Erkeklerin futbola düşkünlüğünün sebebi nedir?

Erkeklerin % 80 i ve hatta fazlası futbol düşkünü merklısı hatta asıgı bunun sebebi nedir bana biri açıklama yapabilir mi? ( merak)

0|0
20|166

En İyi Erkek Görüşü

• kadınların %100 çanta-ayakkabı düşkünü, meraklısı hatta aşığı. Sorunun tam cevabı mı bilmem ama sanırım sorduğunun tam karşılığı bu olsa gerek

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 165

• erkek çocuğuna alınan 2 hediyeden biri yop diğeri arabadır.Sokakta en çok oynadığımız oyun futboldu,en çok izlediğimiz şey de futbol olunca sonuç kaçınılmaz oluyor

2|0
    1|0
  • Hepimizde ego vardir ve ilk ihtimal olarak aklima ego geliyor. Bir futbol macinda karsi takim seyircisinin uzulmesini gormek, insanlik ayibidir. Cunku bir insan, mantikli olarak annesini kaybettiginde de uzulur ama onun annesini kaybetmesine bizim sevindigimizi dusunseniz e? Tam bir insalik ayibi olmaz mi? Tabi ki norolojik ya da psikolojk rahatsizligi olan ya da idrak seviyesi farkli boyutlarda seyreden insanlari bu durumun disinda tutuyorum (apayri konu), ancak birisinin trafik kazasi gecirdigini ve ona kahkahalarla guldugunuzu dusunun? Bu, o insanin daha cok uzulmesine sebep olur. Dolayisiyla, karsi tarafin uzulmesine sevinmek, insanlik ve insan olma etigi bakimindan ayiptir. Karsi takim gol yediginde ya da maci kaybettiginde biz seviniriz, karsiliginda onlar uzulur. Neden uzulur ya da neden seviniriz macin sonucuna, burasi ayri bir mevzu, ancak asil onemli olan, karsi tarafin uzuldugu bir fenomene biz sevinebiliyoruz. Psikolojik baglamda, bu, karsi tarafin acziyeti ve kuculmesi uzerinden kendi gururumuzu,cesaretimizi,basarimizi takdir etmek. Kisacasi, ego yapmak. O halde, bir seyleri savunmak, "o bir seyi" savunmayanin haksizligi durumunda mutlu olmak egodur. Yani kibirdir, boburlenmek ve benmerkezci olmaktir.

0|0
    0|1
  • Güzel bir soru 5 yıldız.Bakın bizim futbola olan tutkumuz anlatılmaz,sadece yaşanır.Biz nasıl bayanların alış-veriş tutkusunuzu yada ne bileyim topuklu ayakkabı giyme isteğini anlayamazsak sizde bizim futbol aşkımızı,takım tutma sevdamızı anlayamazsınız.Anlasanızda ancak bir noktaya kadar anlayabilirsiniz.Futbol tutkusu konusunda bir erkeği ancak başka bir erkek anlar.

1|4
    1|0
  • aslında bu türkiyedeki sporlar arasında futbolun açık ara öncülügünden kaynaklanıyor. şu an türkiyenin en ücra köşesine bile gitsen tüm imkansızlıklara ragmen iki taşı kale niyetine üst üste koyup top oynarlar. haliyle o şekilde büyüyen neslin ilgisi o yönde olur.

1|0
    1|0
  • İlginizi çekecek bir araştırma sonucudur belki de. Biraz muzipçe olduğu da söylenebilir. Erkeklerin doğasında savaşçı bir taraf var. Bu yadsınamaz. Erkek doğasında halihazırda bir kaba kuvvet rezervi var. Bunu rezerv dolunca, bunu boşaltmak için savaş meydanı, kavga gürültü arayışı olabilir. Eski çağlarda tüfenk gelmeden, mertlik bozulmadan erkekler meydanlarda güçlerini sınarlardı. Şimdi ise, modern çağda neredeeeee kılıç kalkan. Deşarj olmak için ve o savaşçı kişiliği tatmin için maksat tamamen yeşillik olmak üzere böyle bir merak uyanmış :)

