Spora başlamayı düşünüyorum spor ile ilgilenenler yardımcı olabilir mi?

Arkadaşlar 1.75 boylarında 84 kiloyum. Spora başlayıp hem kilo vermek hem de abartılı olmayan bir fiziğe sahip olmak istiyorum. Spor konusunda açıkcası pek de bilgili değilim. Spor salonlarında da pek ilgilenilmediğini duydum.(Hocalar tarafından.) Sporla uğraşan arkadaşlar bana ne tür tavsiyelerde bulunursunuz?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Salona göre değişir, bizim salonda ilk ay hangi hareketi kaç kez yapacağın yazılı çizelgen vardır. ve başında mutlaka bir hoca bunları yapmanı sağlar :) Abartılı olna bir fiziğe ulaşman şimdi başlasan 3 yıl filan sürer. Salona gidip sakın "karın bölgem gitsin, ama çok kaslıda görünmek istemiyorum" diye cümleler kurma hocalar çok sinir oluyor :) Güzel bir salona git yağ-kas ölçümünü yapıp bir programa başlarsın. Eğer baslenmenize dikkat ederseniz 4-5 ayda kilonuz 80 e rahat düşer. Bu arada yağlardan kurtulup kas alacağınız için daha fit vücuda sahip olursunuz. Şimdiden kolay gelsin ve hayırlı olsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Kendinize antreman cıkartabilirsin internetten düzgünce arastırırsan gittiniz yere göre degişir ilgilenme meselesi kaliteli bir fitness salonunda gayet iyi ilgilenirler protein tozu kullanmadan ve kardiyo egzersizlerini aksatmazsanız normal antremanada devam ederseniz kilo verir ve kaslarınızı şekillendirirsiniz abarsıtız bir şekilde umarım yardımcı olabilmişimdir :)

0|0
    0|0
  • Ilk yapacağın iş kilo vermek olsun.
    Agirliklarla falan uğraşma. Belli kilo verdikten sonra ağırlığa geç. Beslenmende proteinli besinler almaya dikkat et. karbonhidrati azalt.
    Kilo vermeden ağırlık calisirsan kaslarin belli olmaz.

0|0
    0|0
    • Kaç kiloya düşmeliyim sence? Protein açısından problem yok kasap dükkanımız var.

• Aslında yağ oranına göre değişir.
      Ama 1,75boya 75kilo olmak ilk hedefin olsun. Daha sonra agirliklara gecince beslenmeyle birlikte vucudu sekle sokmaya baslarsin. Hocası ilgilenen bir spor salonu bulursan daha faydalı olur aslinda.

• Çevremde öyle bir salon yok ne yazıkki.

• Öncelikle profesyonel bir yardımşart ondan sonra kendi basının çaresine bakatsin. O yüzden hhocalar birebir ilgilenmeselerde en azından yol yordam öğrensin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...