Mini etek giyen kadınlar nasıl algılanıyor?

sizce mini etek giyen kadınlar genel bir algıyla kaşar gözüyle mi algılanıyor?

0|0
7|37

En İyi Erkek Görüşü

• Yerine göre çok şık ve seksi olabiliyor. Kimi bayana da çok yakışıyor hani...

Her mini giyene "kaşar" denmez. En azından ben öyle düşünmem-demem.

Bir kadına kaşar demek için, basit, ahlaksız ve aşırı cilveli... vs. davranması-konuşması lazım. Yani önemli olan bayanın ne giydiği değil; nasıl davrandığıdır. Ahlaklı ve namuslu bir kadın mayoyla bile gezse yine öyle dedirtecek bir halde görünmez göze.

Yanlış olsa da, sadece karşıdakinin kıyafetiyle yargılayan küçük beyinli insanlar da yok değil. Zamanla onlar da düzelir umarım...

Konuyla ilgili bir söz aklıma geldi:

"Bir kadının yüzünde taşıdığı ifade, sırtına giydiği elbiseden daha önemlidir."

1|2
    0|0
    • erkeklerde iç çamaşırı giymeden dar taytlarla çıksınlar bakalım ne olacak kadınlarınız o görünüme maruz kaldığında tepkiniz..açıktırki herhangi bir davet yada düğün gibi özel bir gün değil ve bayan hep mini giyiyorsa teşhiri seviyordur.

• Aynen öyle.. ayrıca ben kızarım demedim Giymeisn dedim bi duzgun oku önce..

bak senin istememe sebebini bu şekilde dile getir tamam.. ozman hak verırım karsı durmana..

ve unutmaki bir kadını koruyacak olan Erkeğidir.. ben kadınıma o guvenıo verdıkten sonra..

Bide Gıydıgın yer onemli.. madem oyle oyle bır ortamda gıymezsın..

hatta Cesaretı olan fatih te bi dolaşşın bakalım o etekle noluyo :)) yanında adam olsun olmasın ;)

Dıyorum ya gıyılecek ortam var gıyımeyecek ortam var ;)

• şunuda demeden duramıyacağım..

farzı misal baktıalr laf attılr vs.. illaha kavga etmek durmundada değilsin.. adam attığı laf la kalır..

Sonucta o kzıa sahıp olan erkek arkaasıdır.. oda ancak öyle bakar kalır..;)

Erkekler Ne Diyor 36

• Aşağıdaki yorumlara baktığımda kimse evet demiyor erkekliğe toz kondurmuyor ama Ne yazıkki eğitimlisi eğitimsizi bu şekilde bakıyor olaya.

3|2
    0|1
    • ben evet diyorum.. yerine göre evet dıyorum.. dusunsene cenazeye mini etekle gidilirmi? yada uygun olmayan bır mekana..?

Sokakta mını gıymek? üzerine uzun palto gıyırlır.. Gene gıyersın.. Onemli olan ne nıyetle gıyıldıgı..

benım ıcın sorun yok ;)

• Eğer Nişantaşı,Taksim,Ortaköy v.b gibi daha elit yerlerde giyersen sorun olmaz, ama maalesef varoş semtlerde, yobazların rahatsız edici bakışlarına maruz kalıp, abaza tiplerin tacizine uğrayablirsin. Çok abartılı olmadıkça, bir bayanı, özellikle de topuklu ayakakbılarla kombine edildiği zaman çok çekici gösteriyor ve ben mini etek giydi diye kimsenin ahlakı hakkında kötü bir düşünce geçirmedim şimdiye kadar aklımdan. Bulunduğun muhite çok ters değilse, kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle giyin, kimsenin ne düşündüğü umrunda olmasın...

1|0
    1|0
  • Çevrenin kültürel algısına, yapısına bağlı, Kapalı toplum özelliğindeyse çevre o zaman "kaşar, yollu, iş var ...vs" açık toplumsa "hür, haklarının bilincinde, kültürlü, sosyal ... vs" gibi bakılır

1|1
    0|0
    • Bi de kimseyi yargılamamak gerektiğini,

herkesin kendi kararını verdiğini, kimsenin başkalarının fikrine, tavrına, hareketine vs müdahale edip değiştirmek ve etkilemek hakkına sahip olmadığına inanıyorum

Ayrıca hakaretamiz, aşağılayıcı, küçük düşürücü, hedef gösterici gibi söz ve davranışlarda bulunamayacağını da benimsemekteyim

bütün bunlar zaten anayasamızda kanunlarla koruma altına alınmış durumda çok şükür

bütün bu gibi bakış çarpıklıklarının sebebi toplumsal çöküşümüz

herkes kendine

• herkes kendine baksa kendi hatalarnı görüp düzeltmeye çalışsa

başkalarının hatalarına laf etmekten utanır

miniye vs karşı çıkmak mantıken doğru olabilir bu tartışılır

ama aynı mantıksal kurallar herkese her konuda uygulansa

ortaya daha vahim sonuçlar çıkar

mini daha ne ki

mini etek o dediğim diğer sorunların yanında "mini" bi sorun

• hayır arkadaşım.. şöyle diyim " imagine me " arkadaşımın dediklerine aynen katılıyorum..

