Organlarınızı bağışlamayı düşünüyor musunuz?

Organlarınızı bağışlamayı düşünüyor musunuz? belkide bağış yaparak can ve canlar kurtarabilirsiniz. nedenleriyle birlikte ankete katılırsanız +1 cebinizde.

• Evet, düşünüyorum
    60% (53)50% (30)56% (83)Oy Ver
  • Hayır, düşünmüyorum
    17% (15)30% (18)22% (33)Oy Ver
  • Kararsızım
    23% (20)20% (12)22% (32)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
45|31

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 44

• A seçtim ve bizim buralarda organ bağışlama kartları var onuda yaptırdım.Orada tüm vücudumda ise yarayan bir şey varsa alma izni var :).Ben ölmeye yakın veya öldükten sonra istedikleri yedek parçayı benden alabilirler.İzin veriyorum çünki zahten ise yaramicak bari bir iki kişi kurtulsun.

1|1
    0|0
  • bağışlamayı düşünüyorum

1|1
    0|0
  • Gözlerimi beğeniyorum,yeşiller. Şimdi yarın bir gün ölsem o gözleri bağışlayıp ihtiyacı olan birine bağışladığımı düşünsenize ? Bende gurur verici bir davranış olur.Sadece göz değil öldükten sonra bütün organlarımı veririm ben

1|1
    0|0
  • hayattayken cana can katmak için elimden geleni yapmışımdır ölüncede katmak için evet düşünüyorum :))

1|1
    0|0
  • Evet kesinlikle düşünüyorum. Hayat kurtarıcaksın sonuçta. Geçen gün kızılayın kan bağış aracının önünden geçtim aşırı kansızlık olduğu için annem izin vermedi bagışlamama. 1 hafta ona üzüldüm resmen. Bu konuda biraz fazla duyarlıyım sanırım.

1|1
    0|0
  • Kararsızım bu konuda.Aslında bağışlamayı düşünmüyorum ama eminde değilim.

0|1
    1|0
  • Evet dusunuyorum

1|1
    0|0
  • Ve mümkünse kadavra olarak bağışlamak. Fakültelerde ciddi sıkıntı var. Bulunmuyor artık, eğitim için düşünelim bunu da :)

1|1
    0|0
  • İsterim tabi. Yılana böceğe gideceğine insana gitsin.Mezarda benim işime yaramaz ama onca insanın yarayabilir. :)

1|1
    0|0
  • Evet tabi ki bu müthiş bir şey.. geride kalan sevenleriniz için de bir teselli sebebi. sağlığına kavuşan insanların yüzündeki gülümseme bile insanın üzüntüsünü azaltır sanırım

1|1
    0|0
  • Bir düşün hem insanların hayatlarını aydınlatıyosun sağlıklarına kavuşmalarını sağlıyosun,

Hemde o kişinin yakınlarına umut oluyosun sayende bi çok kişinin yüzü gülebiliyor..

Bundan daha büyük bir mutluluk var mıdır şu hayatta..

Nasip olursa elbette... :)

1|1
    0|0
  • Toprak altında çürüyeceğine başka hayatlara can olsun.

Bağışlamayı düşünüyorum.

1|1
    0|0
  • bağışlamayı düşünmüyorum...

0|2
    1|1
  • geldiğim gibi gitmek isterim

2|1
    1|0
  • Evet ben cok istiorum ama ailem pek taraftar değil..oda gunah olup olmadigindan emin olmadiklari icin..her 3 ayda 1 kan bagisina bulunuorum ona istemiorlar belki kan verilen kisi gunah islior diye ama okadar da değil diom ve bagista bulunuorum

1|1
    0|0
    • Kan vermek neden günah olsun yapmayın allah aşkına:/

• Kararsızım dinen uygunsa bağışlarım sonuçta kötü bişey yapmıyorsun hayat kurtaryosun diye düşünyorum

1|1
    0|0
  • organlarımın hepsini bağışladım...

1|1
    0|0
  • Bağışlamayı düşünüyorum

1|1
    0|0
  • insanlara yeniden umut verecekse organlarım, bağışlardım. ama öldükten sonra ://

1|1
    0|0
  • kesinlikle evetttttttt

1|1
    0|0
  • Hayır, düşünmüyorum

0|1
    1|0
  • kararsızım çünkü ben istiyorum ama annem istemiyor :(

0|1
    0|0
  • İşe yarayan ne kadar varsa hepsini alsınlar.

1|1
    0|0
  • olabilir, evet

1|1
    0|0
  • Evet, düşünüyorum

1|1
    0|0
  • düşünme olayını çoktan aştım ben. aileme dedim eğer öyle bir durum olursa bağışlayın organlarımı. 1 insana bile yaşam vermek umut vermek ne güzel bir şey.. bu konuda herkesin bilinçli olması çok önemli.. umarım zamanla bu da olur.

1|1
    0|0
  • Ben yalnızca ölünce değil, ölmeden önce de bağışlamak isterdim. Sonuçta öldüğümüzde organlarımızın hiçbiri bize ait olmuyor. Bu nedenle yaptığımız yardımın da bir değeri kalmıyor bizim için.

1|1
    0|0
  • Olabilir

1|1
    0|0
  • ben dusunmem cunku dinen günah oyuzden bagıs yapmam.

0|1
    1|1
    • dinen günah olduğunu söyleyen kim merak ettim?

• o hadisleri ve kaynağını merak ettim. hatta varsa ayet diyeceğim ama ayetlerde yok tabi ki. hadislerde demek kolay dilden dile dolaşan o kadar çok yanlış hadis var ki bunların hepsine inanmamak gerekiyor.. Sen eğer islam dinini tanıyorsan zaten böyle bir şeyi yasaklamak yerine insanlara hayat bağışlamaya teşvik edeceğini bilirsin. Benim dinim bu kadar yobaz bu kadar gerici olamaz.

