Bunlardan mahrum kalmam kimin suçu, Allahın mı benim mi ?

Yıllarca kendimi bildim bileli hep mezardaki ölü bir insan gibi yaşadım hep canlı insanları izledim durdum dokunamadım , hissedemedim , hep çiftleri gördüm ele ele tutsanları aşıkları sevenleri sevilenleri , bunların hiçbirisini ben yapamadım ne bi mesaj okudum telde nett nette bir yazı , hep özendim hatta kıskandım , Önceden utangaçtım insanların içinde pasif kalırıdm , sonradan düzeldim ama değişen birşey olmadı , bunların suçlusu kimdi ben onu arıyorum kim ? Allah mı , ben mi ?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Ortada bir suç yok ki arkadaşım neden zanlı arıyorsun ? Bu devirde böyle kalman, aslında Allah'ın bir lütfu. Daha ne istediğinin farkında değilsin. İstediğin iyi mi kötü mü anlamamışsın. Halbu ki bak Yüce Allah ne buyuruyor :

Bakara Suresi 216. Ayet: Ve hoşlanmayacağınız bir şey olur ki, o sizin için bir hayırdır. Ve seveceğiniz bir şey olur ki, o sizin için bir şerrdir. Ve bütün bunları Allah bilir, siz bilmezsiniz.

Allah katında beş paralık değeri olmayan bu dünya için isyan etmeye değer mi ?

2|1
    0|0
    • Değer aldığım nefes bile acı geliyorsa mutsuzsam değer sıkıntılıysam değer maalesef değer , istediğim şeyin farkındayım birisi olsa ben mutlu olucam iyi birşey olucak benim için

• Ama bi açıklaması olmalı yani bu sorunun cevabı dünyaya niye geldiğimizle alakalı yani ben başkaları mutlu olsun diye uğraşan onları izleyen kendim mutsuz olan köleyim yani

• Başkalarının mutluluğu için ne yaptın ? Kendini mutsuz edecek ne yaptın ?

Kızlar Ne Diyor 3

• Valla ben isyan etmedim için.

Mutluyum ben böyle,free takılmak en iyisi.

Benden uzak dursunlar yeter.

0|0
    0|0
  • sn suçlusun hç brşey için çabalamadktan sonra Rabbimi suçlamanın ne gereği vr ki

0|0
    0|0
    • Çabalayamadım duygularım izin vermedim duygularımı utangaç çekingen olarak yaratttı niye böyle yarattı onu soruyorum

• Tabiki de Allah, varsa tabii.

0|0
    1|2
    • varsa tbi mi ?

senin zihniyetine karekterine tüküreyim, Allah o kadar büyük ki senin gibi dinsizlere bile nimet veriyor.

sizin gibi insanlar için

YAŞASIN CEHENNEM.

• Tercihleri yadırgamamalısın bu kadar önyargılı olma

Erkekler Ne Diyor 6

• Kardeşim tamam anlıyorum, yalnızlık canına tak etmiş... Ama bunun isyanını yaparken seni yaratan Allah'a ne diye serzenişte bulunuyorsun ki? Seni utangaç yapan, özgüvensiz bırakan Rabbim değil ki... Yetişmiş olduğun aile ve içinde bulunduğun çevre senin bu durumuna etken olmuştur... Bunu aşman da zor değil, biraz gayret edersen durumu tersine çevirebilirsin yani... Bir daha da sinirlendiğinde böyle cümleler sarfettiğini görmeyim, yakışmaz sana...

0|0
    0|0
    • Şu anda utangaç değilim özgüvenim en üst seviyede ama hala ynı durumdayım , bunların büyük sebebi aile ve çevre tabi ama niye ben bunları yaşadım yani en azında biraz cesaret verseydi bana daha iyi olucaktı ama niye olmadı niye ot gibi yaşadık bütün ömür

• 40 gr et için Allahın adını niye ağzına alıyon

2|1
    0|2
  • Sen suçlusun !

0|0
    0|0
  • bu sorunu cevabı yok bende bu sorunun cevabını arıyorum ama yok

0|0
    0|0
  • Sen suçlsn

0|0
    0|0
  • büyük ihtimalle çevre baskısı bende böyleydim senin gibi biraz açıldım neyse tam beni anlattımışsın kendine güvenmek lazım daha yeni yeni kendime güvenmeye başladım espri yapmayı da kişisel gelişim kitapları falan oku aslında kitap okumadım da yazı falan okudum nette özgüven eksikliği büyük ihtimalle yıkmak lazım bunları hayat kısa :) bunu ben çok geç öğrendim yaşım 19

0|0
    0|0
    • ESkiden bendce öyleydim ama sonradan açıldım yaşımda 25 özgüven problemim yok ama yine aynı

Yükleniyor...