Kişilik problemleriniz var mı?

Kişilik problemleriniz var mı?

Doğrusuyla yanlışıyla yaşadıklarınızla, onca ekmeği kestikten, onca kaldırıma vurduktan, onca taşa sürttükten sonra hala camı kesebilecek kadar elmas uçlu keski gibi gözükmek yerine, yürüdükçe tabanı yenen ayakkabılar gibi olduğunuzu, asıl şeklinizi unutup yarattığınız kristalize kalıbın üzerindeki çatlakları dilinizle yalayarak kapattığınızı zannetmiyor musunuz? Kristalller bulundukları ortamın şeklini alır ve ne yaparsanız yapın kırılgandır... tamam elma şekeri çok lezzetli ama çok azının o tatlı şekerinin içinden yenebilecek gibi bir elma çıkar. Havuç taklidi yapmayın. Çekirdeklisiniz işte. Hepimiz öyleyiz. Toprağa girdiğinizde ki metafordur-zihindir kastım ne yeşereceğinizi bilin.

0|0
37|23

En İyi Kız Görüşü

• dışardan ne kadar güçlü, havalı, özgüveni yüksek bi hatun gibi görünüyorsam da aslında eziğin önde gideniyim lan ben :S cool görünürüm ama aslında asosyalim. hem asosyalliğim de genel bi durum değil, bazı kişiler ne kadar sempatiksin çok eğlencelisin deyip dibimden ayrılmaz mesela. bazı kişilerle her konuda çok rahatım, bazılarıyla ağzımdan tek kelime çıkmaz, edecek bir kelime bulamam, neye nasıl tepki vereceğimi bilemem, mal mal bakarım öyle; salakmış bu deyip kaçarlar. çift yönlü dengesizim galiba..

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 36

• Problemim olmasa adım "İnsan" olmazdı... Tevazu ayrıdır. Kendini çekirdek olarak bile görmeyen İnsanlar da gördüm. Hiçlik davasında.. Dedim ki 'Onlar iyiki var..."

0|1
    0|0
  • Kişilik problemi değilde fazla iyi niyetliyim ben. kendi hakkımı savunamam. kendi kendime diyeceklerimi içimden derim ama o kişiye diyemem. nedenini bilmiyorum belki haksız yere ona bunları söyleyeceğimi düşünürüm ya da sürekli iyilik yapmak isterim. yardıma muhtaç birini görüpte yardım etmediğimde içimde çok kötü birşey olur. otobüste giderken bile acil işim yoksa iner yardım ederim o derece :) çokta çocuksu bir karakterim vardır gereken yerlerde elbet ciddi olurum ama genel halim hep çocukcadır. saçmalarım yaptığım şeyin sonunu düşünemem. yani iyilik yaparken karşımdakinin kötü düşünebileceğini bir türlü kestiremiyorum bana zarar vereceğini ya da hakkımda kötü şeyler düşünebileceğini sanmıyorum bilmiyorum. buda benim problemim işte :)

0|1
    0|0
  • Soruyu sorma şekliniz diyorum, hani ilk kez denk gelıyorum bu tarz sorulan bır soruyla.Soru baska basına güzel, sorulma şekli başlı başına... Muhakkak ki günümüz şartlarında tabiri caizse ayıya dayı deme durumları yaşıyoruz ve kendımızden kısılıgımızden ödünler verıyoruz kısacası kendı kısılıgımızle çatışıyoruz.

Belki de en kötüsü onca şeye ragmen hala bir ümitle mücadele edip daha da ödün vermek.

0|1
    0|0
  • Problemin hası bende..Kaybedişlerim,kaybettiklerim haneme koca bir bonus olarak geri dönüyor.Etki tepki mevzusu.Daha bir güçleşiyorum misal.

