Yıllar sonra eşiniz aslında ben seni hiç sevmemiştim derse ne düşünürsünüz?

yıllar sonra eşiniz aslında ben seni hiç sevmemiştim derse ne düşünürsünüz? hamile olduğumu öğrendiğimde de o yüzden çok üzülmüş ağlamıştım derse bir de?

0|0
24|19

En İyi Kız Görüşü

• Nankör pislik derim ne diycem..

Yıllarını geçir sevmedim de..

Ya söyleme, ya da başlama arkadaşım..

0|1
    0|0
    • herşey anlamsızlaştı, sözün kıymeti kalmadı, biz bittik resmen, biz diye birşey kalmadı benim içimde..

• Amin..Allah razı olsun anlayışlı bir insan olduğunuz yorumlarınızdan anlaşılıyor zaten, samyeli gibi sizinle de arkadaş olmak isterim burada, yanlış anlamazsanız eğer..herşey için çok sağolun..

• est. haklısınız öyle denir böyle bir şey söyleyen insana, siz evli misiniz peki?

Kızlar Ne Diyor 23

• sevilmez bir insan olsan durmazdi herhalde seninle. zorla tutulmuyorsa durmaz bir kadin. e onca yil seni de inandirmissa aslinda seviyor ama birileri aklini bulandirmis yada midlife crisis gibi bir sey de geciriyor olabilir. bence ne istedigini sor. onun yaptigi cok ama cok büyük haksizlik. her insan ruh esini arar sevgi dolu bir evlilik ister hic bitmesin ister. kimisi sever evlenir sonra sorun olur neyse derim düsünememisler. ama en basindan beri sevmedigini söylemis.neden evlenmis? sen onu hep sevdinmi peki? esi olarak her türlü görevini yerine getirdinmi? biraz sakin kafayla düsün ve sonra konus ne yapmak istiyor diye. bir yuvanin dagilmasi cok kötü ve üzücü bir sey ama bu gecici bir durum degilse cocuklarinizi da etkiler. bosanmak mübah olur. senden hamile oldugunu duyunca üzülmüs diye yazinca aklima ilk gelen sey "acaba baskasindan hamile olmayi mi hayal etmisti" oldu. belki de baska birisini sevmistir. unutamamistir. her sey olabilir. biz anca teori üstüne teori bulabiliriz. en iyisi konusman neden yaptigini sorman.ve simdi ne istedigini sorman. ve ciddiyse ve senin görevlerini yerine getirmene ragmen sana karsi "sevgi dolu es" olamiyorsa ozaman noktayi koymak gerek. esin 30 yaslarindaysa o yasta kadinlarin, hele biraz güzellikleri varsa, böyle triplere girmeleri krizlere girmeleri normaldir. bir piskologa gidin anlayisli iyi bir doktor arastirarak.cok faydasi olur emimin. ama her ne olursa olsun hep dürüst ol ciddi ol. sorumluluklarinin farkinda ol. onun yaptigi cidden şu an beni bile strese sokuyor tanimiyor olmama ragmen beni rahatsiz ediyor.ama bazi insanlar böyle ve Allahin destegini aramalisin en dogru seyi yapabilmek icin. kac yildir evlisiniz belirtmemissin ama bir insanin aklina bir kac yil sonra sevmedigi gelmez. bu farkedilir illaki? konus hep konus. sakin ve anlayisli olarak konus. kadinlar ayran gönüllü olurlar. sen ayrilmak istemiyorsan bu durumu alttan alarak kendini sevdirmeye calisarak atlatmaya calisacaksin. söylemesi kolaydir evet ugrasmasi zor dur ama baska türlü aile dagilir yuva yikilir. keske deneseydim olurdu belki demektense dene. sonucta bu ömür gecici.kim rahatki? herkes bir seylerle mücadele icinde. sende bunun icin mücadele et.öyle kadinlar varki sevmiyorum artik aldatmak hakkim diyorlar. o sana karsi bir namussuzluk yapmamissa bunca sene öyle düsünmesine ragmen sans ver ugras. konus mutlaka hic cekinmeden. hic bir sey kaybetmezsin. beni cok kiriyorsun zamanla ilgimiz yipranmistir belki ama sevmiyor olsak hic yapabilirmiydik? böyle durumlar hep gecicidir gibi ikna edici sözlerle dene.hep nazik hep anlayisli taraf olmaya bak.kendini mutlaka suclu hisseder ve düsünür asik olur belki.yani sevmiyorum demis olmasi sevmeyecegi anlamina gelmez. ve unutma kadinlar kolay ikna olurlar. baskasinin ona ilgi göstermesine izin verme sen hep daha cok göster cocuklarinla cok iyi gecin.gezdir oynat eglen.hosuna gider daha cok sever.ve maneviyatinizi hep güclendirin. insallah cok güzel bir son olur

