Eşiniz sürekli ayrılmak istese?

Evlisiniz ve eşiniz sürekli ayrılmak istiyor, ilgisiz sevgisiz davranıp, işini gücünü bırakıp hep isteksizce yaşıyor herşeyi sizinle.

Peki bu durumda ayrılmak istemeyen bayan ne yapabilir ki?

Yani doktora da gitmişsiniz, doktora da aynını söylemiş ve doktor kurtarılamaz demiş evlilik için?

Zorla bir insanın yanında yaşamak, her lokmanın boğazına dizilmesi?

Bayan olan taraf olsaydınız ne yapardınız?

Ayrılırdım demek kolay ama, ayrılık sonrası "boşanmış" kadınlara bakış açısı malum.

Buna rağmen ayrılır mıydınız yoksa "ayrı hayatlar yaşayalım aynı evde" diyen eşinize "peki" mi derdiniz?

Güncellemeler:
Arkadaşlar çok çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

0|0
25|62

En İyi Kız Görüşü

• Ayrılmak mı istiyorsun kapı orda defol git derim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 62

• kendine yapılan zulmü uzatırsın ancak.bir kere geliyorsun bu dünyaya.seni mutlu etmeyi bile düşünmeyen insanı kibarca def etmelisin.

2|1
    0|0
  • zor karar gerçekten. ama burada kararsızlığınızı etkileyen en buyuk faktör kendinize güvenin ve toplumda kendi basına boşanmış imajıyla yasama ile başedemeyeceğin korkusu olabilir. ama sunu bilmelisin ki bu yasam da herkes kadar seninde mutlu olmaya hayatını doya doya yasamaya hakkın var. bu hak için ne feda edilmesi gerekiyorsa edecek ne atılması gerekiyorsa atacak hangi keskin ve acı kararlar alınması gerekiyorsa almak azminde ve kararlılığında olduktan sonra önünde hiçbir engel kalmayacaktır. bu sayede kendine güveni olan algısı acık, yasamın farkındalığını daha iyi hissedeceksin. Mutlu bile olsan bir insanla yasamak hayattaki yapılacak en zor seylerden biridir. kendi başının çaresine bakma sorumluluğunda ve kararlılığında olduktan sonra hayatın da daha mutlu olacaksın.

0|0
    0|0
  • bir hayli mesaj yazılmış. kafanız iyice karışmış olmalı.ilk önce bu davranışın sebebini bulmanız gerekiyor.Sorun sizden mi kaynaklanıyor yoksa eşinizden mi? Bunu ortaya koyarsanız çözüme ulaşmak daha kolay olur. Sosyal seviyeleriniz eşinizle aynı mı? Aşağılık duygusuna kapılmış olabilir.Toplumun dul kadına bakış açısına takılmanız yanlış.toplum eski toplum değil. Çalıştığınız için toplum size uzak kalacaktır. Ekonomik özgürlüğünüz olduğu için maddi yönden kimseye bağlanmak zorunda kalmayacaksınız. Aynı evde yaşamak fikri çok yanlış.Aynı evde yaşarken yanında bir kadınla çıkıp gelse ben ayrıyım diyebilmeniz mümkün değil.Aynı şekilde bir erkek arkadaşınız veya akrabanız evinize gelse klasik kıskançlık krizleri olacak.En iyisi Ayrı bir evde bir müddet yaşayıp sonucu yeniden değerlendirmeniz gerekebilir. Anlaşamıyorsanız o zaman ayrılırsınız. Kolay gelsin size.

0|1
    0|0
  • Toplumumuzda evlilik çok önemli ve ciddi bir konu… Acaba ilk başlarda toz pembe olan bir birlikteliği sonra kan kırmızısı mı yapıyoruz?

Hepimiz zaman zaman birilerinden öyle yada böyle olduğu için etkilenmiş ve sonrasında aşık olmuşuzdur. Bazılarımız ilk görüşte, bazıları da bir çok görüşte hoşlanır, sever ve aşık olur. Aşk nasıl başlarsa başlasın önemli olan nasıl devam ettiğidir. Bunun biraz da insanların elinde olduğuna inanıyorum. Sağlam bir ilişkinin temeli insanın sürekli gelişen ve değişen bir varlık olduğunun unutulmamasıdır.

İnsan kafese kapatılabilecek bir kuş ya da tüm gün pencerenin önünde tüm güzelliğiyle evinizi süsleyen bir çiçek değildir.

İnsan düşünür, güler, ağlar, kızar yani duygu ve düşünceleri vardır… Bunların üzerine hep yenilerini ekler, eklemediğinde zaten zamana ayak uyduramadığı için sıkıcı olmaya başlar.

Olaya hem kadın hem erkek gözüyle bakarsak…

Günümüzde artık kadınlar, “saksı gibi pencerenin önünde durmuyor, kuş gibi tüm gün ekmek elden su gölden şekilde yaşayıp güzel güzel ötmüyor”. TV, internet, alışveriş, komşu vs. vs… Yani içinde bulunduğu topluma göre değişiyor. Bunun sonucunda bazı kadınlar eşlerinden memnun değillerse, bunu beden diliyle veya konuşarak anlatmaya çalışıyor. Ama erkek sadece görmemezlikten geliyor. Ve doğal sonuç; Değişen kadın en sonunda eşini de değiştiriyor. Mazeret ise; eşim beni anlamıyor!

