İsyanlardayım! Bu hayatta her türlü olayı yaşamış bir insan!

Hayatın sefasını da cefasını da görmüş, ibadet de yapmış, günahkar da olmuş bir insanın, bundan sonra ne ibadete yöneleceği ne mutlu olacağı yok iken yaşamasının bir anlamı olmadığı halde neden Allah yaşatır bu insanı?

Güncellemeler:
gelen cevaplar da tam müzelik

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• cogumuz kimi zaman bu düsüncelere düserek acizligimize yenilsekte cektigimiz her dert keder cefa günahlarimiza kefarettir kimi zaman sonucta burasi imtahan dunyasi cekilecek cilemiz varmis kaderimizmis kimilerinin hayatina bazi sebepler olmak zorundaymisiz bu kaderi yasamak zorundayiz... imtihan bukadar basit olmuyor herkesin hepimizin derdi cefa cekeceksek verelim canimizi kurtulalim yok iste öyle bir durum herkes imtahanini tamamlicak... basariyla gecmek nasip olur umarim... gerci günahtan baska bir youmuzda yok... allah öncelikle beni sonra benim gibi günah isleyenleri islah etsin imanli bir ölüm nasip etsin

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Can cikmamissa ümit vardir hala demektir.Yani daha gencsin ne bu matem havasi hayatta ölümden baska herseyin caresi vardir.Sen sabirli ol isyan etme.Hem hayatta hep iyi seyler basimiza gelseydi biz nasil buyurduk nasil gercek bir birey olabilirdik ki.Ibadet yaptim demissin o zaman bilirsin ki hayatta hep en kotu seyler peygamberlerin basina geldi.Peki onlarin gunahi sucu var miydi.Tabiki de yoktu cunku hayat bir imtihan ve senin o sinavi zor da olsa basarman lazim.Sana dost tavsiyesi once guzel bir dus al.Sonra senin secimine kalmis tabi ibadetlerine ve hayatina kaldigin yerden devam et.Unutma herkesin senin gibi umutsuzluga dustugu zamanlar olur.Yani tek degilsin.

Basarilar.

0|0
    0|0
  • bu sorular insanı isyana götürür şirke kadar gider allah korusun

0|0
    0|0
  • sana mı soracaktı?

0|0
    0|0
    • yaşıyorsam sebebini bilmem hakkım değilmi bu durumda

• belki sana bildiriyordur ama sen göremiyorsundur?

• antidepresan kullanması için yaşatır hayatına hedefler koy

0|0
    0|0
  • Kime, neye göre yaşamasının bir anlamı yok? hayat badirelerden ibaret değilmi? imtahan, inişli çıkışlı süreç hepimiz için.Hayat hep aynı grafikdeğilerlemez. Ümitsiz olmayın.

1|0
    0|0
    • 3 yıldır bir günün öncekinden daha iyi geçtiğini görmedim

• siz ne diyorsunuz ben 10 sene bir insanın ucuz egosunu çektim:( Kendini başkalarının mutsuzluğuyla mutlu eden.üzüntüyle beslenen biri.Hep neden dedim.Ama anladımki hayat , imtahan.Hayatımdan çıkarabilirdim ama annesiydi eşimin.Düzelir diye bekledim.Olmadı.Her el verişimde beni itti.Ben anne dedikçe o buz gibi soğuttu kendinden.Şu an mezarıma bile gelmesin diye vasiyet ettim.Hayatımı alt üst etti. Bunları hepimiz yaşıyouz.Aslında tek lafımla dövmekten beter edebilirdim ama yakıştıramadım düzeyime

Erkekler Ne Diyor 5

• fazla sorgulamayacaksın akışına bırakacaksın sorgulasak da ısyan da etsek şükür de etsek hayat devam edıyor kader de yazıldığı gıbı tabı bizim elımızde olanlarda var aslına bakarsak hatalarımız ve doğrularımız da etkılı oluyor bu yolda gıttıği yere kadar dıyorum sonunda nasıl olsa ölüm var ?

1|0
    0|0
    • 70 yaşında gelse de 25 yaşında gelse de bişey değiştirmeyeceğine göre neden dünyada yer tutuyoruz

• o bızım bıleceğimiz iş değil ama sen yok arkadaş ben gıtmek ıstıyorum yaşamak ıstemıyorum dıyorsan ölebılırsın ama neden bu dunyadayız dıyorsan elbette ki sebeplerı bellı yaratılış sebebımız var boşa gelmedık malum bız bırer odun yada ot değiliz düşünebılme kabılıyetı başarabılme vs vs. var detaylara takılmanın bı manası yok dıye düşünüyorum ?

• var öyle gıcıklıkları

laf dinlemiyor

0|0
    0|0
  • azraile sor

0|0
    0|1
    • sınavın bitmemiş otur aşağı diye.

• gerçek bu. isyan etmeyeceksin her şeye rağmen.

• hayatta bir hedefin olsun onun için çabala isyandan kurtul ve şükret.

• sen yasamanın gayesini unutmus birisin abicim..öbür tarafı bi yoklasana o zaman bak nasıl hayatı seviyor yasamanın gayesini anlıyorsun

0|0
    0|0
  • aga allasen müzelik laf ne demek :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...