NEDEN SPOR BIRAKILDIKTAN SONRA KİLO ALINIR?

yemin ederim bıktım. Ben önceden bir kulüpte voleybolcuydum 55 kiloydum boyumda 1.68 sonra sakatlandım ve voleybolu bırakmak zorunda kaldım. 1 ayda 20 kilo aldım. Sonra diyetler falan derken bir 10 kilo verdim arkasından tekrar eski kiloma döndüm. Sürekli kilo alıp vermekten kas falanda kalmadı tabii. Neden sporu bıraktıktan sonra kilo alınır?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Düzenli Spor kas kütlesini ve metabolizmayı belli bir hızla düzenli olarak çalıştırır. metabolizmanın hızına görede yemek yersiniz. Sporu bırakırsan metabolizman eski hızını kaybeder ama yemek alışkanlığın değişmez yağ yakımın azalır. Normal derecede yedin sanarsın ama Yediklerini yakanadığın için yani metabolizmanı hozlandırmadığın için kilo alırsın. Bu nedenle sporu bıraktığımızda küçük diyetler yaparak vücudu yavaş metabolizmalı halimize alıştırmamız gerekir. Umarım açıklayıı olmuştur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• vücudun alışık olduğu düzeni gider, kilo vermenin en önemli yanı düzendir, vücudun düzensiz aktiviteler yaparsa kilo alması olasıdır

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • alınmamalı

0|0
    0|0
  • kaslar yağa dönüşüyor ve şekilsiz oluyor düzenli yapmazsan ben fitness kilo almak için gittim işe yaradı :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...