Erkek de aynı şekilde… Evde sadakatle onu bekleyen eşini sevse de değişime ayak uydurmadan yapamıyor. Eşinin ilk tanıştıkları noktada kalmasını, nereye gittiğini, nerede olduğunu düşünmeden zaman geçirmesini sağlıyor. İstediği gibi yaşarken eşinin değişmemesi onu zamanla daha baskıcı ve otoriter yapıyor. Bu otoriterlik yıllarla birlikte esniyor, gevşiyor. Çünkü karısı gençliğini yitirmeye, çekiciliğini kaybetmeye başlıyor. Onun dışarı çıkmaması için bir neden kalmıyor. Erkek sosyal çevresindeki olgun veya evli erkeklerden hoşlanan genç, zeki, ayakları üstünde durabilen (kendini ispat edebileceği) kadınların ilgisinden hoşlanıyor. Onları çok da suçlamamak lazım ki beğenilmek insanın doğasında var. Bu hoşlanma zamanla daha çok sevilmeye, hala genç veya etkileyici olduğunu göstermeye, anlamaya çalışmaya kadar varıyor. Ve doğal sonuç; Değişen erkek eşine rağmen kendini heyecanlı bir maceranın kollarına bırakıyor. Mazeret ise; eşim beni anlamıyor!

Birbirinden çok farklı olduğu söylenen iki farklı cins aynı içgüdü ile hareket ediyor öyle değil mi?

Eğer eşinizi seviyorsanız ve hep aynı saadeti, pembeliği korumak istiyorsanız eşinizin arkasından yürümeyin. Mesafeyi açmayın. Hep yanında olun. Kadın veya erkek hayatta zaman zaman bocalayabilir, yalpalayabilir. Önemli olan ayağı takıldığında elinizi uzatmanız, seçim yapması gereken durumlarda yanında olmanız, hayata onun durduğu yerden de bakabilmenizdir. Bunu yapamıyorsanız siz isteseniz de istemeseniz de evlilik sadece evcilik olur…

Aynı evde anne veya baba rolü üstlenen, sadece olması gerektiği gibi davranan iki yabancıdan ileri gidemezsiniz.

1|0
    0|0
    • Uzun uzun yazmissiniz tessekkur ederim.

Ne anlayis ne de ask yok bu evlilikte.

• zaten bıtmıs evlılıgınız bende bsandım cok caba gosterdım cok ugrastım ama denemk sabretmek cozum degıl sadece ayrılıgın suresını uzatıyor

• zor bi durum öncelikle ALLAH yardımcınız olsun her ikimizinde. insanlar birbirlerinden kaçarak bi evliliği bitirerek sorunları çözüme kavuşturacaginı zannediyor her seferinde. karşısında ki insanı her alanda kusurlu buluyor sorunlar karşısında. cinsel hayatında problem varsa karşıda ki suçludur mutsuzsa karşısında ki mutlu edemiyordur ekonomik sıkıntı varsa eşi yüzündendir vs vs. problemi kendinde asamadigi aramaya çalışmadığı sürece eşler malesef bu tarz sorunlar her zaman baş gösteriyor ve ayrılık çözüm olarak görülüyor. ayrılınca herşey çözüme kavuşacak zannediyor insan. ayrılıyorlar da. aradan biraz zaman geçiyor yıkılan bir yuvanin ardından hiçbirşeyin duzelmedigi anlaşılıyor. sorunlar aynı duruyor çünkü kişi aynı yerden bakıyor sorunlarla. sorunun kendinde olduğunu anladığında ise çok geç kalmış oluyor ve ağır bir hüsran. çevrem de hep bunu gördüm ben şuana kadar. eşlerin halledilemeyecek sorunları yok aslında. eğer birbirleri ile düzgün iletişim kurarlarsa istekleri sorunları açık açık belirtirlerse halledilmeyecek problem yok ama ne yazık ki biz insanların en çok kaçtığı şey birbirleri ile oturup konuşmak düzgün bi iletişimden kaçmak. sana burdan ne desek boş. tabi ki seni dinler yardımcı olmak isterim insan olan herkeste ister. ama kimse yol gösteremez. çünkü kimse ne seni ne eşini ne de sorunlarını tanıyor biliyor. eğer eşin ile sonları tüketmişseniz daha fazla zorlayıp kendinizi yıpratıp birbirinize düşman olmayın. her ışte bir hayır olduğu gibi bu ışte de bir hayır vardır senin eşinin ve bizlerin göremediği. sonunun hayırlı olması için dua et her seferinde. ve asla korkma. türkiye de dünya da yaşadığın şehirde çevrende eşinden ilk defa ayrılacak olan sen değilsin. yaptığın ayıplacak hayıflanacak birşey de değil. kimin ne gözle baktigi da önemli değil sen kendini bildikten sonra. ayrılacaksin evet ama hayat bitmeyecek. umutlarını kaybetmediğin sürece de güzel yarınlar seninle olacak er yada geç ayağına gelecek. mesele dik durmakta yikilmamakta. sen dik durup yıkılmadigin kendini bırakmadığın sürece her zaman için şansın olacak mutlu ve güçlü olmak için. korkma sadece korkma ve dik dur. bazen insanlar kaderlerini yaşamaya mahkum kalırlar. kaderin de var olan şeyleri de ne yaparsan yap değiştiremezsin. sen elinden geleni yapmış olmana rağmen sonuç değişmemişse kaderimdir de razı gel asla isyan etme. bizleri yaratan bizler için en iyisini bizlerden iyi bilir. sende senin için en iyisi en hayırlı olanını ıste ondan. hep iste her zaman iste ve umutsuzluga yer verme. çünkü o asla ona geleni ona el açıp ondan isteyeni geri çevirmez.