0|1
    0|0
    • demem o ki sonuna kadar ugras olmazsa en azindan ugrasmis olan sen olursun yüzün ak olur. öncelikle kendi hatalarini sorunlarini düzelt. sen kendini düzelttikce insanlarla daha net ve neseli konusunca buna kötü bakan olmaz. Allahtan iste hep o sevgiyi. kalplerimizin hakimi o. kadinlar hava atabilecegi erkekleri birakmazlar. "benim cocugumun babasi onu söyle gezdirir böyle nazlatir" vsvs gibi seyler anlatabilmesini sagla.dene olmazsa olmadi dersin

• Tesekkür ederim.dikkate alacagim yazdiklarinizi.

• İnanmak istemiyorum bunu sana söylediğine , ne yazacağımı bilemedim :(

0|1
    0|0
    • bir erkeğe söylenebilecek en kötü söz bunlarmış, ne söylese sinirinden söyledi der umursamazdım ama bu yıktı resmen herşeyi..

• Bir müddet bekle , durulsun ortalık sonra oturun adam gibi konuşun tüm kartlarınızı açın , umarım herşey düzelir ..

• hayırlısı artık, teşekkürler..

• sevmemıste ne evlenmıs senınle basta sevmeyerek evlendıgı halde sonradan sevenlerde olabılıyor ... rahat ve hoş tutuyorsan esını rahat battı derım bu kadına ancak

0|1
    0|0
    • bilmiyorum işte, aslında onun için çok ideal bir adaydım, okumuş mühendis, albenisi olan, etrafta sevilen sayılan biri.. psikolojik sıkıntıları vardı, dengesizliklerini hep buna bağladım bir de evlenmeden bir kaç ay önce annesini kaybetmişti, bilemedim sıkıntısı benimleymiş heralde, neyse ya ne konuşsam boş artık...

• zedcezırı de dusuncelerını bu konuda cok begendım tanımadan sevdım o kızı :) bunun altında kalamam +5 puanda benden :) tabı olabılır aklıma kotu bısey gelmez ınsanın dusuncelerı ıyıyse karsıdakınıde ıyı gorur :D

• teşekkür ederim, evet güzel bakan güzel görür güzel gören güzel düşünür..

• olm beni sevmemesi mümkün mü ? <3

0|1
    0|1
  • bütün yaşananlar yalanmıydı diye düşünmeye başlar insan. Bütün hayatını sorgulamaya gider. bir güven zedelenmesi olur ve hiç bir şey artık eskisi gibi olmaz.

0|1
    0|0
    • aynen öyle, hiçbir şey eskisi olmayacak, ne yaptığının farkında değil ama şuan sanırım :( beni nasıl mahvetti anlatamam, yıkılmak denir ya öyle işte, iş yerindeyim şuan ve kafamı koyup yastığa uyumak ve hiç uyanmamak istiyorum...

• hissizleşirim ona karşı heralde

çok çirkin böyle söylemesi ne yüzle geri dönecek kavgada bile söylenmez bu laflar

0|1
    0|0
    • aynen öyleyim hissizleştim ve çökmüş durumdayım, bütün hissiyatım iflas etti resmen, bundan sonra gerçekten karaktersiz olamam lazım devam etmek için, o hale de düşersem artık benden adam olmaz..

• zor bir durum gerçekten ortada çocukların var ama çocuklar içinde bu laflar yutulur bir ömür geçer mi böyle düşünen bir eşle bilemiyorum gerçekten :s

• bende bilemiyorum..

• 0|1
    0|0
  • böleleri de var işte yazık be..üzüldm sana zor bi durum :(

0|0
    0|0
  • bunun mazereti olamaz ama belki sinirle çıkmıştır ağzından. Öyle olsa şimdi şok olmazdın zaten biliyor hissediyor olurdun.

0|0
    0|0
    • bir kere daha ben seni aslında sevmedim sevmiyorum falan demişti, dünki söylediklerinden sonra, özellikle çocuğu istemem olayı falan, ben o zaman çok mücadele etmiştim aldırmayalım diye, günahı var vebali var diye, offff

• tesekkür ederim. Sanırım sinirle söylenmiş olması doğru. Umarm sinirle bu kadar kırıcı sözler sarfetmediginz bir evlilige devam edersiniz.

• okadar sene yalan mı yaşamış? madem sevmemiş nasıl taşımış evliliği, söyleyen kişi ne istediğni bilmiyor bence. dikkate almamak lazım.