0|1
    1|0
  • Hakemin Karisi

Hakemin karisi, kocasının idare edeceği maçı izlemek için stada girerken, turnikelerde oğluna rastlar. Oğlu, annesini uyarır! Anne maçı seyretmesen iyi olur. Gene bütün seyirciler babama küfredecek. Kadın, eksi bir suratla Biliyorum. Onun için geldim. Bu fırsatı kaçırır mıyım oğlum? Ben de içimi dökeceğim :D link :D

0|2
    1|0
  • Her erkek öyle değildir. Ama genel eğilim o yöndedir, sebebi ise "kaçış"tır. Neyden kaçış? İş stresinden, karı dırdırından, çocuk vızıltısından, işçi kaypaklığından, patron yavşaklığından, yorgunluktan. Futbol, kıl kadar bile bir zeka ihtiyacı hissedilmeden takip edilecek bir uğraş olduğu için, insanlar kafayı boşatmak için böyle bir yola giriyor. Bir de aidiyet duygusunun tatmini var tabi. Ama bu gayet normal ve bir haktır erkekler için. Peki kadınlar ne yapıyor?

1|1
    1|1
  • bende yok. oynamayı hiç sewmedim.izlemeye de sıcak bakmıyom. özeti izlerim bazen. skoru takip ederim edersem de :) hele ispanya ligi falan hiç enterese etmez beni. sade Beşiktaş ın maçları :)

1|0
    1|0
  • şimdi şöyle düşün. futbol olmasa insanlar birbirine girer (gerçi yine farkı kalmadı Türkiye' de ama.. ) çünkü insanlar futbolla ilgileniyorlar oyalanıyorlar. bi erkek sevgilisinden ayrılmışsa gider bir maça iki bağırır iki küfür eder iki sevinir ve içindekileri dökmüş olur. aksi halde içki içip insanlara sataşması daha kötü sonuçlar çıkarabilir. Ve kızlar nasıl giyime düşkünse erkeklerde futbola düşkün olur. bu sorgulanamaz bişey. insanlar kendilerine en yakın hissettiği yapabileceklerini düşündükleri sporu seçerler. bu sorgulanamaz.

0|1
    1|1
  • bunun tarifi yok zamanla iliklerimize kadar isliyor bu sevgi farkli askin bir türü sanki cikarsizca birseyi sevebilmemizde bir erdemlik degilmidir? bence buda birsey... hobbyde diyebilirsin.. tutkuyu yasatiyor hüznü yasatiyor sahiplenmeyi yasatiyor fedakarligi ögretiyor macerayi yasatiyor... bu bir hayat bicimidir bir renktir hayat...

0|1
    1|0
  • ben de bilmiom hele ki basketbol gibi harika bi spor varken anlamıyom futbola olan bu ilgiyi

2|0
    1|0
  • herkesın kendıne gore yeteneklerı ılgı alanları tercıhlerı var..bayanlar neden canta topuklu ayakkabı yada pempe ve tonları rebklerı secer..bunun acıklaması yok..erkeklerde veloybol oynar baynlarda..bunun ıllakı bı acıklaması olsun dıyorsan.ıdaeller kendıne model gorduklerı kısıler yada ego dur..kımısı ıcın psıkolojık bı egılım kımısı ıcın kısılık kımısı ıcın yetenek..bayanların yuzde 80de yemek ve el ısı ıle ugrasır..gunumuzde bılgısayar basından kaldıramadıgımız baynlarda var tabı..bunun acıklaması varmı ? cevabını bıldıgım tek sey hıcbırseye cevap bulamamaktır..

0|0
    0|1
  • ben hiçbir zaman futbol düşkünü olmadım

galatasaraylıyım ama fanatiklik derecesinde değil

kadroyu say desen bilemem

bence maksat ortama uyum sağlamak

züğürt tesellisi işte

1|1
    1|0
  • Hayatımda hiç maç seyretmedim.Ve hiç futbol sahasına girmedim...:)

2|1
    1|0
    • Yok o kadar da abartmayalım. Bir şeyi sevip sevmemeye kadar vermek için önce denemek gerekir. Denedim ve beğenmedim.