0|0
    0|0
    • Bir seneye yakındır evlilik böyle.

Çalışmayan bir eş ve konuşulamayan konuşulduğunda hırpalamaya kadar giden tartışmalar :(

Ben mutsuzum hemde çok.

Dua ediyorum ama, artık o yabancı bir erkek gibi. Tanımıyorum onu sanki. Sadece koğuş arkadaşımmmış gibi. Bilmiyorum ama, boşanacağım büyük ihtimalle.

Ondan sonra da zaten başka sorunlar başlayacak.

Anlayacağın tek imzayla hayatımın mahvoluşunu seyrediyorum..

• Konuşurken herkes böyle diyorda davranırken öyle değil.

Bunu 6 yıl önce boşanmış arkadaşım dedi.

Çok sevdiği adam başta hiç problem değil derken boşandığı için sonra terketti kızı ailem kabul etmez diyerek.

Onun o halini en iyi ben bilirim :(

Şimdi ise nerde saçma biri var o kızla evlenmek istiyor.

• öyle bile olsa şu an ki durum daha kötü değil mi? bence arkadaşın yanlış seçimler yapmış yanlış tutumlar sergilemiş. ona bakarsan benim çevremde gayet mutlu ve elit evlilikler yapmış dul erkek ve bayanlar var.

• arkadaşım yapacak bir şey yok artık sizin evlilik bitmiş ve zorlamanın bir anlamı yok vakit varken ayrılmak daha iyidir yoksa iş kabusa döner baksana o işi kafasından bitirmiş artık senide istemiyor vakit varken cocukta yokken işi en iyisinde bırakmak daha iydir ki sakın bir tane cocuk yapalım o yuvayı toprlar deme olan cocuga olur sizin egonuz yüzünen cocuk mutsuz kalır arkadaşım

1|0
    0|0
  • Çocuk yoksa ayrılman daha iyi. Dul kadın olmak zor ama bu halde birde hamile kalırsan halin nice olur.

1|0
    0|0
  • eşin senden neden sogudu once sorunun merkezi ne onu anlamak lazım eger senın davranıslarındansa fikiginden ilginden sevginden bunları gozden gecir sende sorun varsa ve duzeldıgını gorurse tekrar sana karsı olan ılgısı artar... eger sorun ondaysa seni istemedikden sonra duzelecegını sanmıyorum... cinsellik konusuda bir sorun cinsellıgı ne boyutta yasıyorsunuz...

sana deger vermıyen bır ınsanla degıl aynı catı altında aynı sokakda aynı havayı teneffus etmek ıstemem acıkcası...

toplum her ne kadar dul bır bayana farklı gozle bakıyormus gıbı gozuksede cevrenı ona gore ayarlarsın sana farklı muamele yapana verırsın kuskuyu gıder ekonomık gucun varsa calısıyorsan bosanmak dunyanın sonu degıl ve bu dunyaya bır defa geldın ıkıncı bır sansın yok bosanırsın hayatına sana deger verecek bırını sokarsın...

0|0
    0|0
    • Yok evlilikten sıkılmış, zaten denemiş evlilik nasıl bişi diye.

bi de ben onu çok seviyormuşum benden iyi aday olamazmış nüyük ihtimalle ben mutlu edermişim onu öyle düşünmüş ama, şimdi evlilik ona göre değilmiş anlamaış yani :(

• evet çalışıyorum.

• calısıyorsan bellı bır ekonomık gucun var demektır cekme boyle bır ınsanı kendını daha fazla yıpratma evlılık bu degıl sevıyorsan karsılıgını almalısın deger verıyorsan deger gormelısın bır evde ıkı yabancı oynanmaz canı ıster cınsellıgı yasar ama senın duygularına onem vermez bu hayat bole surmez zararın neresınden donulurse kardır...

• yaşa böyle sen

oldu mu?eziklik ruhunda olmucak insanın!

