Evlilikten korkar mısınız?

bu zamanda artık git gide insanlar evlilikten korkmaya,çekinmeye başladılar?bu durumdan insanların korkmasındaki yada çekinmesindeki sebepler nelerdir?Ve sizler evlilik hakkındaki düşünceleriniz ve varsa korkularınız nelerdir?

evliliğe ne kadar hazırsınız ?

• Evlilik güzel bir şey fakat şuan hazır değilim.
    54% (61)40% (33)48% (94)Oy Ver
  • Ney evlilik mi?benden sorulur canım.
    16% (18)18% (15)17% (33)Oy Ver
  • Ben daha kendime zor bakıyorum...
    20% (23)20% (16)20% (39)Oy Ver
  • Birlikte yaşamak yeter.Evliliğe gerek yok!
    10% (12)22% (18)15% (30)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
20|14

En İyi Erkek Görüşü

• Evlilik isteğim var fakat bazı sorunlar yok değil.

bu zamanda doğru insanı bulmak samanlıkta iğne aramaya benziyor devir değişti

bazı değerler yitiriliyor bu yüzden bana ters olan durumlar ortaya çıkıyor

doğru insanı aramaya devam

ALLAH hayırlı nasipler versin herkese

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Evlenmek isterdim ama maalesef olmadı. Olmuyor.. Hiçbir erkek evliliğe sıcak bakmıyor. Niye bilmiyorum..

0|0
    0|0
    • valla evlilik mükemmil bir şey ama bu yorumlar beni bile korkutmaya başladı

• hayır tabi ki, evli olup da mutlu olan o kadar çokk insan görüyorum ki:))

• o korksun benden kiiiaaaa

0|0
    0|0
  • evlılıkten degıl evlılıgın getırdıgı sorumluluklardan korkuyorum :) bırde sıddet ve aldatılmaktan ... hayırlısı

1|0
    0|0
    • korkunun ecele faydası yok güzelim ;P

• aldatılmak konusu gene güvene geliyor artık kimsenin kmsye güveni kalmamış,güven olmayınca samimiyet ve doğrucu davranmada ortadan kalkıyor.bence dünya ve insanların çoğu hala iyi ve güvenilebilir kimseler :)

• evet mesela ben :))) bır kısı aldatılınca gercekten bıle suphe duyuyor :)

• insan düşününce sorumlulugu korkmuyor değil

0|0
    0|0
  • en korktugum seyler; hizmetci muamelesi görmek, kısıtlanmak, sanki bu yasıma kadar kendime sahip cıkan ben degilmisim gibi gittigim yerlere, yaptıgım seylere karısılması ve emir verilmesi, degistirmeden kabullenmek yerine kendi kalıbına sokmaya calısan es, kulucka makinesi olarak görülmek...uzatılabilir liste.

1|0
    0|0
    • aslında kısıtlamalarda medyanın etkisi çok büyük tecavüz taciz haberleri hiç bitmiyor ki.he bu dediğim kendinizi koruyamazsınız değil ama erkekler korumacı olmaya çalışıyo bu yüzden kısıtlayıcı davranıyor

• Femınızm Ve evde kalmıslık pıskolojısı Sezııyorum :) (sadece Masumda bır analız Yanlısta olabılır saldırmayınız) :)

• üç cümleden beni analiz edemeyecegine göre saldırmam korkma.

0|1
    0|0
    • ya herkes böyle yazmış da peki eğitim ve iş durumu dışında neler insanı hazır hissettirmez ?

• hazır oldugunda haberımız olsun :)

• ne için?

• ne yalan söyliyim çok korkuyorum, günümüzde aldatma ön planda.

devir çok değişmiş sanırım ben uzun bi süre evlenemicem.

0|0
    0|0
  • evlilik doğru insanı bulduğun takdirde güzel ...bu saatten sonra bulabileceğimi sanmıyorum

0|1
    0|0
    • neden bulamıcaksın ki?

• 25 i geçtim aşık olabileceğim yaşı geçtim gibi :) mantık olayını da ben sevmiyorum . yaşıma göre olanlarla da hayallerimiz birbirini tutmuyor . ben onların beklentilerine cevap veremiyorum onlar benim ..her neyse işte yani olmuyor :)

• valla mantık yorumuna bişi diyemicem ama inan aşk ya bu belli olmaz.20 değil 40 değil 60 (biraz reklam gibi oldu ama :) )yaşındakini bile yakıp kül eder.Allah karşına hayırlı kısmetler çıkarsın.bu kadar karamsar olma sonuçta daha 25 yaşındasın.