• mantığı saçma geliyor

• Futbol gol atmaktır, yani erkeğin cinsel skor yapmasının spor adı altında hayatımıza girmiş halidir, o yüzden erkekler takımları kaybedince mahvolurlar, takımları için kavga edip ölebilirler... ama her erkek değil tabi ki, bende sağlıklı bir erkeğim ama futbol sevmem

0|0
    0|0
  • futbol öyle görüldüğü gibi 22 tane adamın top peşinde koşması değildir.futbol matematikseldir.satranç gibidir.zeka ister.risk almayı öğretir.düşünmeyi öğretir.hızlı karar verirsin bunu yapmayı öğrenirsin.kurnazlıktır.dışardan görülmez ama o sahanın içinde bir adrenalin patlaması vardır.hırs vardır azim vardır sinir asabiyet vardır tutku vardır.inanç vardır.kazanırsan mutluluk kaybedersen üzüntü vardır.11 kişinin tek vücut gibi davranmasıdır.herkes o makinenin birer parçasıdır.konsantre olmayı adapte olmayı öğrenirsin.kısacası zeka işidir.zeka ile bedeni bir bütün haline getirir.bu da ne bir tane top peşinde koşan adamlar gözüyle bakanlar zaten bu yazdıklarımdan hiç bir şey anlamayacaklar :)

0|0
    0|1
  • Kizlar burnunu sokmuyo diye...

1|1
    2|0
  • erkekler küçüklükten bu tarz grupla hareket etme,dayanışma eğitimi alırlar aileden çevreden vb..sizin gördüğünüz topun peşinde koşan bi grup psikopat ama onların gördüğü dayanışma, kardeşlik,azim,rekabet ve daha bi çok başka yerde bulamayacakları duygu demek.. ben pek sevmem şahsen ama etrafımdan gözlemlediğim bu :)

0|2
    1|0
  • bu anlatılabilecek birşey değil ancak yaşanır... mesela bana göre de gelinlik altı üstü beyaz bi kıyafettir ve siz ne kadar anlatsanız da anlamayız :D

1|0
    3|0
  • katılıyorum sana bende henüz anlaya bilmiş degilim ne varsa sanki bu futbolda bıraksan erkekleri futbolcuları eve getirip evdeki kadını kovacaklar yaa

1|0
    0|1
  • Küfretme rahatlama duygusu...Evde karısına, çocuğuna, sevgilisine , işte amirine müdürüne kızan , bağırıp çağırmadan sabır eden insanlar orada rakip takıma hakeme sövüp sayıp bağırıp rahatlayıp çıkıp geliyorlar.. Erkeklerin en çok sevdikleri olay bir şeyi bir yere sokmak..Koymak...Geçirmek..GOOOLLLLL deynce topu kaleye geçirmiş oluyorlar...

0|1
    1|0
  • her mahallede buz hokeyi salonu vardı da biz mi oynamadık küçükken

2|1
    1|0
  • Ben uğraşmam sporun başka dallarıyla meşgulüm, bana faydası olan şeyleri tercih ediyorum, body building, kickboks,yüzme, tırmanış gibi.

0|0
    1|0
  • spor sağlıklı ve güzeldir...

sertlik,zeka,estetik ve beceri isteyen bir spordur futbol...

ve erkeğin doğasında vardır bir amaç bulup uğrunda mücadele etmek...

ayrıca futbol grup oyunudur dolayısı ile takım ruhu ve paylaşım vardır. günümüzde bu her ne kadar çıkar ve gelir kapısı olsada asıl amacı bunlardır...

0|1
    1|0
  • küçüklüğümüzde tek amacımız oyunken ve oyun konsollarımız yokken arkadaşlarımızla beraber oynabileceğimiz futbol dışında da oyunlar vardı fakat en fazla birlik ve beraberliği yaşatan futboldu. mahallede maç yaparken annelerimiz yemeğe çağırmasına rağmen aç değiliz deyip oyuna devam ederdik ya da en azından ekmek arası bir şeylerle geçiştirirdik. futbol aşkımız küçüklüğümüzde bize birlik ve beraberlik yaşatmasından gelir. şimdi hangi mahallede maç yapan çocuklar var? yerini hep konsollar aldı. :(

0|1
    1|0
  • Güçlü olma isteği, takımı kazandıkça kazanma , güçlü olma gibi ruhani faktörleri kıpraştırıyor.Ben nefret ederim niye zaten güçlüyüm, bidakika kazanma yok; ozaman ben fanatikyim.

1|0
    1|0
  • ben hiç sevmem.