1|0
    0|0
    • Böyle yaşamak istemiyorum yanlış anladınız :(

Girdiğim yolun belirsizliği çok korkutuyor :(

Anlayamazsınız beni bayan olunca herşey daha zor!

• doktor niye kurtarıklamaz desin arkadaşım doktor ne için var ?

eşler birbirleriyle oturp konuşmalı neden isteksizlik var sorunun altına inin bakalım çzömeye çalışın

0|0
    0|0
    • Arkadasim anlatamiyorrum sanirim isteeemmmiiiyyyooorrrrr!

Acik acik annesine doktora herkese soyluyor.

• Sebep neymiş ?

• al tazminatını bağlat nafakaya bak hayatına bile bile köle hayatı sıkıntı keder acı cekmen ne kadardoğru sni bitirmişsse yapacağın bu yok umut varsa mucadele et...

1|1
    0|0
  • ayrılık sonrası "boşanmış" kadınlara bakış açısı malum. ben var bunu anlamamak ! millete göre ne yaşayacaksın ki sırf onu demesin diye de ne bilim çevrem de dahil olmak üzere hayatlarında ki bir çok şeyden ödün veriyorlar büyüt veya küçük fark etmez?

ekonomik özgürlüğün var mı? kendini idare edebilecek misin? ki anladığım kadarıyla yaşında epey genç bence sen kendini düşün bu saatten sonra bırak kocan öyle yapıyomuş böyle yapıyomuş.

2|0
    0|0
    • Söyledikleriniz sadece dilde öyle davranışda herkes dışlıyor..

Farkında olmadan belki siz bile :(

• hayda gerçekten nerden çıktı şimdi bu ne demek yani... isimle hitap edemiyorum da hangi devirde yaşıyoruz yani benim demek istediğim "ben bile" size o gözle bakmış yada davranmış olsam bile siz kendinizden taviz vermediğiniz sürece işler yolunda demektir. İki tane doğudan gelmiş cahil yaboz mahalle karısının ki bu akrabanız bile olabilir ne dediği ile ilgilenmeyin...siz kendinize bakın ana konu burada bu, mutsuz olacak evde zindan kalacak hayatınıza siz başkası ne diyecek diye neden katlanasınız

• Artık boşanmış kadınlara başka bir gözle bakıldığına katılmıyorum. Bakılsa bile, ayrılmak isteyen birinin yanında kalmaktan daha iyidir. Aslında soruna tahsil ve maddi durumunuda ekleseydin daha iyi olurdu. Belkide bu sebepler yüzünden sen ayrılmak istemiyorsun. Ama burun sürtme yönteminede gidebilirsin. Ayrı hayatlar yaşamakmı? Öyleyse bir akşam süslen püslen hadi ben arkadaşlarımla bara gidiyorum de bakalım ne olacak

1|0
    0|0
    • Üniv. mezunuyum ve geçerli bir mesleğim var.

Çaılışıyorum şu an.

• O zaman hiç durma. Ayrıl. Çok mutlu ol ve hayatını yaşa. Elinden kaçırdığını görsün ileride...

• zor bir durum Şahsen ben eşimden böyle tepkiler alıp yokmuşum gibi davranılsaydı bana, sabredemez ve yolları ayıyrırdım, içinde yaşadıgımız toplumda kadına bakış açısı ne kadar acımasızca olsada sırf buna bakarak ne kadar mutsuz kalınabilir,ayrıca aynı evde kalıp ayrı yaşamak bence çok saçma bişey olur, her ne olursa olsun, çesurca bi adım atıp boş bi yürekle yaşamaktansa ayrılır biraz sabredip dolu bi yürekle yaşamayı tercih ederim,yani mutlaka ilgi bekleyen sevgi ve mutluluk isteyen birine karşılık verilecektir, elalemin agzı torba degilki büzesin konuşan konuşur, ve sonra herkez kendi hayatına bakar, peki ya o evde kalan? mutsuzsan ve kendi ayaklarımın üzerinde durabilirim diyosan bence çok uzatma hergün ölmektense birkere ölürüm derim herzaman

0|0
    0|0
  • ayrılmak daha mantıklı

her gün ölmektense

0|0
    0|0
    • Ayrılıktan sonrası bu durumdan daha mı iyi?

• Toplumumuzda boşananlara çok kötü bakıldığını düşünmüyorum. Ortada çocuk yoksa çok kasmaya gerek yok. Çocuk olsa bile boşanan yüzlerce çift var. O yüzden fazla kasmaya gerek yok. Hayatına bak. İlk boşanan çift sen olmayacaksın.

1|0
    0|0
  • eğer çekilemeyecek kadar zor geliyorsa, ve ileride düzelme ihtimali bile yoksa , yol yakınken bırak derim, şayet bırakmazsan, daha vahim sonuçlara katlanabilirsin, örneğin yatağınızda başka bayanların izlerine rastlayabilirsiniz.. umarım böyle bişi olmaz.

0|0
    0|0
  • malesef yaptım bir hata çokda pahalı ödedim bedelini eşine sahip çık diycem ama senin onu tekrar kazanmak için yapacağın her şey batacak senden dahada uzaklaşmasına neden olacak :(

0|0
    0|0
    • Anladım.

