Otel odası kuralları nelerdir?

Allah'ımmm çok komik biliyorum ama soracağım. Hayatımda ilk kez tatile gidiyorum otelde kalıcam delux bi otel. Neler yapmam gerek. Mesela yatakları toplayayım mı dağınık mı bırakayım? Hergün temizlik için çağırsam çarşafları değiştirtsem laf ederler mi? Her gün banyoyu kullansak sorun olur mu? Neticede otel odasında da kalmanın görgü kuralları vardır. Bana biraz tecrübelerinizi yazar mısınız?

0|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

• Ben yıllarca otellerde çalıştım.

Şu şekilde özetleyebilirim. Çarşafları veya eşyaları toparlamanız gerekmez. Bununla birlikte, hergün odanızın temizlenmesini isteyebilirsiniz. Bu ek ücrete tabi DEĞİLDİR. Ve hatta, birçok yerde bunu siz söylemeden yaparlar zaten. Şayet ki, rahatsız edilmek istemiyorum ışığını (veya levhasını) açmadıysanız...

(Garson, bellboy, oda servisi veya oda temizliği için gelen görevlilere, bahşiş vermeniz çok hoş bir hareket olur.)

Otele dışardan yiyecek-içecek getirilmesi hoş karşılanmasa da "tam pansiyon-herşey dahil" sistemdeki otellerde bunu pek önemsemezler.

Rahat olun... Sonuçta oraya eğlenmeye-dinlenmeye gidiyorsunuz; iş-temizlik yapmaya değil.

Başka sormak istediğiniz bir konu olursa, memnuniyetle yanıtlarım.

0|0
    0|0
    • Evet var yaa çok hemde Şimdi Ultra Her şey dahil nasıl oluyor bakın bu otel link bilgileri yazıyor ama bazı yerlerde okudum günde en az 1 şişe su 2 soda içecek içebiliyormuşuz şişelenmiş ürünler ücretliymiş nasıl Ultra Her şey Dahil oluyor peki?

• evet balayına gidiyoruz geçrekten çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için saolun.

• Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

(En iyi cevap için de teşekkürler..)

Erkekler Ne Diyor 20

• Sadece çalışanlara nazik davran, onları aşağılamak ya da hakaret etmek gibi bir girişimde bulunma. Bu kadarı kafi, başka bir şey yapmasan da olur. Sal gitsin kendini.

0|0
    0|0
  • yat kalk odadan cik :) kapiya rahatsiz etmeyinizi asma temizlensini as hergün toplasinlar... hergün hatta defalarca dus al kimseyi ilgilendirmez... aslinda hicbir yükümlülügün yok kralicesin orda :) sadece kafani dinle gerisini bosver...

0|0
    0|0
    • yihhuu süpermişş o zmannn :D

• mutlu insanlar görünmezken bile belli yazisi bile belli ediyor tebessüm ettirdi beni :) mutlulugunuza mutlu oldum ya valla süpersiniz...

• hayatımda ilk defa ailemden bağımsız hem de sevdiğim adamla tatile gidicem yani kısmet olursa eğer :D isteristemez bunları yazarken bile sırıtıyorum :D

• recep ivedik 1 izlemelisin ;D

0|0
    0|0
    • hahahahaha biliyorummmmm yaaa yapma nolurrr :Dkovuluruz :D

• baktım şimdi varmış bizim oda da neyse içim rahat kasayı kaldırıp görütmezler herhalde :D

• sanmıyorum ama snde giderken yanına 30taşlı pırlantanı ve nakit 200 bin tlni alma nolcak bırak bankada kalsın ;D kafan raht olsun.

ama yok yok ben altın kemerımı gotururum arkdas yanımda dersndeeee raht ol cunku her korıdorda guvnlık kamerası var ;)

• yok olmaz arkadaşım herşeyi biliyorsun sen dağınık kalabilir ama toplamanda fayda olur

0|0
    0|0
  • hiçbişey yapmana gerek yok ))

hiçbişey sorun olmaz :P :))

0|0
    0|0
  • Yatakları dağıt odayı kirli kullan banyo ve havluları dağıt kural böledir.her gün temizlik yaparlar zaten.bak keyfine ye iç yat istedğin kadar.

