Neden ilim irfan insanı toplu taşıma araçlarında bacak yayar?

En illet durumlardan biridir toplu taşıma araçlarında , Surata eline bakıyorsun bir üniversitenin bilmemne bölümünde okuduğu belli, adam olacak çocuk diyorsun. Oturuşa bakıyorsun , yana kaykılmış sırt, pergel gibi açılmış dizler, mal sergiler bir "açık oturum" halinde ve illa yanındaki üniversiteli kızın bacağına bacağı değecek. Oyle ki kız artık toplanıp kasılmaktan ter atıyor ve her an bir kitabı bu vatan bebeğinin suratına patlatacak kadar gergin . Nedense tek olduğu görünen ve asla sevgilisi ya da arkadaşı varken denenmeyen bir girişim durumu bu . Ayaktaki durumlar bu sorunun konusu değil, ayrı bir başlık olur o da .

Sormak istediğim; bir de ilim irfan kitap okuyorken , nedir bu çiğ girişimlerin sebebi , cevaplar gizli ve samimi olsun ama sakın ola sulandırmayın cevabınızı alırsınız.

Nedir bunun psikolojisi yayılınca (!) elinize ne geçiyor bir anlatın ortaya...

Güncellemeler:
EK: Peki siz bayanlar, bu durumlarda içinizden geçen ne, o an ne söylemek istiyorsunuz bu tarz ağzı beyni yerine , yayılmacı iletişim severlere ... Siz içinizden geçeni yzın.

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• İğnemi çıkartıp batırıyorum açık ve net!

Ben ter dökeceğime o cıyaklasın banane..

0|0
    0|1
    • Tepki en güzel seçenektir, ortamdaki hayvanın sadece kendisi olduğunu bir güzel anlaması için. Bir dahakine adamlaşır duruşu oturuşu bakışı yaklaşımı, mesafesini korur.

• Ben teşekkür ederim , sineye çekmeyip hakettiği yolla iletişime geçmeyi seçtiğiniz için.

• Diğer müdahil olduğum konuda , bir iğne de ben kullandım, sanırım oturuşu öğrendi sonunda, en azından geçici de olsa bir süre için ...

Kızlar Ne Diyor 6

• bir ara sosyal medyada bir hareket başlamıştı. böyle fotoğraflar atılıyordu ama ben yere tükürmemenin, balgam atmamanın, derli toplu oturmanın ilim irfana bağlanmasını da doğru bulmuyorum. akşama kadar hamaliye yapmış yorulmuş adam da derste calculus'le boğuşmuş öğrenci de uymalı bazı kurallara. görgü için çan çizmemeliyiz.

0|1
    0|0
  • gerçekten bir kız olarak en nefret ettiğim durum hödüklük abidesi bile denilebilir.çok önemli bir noktaya değinmişsiniz gerçekten

0|1
    0|0
    • Okumakla ya da gezip görmekle efendi oturaklı adam olunamıyor. Mal gelen mal gidebiliyor üniversitelerden bile ...

Yorum katılımın için teşekkür ederim florafan

• kesinlikle katılıyorum.rica ederim :)

• benim cevabım: Mey biter saki kalır

Her renk solar haki kalır

Diploma insanın cehlini alsa da

Hamurunda varsa eşeklik

Baki kalır... (fuzuli)

2|1
    1|0
  • eşşeklik bakidir ne yazık ki. olmayınca olmuyor bazıları işte.

0|1
    0|0
  • Aile terbiyesi almayanlar ne kadar okurlarsa okusunlar sonuç yazdığınız gibi oluyor.

0|0
    0|0
    • Ve diğer insanların kendisine " araçta mahlukat var " bakışlarını da yanlış algılayıp sırıtış da bir fenomen. Hadi bir zamanlar E.T diye bir filmde parmak ucuyla iletişim kurma modeli gördük , düzgün bir ağız-dil iletişimi olmayınca da ,bir kıza bacak dokundurmanın ne tür bir iletişim olduğunu , neye yaradığnı çözmek de mümkün değil. Nedense kızkardeşine yapmaz, yaptırmaz da göründüğü tipi ile . Delikanlıdır da (!)

• yanımda o tarz oturan bi erkek olunca bacaklarımı aynı onun gibi açıyorum.

erkeklerin o tarz oturmaları o kendilerine güvenen halleri ciddi can sıkıcı.

0|0
    0|0
    • Bir bayan arkadaş , yanına oturup diz dokundurmaya çalışan ve üstelik aynı okuldan olan bir delikanlıya psikolojik savaş açmış. Etrafta herkes , delikanlının kıza diz değdirmeye çalıştığının ve bundan da heyecan aldığının farkıydaymış. Bir iki sert bakış atmış, ama delikanlıda iş çıkacak bakışları ortaya çıkmış. Ve intikam : elini herkes görüyorken çocuğun dizine atmış ve el gezdirmeye başlayınca delikanlı istiridye gibi toplanmış. Milletin kahkahası eşliğinde ilk durakta inmiş utancından.

Erkekler Ne Diyor 5

• bu işin okumakla alakası yokki hayvan her yerde hayvandır

0|0
    0|0
  • aynısını erkeklere yapanları da var bunların. biz de okuyoz doktora yapıyoz hatta ama böyle sapık bi girişimimiz olmadı hiç. Allah korusun ...

0|0
    0|0
  • üniversitede insanlık dersi yok

2|0
    0|0
    • Universitelerde eski adı ile " adab'ı muaşeret " dersi yok . Yeni adı ile sosyal yaşam eğitimi. Aileden var sayılan eğitime itibar ediliyor gibi de, aile varsa eğitimi olur ya da aile eğitimi eşeğe vermiş de olabilir.

• Yalan dünya selehattin yorumu ile "Eğitim Cehaleti Alır Erkeklik Baki Kalır"

2|0
    0|0
  • Köyde traktör sürüp şehirde ereksiyona girenler..

0|0
    0|0
Yükleniyor...