Siz olsaydınız ailenizden gizli böyle bi fedakarlık yapar mıydınız?

arkadaşlar ciddi bi ilişkiniz var ve uzun süredir birliktesiniz. siz üniversite ögrencisisiniz. ve sevgiliniz siz okulunuzu bitirene kadar sizden tek bişey istiyor. istek aynen şu okulun bitene kadar seni beklicem ama beni güçlendir beklemem için ailenden herkesten habersiz imam nikahı yapalım sonra istediğin kadar beklerim seni...ama şunuda biliyosunuz ki nikahtan sonra ayrılmayacagınıda güveniyosunuz. siz olsanız böyle bi durumda ne yaparsınız?

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle imam nikahı değil " Dini Nikahtır" Bu nikahı yapmaktan kasıt nedir ? Karı koca haklarını elde etmek.. Nikahlısı olduğun insanın artık eşisin. Her türlü Maddi Manevi sorumluğunu taşımaya hak kazanan insan demektir.

Efendimizin nikah konusunda bir hadisi şerifi vardır. Düğünlerinizi " Vedribu biddefi" diyerek ilan etmemizi emretmiştir. Hanefi Mezhebinde Kızın ailesinden izin alması gerekmez ama gizli nikah geçerli bir nikah değildir. Nikahın aleniyet kazanması gerekmektedir..Ki sahih olsun..

Ayrıca " ayrılmayacağına güveniyorsunuz " demişsin böyle bir şey yok, Yılların evlilikleri bitiyor. Aklını başına al derim !

1|2
    0|0
    • evett amaa anlatamıyorum ben anne ve babamın hakkını gözetmeden onların rızası olmadan böyle bi seyi nasıl yapabılırımkıı

• Üzme kendini Allah büyüktür, Tüm acılar atlatılıyor. İlerde bunları hatırlayıp sadece güleceksin. Kendini canım yanmıyor diye şartlandırmalısın..

• amenna Allah büyük.. gecicek insallah sabredicem

Erkekler Ne Diyor 16

• beni yanlış anlama ama ben aynı durumu birebir yaşadım. Sakın kanma bu kişi seni gerçekten sevmiyor amaç farklı senin güvenini kazanmak gerisi malum olaylar. Üniversite'de dini nikah kıyma diye herkese sor sana vericekleri cevap se... içindir der. kusura bakma biraz fazla burnumu soktum sanırım ..

0|3
    0|0
    • önemli degil ama sevgisine inanmak istiyorum ama bu gbi sey cok büyük bna göre bi kız arkadası var o yaparım diyo sürekli belki oda ipleri koparan son sey oldu bunu yapamayacak kadarmı sevdin gbi laflar..

• Kanma bu şeylere bak sana ben olursa ilerisini anlatayım seni kullanıcak belki okul bitene kadar sonrası ne mi olcak hüsran sen yaptığın yanlışla kalıcaksın o ise erkek adam modunda etrafta dolanıcak . He şunu da söyliyim gizli dini niikah diye birşey yok . o minareyi çalan için hazırladığı kılıf . seni çokmu seviyor varsa yüreği aileler tanışsın nişan söz yapın ozaman aileler bilsin dini nikahta kıyın ama yemez . karar senin içinde varsa kullanılmak diycek söz yok ..

• bunu benim ailem kabul etmiyo herseyden önce gelecegin önemli diyo önce okulunu bitir sonra zaten olur gibi bi tepki geldi ailemden.. aslında ben babamla knustum sevıyorum baba dedım saatlerce konustum onu savundum ama o bı nıkah yuzunden benı yarı yolda bıraktı.. babam madem sevıyo beklesın okul bıtınce senın ıstedıgın olur sevıyosa bekler demıstı..ıkı secenek var ortada ya sevmıyo yada garantı altına almaya calısıyo

• Arkadaşım imam nikahının espirisi şu.İmam nikahını aileler ve yaşadığın çevredeki insanlar ve akrabaların bilmeli.Yoksa imamın karşısında gizlice nikah yapıp sonra full zina yok öyle bişey.kENDİnizi kandırmayın.Ayrıca o kız farklı planlar peşinde emin ol ;)) Burnumu çok soktuysam özür dilerim.

1|1
    0|0
    • yaniii ben bunun bilincindeyim ama beyefendiye göre benim okudugum cevredeki insanlar bilse yetermiş.

• rüzgar gibi esti ve gecti hayatımdan ama beni aileme daha fazla bagladı saolsun bi kez daha anladım

• Beni güçlendir = İmam nikahı...

Sonra da evcilik mi oynayacaksınız..?

2|2
    0|0
  • Aileden habersiz

Gizli imam nikahı olmaz

Geçersizdir

2|1
    0|0
    • bide bu görüsü kabul ettirebilsem 6 aydır nerdeyse aynı konuyu anlatmaya çalısıyorum ve artık bitti yapamadıgım icin bitti

• Huzursuzluk veren düşüncelerden uzaklaş.

Derslerine bak.

Kısmetinde bu kişi var ise, olur

Üzülme.

Rabbine tevekkül et.

Mutlu olmanı dilerim.

Hakkında hayırlısı olsun.

• cok saol gercekten ALLAH büyüktür derdi veren sabrınıda verir dermanınıda... sabretmekten baska yapacak bişeyim yok

• aile kavramı önemlı bişe..ne mutlu ki size nıkahtan sonra bile bekleyeceini biliyorsun...gel gelelım su saygısızlıga..aile kavrmından bahsederken kişilerin aile yapısını dusunmeyıp habersız hareket etmek ımam nıkahı ısteyen bır sahıs ıcın çelişki yumagı olması lazım..burda tek sorun guven:) vedat turkalının guven kıtabını al 2 cılt okusun sonra tekrar okusun..olmadı bır daha okusun...anlamadımı ot ver yesın:)

1|0
    0|0
    • valla ailem herseyden herkesten önce gelir ben ölürüm gerekirse acımdan ama yinede onları atamam... sözde benim sözüm senet ona göre.. bana söz verdi bi daha bu knuyu gündeme getirmicem diye üstüne basa basa ama tekrar yne ynıden aynı knu!

