Kaslıyım ama göbek sorununu çözemiyorum yardım eder misiniz?

Merhabalar, ben yarı-profesyonel bir futbolcuyum. Takımımı ve adımı sormayın, söylemeyeceğim çünkü inanmazsınız. Neyse vücut yapım endomorf. Bilen bilir, metabolizması aşırı yavaş iri ve kaslı olmasına rağmen çabuk yağ tutan ve yağlardan kurtulması zor bir vücut yapısıdır. Boyum 1.73, kilom 65. Kilomun gayet normal olmasına rağmen göbek ve bel çevresi yağlarından bir türlü kurtulamıyorum. Haftada takım idmanları dışında iki gün salonda özel güç çalışmaları ve dört günde kardiyo yapıyorum. Ancak, ne kilo verebiliyorum ne de yağ eritebiliyorum. Yağ oranım %24. Ne denediysem işe yaramadı. Yanlış anlaşılmasın, karın kaslarım var ama göbeğin üstünde göründüğünden çok itici oluyor. Formayı giydiğimde 45 yaşındaki göbekli halı saha liberoları gibi duruyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• 65 kilo göbek sıkıntı dostum. Erit yağları sanırım çok iri yapılısın 1 insan kadar göbegin var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Belki bir hastaligin vardir spor yaparken bunun olmasi garip gibi gobek yapan yiyecekler yeme belki ise yarar bide caynax A6W var karin duzlestirmek icin cok etkili ama senden ise yararmi bilemedim

0|0
    0|0
    • Bir sağlık sorunum olsaydı check-uplarda çıkardı. Her ay check-up a giriyoruz.

• Yazmissin gormedim kbakma tam okumamistim

• Önemli değil yorum için sağol

• low carb diyet ise yarayabilir sanki

0|0
    0|0
    • Diyet, işime yaramaz şu an. Beslenme programımız var çünkü.

• beslenme programin var spor salonunda da pt in vardir zaten biz pek yardimci olamayiz o zaman

• Spor salonunda benim sorunumu yaşayan olmadığı için hocalar yetersiz kalıyor

• kil göbegi eritiyor kanks onu yap göbeğine iyi bir doktor tavsiyesi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Endomorf olduğunu nerden biliyorsun? Kan, idrar vs. testleri yaptırdın mı yoksa internetten bakıp kafana göre aa ben endomorfum mu diyorsun, bu vücut tiplerinin bilimsel hiçbir açıklaması yok yani o işi geçiceksin:)

0|0
    0|0
    • Kardeşim futbolcuyum diyorum. Bunu bana doçent söyledi. Tahlillerim, testlerim var.

• Hayır, o dediğin çalışıp-çalışmamayla ilgili vücudun geliştirdiği savunma mekanizmasıdır. Doğal olmadan yapılan her gelişme, o gelişme durdurulduğunda vücudu eski hale döndürmek için (genetik standartlarına) çabalar. Vücudun yağlanması endomorf demek değildir, kaslanması da mezomorf değildir. Uzun olmamasına rağmen yapılı, metabolik hızı düşük ve çabuk kaslanabilenlere endomorf denir, bunu ben demiyorum bizzat takımca muayene olduğumuz özel hastanedeki doçent diyor. Yazımı tam okumamışsın anlaşılan, yağ oranım çok yüksek.

• Anladım ben senide demek istediğim yani bu vücut tipi olayı öyle bir kaç tahlille belli olucak şeyler değil dnaya kadar yolu var bu işin. Yani yapılacak tek şey yağ yakmak o zamansa ve %24 te az buz bir yağ oranı değil, ek supplement olarak cla kullanabilirsin umarım yağ oranını düşürebilirsin

• Boyum 176, kilom 72, yağ oranım %13 , senin yağ oranında baya bir terslik var. ya da üst vücut hiç yok. Rakamlar çok çelişkili veya hatalı

0|0
    0|0
    • Hayır bel çevrem çok geniş. Aynı zamanda göbek var.

Yükleniyor...