yani giydiğin elbiseyi taşıyabilmek önemli.. herseyın yeri zamanı var.. açıkçası ben bir erkek olarak kız akadaşımın benim yanımda giymesine karışmam.. ben yokken gıymesın derim..

ha hoşalnırmıyım gıymeısnden evet.. Allah Topuklu ayakkabıyı icat edendende mini eteği bulandan da razı olsun.. bir kandını kadın yapan aksesuarlardan önemli olanlarıdır bunlar..

ha bazı yozlaşmış beyınler ( kadın/erkek ) farketmez.. giyemedikleri için yada taşıyamadıkalrı için yakıstırma yaparlar ;) kımısıde bacısına gıydırmez haty huyt yapar gıyen gordumu cenesınden salyaları akar..

Ondan demem odur ki hersey yerine güzel arkadasım ;)

0|0
    1|0
  • Mini etek i giyen kadın bacaklarını sergilemekten başka ne için giyer ki. Ne kadar uğraşsa da otursa firikik verir kalksa firikik verir. Lisede iken eteklerini sıyırırlardı minietek gibi yaparlardı ben kaşar demiyim ama uygun değil diyim. Kız arkadaşımın giymesini istemezdim...

1|1
    3|0
    • Erkekler de kısa kollu t-shirt giymesin o zaman. Bir gerçek varki erkeğin omuz ve kolları kızların bacak ve kalçaları dikkat çeker. Erkekler atletik kol ve omuz hatlarını "sergilemek" için t-shirt giyebilir ama kızlar mini etek giyemez? Kızlar da kısa kollu veya askılı giysin o zaman denirse, kızların omuz veya kollarına dikkat eden erkek ben görmedim...

• Kendi ağzında "sergilemek" diyorsun. Bu noktadan sonra sana ne diyebilirim ki. Tezgahtar sensin :)

Omuz mu daha seksi objedir yoksa kalça mı. İkisi aynı şey değil yapma yaaa...

• insanları yaftalamayı alışkanlık haline getirmişiz resmen. valla bu toplumda kadın olmak çok zor ciddi anlamda. mini etek giyer "kaşar" denir, bir işi olduğu için eve geç saatte dönmek zorunda kalmıştır, o saatte sokakta yürüdüğü için "yollu" denir, sevgilisiyle cinsel bir şeyler yaşasa "kaşar" yaşamasa "kezban" denir. bırakın abi düşü kadınların yakasından yahu.

kendisine yakıştıran mini etek giysin. kıyafet özgürlüğü denen bir şey yok mu bizim ülkemizde? size ne arkadaş insanların giydiğinden? toplu bir tepki olsa ve bütün kadınlar veya kadınların çoğu pantolon giymeye karar verse bu sefer de "neden etek giymiyorsunuz?" diye yüklenirsiniz üstlerine.

bir gidin çay koyun arkadaş ya. at gözlüklerini de çıkarın.

0|0
    0|0
  • Ne alaka ya oturmasına kalmasına dikkat etsin. Bak kim kaşar diyor ama bazıları da kaşınıyo bir de son olarak yakışmayana da yakışmıyor şimdi bunu da kabullenmek lazım. Haksız mıyım?

0|0
    1|0
  • ben sevgilimin giymesini istemem. giyenede kasar demem ama genel itibariyle öyle bakılıyor cogu yerde

2|0
    0|0
  • yakışana yakışıyor ama hiçbir kadın bacaklarını sergilemek için giymediğini söyleyemez bana. bacaklarını beğenen kadın, beğenilmek amacıyla giyor. kaşar değil ama biraz teşhiri seviyor diyelim :)

hem ne kadar dikkat ederse etsin, mutlaka frikik verir mini etekli kadın.

1|0
    1|0
  • günah cehennem falan

0|0
    0|0
  • hiç te bile. kaşar gözüyle bakmak için yüzüne bakmak yeterli:) yüzünden anlaşılıyor ne olduğu. mini etek candır, hepiniz giyiniz.

0|0
    0|0
  • yok genel bir algı ile kaşar olarak biz buna , 3 şeyden dolayıdır deriz ;kaşar damgası yenmeye sebep

1. kedi + ciğer = dengesiz kelimeler sarfedilir.

2. Toplumun örf, adet ve geleneklerine uymadığı için zaten başta yadırganır buna istinaden yine dengesizce haraketlerde kelimelerde hayat bulur o'an !