Zaten artık yabancı benim için.

Sanırım eski sözlüsü bu kişi.

Onunla bakire değil diye evlenmemiş ama, hala o var sanırım.

• Yapacak hiçbirşey yok..

Ne ben artık bakireyim ne de o artık eski o..

• kararınızı verdiyseniz bize saygı duymak kalır sadece tavsiyem şu kendinizi ezdirmeyin alttan almayın belliki canınız yanıyo haklısınızda eğer aklınızda bedel ödetmek varsa her durumda haklısınız yakaladığınız bir mesaj yada resim her türlü ortamda size fayda sağlar bundan sonraki hayatınıza yön verin ama kimsenin kararlarınızda etkili olmasınada izin vermeyin

• Aynı evde ayrı hayatlar yaşamak boşanmanın kat be kat üst kademesidir. Evet malesef bazı cevrelerde boşanmıs kadına bakış açısı hala oyle fakat heryerde bu durum aynı değildir. Cevrenin ne düşüneceğine , kendi yaşamıdan çok daha değer vermekte ayrı bir yanlış bence. Böyle ömür geçmez

0|0
    0|1
    • Boşanmış kadına hiç oldu , mahvoldu gözüyle bakıyorlar.

hatta biri bana "boşanırsan ibretlik olur ancak senden" dedi.

• Evet çalışıyorum.

İst.

• Ekonomik gücünüzde var ne güzel. Bence bu durumu duygusal değilde mantıksal olarak düşünün. Yerinizde olsam avukatla görüşür ,üzerine birde nafaka almaya çalışırım. Aileniz bu durumda size destek çıkacagını dusunuyorsanız onlara açılabılırsınız. Ayrıca boşanmış bayan arkadaşlarım mevcut ve hiç birine öyle mahvolmuş gözuyle bakılmıyor, bakan insanında ne düzeyde olduğunu bellidir zaten.

• Ne demej boşanmış kadınlara bakış açısı bu ne biçim bir tabir. Olmuyorsa zorlamayacaksın doktora bile gitmenize rağmen düzelen birşey yok sana açıkça ayrılmak istediğini belirtmiş bu durumda sende bu karara saygı göstermelisin tamam sevebilir hatta üzülebilirsin ama bu şekilde eşimden ayrılıpta aynı evde yaşamak benim mantığım almıyor.

0|0
    0|0
    • Aırılmadan ayrı hayatlar istiyor..

Ayrıca bu sitede ufak çapta bir araştırma yap bakalım boşanmış kadınlar için neler diyorlar.

Google e bile girsen yeterli fantazi sayfalarından geçilmiyor arama sonuçları :(

• O şekilde ayrılmadan ayrı hayatlar yaşamak biraz mantıksız geliyor bana evt bu sitede yeniyim ama bu dediğin olayın siteyle alakası yok zihniyet meselesi. Zihniyeti bozuk olan insan heryerde aynıdır insan bile değildir sen bence bu saatten sonra kendini düşünmelisin

• Çevre baskısı, gururunuzun önüne geçmiş, özgüveninizi hangi ara kaybettiniz?

İnsan istenmediği yerde durmamalı.

0|0
    0|0
  • zor bir durum gibi gözüküyor

yaşadığın döngünün içinden çıkmak tamamen senin kararına kalmış

sırf boşanmış kadınlara toplumun bakış açısı nedeniyle

kendini bu şekilde kıskaca almak ,hapsetmek en değerli olan zamanına yazık etmektir bence ...

ya da aşıksan ! askın için ne kadar ? fedakarlık yapabileceğin hayatından

asık değilsen ! en yakın zamanda aşık olup , bu sıkıntıların hepsinden kurtulman dileğiyle . ..

en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir.

0|0
    0|0
    • Yok evlilik bitti zaten artık toplanmaz da.

Ne bileyim bilmiyorum korkutuyor artık herşey..

• bence bi piskoloğa gidin ikna et onu eğer gitmiyorsa o seeni çoktan bitirmiş ve çoktan aldatmıştır erkek milleti boş durmaz sen kendini boşa üzme insanlarında ne dedğine bakma kendi hayatına bak boşanmış demelri daha iyi bu durumdan ben istenmedğim yerde 1 dk bile duramam mide bulandırıcı bi duurum bence ayrıl bitsin çilen başka adammı yok bulursun seni seven biri ...

0|0
    0|0
    • Gittik doktora açık açık söyledi yanımda "evlilik bana göre değilmiş, denedim olmadı yapamıyorum" dedi.

Ve inanır mısın doktora "eşim kadar güzel bir kadını bir daha asla bulamam ama, keşke hep sevgili kalsaydık çocuk falan olduğunu düşününce boğuluyorum" dedi.

• Yok boşanacağım zaten..

Sorunum o değil benim, boşanma sonrasından çok korkuyorum.

İnsanlarız yazdıklarını okudukça ben gözyaşlarımı tutamıyorum.

