• Sor
  • Bence

Sırt düzleştirici korse faydalı mı ?

Halk arasında kamburluk denilen skolyoz hastalığı var bende dik durma problemi yaşıyorum. Doktorun verdiği egzersizleri 2 hafta yapıp bi zaman sonra iş yoğunluğu üşengeçlik falan yapmamaya başlıyorum bunun yerine sırt düzleştirici korseler var bunları kullanan var mı tavsiye eder misiniz?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Aynı sorunu ben de yaşıyorum şu an . Okulda bütün gün korse takıyorum üstelik çelik değil lastik. 13 dk mı alan hareketlerim var hiçbir şeye engel olmuyor. Haftada 2 gün yüzüyorum çok da eğlenceli hele de hocan matrak biriyse :) hiçbir şey yapmasam o korseyi 1 hafta düzenli taktığmda ailem ve çevremdekiler omuzlarımın kalkmaya başladığını söylüyor. İnan bana çok etkili düzen düzen ve düzen

• doktor tavsiyesiyle mi aldın yoksa kendin gidipte mi

• Öncekileri Göster
    • yorumların için çok teşekkür ederim =)

• rica ederim :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Egzersizlerine devam etmelisin..O korseler gerçekten dik durmana yardımcı oluyor..

• korse işe yarar mı bilmem ama yüzme ve pilatesle bu sorununu gideren bir arkadaşım var.tabii sporu düzenli yapmak gerekiyor işe yaraması için o başka mesele...

• abla kalbim temizmiş herhal. Bende senden yorum bekliyodum =)
      egzersizlere bi zevkle başlıyorum üşengeçlik falan aksıyo oturtamıyorum alışkanlığa

• evde yapılan egzersizler sıkar hakikaten. ama imkanın varsa bir havuza gidip düzenli olarak yaparsan ya da pilates gibi grupla yapılan bir şeye yazılırsan, sorunun düzelirken fizik yapın da şekle gireceğinden, aynadaki hoş görüntün senin için güzel bir motivasyon olabilir. korselerin o anda işe yarasa da kalıcı çözüm getirebileceğini pek sanmıyorum açıkçası...

Erkekler Ne Diyor 5

• Kemik gelişimini tamamladın sanırım.Tamamlandıktan sonra kemik gelişimi korsenin yararı olmayacağını doktor söylemişti bana.Ortopedi uzmanıydı.

• en kesin yol spor yapmak. düzenli spor ile desteklenen sırt kaslarına sahipsen kambur durmazsın.

• 54gün

arkadaşlar tavsiye etmiyorum.. çünkü benim dayıoğlu fizik tedavi de çalışıo, FİZYOTERAPİST!!! benimde aynı sorunlarım var ve kazadan sonra oluştu, bayadır uyanırken fılan zorlanıyorum kalkmaya, eğilirken çok zorlarsam ve çok agır kaldırırsam eversigün pert oluyorum sıkıosa kaldır!(inşaatta çalışmış biri olarak söyluyorum kas yapayım derken g*tüm çıkacaktı! denemeyin denettirmeyin kaslarınızı +18 ulaşılamayacak yerlerde muhafaza edin :) )... bu sırt korsesini bugun aldım geri vericem, spor ve egzersizler en iyi yöntemmiş! dikkat edilmezse bel fıtığı gibi tehlikeye çevirebilir. dangerrr... helppp... owwww woppppssss... :D

• aynı sorun bende var yol yürümek istemiyorum yamuk yürüyorum bazen ağrıdığı zamanlarda sarhoşlar gibi yürüyorum

• sakın ha egzersizleri ihmal etme...egzersizi yap sırt düzleştirici korseni de kullan...sinerjik güç olark düşün bunları tek başına ikisi de bir işe yaramıyor...

Yükleniyor...