Sizce en etkili dövüş sanatı hangisidir?

sizce en etkili dövüş sanatı hangisidir?oylamayı unutmayın.

• Kung fu
    17% (10)22% (30)20% (40)Oy Ver
  • Muay thai-kickbox
    22% (13)46% (63)39% (76)Oy Ver
  • Aikido
    17% (10)9% (12)11% (22)Oy Ver
  • Karate
    18% (11)9% (13)12% (24)Oy Ver
  • Tekvando
    26% (16)14% (19)18% (35)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
11|23

En İyi Erkek Görüşü

• En iyisi Ninjitsu'dur. Sonra Krav Maga'dır. Genel etki ve ortaya karışık için Muay Thai de iyidir. Eğer acemilik yapıp da bir boksörün tesir çapına girerseniz o an etkilisi Boks olur.

Taekwondo konusunda çok iyi yetişmiş bir arkadaşımız biriyle kavga etmişti. Tekmeleriyle adamın kemiklerini kırdı derken (uzun da bacakları var arkadaşın) bir anda nasıl olduysa elemanın yarım metre yakınına sokulmuş oldu, eleman tereddüt etmeden önce alttan çeneye çengeli attı sonra da sağ yumruğuyla bir kere daha vurdu. Bizim taekwondocu knock-out.. He tamam o elemanın da oturup kalkma, yürümeyle alakalı uzun süre sıkıntısı oldu aldığı feci tekme darbelerinden ama o an kavgadan ayakta ayrılan da boksördü.

Ninjitsu hakkında ise, ninjutsu konusunda uzman bir arkadaşın üstüne saldırdıklarında 1 kangal köpek, 6 sopalı adamı hastanelik edişidir ki bu inanılmaz bir şeydi. Bir başka ninjutsu olayında bunu ben bizzat görmedim ancak bir kız iki tacizciyi ağır ve ciddi biçimde mahkemelik olacak kadar darp etmesiydi. Tacizcilerden biri de komando olarak yeni terhis olmuştu.

Muay Thai ise sokakta genel olarak işe yarıyor diyebilirim.

Krav Maga özellikle silahlı ve ani durum saldırılarında karşındakinin ebatını önemsiz kılan ninjitsudan esinlenmiş bir sanat. Savunma tipini öğrenebilirsiniz ancak sanıyorum saldırı tipini öğenemezsiniz. Bildiğim kadarıyla sadece İsrail güvenlik kuvvetleri ve Fransız lejyon komandolarına veriliyor saldırı tipi.

0|1
    0|0
    • Ninjutsu daha çok polislere öğretilir ama Japonya geleneksel dövü şstilidir.Masaaki Hatsumi ninjutsu başıdır şu anki.Onu nvideolarını izle derim.Basit değildir.%80 silahlı kişilere karşı kullanılan tekniktir.Japon Jujutsu(BJJ ile karıştırmayın o Japon jujutsunun çakmasıdır.Kılıçsız kılıç hareketleri barındıran etkisiz hale ve eklem kilitlemeye yarayan bir zapdetme/savunma sanatıdır.) da karışır kenjutsuda(Katana stili kılıç dövüşü)

Kızlar Ne Diyor 11

• gözyaşlarım yeter dev gibi bir adamı devirmeye

öhemm öhemm..

0|0
    0|0
    • zaten bayanların en büyük silahı budur iyi kullanabilirse yaptıramayacagı bişey yoktur bence

• hiçbirinden anlamam :)

0|0
    0|0
  • Kendo diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Direk öldürme sanatına geçtin.Oldu olacak roket atar falan deseydin.Gerçek kendo öyle tahta kılıçla değil gerçek katana (Japon kılıcı) ile yapılır.Tekrar düşün.

• kesinlikle wing-chun

0|0
    0|0
  • Çocukken kursuna gitmiştim :) Sanki işe yarayacakmış gibi :)

0|0
    0|0
  • karateee tam 12 yldır yapıyrm ve çk işime yaradıı

0|0
    0|0
    • Helal.Karate nin birço kstili var.Hızlı ve güçlü stilelrde ustalaşmak ömrünü alır zaten ama karşındada kisme duramaz.Ama karate de ustalaşan insan böyle sokaklarda gösteri oalrak kullanılmayacağını da anlar zaten.Bizim insanımız kafa göz ddalmakla dövüş sanatlarını ayn ısanıyor.Onun için git 2-3 sopa al vur.Onu da dövü şsanatı sayma o barbar sanatı olur. :)

• sndemi yaptın yoksa karate =)

• Tekvando .

0|0
    0|0
  • kickbox'u az çok biliyorum bence en etkilisi.

0|0
    0|0
  • muay thai bence

0|0
    0|0
  • Kafa göz dalma Allah ne verdiyse sanatı.Garanti olmasada denemeye değer :b

0|0
    0|1
  • oooooooooooooo taekvandoooooooooooo 5 puan

0|0
    1|1
    • tekvando et etkisizi be :D dövüş bile sayılmaz dans ediyorlar bildiğin :D

• hayır benim çok işime yaradı

• O dediğin kapoera denen brezilya yerli dansı.Pençak sılat gibi gizliden vurmaya dayalı.Adam sanıyor dans ediyor zıplıyor ama bir tarafıyla vurabilir. mantığı taşır.