3. bazıları vardır ki gerçekten kaşardır ve kaşarlıklarını mini etek giyerek taşkınlık yaparak boy gösterirler e durum böyle olunca her sarışın aptal mı sorusu gibi bu durum türüyor.

0|0
    0|0
  • Taşımasını bilirse giyebilir ama ben şahsen sevgilimin asla böyle mini etek giymesine izin vermem mümkün değil .

1|0
    0|0
  • mini etek giyen kadına yakısıyorsa gayet guzel hal ve hareketlerınde kasarlık yoksa göze gayet hoş gelıyor rahatsız etmeden donup bakarım bugune kadarda oyle kasar gıbı bır takıntım olmadı bu kedının cıger olayı...

0|0
    0|0
  • Hayır tbisi :) ama biz erkeklerin abazalık duygularını kabartıyor :D wauwsthhh :D sni miniyle görmek isterdm .d.d.d

0|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • güzel bacaklı ve yakışan kızlara saygı duyuyorum hoşumadea didiyor ama koluna takıp gezebilirmisin yok neden meshebim o kadar geniş değil biraz sahiplenicimiyim neyim günü birlik ilişkim bile olsa saatlik ilişkim bile bu böyle

0|0
    0|0
  • ben daha çok çıtır çerez gözü ile bakıom onlara :/ tamamen algıda seçicilik işte..

0|0
    0|0
  • Hayır..Bacakları güzel , insanlar baksın diye giyiyor...Bizde doya doya bakıyoruz..

0|0
    0|0
  • Turkiye'de ozellikle diger kadinlar tarafindan oyle algilaniyorlar.

1|0
    0|0
  • Ben esimin mini etek giymesindende dekolte giymrsindende hoslanirim bakislarada aldiris etmem. Yerine gore abartmasini bile severim

0|0
    0|0
  • BENCE

GİYENİNDE AMACINA BAĞLI

yoksa miniyle dekolteyle kaşarlığın alakası yok

beyninde kaşarlık varsa her türlü yapar

giysi bir aksesuar olur onun için

0|0
    0|0
  • kesinlikle hayır her yerini kapatıp ona buna açanlarda var mini etek giyip herkese açanlarda ama geneli diğil

0|0
    0|0
  • Niye kaşar gözüyle algılayım ki. İnsanların giyimine, dış görünüşüne, göre karar vermemek lazım ön yargılı olmamak lazım.

0|0
    0|0
  • bulundugu semte göre değişir..

0|1
    0|0
  • yok beaa saçmalama bana göre normal yani :p

0|0
    0|0
  • yoo hiç öyle algılamıyorum

0|0
    0|0
  • abartıyorsa evet

1|0
    0|0
  • Kaşar değiller bana göre sadece çok dişiler

1|0
    0|0
  • Yaşam tarzıma ters birşey

olumlu bakmıyorum kısacası giymeseniz daha iyi

1|0
    1|1
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 7

• çoğu erkek öyle görüyor

0|0
    0|0
  • ben hoşlanmıyorum.poposunun hemen altında olan bir miniyse direk o gözle bakıyorum bir bayan olarak.sevgilimi koluma takmış yürürken maruz kaldığımız bi manzaraysa iki katı beddua ediyorum inşallah birgün kocan aldatır seni diyorum.

0|2
    0|1
    • :) kindar insan

• O anlık dürtüler kızlarda da var, kontrol edemediğimiz :). Erkek kafası nedir? Kızlara da baskı olmasaydı, "kız kafası" diye de bir tabir olurdu... Kaldı ki onca baskıya rağmen kızlar yine de kendilerini o kadar da kısıtlayamıyor.

Anladım, kafasını çevirmiyorsa tekrar zaten sorun yok... Sadece aldatılmak çok ağır bir beddua olacağı için dedim :). Tabii senin tercihin. İyi günler.

• kızlar duygu odaklıyken erkekler biraz daha organ odaklı ondan öyle dedim.Sanada iyi günler :)

• kaşarlık değilde neden bu kadar abacaklarını açıp gösteresinki kendini teşhir ediyosun millete ilgi çekmekten başaka bişiy değil

0|0
    0|0
  • nick-soru. Bakanlar var ancak yanlış. Ama mini etek giyende amaç bellidir, bacak göstermek.

0|0
    1|0
  • öle bişe yok bişeyler yapmak isteyen yapıyo ne türbanlılar var oooo

1|0
    0|0
    • elmayı armutu karıştırma şimdi:D

açık-kapalı meselesi değil bu...

finduk meselesi:D

taşıyanla alakalı yani:D

• o zmn öyle denilmeli mini etek giyince kimse kaşar olmz içinde vrdır onun :)

• kocacım için giyerim sadeceeee..

0|0
    0|0
  • Bizim buralarda öyle valla

0|1
    0|0
Yükleniyor...