0|0
    0|0
  • seytan goreun yuzunu utanmaza,bak hele derim sonrada kapiyi gosteririm yada yolu kendim bulurum :D

0|1
    1|0
    • 2 çocuğumuz var kolay olmuyor öyle maalesef..

• haklisiniz tabi ama benim gururumda kaldirmaz bunu yani bana bu lafi soyleyipte sonra devam etmek beraber psikologada gidin konusun tartisin duzelecek birseyler vardir . hayirlisi olsun hakkinizda ins

• tartışmayı bırak yüzüne bakmaya tahammülüm yok artık, nasıl olacak bilmiyorum ama çocukları mağdur etmeden hal yoluyla bitireceğiz bu evliliği artık, başka seçenek yok benim için..

• Erkek olsaydım şayet istisnasız aldatırdım onu. Gözüne soka soka.. Beş kuruşluk değeri kalmazdı yanımda ve bunu ona hissettirirdim. Çocuğum için herşeyi yapardım o ayrı ama sadece çocuğuma yapardım. Onaysa bidaha mutluluğu haram kılardım.

0|0
    0|0
  • sevmediğin halde gecelerini benim kollarımda geçirebiliyosan ağlaya ağlaya geber istersen. bebeğin velayetini de ben alırım pislik. ortak hesaptaki tüm parayı çekicem,sana nafaka da yok b.k ye sen.

1|0
    0|0
  • o zaman derhal ayrıl benden derim.sevmeyen biriyle bir ömür geçmez

0|0
    0|0
    • herşey olacağına varacak artık, şimdi özür mesajları atıyor, yazık !

• Böyle bi o. çocukluğu karşılığında ben sakin davranır gülümser ve seni sürekli aldatmanın bedeli de buymuş demek derdim.Suçsuz olmama rağmen ben kuduruyorsam sinirden öfkeden o da kudursun ya da anlasın kıymetsiz olduğunu

0|0
    0|0
  • olmuşla ölmüşe fayda yok artık derim.

az daha terbiyesizi;

mikilmiş dötün davası olmaz derim (muhtemelen bu olur o sinirle diyecegim).

0|0
    0|0
  • ruh hastası mısın diye önce bir sorardım. sonrası cevaba göre değişir.

0|0
    0|0
  • hiçbirşey .. Allah yarattı demeden ağzını burnunu kırarım .

0|0
    0|0
  • Bu kadar zaman beni sevemediysen o senin gerizekaılığın dan der çeker giderim...

0|0
    0|0
  • çok kötü ya okurken içim tuaf oldu . allah korusun

0|0
    0|0
  • allahımm uzak tut bölelerinden :(

0|0
    0|0
  • birde üstüne onumu söyledi

üzücü gerçekten

0|0
    0|0
  • hadi gelde evlen şimdi. evlilik kumar gibi bişey oldu artık .. ne çıkacağını bilmiyorsun .muhtemelen aklınca mantık evliliği yaptı şimdi batmaya başladı :( ama ona üzülecek değilim sadece sizin yitip giden zamanınıza yalan hayata verdiğiniz emeğe üzüldüm . kiminle aynı yastığa başkoyacağım bilmiyorum ama sevileceğimi düşünmüyorum hiç . çok sahte anlar yaşıyoruz Allah hepimizi iyilere eş etsin ama bilmiyorum benim hayattan ve evlilik umudum kalmadı.. şuna bak ya sen o kadar emek veriyosun aile kurdum sanıyosun ama kadın belkide yapacağı tek şey olan sevgisini esirgiyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Veya suda olabilir sen çok seviyorsundur eşini bu zamana kadar hiç konuşmadığı bir tarzla konuştu belki biraz kizginligindan. Ve o sözü söyledi aslında sende çok iyi biliyorsundur ki kizginlikla söylenmiş bir söz ama o andaki psikolojik durum biraz vesvese o sözu aklında manalastirdi büyüttü. Seni kızdırdı ve aslında böyle olduğuna inanırdı. Valla ne diyim cevabın doğrusunu sen biliyorsun. Sen yine ilerde uzulecegin pişman olacağın vicdan hesabı çekeceğini kararlar verme. Iyi düşün. Vesselam

0|1
    0|0
  • Biraz yorumlara da baktım.. Sana tavsiyem şudur al karşına madde madde konuş.

- Benimle mecbur olduğun için beraber olacaksan hiç olma, senin bir diploma veya meslek sahibi olmanı sağlayayım çocuklar ve bunca yıllık evlilik hatrına. Sahte bir evlilik yaşamaktansa böylesi daha iyi.