Erkekler Ne Diyor 22

• bu işler birazda kullanana bağlı olmakla birlikte kung fu ve yazılmayan ninjitsu en iyileridir, çünkü saf bir spor olmaktan ziyade birebir saldırı ve savunma amaçlı sanattır. zaten diğerleri spor olarak geçerken bu ikisi sanat dalı olarak geçer aletli dallarıda ölümcüllüklerini ispatlamaktadır.

national geographic de en tehlikeli silahlar dalında bir belgeselde ninjitsu sanatındaki ölüm vuruşunun bokstaki kroşeden 10 kat daha ölümcül olduğu da ispatlandı. çünkü boksta amaç darbe vurmakken diğerinde amaç direkt öldürmektir.

0|0
    0|0
  • Tekvando Cevabın çok uzun ya da çok kısa!

0|0
    0|0
  • Kick boks. Çünkü ben yapıyorum.

1|0
    0|0
    • bende yazın başlıcam muay thai.sence ortalam kaç ayda adam akıllı öğrenirim?

• Eyvallah kardeşim :D

• Doss <3 :D

• Muay Thai ayrıdır.Muay Thai öldürme bazlıdır.Taylandın istilasından meydana çıkmıştır.Kick Box evcilleşmişidir.Aynı kefeye koyma.Karate derim.Gerçi hangi dövüş sanatı olursa olsun önemli olan doğru ustalaşmak ama yerden tekmede ustalaşan tüm dünyaya alaşağı edeceğide gerçekdir. :D İnsanız uçamayız illaki yerden darbede yersin. :D Low Kick yani. :D Karate de öncelik yumruk sorna karın kaslarından güç alırsın.yumruğun menzilini koldan sonrak arın kasları rol oynar.Etkili yumruk karın kaslarından geçer.Tekme çok ön planda değildir ama o yöndede iyi olmalısın.Ustalaşırsan gerçek bir korunma mücadelesinde rakibi çok güzel sakatlayabilrisin ama yapmakdan kaçının.Karate yumruğuda ayrı bir karizmadır.Bir yumruk yukardayken diğer yumruk belde ve tersdir.Tornavida misali kullanılır.Yumruk hızıda önemlidir.Ayrıca karate kung fu dan türemiş olsada sonradan değişmiştir.İlk vatanı Okinawa dır Karate nin.Okinawa Japonyaya bağlı bir adadır.

0|0
    0|0
  • kickbox ve muaythai yaptım.sokak dövüşüne yakın olduğunu düşnüüyorum vuruşların hepsi etkili ve ağır idmanları var.

0|0
    0|0
  • nınjutsu(olum teknıklerı dahı vardır en tehlıkelısı dıyebılırız bıçak ve yakın mesafe sılahlara karşıda etkılı ) ve mma yanı karma savaş sanatları mıxmartıal arts

0|0
    0|0
  • Ninjitsu iyidir :)

0|1
    0|0
  • Tekvando çok iyi

0|0
    0|0
  • Tekvando hizla yapilir rakibinin tekmesini görmessin bile wger tekvando ve box birlikte yapilirsa iyi olur

0|0
    0|0
  • Muay thai-kickbox ama Karma dövüş sanatını da öneririm ama sadece savunma olsun dersende aikido derim

0|0
    0|0
  • Ben boksörüm vurdğum yumruğun şiddeti burda yazdığın sporların hepsinden 5 kat daha üstün tabi bunlar teknik spor kendini bi yakalatırsan bittin an ama bende bi vurusam felç olrusun valla :)

0|0
    0|0
    • Darbelerden kaçmak tüm dövüş sanatlarıdna vardır.Ama boksörün antisi muay thai dir.Boksörlerin koşu ve ip atlamadan başka bacakları çalıştıran bir antrenmanı yoktur.Low kicklere dayanamaz hiçbir boksör.Ama burda "yazılan o dövü şsanatları" dediğin dövü şstillerinde bacak ve ayak çalıştırması mevcuttur.Hepsinde sıyrılma teknikleri de mevcuttur.Yumruğun gelişini rakibin omuzlarından farkedebilir iyi bir dövüş sanatçısı.Muay Thai yi bu yüzden Boksör katleden olarak adlandırırım.

• Yanılıyosun boksörlerin bacakkları düşündüğünden daha güçlüdür yere düşmemek için ama haklısın lowkickler soeun yaratabilir ve hatta hight kicklerde çünkü tekme kafaya geldimi baya bi acı veriyor sonuçta ama bu güne kadar 2 muaythaicı ile dövüştüm 3 raund dayanabildiler çünkü hiç 15 raund dövüşmüyorlar kondisyonları az dövüşmeye yetecek kadar :)

• osmanlı dövüş sanatları ;)

0|0
    0|0
    • Osmanlı tokatı kenpodaki el içi aya tekniklerinde mevcut.Aya ile iç organlara zarar vermek. :D Son derece riskli şeyler.

• kung fu öldürücü spor onun için yasak üstüne dövüş sanatı görmuyorum :D

0|0
    0|0
  • En iyisi Allah ne verdíyse datirsin adami
    En íyi ve en eski dvus snatdr kendíleri

0|0
    0|0
  • kung fu

0|0
    0|0
  • ninjitsu benim favorim savaş sanatı olduğu için sivillere öğretilmiyormuş galiba

0|0
    0|0
  • muay tai en iyi

0|0
    0|0
  • muaythai - kixkbox tabiki gerçek dövüş sporu agız burun kırılıyor özellikle muay thai maçlarında

0|0
    0|0
  • Jeet Kune Do bruce leenin yarattgı süper bir tektik

yazmamsın aşagıya

0|0
    0|0
  • Judo candır! <3

0|0
    0|0
  • kültürsüz dövüş hepsinden pis

0|0
    0|0