Erkekler, Fitness, vücut geliştirme ile uğraşan bilgili, deneyimli sıkı vücutlular bir gelebilir mi birşey sorucam?

Arkadaşlar ben 130 kilolarda bir gençtim.. düzenli spor ve ara öğünlü güzel bir beslenme programı ile 100 kiloya indim. Diyet ve spor devam ediyor. Bu aralar sıvı carnitine ve cla alıyorum bir aylık bir kür. Şimdi sorum şu. Benim göğüslerde ve belde orantısız bir yağlanma var. Benim hedefim ise gerçekten estetik sıkı bir vücuda sahip olmak. Bunun için gerekli iradeye ve azme sahibim. Ağır bir spor temposunada ayak uydurabilirim, diyetede. Neler yapmamı önerirsiniz? Mesela sabahları yürüyüş yapıp akşamları salona gitsem? Çünkü devamlı evdeyim? Haftada 6 gün salona gitsem onun dışında bir aktivitem yok şuan? önerileri bekliyorum.

0|0
4

En İyi Erkek Görüşü

• 6 gün git salona 7. gün de yürüyüş ya da koşu yap boş geçme. karnitin ve cla kullanmaya devam et. ağırlık çalışmaları da yap zaten yapıyorsan ağırlıkları arttır ve aminoasit ya da bcaa kullan. Kardiyo antrenmanlarını interval yap.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• 30 kilo vererek büyük bir iş başarmışsın ancak halen kilolusun. Göğüs ve göbekte birikmeler olmasının sebebi bu. Haftada 6 gün gitmeni önermem. Salonundaki eğitmenlerin tavsiye ettiği şekilde devam edebilirsin.2 lt su çok az. O miktarı en azından 3,5 litrelere çıkar. Haftada 4 gün salona devam edip 2 gün de koşu ve tempolu yürüyüş yapabilirsin. Boğazını tutman en ama en önemlisi.

0|0
    0|0
    • beslenme konusunda problem yok.. iradem iyi. Ama ben fit ve kaslı bir vücut istiyorum. Salondaki hocam devamlı evdesin hergün gel diyor. Sabahlarıda yürüyüş yap diyor çünkü onun dışında hareketsizim. Oldukça iyi fiziği olan bir hoca biliyor gibi görünüyor sen ne düşünüyorsun?

• 4 aydır. Kortizon ilaçlarıdan dolayı aldım bu kiloyu. Tedavim bitti iştahım yok artık. Diyetim gayet iyi. Canım istemiyor pek. Ama vücuduum biçimsiz çok rahatsız oluyorum üstümü çıkaramıyorum. Düzelmek istiyorum hocam.

• 4 ay çok kısa bir süre dilimi.6 gün meselesine geri dönüyorum.6 gün bence fazla.4 gün+2 gün (kardiyo) şeklinde bir program yapılabilir. Önce daha da zayıflamak lazım ki fit bir görüntü alalım.

• Şu an için ağırlık basma yağ yakımı eğilimli kondisyon tut. Yani cardio yap. Göğüs vs hızlı erir ve en az günde 2 lt su iç.

0|0
    0|0
  • %30 cardio %70 ağırlık antrenmanı yapmalısın

0|0
    0|0
Yükleniyor...