0|0
    0|0
    • valla balayına gidiyoruz ama böyle pasaklı davranırsam döner dönmez bolanabiliriz bende sadece yatakları toplamıyım hergün banyoyu kullanayım kafi :D

• :):) banyoda istedğin kadar fanteziyi yap odanın kapısınada lütfen rahatsızmetmeyiniz kartı tak bak işine sen;)

• abatma istersen

• odadaki yiyecek içeceklerin fiyatları uçuk oluyo. yiyip içmeden önce kontrol et :D

0|0
    0|0
  • hergün banyoyu kulkanamazsın.hayırdır? diye soruyorlar.

0|0
    0|0
  • sen çağırmıyorsun hergün geliyor otel görevlisi zaten temizliyor topluyor değiştiriyorr.. sen hiç bişi yapmıyorsun merak etme :D

0|0
    0|0
  • kafana göre kullan dagıt dagıtıcaksınız zaten boşver keyfine bak adı otel onlar temızlerler ortada bariz kanıtlar bırakma yeter ;)

0|0
    0|0
  • Çarşaflar ve banyo zaten günlük temizlenir. yatağını toplarlar merak etme.banyoyu her saat kullanabilirsin.kendi odan sonuçta kim ne der, parasını ödemişsin:D Rahata alışmak tatil dönüşü koyar dikkat et. Uludağa mı gidiyorsun?

0|0
    0|0
    • yok daha var Temmuz'da Orange County Hotel Kemer

• Parayı veren düdüğü çalar bacım sıkıntı yapma :)

0|0
    0|0
  • dağınıklığı dert etme sigara içilmiyo pahalı eşyalarını çıkarken odada bırakma

0|0
    0|0
  • kendi evin gibi kullan dağıt toplarlar onlar

0|0
    0|0
  • temizlik yapmana gerek yok. sen aksini belirtmedikçe onlar yapar zaten

0|0
    0|0
  • İçki dolabını kurutucaksın.

Yayıcaksın kendini.

0|0
    0|0
    • Ultra herşey dahil diyor ama minibar ücretli değil mi?

• O zaman önce ödeyin sonra kurutun.

Sorun yok.

• yok cağnım delux otel kim bilir ne kadardır kalsın bara iner orda bedavaya içeriz :D

• İstediğin gibi bırakabilrsin herşeyi dağınık ta olabilir

0|0
    0|0
  • oda kapılarının arkasında yazar gelende heyecan yapma. :)

0|0
    0|0
    • hmm tamam gittiğimde bakacağım :)

• iyi tatiller :)

• teşekkrler:D

• herşey serbest

0|0
    0|0
  • Sabır. Kırıp dökmedikçe, istediğini yapabilirsin. İstersen de kırıp dök, ödersin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Güzelim toplama yatağını, ha ben nezaket severim diyorsan topla. İstediğin kadar kullan banyoyu. İstersen saniye başı çağır insaları. Görevleri o yapmak zorundalar. Bende turizmciyim o bakımdan biliyorum.

1|0
    0|0
    • çok saol bunu referans yorum olarak değerlendiriyorum o zaman :)

• Odayı evin gibi gör istediğin gibi kullanabilirsin.Tuvaleti ve banyoyu istediğin sıklıkta kullanabilirsin:)Rahatsız edilmek istemediğinde bir kağıt olur rahatsız etmeyiniz ya da don't disturb yazar onu kapıya asmayı unutma:)Onlar zaten her gün gelip çöpleri alırlar genel bir temizlik yaparlar.Diyelim ki gelmiyorlar resepsiyonu sıfırı tuşlayarak ara çağır gelsinler.

0|1
    0|0
    • Otel müdürüyüm diyebilirsin inanıcam :)

• hobaaa :D çok güzelmiş bu otel işi ben rahata çabuk alışırım sonra napcam yaaa :D

• ben o örtüyü şöyle bir düzeltiyorm kalkınca ama jilet gibi yapmıyorum onlar düzeltiyorlar zaten odaya girdiğimde jilet gibi olmuş oluyor:) hergün banyoyu tuvaleti kullanabilirsin:D temizliğide hergün yapıyorlar zaten. yani ben en uyduruk aprat otelde kaldığımda bile hergün yatak çarşaflarını banyodaki çöpleri sabunları vs değiştiriyorlardı

0|0
    0|0
  • Cok kasma kendini beybi.Calisanlara karsi nazik ol,hizmetci muamelesi yapma yeter.Onlarda gerekli saygiyu gosterirler zaten.Yatak yorgan toplamana gerek yok.Keyfine bak.

Gormek istediginiz gibi birakin asksjaks

0|0
    0|0
Yükleniyor...