• sadece şartlar uygun değil:)

0|0
    0|0
  • Evlilik elimizi kolumuzu bağlayıp kör kuyulara atlama sanatı memleketimde!

0|0
    0|0
  • bana cok uzak. evlendiğin insana bile güvenemiyorsun artık.

0|0
    0|0
    • ya valla herkes güvenden müzdarip.ben evlilik hakkında evlilik benim işim düşüncesindeydim ama korkmaya başladım valla :)

• evlılık gereksız bır kurum hayatı paylasmak onemlı olan yalnız yasamak gıbısı yok

• A şıkkı

0|0
    0|0
  • Evlilik güzeldir ama doğru kişiyi bulamamaktan korkuyorum. Güvenmek zor...

0|0
    0|0
  • ben evliyim zaten evlilik çok zor oluyor sorumlulukları çok fazla

0|0
    0|0
  • A: Evlilik güzel bir şey fakat şuan hazır değilim.

0|0
    0|0
  • hicte korkmuyorum evliliktn o beneden korksun

0|0
    0|0
  • Evlilik insan doğasına ters diyerekten D şıkkı :)

0|0
    0|1
  • Neden bir kimse tuvaletin yerini öğrenmek istediğinde "lavabo nerede" diye sorar? :)

0|0
    0|0
  • kesinlikle hazır değilim.boşanmalar o kadar yaygınlaştı ki evlilikten korkar olduk.bide aldatılma korkusu var,bu devirde birine güvenmek çok zor

0|0
    0|0
  • Birlikte yaşamak yeter.Evliliğe gerek yok!

0|1
    3|1

Erkekler Ne Diyor 13

• şöyle bir olay var, bizim jenerasyonu daha el üstünde büyüttüler, rahat büyütüldü kısmen. sorumluluk da verilmedi buna istinaden. sebep bu bence. sorumluluk almaktan çekiniyorlar. batıdan bir elemanla da konuşmuştuk bunu. huge responsibility gibi bir şey demişti. italyandı arkadaş. erasmusçu... öyle yani.

0|0
    0|0
  • Evlenmeye hazır olacağımı sanmıyorum çünkü evlenirken herkez para konusuna bakıyorlar oysa oturdukları evi yada arabayı babaları nasıl almışlardı ?

0|0
    0|0

• d dedim

0|0
    0|0
  • nedenini bilmiyorum ama evlilikten korkuyorum sanırsam. ama illahaki evlenecek olursam 30 yaşımdan önce evlenmem her halde .

0|0
    0|0
  • İşim olduğu zaman hazırım diyeceğim. Hiç bir şeyden korkmadığım gibi evlilikten de korkmuyorum. Aksine evlenmek istiyorum.

1|0
    0|0
  • karşına çıkan insana bağlı

0|0
    0|0
  • Ben daha kendime zor bakıyorum. Onun masrafları evi batırır zaten, iyi böyle.

0|0
    0|0
  • geçti bizden evlikik..

bu vakitten sonra hiiiiiiiiiiiiiiiç işim olmaz...

0|0
    0|0
  • Evleneceğime ömür boyu hapis yatarım daha iyi

1|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Evlilikten değil de hatun kısmından korkuyorum ben

0|0
    0|0
  • ah Kıza Bır acılsam bugun Bıle Evlenırım (1 sene oncesıne Kadar Evlılık Kesınlıkle Dusunmuyordum)

0|0
    0|0
    • ne oldum değil :)

• he derse zaten olmadı kaçır dedeler böyle yapmış inşallah olur ne diyim hayırlısı olsun

• kacmaz kesınlıkle he derse de babasına soylemekten hıc cekınmem hatta bak yarın staj gordugu hastaneye gıdecem tekrar daha once gıttım Pazartesı gunu ama stajyerler pazartesı ve salı gunu hastaneye gıtmıyorlarmıs oda benım sansıma

• evlilikten korkarım benn q

0|0
    0|0
Yükleniyor...