Sağlıklı beslenmek bütün gün inek gibi ot yemek mi demektir? Başka nasıl sağlıklı beslenebiliriz?

174 boyundayım 94 kilodayım 20 kilo kadar fazlam var aslında yıllardır hiç kilo almıyorum bu kilomda sabitim diyebilirim. Ama hala üstümde o eskiden aldıgım 20 kiloyu taşıyorum :) Kilo vermek istiyorum ama yapamıyorum sürekli dışardan birşeyler yiyorum, börek, poğaça, döner, hamburger, pizza gibi... Lafı fazla uzatmadan sizce bu fazla kilomdan kurtulmak için nasıl beslenmeliyim? Nelere dikkat etmeliyim? Bir insan saglıklı yaşamak için sadece meyve, sebze, tahıl ve balık yemeye mi mahkumdu? Sağlıklı bir insan ne bileyim hiç pasta, tatlı yemez mi? hiç börek, çörek yemez mi? hiç et, kebap yemez mi ? yemeğin yanında ekmek yemez mi? Sağlıklı olmak demek bütün gün inek gibi otlanmak mı demektir? Yemek için mi yaşamak? yoksa yaşamak için mi yemek? pffff kafam çok karışık ben ne yapayım a dostlar?

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Yemekleri kutuplaştırmışsın. Aşağıdaki besinler son derece lezzetli.

1) Sebze

2)Meyve

3) Et-süt yumurta

4)Tavuk

5)Balık

6) Belirli sıklıklarda kırmızı et.

7) Tahıl (ki bir sürü çeşit)

Allah gözümüzü doyursun diyorum :)

Tatlı, börek yenir de arada bir yenir. Biraz da egzersiz ile hem sağlıklı hem lezzetli yemek gayet mümkün.

Sürekli hamburger, börek ve tatlı yemenin lezzetli olduğunu düşünmüyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• eğer ot yiyer sağlıklı kalıcaksam ben yokum. :D Çekin ordan bi sucuklu karışık tost uleyyn :D !

0|0
    0|0
  • ot yiyerek zayıflansaydı tüm inekler sıfır beden olurdu..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• sigara alkol şeker tuz un dan uzak dur gerisini tiktir et :D

0|0
    0|0
    • sigara hayatımda hiç içmedim alkol bir ara ayda 1 yada en fazla 2 kutu bira içerdim onu da bıraktım 5-6 senedir yemegime hiç tuz katmam bol bol balık tüketirim kilo almıyorum nedense ama o zamanında aldıgım 20 kiloyuda veremiyorum cunki butun gun pc basındayım hareket yok ve sureklı kurabıye pasta borek vs cips kola vs yiyorum tatlı cok tuketıyorum

• spor da şart :D bide.evde bel kaslarını güçlendirmek için hareketler yap..hergün düzenli spor yap en az 15 dk

Yükleniyor...