• Bu benım kendı dusuncem ıster ınanın yada ınanmayın sıze kalmıs.Ben kendı dusuncemı yazdım.Allah ben nasıl yaratmıssam aynı sekılde ısterım dıye buyurmus.

• Alem karşı çıkıyor.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    14

Erkekler Ne Diyor 31

• ben hepsini bağışladım...insanın ölümünden sonra yapacağı en hayırlı iştir.

küçücük çocuklar var, böbrek bekleyen, kalp bekleyen...

yanında götürünce nolcak, o organları?!?

1|1
    0|0
  • Organlarını bağışlayan kişileri herhangi bir ağır yaralanma ,koma v.s durumlarda kurtarmak için fazla mücadele etmiyorlarmış diye duyuyorum o yüzden şimdilik bağışlamıyorum ama eğer ölürsem ailem o zaman bağışlar yani :)

1|2
    0|0
  • Böcekler yiyeceğine bir can kurtulsun ahirette organa değil sevaba ihtiyacımız olacak belki hayır duasını alırız

1|1
    0|0
  • Arkadaşlar sadece şunu düşünün. Siz gidiyorsunuz fakat sizin yerinize bir, belki de daha fazla insan hayata tekrar gözlerini açıyor ve sonrasında o kadar çok insan mutlu oluyor ki.

İşim gereği organ nakli (transfer kısmı) ile uğraşıyorum, inanın buna değiyor :)

1|1
    0|0
  • Evet, düşünüyorum

0|1
    0|0
  • yok ya lazım olur falan öbür tarafta karaciğersiz kolsuz bacaksız dolanmayalım :D

0|1
    1|0
  • kardeş kararsız kesimdenim :(

0|1
    1|0
  • valla gözlerim hariç vermek isterim, verilsin isterim (gözlerimi nedense bilmiyorum vermek istemiyorum güzel olduğundan filan degil ama) ehliyeti alırken sormuştum malum arkasında yazıyor çünkü organ bagışı filan diye... onu yaptırmak için bir dünya şey istiyorlarmış böyle de bir dengesizlik var bu işte.. ugraşmadım ama sık sık derim bizimkilere (birazda kızdırmak için) verin arkaaş verin ot geldim saman olup gitmeyeyim...

0|1
    0|0
  • Tabiki. Hatta ailme konusu açıldığında özellikle vasiyetim olduğunu söylüyorum.

Tırnağıma kadar alabilirler. Nasılsa 2 gün sonra cüricek.

0|1
    0|0
    • Diğer mesajları okuyunca kadavra olarak daha çok işe yarayacağımı düşündüm.

Sonuçta kanserli bedenden ne kadar sağlam organ çıkar, tartışılır.

• Kararsızım. Öldükten sonra içimden organlarımın alınma fikri çok kötü geliyor. Fakat diğer yandanda zaten ölünce çürüyüp gidecek. Onun yerine başka canlar kurtulur fikri yatkın. Neyse karar verdim ben bağışlardım.

0|1
    1|0
  • eğer benim vücudumdaki herhangi bir organ başka birinin işine yarıyorsa neden bağışlamayayımki napcam öbür tarafta turşusunumu kurucam

1|1
    0|0
  • evet düşünüyorum aslında organ bağışı daha cok yerde talep edilmeli bence ehliyet alırken hastaneye tedavi için yatarken nfilan bu tür yerlerde bu talep halka sorulmalı.

0|1
    0|0
  • düşünüyorummm

1|1
    0|0
  • Umarım organlarım da beni bağışlar

1|1
    0|0
  • Kesinlikle bağışlarım, birinin eksiğini giderebilir.

0|1
    0|0
  • kesinlikle bağışlayacağım.

0|1
    0|0
  • vatana millete yararli olsun bağişarim

0|1
    0|0
  • bağışladım bile

0|1
    0|0
  • 4-5 yıl önce organlarımı bağışladım ben.

0|1
    0|0
  • evet, ehliyette işaretli zaten

0|1
    0|0
  • Evet, düşünüyorum fakat bu iyi araştırmak gerekiyor dinen uygunluğu benim için önemli

0|1
    0|0
  • Hayır, düşünmüyorum

0|1
    1|0
  • ölsemde bağışlamam , niye bağışlayım ki Allah bu organları bana vermiş

0|1
    2|0
    • Seninle birlikte para mal mülk sevdiklerin vs. hiçbir şey götüremezken, geride arkandan dua edecek ve yıllarca üzüntü yaşayıp sayende yeniden mutluluğa kavuşan insanlar bırakabilme şansını bu kadar kolay tepebilmenize inanamıyorum.

• ablacım ben cehennemi bi atlatayım o işin ekstrasına girer

• ben bağışlarımda arkamda kalanlar bu duruma ne tepki gösterir onu bilemem

0|1
    0|0
  • bağışladım. Ben öldüğümde başka insanların hayat bulması için bıraktıgım en büyük miras olucak

0|1
    0|0
  • bağışlarım tabi bi faydamız dokunsun ölünce ne işime yarayacak zaten

0|1
    0|0
  • işe yarayan organlarımı türk halkına hibe ediyorum. benden sonra iyi kullansınlar ama :)

0|1
    0|0
  • dostum ben ehliyetimede işlettiriceğim tüm organlarımı bağışlamak istediğimi

0|1
    0|0
  • evet düşünüyorum

0|1
    0|0
  • bağışladım.cüzdanımda bağışladığıma dair kağıt var ve ölürsem ailemden bir kişiyi arayıp izin isteyecekler ve sonra da organlarım alınacak.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    1
Yükleniyor...