0|1
    0|0
  • Hotdog ben asıl, sorunu okuyunca senin ne tarz kitaplar okuduğunu merak ettim. Bu betimleme ustalığının kaynakları nedir acaba? Sorunun cevabına gelince kendin söylemişsin zaten hepimiz öyleyiz :) Kimi başkalarının kendi hakkında ne düşüneceğine fazla takıktır kimi hayatta mutlaka güçlü görünmek inancıyla yaşıyordur

1|1
    0|0
  • Var tabi dolu..Kendimi tanımıyorum hala... Çok çok güçlü görünüp te çevremdeki en kırılgan kişi olduğumu bilmek acı veriyor. Etrafıma bir kabuk ördüm zamanla, kimseyi içeri alamıyorum mesela... Duygularımı yerinden oynattın, ne yaptın be yahuu... :)

0|1
    0|0
  • Ailem bile Bakirkoy'e kapatilmam gerektigini dusunuyo:/

Bi taraftan dusununce akillinin burda isi ne?

0|2
    0|0
  • bolca sahibim onlardan sanırım. Problemsiz bir kişilik de olmayacağını düşünüyorum birer robot değiliz hiçbirimiz. Kimse hissettiğini gerçekten yansıttığını söyleyemez bana. Gerçekten yansıttığımı düşündüğüm anlarda bile bazen sanki istediğim o değilmiş gibi hissediyorum mesela. İnsanın gerçek kimliğini saptayıp onu kabullenmesi hatta paylaşması çok zor sanırım.

1|1
    2|0
    • bunu en iyi becerenler sapıklar, sapkınlar

• bunu düşünmeden istediğini yaşayabilenler, genel doğrulardan yargılardan kurtulmuşlar, iyi mi değil gibi.

• aynen bazen gerekiyor böyle şeyler

• Evet var. Ailem konusunda bazı hassasiyetlerim var. Ailemden biri beni hafiften azarladığında yada bana soğuk gergin davranınca ağlıyorum. Elimde değil bundan bende rahatsızım ben ağlayınca bazen daha çok sinirleniyorlar. Bu kişilik problemi olsa gerek

0|1
    0|0
  • Kişilik problemi değilde problemli bir kişiyi yansıtabiliyorum,kendi kabım da bir cıva gibiyim,bazen kendi yüzünden bazende başkaları yüzünden içten içe hareket ediyorum özü kaybetmeden...Düz bir toprak parçası gibi ama içten içe ne verebileceği tahmin edilemeyen.

0|2
    1|0
  • İnsanları kendimden soğuttuğumu düşünüyorum bazen. Neden oluyor bilmiyorum ama çok iyi olduğum kişilerle hep arama soğukluk girer. Güveniyorum , seviyorum hayatımdaki insanlar ama neden mesafe giriyor anlamıyorum. Sorun kesin bende ama ne ? işte onun cevabını bulamadım henüz..

0|1
    0|0
  • sevmediğim kişilere karşı aşırı gaddar oluyorum ve ruh halim devamlı surette değişiyor. he bide çok kuşkucuyum. devamlı bir şeyleri abartırım. kuşkucu olduğumdan dolayı mı abartıyorum yoksa abarttığımdan dolayı mı kuşku duyuyorum bilmiyorum ama artık beni bile rahatsız ediyo bazı huylarım.

0|1
    1|0
  • artık hiçbir şeye şaşırmıyorum mesela... cümleleri yan yana koyunca çok kolaymış gibi görünen bu süreç hiç de kolay geçmedi.

2|1
    0|0
  • benım en buyuk kişilik bozukluklarım ; aşırı derecede karsıdakını rahatsız edecek derece kıskanclık... ufak tefek hıç değmeyecek şeylere de fazla takılmak ... psikıyatrıye de gıttım ilaç da kullandım ama bundan kurtulamadım

0|1
    0|0
  • Evet var herşeyi yanlış anlayabiliyorum fazlasıyla kin tutan bir insanım kendim için doğruları seçemeyecek kadar salaklaşabiliyorum yapılmaması gereken hataları yapabiliyorum hatalardan ders almayıp tekrar da ediyorum.

0|1
    0|0
  • kardeş nasıl ifadeler bunlar helal olsun :D

2|1
    0|0
  • Hayır, iyiyiz. :)

0|2
    0|0
  • aRAda verdiğiniz cevaplara rastlıyorum sizde epey bir bozukluk olduğunu düşündürüyor bana

0|1
    0|0
    • yüzeyde yüzüyorum, önemsemiyorum ki başka birisi de beni önemsememiş çokta umurumda. kafamıza göre. O yüzden çoğu zaman en alt karakteri oynuyorum, aslında çok kaliteli sözlerin altında ne kadar ucuzklaşabiliyoruz buna değinmeye çaışıyorum, kendimce, ha çokmu önemli gerekli yoooo.

