat kılıç daha bakanlığı bile yapamıyor. Toy. Ses tonu tok diye başımıza bir amatörümü getirelim.

• Suat Kılıç daha çok genç.Önünde kat etmesi gereken çok yol var.Şimdi olmasa bile ilerleyen yıllarda başbakan olabilcek kapasitede biri.

• çok kafa yormaya gerek var mı? Yine kendisi tayin edecektir başbakanı bizlerde seçeceğiz :D

0|0
    0|1
    • Sanmıyorum kendisinin tayin edeceğimi. Onu kim tayin etmişse, gelecek olanı da o tayin eder.

• favirin iyiymiş :) sarkıntık bir başbakan..

0|1
    0|2
  • Diğer..mutlaka bunlardanmı olmalı değişim şart..

1|0
    0|2
    • Kim olabılır sizce?

• Bir Türk milliyetçisiyim ve oyumu MHP ye verdim. Ama oyumu Devlet Bahçeli'ye değil, MHP'nin kurumsal kimliğine verdim. Devlet Bey, MHP liderliğinde başarısız olmuştur; MHP'yi CHP çizgisine çekmiştir. MHP'nin oları, istense 1 saat içinde %30 olur ve tek başına iktidar olur. Ama MHP öyle bir söylem geliştiriyor ki kendisini %12'ye bilerek hapsediyor.

• akp den her durumda daha iyidir...mhp nin ne oldugu belli...akp nin nereye hizmet ettigide belli

• Durmak yok halkı sövüşlemeye devam mottosu ile yine tayyip yeniden tayyip seçilir.

0|1
    1|1
  • sıradan birini seçsinler bunlar olmasın mümkünse

0|1
    0|2
  • F.Glen yada imralıdan güçlü bir aday var zaten :)

0|0
    0|1
    • bizim halkımız cahil kandırması kolay..mal mal hala oy veririrler..bende verdim...ama aynı hataya devam etmenin anlamı varmı.

• Türkiyenin %98'i münafık (ahlaken) unutma. %1 müslüman, %1 gayrimüslim

• bülent arınç

0|0
    0|2
  • Nedenini bilmiyorum ama Yaşar Büyükanıt :D

0|0
    1|1
  • ben bülent arınç ın olmasını isterdim..ama bence numan kurtulmuş olacak..

0|0
    1|3
    • Bülent Arınç Dağa çıkarım diyen adam hatırlatırım :)

• olsun tamam çıksın farketmez:)

• link buyrun arkadas..hepsini okumazsın tabi bende okumadım:)ama kesin bi yanlış anlaşılma vardır..bülent arınç başbakandan sonra partideki en iyi ağzı laf yapan adamdır bence..ben o yüzden onun olmasını isterdim dedim

• Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 14

• sonuç belli. tayyip kimi isterse o olacak.

0|3
    0|1
  • Allah bunlardan korusun ülkeyi bi dahaki secimlerden, yoksa topyekün nato topraklari olur ülke, vatan hainleri, abd usaklari, baska da bisey degiller.

olacaksa, vatansever, gercekten milletine bagli, ciftcisini, köylüsünü efendi yapabilecek, halkina destek verecek, üniversitelere gidince dislanmayacak birileri olsun. silivriden, hasdal dan olsun, olacaksa.

1|1
    0|0
    • Seni çok derin devlet gördüm:) Ama esas vatan hainleri Gladyonun tetikçiliğini yapar Silivriciler, Hasdalcılar olmasın:D

• Sen uyumaya devam et, söyleyecek biseyim yok, iyi geceler. Adamlar kendileri herseyi itiraf ediyor, ama afedersin sizin agziniza tükürseler, yarabbi sükür dersiniz. Uyu sen, fazla yorma kafani.

• Allah aşkına Recep c.başkanı olmasın. Artık TV lerde görmek istemiyorum adamı yahu. Mide kalmadı.

2|7
    2|4
  • Abdullah Gül artık bırakır bence siyaseti ki zirvede de bırakmalı diye düşünüyorum şahsen oyuncak oldu oradan oraya :S

Bülent Arıç her açıdan itici geliyor bana Başbakanlık vasfını yakıştıramadım kendine oturmadı şahsen düşüncemde. Bir de ben genel başkan adayının Tayip Erdoğan'dan sonra Numan Kurtulmuş olduğunu duymuştum Başbakan olarak da onu görürüz diye düşünmüştüm.

0|2
    0|1
  • Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olduğu günleri Allah'ım bizden saklasın inşallah. Tez zamanda da onun ve tayfasının gidişlerini görelim.

Tabii ki gönül ister ki Cumhuriyet Halk Partisi geçsin başa. Muharrem İnce çok başarılı evet ben de çok beğeniyorum. Mhp'den de Oktay Vural çok iyi bence.

1|1
    0|3
    • Sen siyasetten ve adamdan zerre kadar anlamıyorsun. Onlar sadece davulcu.

• Aksine adamdan zerreden de fazlasını anladığım için akpye oy vermiyorum.

• Beterin beteri var dediler de inanmadık...

0|1
    0|2
  • Hepsi birbirinden beter seçeneklere bak.

0|0
    0|0
  • bu halka hepsi müstehak..sıradan seçsinler..

0|2
    0|4
    • dimi ama sevdikçe halkı tyip oyu artıyor :)

• cahilki ne cahil cumaya girip çıkıyor ortalık yıkılıyor dinle kandırmak dedikleri bu olsa gerek ama işte kurunun yanında yaşta yanıyor ayranları yok içmeye makarnayla kömür çuvalıyla giderler zıçmaya

• ahirete kalmasın arkadaş bu dünyada daha belalarını bulsunlar ama işte bitmez bu ve bunun gibiler tek suçlu yinede bizim toplumumuz

• Diğer belirtin..

0|0
    0|0
  • Ali Babacan

0|0
    0|0
  • Emine Ülker Tarhan bir numaram. Ne kadar kültürlü ve hanımefendi. Eski Yarsav başkanı kendisi. Ama ak parti içinden olacaksa İdris Naim Şahin olsun ki bir an önce parti iflas etsin :)

0|1
    0|1
  • Profil resmindeki kadinin adi neydi ya?

Bulent arinc olmasinda...

0|1
    0|0
  • Cübbeli Ahmet Hoca. :D:D

1|4
    0|1
  • Sarıgül olsun.

0|0
    1|5
Yükleniyor...