- Gerçekten söylediklerin saçmalamanın son noktası idiyse, aslında durum da böyle değilse nedenlerini anlatmaya çalışsın sana. Zira bu sözler çok yıkıcı. Eğer üstesinden gelemediğin içsel bir sorun varsa da uzman birine gidelim dersin. İster tek git ister çift olarak gidelim dersen daha uygun olur.

Umuyorum aranızdakiler düzelir. Tek üzüldüğüm şey çocuklar açıkçası. Bunun dışında böyle bir yaklaşım hem güven, hem sevgi hem de saygı zedeler ve çok tehlikelidir. Acil ve keskin önlemler alınmalı tek bir kapalı nokta bırakılmamalı.

1|0
    0|0
  • Yıllarca seni sevmeyen bir insanla aynı yastığa baş koymak ve onun çoğunu doğurmak

ALLAH,ım hayırlı eş nasip et herkese

2|1
    0|0
  • ben düşünmez boşanırdım :/ allah yaşatmasın çok zoruma giderdi

1|1
    0|0
    • 2 çocuğumuz var :(

• ama o zaman olmaz tabi :/ bak aklını karıştırmış olmayayım ben ne evliyim ne çocuğum var bilemem bu duyguları.. oturup konuşun konuşmak en güzeli.. enazından neyin gerçekten ne olduğunu öğrenirsiniz..

• salaksın o zaman derim

1|1
    0|0
    • ne desen boş hocam, diyecek laf bırakmadı, normalde sinirlenir bağırır çağırırsın, ona bile takatim kalmadı onu söyledikten sonra...

• üzüldüm. yapacak birşey yok. söylemesi kolay önüne bak birader

• Niye söylemedin salak, bilseydim vallaaa evlenmezdim.

0|0
    0|0
  • bunca zaman sonra bunu söylediği için tebrik eder sonrada kendisini camdan aşağı atardım sanırım. yapacak bir şey yok bir ömür yalanla yaşamış bir insan olarak bu şekilde bir son sadece bir ödül olacaktır ona.

0|0
    0|0
  • beyin tüm düşünce yetisini yitirir ve doğal olarak hiç birşey düşünemem.. kendime geldiğm an o kadar iş gördük al buda paran hadi şimdi sieee go!.. derim herhal :/

0|0
    0|0
  • Bence aslında seni hiç sevmedim dediyse yalan söylemiştir. Zira doğru söylemiş olsa bu yıllar sürmüş bir evlilik icinde coktan anlasilir zaten.. Insan sevilip sevilmediğini bilir. Ama nedense duymak istediği cevaplar arar.

0|0
    0|0
    • 2. çocuğa hamile kaldığında çok ağladı aldırmaya çok uğraştı, seni sevmediğim için bir çocuk daha istememiştim diyor şimdi..

• sittir ol git o zaman yanimda ne isin var derim

0|0
    0|1
  • "biliyorsum zaten" derim. gülüp geçerim. zaten senin de dediğin gibi "yıllar sonra"... Yani zaten sevse de "sevemez olur insan". Evliliğin tabiatı bu.

0|0
    0|0
  • Çok gururuma dokunur du gerçekten

0|0
    0|0
  • işin içinde kesin başka işlerin döndüğünü ve ayakta uyuduğumu anlardım.. allah göstermesinde...

0|0
    0|0
  • Boşa gitsin yeminle böylelerine en ağır kötülüğü yapsan az.

0|0
    0|0
  • Tartışmazdım bile,hiç düşünmeden boşanırdım..

0|0
    0|0
  • yok artık ebenin amu derim :D

0|0
    0|1
  • Çok zor bir durum direk boşanırdım arkama bile bakmazdım aslında vururdum ama değmez o yüzden boşardım

0|0
    0|0
  • Bekara karı boşamak kolay derler. Ben "Hayatını benimle mantar ettin. Bu kadar rol yapmana gerek yoktu" der çeker giderdim ama çoluk çocuk falan var işin içinde.

Onun üzerini bi' çizerdim, çocuklar için mecburen görüşürdüm. En mantıklısı bu sanırım.

1|1
    0|0
    • en doğrusu öyle üzerini çizmek, ama acı çekmeye engel olmuyor işte..

• Acı çekeceksin zaten, o konuda sorun yok.

• genelde kızlar inat evliliği çok yapıyor

veya zamanla severim diyor

ve sonucu hüsran

ama duygusunu sana apaçık söylemeside güzel bir şey

bu durumda eşine yardımcı olmanı tavsiye ederim

0|0
    0|0
    • bana kim yardımcı olacak ? ben onunla evlenmek için göbek atmadım, adam gibi sevmediğinin imasını yapsaydı o zaman evlenmezdim kesinlikle..

Yükleniyor...