Onun yüzünden bu geldi başıma :(

Haketmedim ki mutlu bir yuvam çocuklarım olmalıydı böyle olması üzüyor beni.

• Boşandıktan sonr inan daha mutlu olursun ,insanların ne dediklerini aldırma önemli olan senin hayatın kimin ne düşündüğüne bakma ,başkasının ne düşündüğüne bakarsan başkaları mutlu olur sen değil .

• hemen ayrıl arkana bile bakma...insanların boşamış kadınları bakışı diye bir şey yok , o eskidemiş...

senin için zor bir karar olabilir belki ama bütün yaşamını zehir etmekten daha iyi olacağı kesin.

yaşam süprizlerle dolu ;)

0|0
    0|0
  • Çocuk yap:)

0|0
    1|1
  • bence ablacım dua et ve ona ılgı alakanı hiç eksiltme kurtarılmayacak dıye bır sey yok sadece kurtarıp kurtarmak senin elinde

1|0
    0|0
    • Bir seneye yakındır bu böyle! İlgi vermem için benimde motivasyonumun olması lazım.

Siz size sürekli sıkıldım diyen birine ne kadar iyi yaklaşabilirdiniz?

Hayatta herşeyi bu koadar aşşağılanmayı evlilik adı altında çek mi diyorsunuz bana?

• hayatının her anı bir defa yaşanır tek ömrün var unutma ve kaliteli yaşa not:senin korkun boşanmış kadın damgası yemek değil hala devam edebilir diye umudun var buda sevgi değil bağımlılık unutma

0|0
    0|0
  • başka birisi var.

0|0
    0|0
  • bu konuya oldukça aşinayım ve sana tek bir şet söylüyorum HAYATINDA BAŞKA BİRİ VAR

0|0
    0|0
    • Evet sanırım :(

• aynı şeyleri yaşamış birisi olarak söylüyorum gizli ve kaçak yapılan her şey insana ayrı bi haz verir artık kimse hayatındaki onla yaptığı konuştuğu bile yalandan bir tat bırakıyodur eşinde bunuda sana söyleyecek cesareti olmadığı için sana tavırlı mesafeli durup sürekli konuyu senin açmanı sağlıyor

• Siz mi aldattınız eşinizi?

• ekonomik ozgurlugun varsa kimse sana bosanmis kadin gibi bakmaz zten. sanirim ekonomik ozgurlugun yok yoksa rahatlikla cevreye aldiris etmeden bosanirdin... bir is bulup parani kazanip gururunu kurtarip bosanmalisin

0|0
    0|0
    • Yooo var ekonomik özgürlüğüm.

Geçerli bir mesleğim var zaten eşim çalışmıyor çıktı işten benim maaşımla geçiniyoruz iki aydır..

Herşeyi bıraktı, saldı.

Psikolojik sorunları varmış öyle diyor :S

• o zaman at gozlugu takacaksiniz ve cevrenize hic aldiris etmeyeceksiniz gormeyeceksiniz. onemli olan sizsizniz... kendinize olan sayginizi kaybetmeyin

• Benim kendime saygım var, vidanım da sızlamıyor onun için.

Çünkü ben gerçekten emek verdim sabrettim.

Ama, işte toplum bunu bilmez etikete bakar.

Burada bile ıyyy tüüü kaka diyorlar boşanmış kadınlara ne yaşadığını bilmeden.

Ben şunu gördüm kimse kimseyi anlamaz, anlamak istemez.

Evliliği kötü giden insanların şansı yaver gitmezse ömür boyu yalnızlık içinde kalacaklarını anladım.

İster boşansın, ister devam etsin sonu yalnızlık..

• Erkekler Devam
    32

Kızlar Ne Diyor 24

• Doktor bile kurtarılamaz bir ilişkiden bahsediyorsa ayrılmayıp da ne yapacağım arkadaşım, kim mutlu olacak bu evlilikte... Hele ki çocuk falan yoksa kesin ayrılırdım herhalde, büyük konuşmayım da, beni istemeyen ve benimle mutlu olmayan insanları etrafımda görmeye tahamülüm yok...

0|1
    0|0
    • Bende öyle düşünüyorum..

Ama, boşanan kadına bakış açısı o sıfatı almaktan korkutuyor.

Ben öyle bir insan değilim diyorum.

Yani insanların dışlamasını gerektiren hiç bir şey yapmadım ben ama, sonuç bu olacak..

Çok fazla konu okudum boşanma üzerine malesef, boşandıktan sonra da ayrı bir eziyet çekiyorsun.

• Hayatını güzel ya da kötü yapmak çoğu zaman senin elinde ama bu şekilde olumsuz bakarak hep mutsuzlukları kendine çekeceğin kesin... Algıda seçicilik olacak çünkü, her şeyin kötü olanını algılayacak, kötü olanını tercih ediyor bulacksın kendini. Bu yüzden sağın solun lafını dinlemeyi bırak, kendine haksızlık etme. Bekara karı boşamak kolay deniyor da, tamam ben de bekarım senin durumunu anlayamam belki de hissedemem, ama durum doktorlarcada ortada olduğundan, özelliikle erkek bu konuda ısrarcıys

• ısrarcıysa yapacak birşey yok maalesef...