• Hayatının hatası olabilir, nitekim yaptığın hata direk seni bulur. Dünyanın hali bir garip, sen sen ol ailenin yüzünü düşürecek bişeye kalkışma.

0|1
    0|0
  • imam hacı hoca işleri ile söz verenler

seni bir güzel kullanır ve yarı yolda bırakır ;)

2|1
    0|0
  • ya bence öyle bişiy yapma. eğer beklemek isterse bu şekildede bekler. demekki çocuk sana biraz güvenmek istiyor ona biraz güvenç kazandr bundan vazgeçecekdir.

0|0
    0|0
    • ama ne yaptıysam vazgecıremedım onu. delıler gıbı sevdıgımı bılıyo aılemı karsıma alacak kadar sevdıgımı babamla onun ıcın kavga ettıgımıde bılıyo.. ama hem kendı aılesı bunu ıstıyomus hemde böyle daha rahat olurmus

• umarım dogru insan bi gün karsıma cıktıgında sevebilirim cünkü sogudum artık evlılıkten sevgıllıden sevmekten kaybetmekten..

• yanlş anlamazsan bişiy dcem. eklermsn ?

• imam nikahının hükmü var ama bozması kolay. 3 kere boş ol dedi mi iş biter.

0|0
    0|0
    • ama bunu erkeğin söylemesi gerekiyo ve cocuk oyuncagı degilki bu

• tamam işte, adam seni sepetlemek isterse 3 kere boş ol der, iş biter.

• bence bu bir bahane isteklerini yavaş yavaş ortaya çıkarabilmek için bi maske yinede sen bilirsin.

0|1
    0|0
    • garanti altına alcakmısız birbirimizi..

• en güzeli dediğim gibi daha erken kendi geleceğini sağlam kur sen nekadar güçlü olursan toplumda iyi bi konuma gelirsen okadar güçlü ve kaliteli insanlar çıkacaktır karşına. ve bir kadının kendi kendine ayakta kalabilmesi çok önemli ablamla beni annem üniversiteden yeni mezunken kendisi büyüttü bizi babam ölmüştü o ayakta durabilecek kadar güçlü olmsaydı muhtemelen bizde onunla beraber düşerdik..

• evet ne kadar sanslısın benim annem ben cok kücükken vefat etti ve benim tutunacak sadece babam var bi anne her zaman evlatları icin cabalar canını disine takar babada aynıdr belki ama anne sefkati daha farklı..

• abi niyeti bozmuş, dinlenmeden kaç evladım. aileden habersiz nikah olmaz İslamda.

0|0
    0|0
  • sevgilinin sorunları olmalı bu sorunda seni aldatacagını dusunmesi yani sana güvenmiyor sana güvense bile erkeklere güvenmiyor bence onun güvenini kazanmalısın..

0|0
    0|0
    • sorunları var cünkü baskı altında sürekli cevresindeki insanlar baskı yapıyo bende uzaktayım uzaktan ne kadar destek olabılırsem iste..

• bu ne ya cidden kaçıncı yüzyıldayız çok saçma bi istek bence senden mi şüpe edeiyo onu terkedersin diye anlamadım valla :))

0|0
    0|0
  • Resmi nikah belgesi olmadan imam nikah kıymıyor diye duymuştum.

1|0
    0|0
    • bunu yapanlar var amaa :( ve ben ucurumun kenarındayım ya atlıcam yada onun yanında kalıcam

• İmam nikahını isteyen erkeğin düşüncesi farklıdır. bunada hazırmısın ?

• hayır ben sadece cok temız sevdıgımı bılıyorum o kadar

• ben fedakar bir insan değilim

0|0
    0|0
  • İmam nikahı olunca birşey olmuyacağı anlamına gelmez ki !

0|0
    0|0
    • ona söylenenler karsısında daha güçlü olabılmek icinmis

Kızlar Ne Diyor 7

• yani imam nikahı kıymazsan seni bekleyemem mi demek istiyor çok saçma, bence başka isteklerinin ilk adımı olarak görüyor ben sana diyim

0|3
    0|0
  • Bence asla yaptırma. ailen heerşeyden önce gelsin sevgili bulunur ama aile geri gelmez

0|2
    0|0
    • Favori yorum.

• benimde iki sene neredeyse 19 ay oldu gercekten ne yapacagımı bilemiyorum

• kafana takma bence canım başka şeyler ile uğraş canını sıkma düzelir inşallah herşey

• İmam nikahı sanırım erkek boş ol deyince boşanılıyordu tam bilgim yok ama eğer böyleyse ipleri eline almak istiyor bence yaptırma.

0|0
    0|0
  • erkeklere güven olmaz

bekleyen her türlü bekler

belli ki başka amaçları var

ben asla yapmam

0|2
    0|0
  • Ben kabul ederdim.

0|0
    0|1
    • nasıl böyle biseyi kabul ederdın peki neyin arkasına saklanarak

• nikahına sokturmasın beyimiz .ötü yiyorsa nikahsız beklesin.neyse sakiinim.

0|0
    0|0
  • aman sakn yapma derim snra birakmayacagi ne malum sakn ha sakn derim !

0|0
    0|0
Yükleniyor...