• sağol, soru işte, iki yorumlaştık,geç

• kırmızı köpek oke

• sevdiğim insanı kıskanıorum mesela ve yerli yersiz tartışmalar çıkarıyorum şüphelerim hiç bitmiyo..:(

0|1
    0|0
  • Kişilik problemi ağır gelen huylarını değiştirememektir..

Neyazik ki beni en kötü huyuise bu konudainat olmuştur

0|1
    0|0
  • kişiliğimi oturtmaya calısıyorum fakar sankı kurt kaynıyor yaramazsa ben napayım anacım :)

0|1
    0|0
  • karakterim mahalle kahvesi gibi kalabalık ama hepsi de elindeki kocaman trabzon ekmeğini kemirip etrafa boş boş bakınan malaklar. o kadar kalabalıkta onlara bi soğan verecek akıllı yok

0|2
    1|0
  • Herkes gibi benimde var.

0|1
    1|0
  • sanmıorm yok

0|1
    0|0
  • Dengesizlik var biraz.

0|1
    0|0
  • kısacası biseksuelim

1|1
    0|0
  • gayet normalim birkaç tahtam eksik olsada sorun olmuyor

0|2
    0|0
  • Problemliyim.

0|1
    0|0
  • bi sorun var ama sorunun ne oldugunu bilmiyorum

0|1
    0|0
  • her şeyimde problem var benim düzgünce yapabildiğim hiç bişi yok

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    6

Erkekler Ne Diyor 23

• Kişiliğimle problemlerim olduğu doğrudur. Aslında ona çok saygım var ama deli hallerinden nefret ediyorum ve o ben değilim beni ben yapan o, beni ben yapan o ise ben kimim ve o neyi temsil ediyor anlayabilmiş değilim, temsil eden, temsil olunanı tam anlamıyla temsil eder mi o ayrı bir muamma fakat bazen neyi temsil ettiğini unutmaması gerekiyor ve haliyle yanlış kararlar alıyor, aslında en önemlisi o yanlışlardan doğru kararı ayırt edebilmek, kimileri baktığı halde göremiyor, gördüğünü sanıyor peki baktığını gerçekten görüyor mu? Göremiyorsa neden bakıyor? İlla görmek için mi bakılır? Sadece baktı desinler diye bakmaktansa görmemeyi tercih ederim. Fakir işte kişiliğim ne baktığını görüyor ne de gördüğüne bakıyor :s Bende anlamadım kim bakarsa görsün. Amaaan görürse baksın işte ben gidiyorum.

1|1
    0|0
  • Ayna nöronlar bile teknik olarak şizofren yaklaşımlarda bulunuyorsa, sistem çakışmaları olması çok doğal. Ha biri çıkıp diyorsa her şey yolunda diye, hiç ellememek gülücük atmak ve başını okşamak lazım. Peki sonu var mı? Şuan ki mecut standart beyin yapısı, kültürler, bilim vs ile sonu yok. Belki evrim zıplamasıyla düzelir.

0|1
    0|0
  • insanın düşünceleri bir tohuma benzer bu tohumu sulamak onu beslemek ona bir şeyleri aşılamak ve sonuçta elde edilecek numuneyi değerlendirmek yine insanın elinde olan bir şey insan bu tohumu nasıl sularsa bir gün dal budak saldığı zaman çiçekler açtığı zaman bağrında ekilen tohumun çiçeklerini insanoğluna sunar özünü yansıtır mayası çok önemli nasıl yoğrulduğu çok önemli her tohum toğrağın bağrından süzülemez bir gün toprağın karanlıklarından gökyüzünün aydınlığına ulaşamaz ya toğrağın bağrında filizlenmeden kaybolur yada bir gün toprağın yüzeyine güneşe ulaşır ve bütün kainatı aydınlatır...