• Boşanmış kadınlara olan bakış açısı için mi boşanmıyorsun hayatını zebil ediyorsun , sebebi ne olursa olsun bittiyse ilgi sevgi saygı uzatmanın manası yok .Senin davranışların hal hareketn belirler milletin ne düşüneceğini o yüzden tereddütte kalma ayrıl hayatına yeniden başla , biraz cesur ol sen güçlü bir kadınsın ...

0|0
    0|0
    • Umarım öyle olur.

Zaten böyle yürümeyecek.

Yarın kadında getirir eve zaten :(

• Anneside öyle zaten :(

Ailesinde herkes boşanmış onun.

Aile kavramı pek sağlam değil.

• anasına bak kızını al kenarına bak bezini al :))

• ayrılmak senin en büyük kurtuluşun olur seni haketmeyen biriyle hayatını boşa harcama bu dünyaya bir kere geliniyor...kimsenın söyledıgınıde umursama topluma bakarsak onların herseye söyleyecek seylerı vardır bu her zaman olur.eski sözlüsüyle birlikte oldugundan emınmısın belkıde baska bırısıdır annesının evde olmasından kaynaklı olduğunu sanmıyorum kendısı düzgün birisi olsa annesı falan sorun olmaz

0|0
    0|0
  • eşine daha yakın davran. özel yemekler, romantik ortamlar vs. ayarla akşamları. ona karşı uyumlu, anlayışlı davran. seni seviyorum gibi birsürü güzel aşk sözcükleri kullan. eminim zamanla onun da tutumu sana karşı değişecektir.

0|0
    0|0
    • Yok hepsini 1 senedir deniyorum

Ne bir motivasyon ne bir olumlu donus heves yok

Yaptigim oldugu yerde kaliyor hep ben cabaliyorum.

6 aydir da annesi bize yasindi, bizinle yasiyor ve ayri yatiyor benden :(

Istemedigi o kadar belli ki ne yapsam gurursuzluk oliyor :(

• birşey bitmişse yeniden canlanmaz arkadaşım ne denersen dene sonuç aynı olur

• ayrılman gerekir.. bende evliyim eşim bana öyle davransa derdiin ne derim.. derdine göre karar veririm.. o bakış açısı eskidendi..ayrılanlara kimse farklı gözle bakmıyor.. o aynı evde ayrı hayatlar olayınıda unut... çünkü dinende çok sakıncalı bi durum.. bence edebinle ayrılman daha iyi..

1|1
    0|0
  • yani bunlara katlanmanın tek sebebi milletin boşanmış kadına bakış açısı?senin sevgin falan değil yani?cvbın evetse saçmalıyorsun.

0|1
    1|0
  • Öncelikle insanların ne düşündüğünü neden umursadığınızı anlıyorum bu sorunu bende aşabilmiş değilim ama sizin bunu aşmanız gerekiyor. Çalıştığınızı yazmışsınız, ne güzel; Türkiye'de bir çok kadın ekonomik özgürlüğü olmadığı için eşlerinden ayrılamıyor şiddet görenlerde cabası. . .

Bu durumu devam ettirip üzülmenize değmeyeceği malum evden ayrılıp bir süre onu yalnız bırakın belki bir şeyler değişir ama baktınız ki değişmiyor uzatmanın bir anlamı yok 2 tarafta mutsuzken . . .

Etraftaki insanlarda size hak verecektir çalışmayan bir eş arada sevgi bağının kalmadığı bir evlilik zaten yok gibidir . . .

0|0
    0|0
  • hemen ayrılırdım. ayrılmış kadınlara ne olarak bakılıyor malum olan ne ? hayatımı benı istemeyen bi nankörle geçirmem ben gıdene yol yakışır gıden o an bıtmıştır asla doktor falan ıstemem ben karşımdakınde görmeyınce bırşeylerı fedakarlık yapmam aynı çatı altında da ıkı yabancı gıbı yaşamam hemen ayrılırım ve biter. komşu ne der diye düşünecek zamanda değiliz benım huzurumu etraftakı ınsanlar vermıyor .

0|0
    0|0
    • Bekarken bende aynı senin gibiydim.

Arkadaşım büyük konuşma bu derdi çeken bilir.

Başına gelmeden söyleme böyle şeyler Allah göstermesin Allah kimseye dert vermekten korkmaz..

• eğer böyle birşey yaşıyorsan kendıne yazık etme derım bekara karı boşamak evet kolay derler ama zorla olmaz yurumez .