2|0
    1|0
  • Her ne kadar çok sevmesem de futbolu. futbol severler futbolu sevmekte haklılar gerçekten stres atmaya birebir :D :D :D

0|0
    0|0
  • Nasıl ki kadınların %80 Magazine düşkünse erkeklerde aynı şekilde futbola düşkün.

0|0
    0|1
  • sekste olduğu gibi gol atma güdüsü

0|1
    2|0
  • Erkekler Devam
    135

Kızlar Ne Diyor 20

• bunu ben de merak ediyorum. neden bir voleybol ya da basketbol veya tenis vb. milyon tane çeşit olan spor dalı ön plana çıkmadı da futbol hastası bütün erkekler?

1|0
    0|1
  • Sen neden dergileri,elbiseleri,makyaj malzemelerini,ayakkabıları seviyorsun? Neden aramaya gerek yok bence futbol aşktır <3 Ayrıca futboldan anlamayan erkek çok itici bence yaa

1|2
    2|1
  • ben bi kadınım futbolu seviyorum çünkü futbolda dev bir ruh var takımının maçı olduğunda kalbin o sahada atar kazandığında zafer senindir mutlu olursun çünkü sen kazandın biz kazandık.

bi çok kadın futbolu kıskanır erkeklerin ilgisini futbol kadar çekemediğiniz için böyle neden severler ki ? gibi boş boş soruları durup sormayın birbirinize ve kendinize.

0|1
    2|0
  • Hem stres atma kaynağı hem de stres yapan büyük bi etken :D

1|1
    0|1
  • kadınlar neden futbollu sevmez ya ben mı tersım saatlerce ızlerım yorumda yaparım ızlesın yanı eşim futbollda baskette ne var bunda

1|0
    2|1
    • Aynen bende öyleyim ama bize eksi atmışar kaldıramadılar herhaldee :D

• sinir oluyorum cidden hadı artı verme isteyen yok zaten ama ne dıye yoruma eksı verıyr kı madem karıs görustesın yaz sende yorumunu gıcık ınsan cok cıdden ya masalcim

• bir kadın olarak futbol dan nefret ederım fakat erkekler bunu nesını seviyorsa

1|0
    3|2
  • Kadınların, alışverişi topuklusu neyse

2|1
    1|2
  • Çünkü çok eğlenceli heyecanlı çok harika birşey :D

0|1
    2|1
  • çünkü top kafalı onlar:D

1|0
    1|5
  • stress atiyorlar kufrediyorlar, duygularini dile getirebiliyorlar. cok gormemek lazim. zaten yeterince gunluk hayatta kisitlanmis durumdalar.

1|2
    0|1
  • Bir gün anlayacaklar futbolun hiçbirşey olduğunu

1|1
    1|4
  • bende bir bayanım. ama aşırı derecede futbolu sever ve izlerim. herkesin alanı farklı. kadınların süreki bunu deşmesini saçma buluyorum. eleştiren kadınlarıda sevmiyorum.

0|1
    1|1
  • futbol sevmeyen erkeğe niye i*ne muamelesi yapılır bende bunu anlamadım bu zamana kadar. erkeklikle özdeştiricek kadar önemseniyo herkesçe gerçekten :D

0|0
    0|0
  • bi nedeni yok . kızlar nasıl ayakkabı yada baska bir şey düşkünüyse erkekler içinde durum bu

0|1
    0|1
  • Bence eğlenceli izlerken bütün enerjini atıyosun kendinden geçiyosun unutuyosun herkesi bi anda kendin oluyosun :) eski sevgilimle çok maç izlerdik ve bana göre en doğal davrandığı an o zamanlardı :)

0|0
    0|0
  • ben futbolu sevmeyen erkeğe rastladım az da olsa... ama alışveriş sevmeyen bayana rastlamadım :)

0|0
    0|1
  • 11 tane erkek 1 tane 'top' evet banada tuhaf gelmeye başladı o.O

0|0
    1|1
  • bence hiçbir sıkıntı yok olmamaıda bayan için oturup p*rno izleyeceklerine maç izlesinler daha faydalı

0|0
    0|0
  • Bazı erkeklerin zekası sadece futbola yetiyor çünkü.

1|0
    0|5
  • sen nasıl alışverişe süslü şeylere düşkünsen oda ona düşkün işte.

2|2
    0|1
Yükleniyor...