Wing Chun/Tsun? Nerde kursu? Aikido mu Wingchun mu Judo mu?

1-) Wing Chun ve Tsunun çok farkı var mı ne farkı var daha doğrusu? 2-) İstanbul/Üsküdar da yaşıyorum bana yakın kurs var mı nerde var giden varsa nasıl? 3-) Bunun dışında mma akidio judo bunlar nasıl bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler uzun oldu ama hakkınızı helal edin

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Wİng Tsun ile Chun aynı şey zaten.

- ilk olarak wing tsun da kural yoktur. kick boksta statik duruşta, mesafeyi koruyarak dövüşülür, wing tsun da ise doğrudan diğer sporların kendini rahatsız hissettiği, müsabakalarda sarılmaların olduğu yakın mesafeye inersiniz. bir çok kick boks dalında yasak olan diz ve dirseği rahatlıkla kullanırsınız. Hamleleri çoğu zaman ölümcül ya da yaralayıcı niteliktedir ve sokakta işe kesinlikle yarar dediğim gibi kural veya sınırlama yok. Rahibi etkisiz hale getirmeye ya da doğrudan bitirmeye yönelik.

- wing tsun bir spor olmadığı için eğitimi sırasında diğer tekniklere karşı savunmayı da öğrenirsiniz, sporlarda ise sadece kendi branşınızdan (hatta kendi kilonuzdan) insanlarla dövüşmek üzere eğitim alırsınız.

- eklektik bir yönü vardır, diğer branşlardan çok yüksek miktarda beslenir. krav maga nın self defans hareketleri, bjj nin yer dövüşü, kick boks un low kickleri hocanın da yönelimine göre branşın içinde yer alabilir.

- sürekli yeni teknikler öğrenilir, sürekli bir gelişme ve daha önemlisi gelişme hissi devam eder. dürüst olmak gerekirse (özellikle amatör olarak) dövüş sporu yapan insanlar da her gün sokakta dövüşmüyor. bu sayede ilgi sürekli yoğun tutulup, sıkılınmaması sağlanıyor. kick boks ta ise müsabık olmayan bir insanın bir süre sonra "ben burada ne arıyorum paso direk, kroşe, low kick, ben öğrendim öğreneceğimi demesi muhtemel.

- en basit teknikleri çok etkilidir, yüksek tekme gibi fantastik hareketlere çok ileri düzeylere kadar yer yoktur. bir kick boksçu kendini bot giyerken tamamen kısıtlanmış hissederken, bir wing tsuncu tekmelerini alçağa ve tabanla vurduğu için ne giydiği çok da önemli değildir. ayrıca eğitimi ayakkabıyla yani sokak şartlarında yapılır.

- istemeyen çok darbe almaz. dışarıda bir yumruk yememek için her antrenmanda yüzlerce yumruk yemezsiniz.

- çoook önemli artı: esneklik gerektirmez. yok kardeş ne yaparsan yap bazı insanlar kalas oluyor, çıkmıyor o tekme kafaya.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• judo

0|0
    0|0
  • judo

0|0
    0|0
Yükleniyor...