0|2
    0|0
    • osuruk ağacıda (kötü kokan bir ağaç öyle derdik ortaokulda - o da tohum- herşey aydınlatmaz dostum kainatı

• evet haklısın aydınlatmıyor bakıyorsun allame-i cihan ama boş nato kafa nato mermer...

• Var ama senın dedıgın gıbı hıssetmıyorum benımkı daha farklı sankı hemde cok prblemlıyım 1 gun mantıgımla 1 gun duygumla hareket ederım yanı bana $10 000 000 ver mantıklı gunumdeysem babamı bıle oldururm ama duygusalsam karıncayı ez sana servet senın de yapamam daglar kadar fark var aramda ama nedense ınsanlr tarafından sevılıyorum ama ben kendımı cokta sevmıyorum

0|1
    0|0
  • Korku kültüründe yetişmek benim tercihim değildi tabiki ... Hani kişisel gelişim kitaplarında KENDİNİZİ TAMAMEN DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ, İSTEDİĞİNİZ KİŞİ OLABİLİRSİNİZ diye başlayan cümleler vardırya. Hepsi yalan dolan.Ailenin maddi durumu,yetiştiğin çevre okuduğun okullar önemli.Belki bu yaşadığımız düyaya paralel bir yaşamın olduğu gezegende de bir ben varsam belki o isteyebileceğim kişidir :D

0|1
    0|0
  • Kişilikte problem varsa da benden kaynaklı değildir.

Kusursuz olduğumu düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Var. Malesef cok rahatim. (Yilisik degil) cok cabuk iletisim kurabildigimden ozguven tavana vurmus vaziyette. Buda ciddi olmami zorlastiriyor. En ciddi konularda bile ortami gereginden fazla yumusatiyorum. Tartismalar en fazla 30 sn suruyor. Cunku verdigim cevaplar karsi tarafin tartismayi surdurmenin sacma olduguna inanmasini sagliyor. Halbuki cozumun onunu tikiyorum. Sanirim cocuk ruhum yetiskin tarafimin ortaya cikmasini engelliyor.

0|1
    0|0
  • zaman zaman agresfleşmem tavana vuruyo var sanırım.

0|1
    0|0
  • if this is your first night at fight club, you have to fight

0|1
    0|0
    • this is not, but I*always carrying a kid inside, looking for breaking glass and fighting at the schoolyard.

• i want you to hit me as hard as you can

• problem olarak tanımlayamam bence onun tanımı bile biraz karışık. ama baggage derler yaşadıkça birikir, o anlamda haklısın, bende de var, herkeste de mutlaka oluyordur.

1|1
    0|0
  • evet bazen kendimi zenginden alip fakire veren zalimlerin korkulu ruyasi mazlumlarin dostu matematikten cakmayan ama cografya ve tarihte uzman buyuk kahraman mazlum-men saniyorum uyaninca hersey geciyor tabi sisede durdugu gibi durmuyor meret

1|1
    0|0
    • sistemin çarkıyız, dümenini zi...ğimin dünyası

• simdi kafa bi milyon haci idrak yetenegi sifirin altinda az sonra sana donus yapacam kahve lazim

• vardı. psikoz vardı bi ara da tedavi oldum

0|1
    0|0
  • içimde bastırmakta zorlandığım sado mazo bir adam var.

0|1
    0|0
  • Akıllı deliyim reis.. Yani bilinçliyim genelde ama bilinçaltımla bilincim halı saha maç yapsa 1 tepsi baklava kaybeder o derecede bir manyaklık..

0|1
    0|0
  • Psikolog mu yazarmı ?

0|1
    0|0
  • hemen cevap verirsem son derece yanlış olacak. düşünmek gerek güzel soru olmuş

0|1
    0|0
  • Var.

1|1
    2|0
  • valla bir sürü kişilik problemim olabiliri ama ben onlarla barışık yaşıyorum...

0|1
    0|0
  • Benim yok şükür :)

0|1
    0|0
  • Evet var, malevolent antisocial :/

0|1
    0|0
  • olmamı ya :D kimse yok ki kişilik problemi olmayan.

0|1
    0|0
  • Yok.

0|1
    2|0
  • Bizim hiçbir problemimiz yok kendi içimizde gül gibi geçinip yaşıyoruz:)

0|1
    0|0
Yükleniyor...