• mavisim çok doğru söylemiş.Gidene dur diyemezsin.Diğer insanlar senin mutluluğunu düşünmez.İnsan dünyaya yalnız gelir yalnız gider.Çıkış yollarını mutlu olmanın yollarını kendin bulman lazım.Hayat evlilikten ibaret değil ben de bekarım ve mutluyum hiç evlenmedim 30 yaşına girecem.Ekonomik özgürlüğün de var al küçük bi ev evcil hayvan besle arkadaş olsun sana değişik uğraşlar edin ne biliyim zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksın

• İnanılmaz bir soru. Kendi hayatımı ve zamanında sevdiğim bir insanın hayatını mahfetmektense, boşanmayı tercih ederdim. Bırak aynı evde yaşamayı pılımı pırtımı toplar, çocuğumu da alır yeni bir hayata başlardım. Ayrılmak istiyorum un a sını bile dese ben boşanırdım. Dul kadınlara bakış açısının sebep olduğu kriz bile umrumda olmazdı.

0|0
    0|0
  • Gururumu niye süründüriyim ki o beni istemiyorsa ben onu hiç istemiyorum . Basarım tekmeyi olur biter .

0|1
    0|0
  • ayrıl demek tabiki kolay değil ama yanında olman için sebep kalmamış ki .kalırsan sürekli gururun kırılacak.yaşın bu aralıktaysa herşey daha kolay. çevrenin nasıl baktığını boşver.sen bunları yaşarken nasıl yanlızsan yine yanlız olacaksın bişey değişmeyecek . yada o evde kalmak istiyorsan o yokmuş gibi davran

0|0
    0|0
  • ömrünün sonuna kadar da böyle yaşanmaz,ayrılıp kendi yolunu kendi hayatını kurmalısın her ne kadar zor olsada..

0|0
    0|0
  • çok zor o kişi için yukarı tükürse bıyık aşağı tükürse sakal ne yapacağını şaşırır böyle bir topluma sahipsek ayrılmış insana tuhaf bakan zihniyetler varken zor o kişinin işi insanın ağzı torba değil ki büzesin hep konuşacak hep konuşacak... en iysii etraf ne der diye düşünmeyip kendisi için ne iyiyse onu akıllıca düşünüp onu yapmalıdır.

0|0
    0|0
  • Benim annem ve babam ayrı 8 senedir. Annem boşandıktan sonra inan bana daha iyi oldu. Daha güçlü oldu... Mİlletin senin için ne düşündüğü önemli olmamalı bence. Hayat senin hayatın önüne bak ve bi an önce bitir o evliliği derim.

0|0
    0|0
  • ekonoik manada ayakta durabileceğine inanıyorsan ayrıl.ha birde çocuktan bahsetmemişsin çocuk varmı,beyin ekonomik anlamda iyimi durumu nasıl yani

0|0
    0|0
  • boşanmış kadınlara öyle bakıldıgı çin mi ayrılmıyorsun yuh diyorum sana kadın

0|0
    0|0
  • ikinci seçenek daha makul geldi bna

0|0
    0|0
    • saçmalama allah askına ya

• Sen degil yaşayacak.

Seninle bek�retin için evlendim karım temiz olmalı bir adamdan bahsediyoruz.

• kimsenin ne dediğine bakmamalısın senin bir tane hayatın var o yüzden kendin için yaşa mutlu değilsen ayrılmalısın bence bu her ikiniz için daha iyi olacaktır

0|0
    0|0
  • Yorumlarınızı okudum. Eski sözlüsüne olan aşkını evlenmeden önce bilmiyor muydunuz?

0|0
    0|0
    • Hayır balayında söyledi bana.

• Evet sana aşık numarası yaptım çok da çabaladım ama, olmadı diyor :((

• İşin gücün var, ekonomik özgürlüğün var daha neyi bekliyorsun ayrılmak için?

• Boşanırdım.

0|0
    0|0
  • sürekli degil 1 sefer söylesede ayrılırım

0|0
    0|0
  • ayrılmak ne derece doğru ?

0|0
    0|0
  • ben anne babası ayrı olan biriyim. annemle babam ayrıldığı için de çok memnunum. eğer çocuğun yoksa olmadan boşanın. varsa da çocuğu düşünme onun için daha iyi olacaktır. kendime zarar vermeye bile kalktım. benim yaşadıklarımı başka bir çocuğun yaşamasını istemem. ayrıca artık boşanma o kadar yaygın ki. kimse kimseye kötü gözle bakmaz. hangi devirde yaşıyoruz Allah aşkına. benim annemle babam 40 yaşından sonra boşandılar. daha gençken ayrılın derim. ömrünün sonuna kadar sürmez bu.

1|0
    0|0
    • Çocuğum yok.

Ama, öyle olmuyor bak bu konuda bile yok sen kazan yok çabala yok sabret de çeken biliyor kolay gibi konuşuyorlar :(

• Ama başka çare yok...

• hep kadın sabretsin zaten hep kadın çeksin. böyle geri kafalı insanlar yaşıyorlar. küçük yerde yaşadığında daha da zor. büyük bir şehre yerleşebilirsin. kimsenin kimseyi tanımadığı. biz öyle yaptık.

• insanların boşanmış bayanlar hakkında düşünceleri malum ama bu durumda olmak daha zordur.istemeyen biriyle olmaktansa yeni bir başlangıç yapmanızı öneririm.allah yardımcınız olsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...