Her gün egzersiz yapmak kas yapar mı?

Ben 1-2 haftadır kas geliştirmek için bacak karın egzersizleri yapıyorum da, kaslar dinlenirken gelişir falan diyorlar ama ben her gün yapıyorum yine de sıkılaşır gelişir mi? dinlenerek yapmak çook geç sonuç verir gibi geliyor ve yaz bitmeden güzel bir sonuç almak istiyorum. bacaklarım kalın değil göbeğim falan da yok yani kilo verme amaçlı değil kas yapma amaçlı en azından sıkılaştırma amaçlı

0|0
2|16

En İyi Erkek Görüşü

• 1 gün aralıklarla yaparsan ve beslenmene de dikkat edersen daha çabuk sonuç alabilirsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Merhaba
    Programın tasarımına göre birkaç gün ara vermeden egzersiz yapılabilir. Ama bazı durumlar dışında ve amacınız doğrultusunda, aynı bölgeyi hergün arka arkaya çalışmak olmaz.
    Muhtemelen zor kilo alan bünye özellikleri gösteriyorsunuz. Bu yüzden metabolizmanız hızlı olduğu için beslenmenize çok dikkat etmeniz gerekli.
    Antrenör eşliğinde profesyonel yardım (Özel Ders ya da Danışmanlık) almak isterseniz profilimdeki blog ve facebook sayfamdan bana ulaşabilirsiniz

0|0
    0|0
  • Dinlenerek yapman geç sonuç vermez. Dinlenmeden yapman seni gereksiz yorarak bir süre sonra motivasyonunu azaltır ve gelişimini önemli ölçüde yavaşlatır.

0|0
    0|0
  • hergun tek bölge calıstırmak kaslı yapmaz güçlü yapar hergun aynı bölgeyi çalıştırırsan kaslar tam dinlenemeden tekrar yorarsın kas kaybın olur kaslar liflerden olusur sünger gibidir sen her egzersizde içine kan pompalarsın dhaa cok besin taşınır ve kastakı minimetrik yırtılmarın içine protein dolar kaslar öyle gelir sen her gün aynı yeri çalıştırırsan orası gelişimi birakır içi dolar yüksege cıkmaz kasların aynı kalır ama daha guclu olursun

0|0
    0|0
  • Hergün yaparsan inşaat işçilerinin kasları gibi kasın olur şekil almaz haftada 2-3 gün dinlendirmen gerekir..

0|0
    0|0
    • o zaman günaşırı çalışmam lazım?

• Sen bu arkadaşı takma, internette spor antrenörlerinin makalelerini oku daha iyi bir anlatım bulursun. Hergün aynı bölgeye değilde hergün farklı bölgeye çalışırsan eger senin yaptığın gibi haftanın hergünü spor yapılabilir ancak

• Off gün haftada 1 gün yeterli ama bunun için akşam 10 uyuyup 6 7 ye kadar deliksiz gitmen şart ve yüksek protein ve karbonhidrat tüketmen gerekiyor. Bunuda çalışan birinin yapması zor. Calışan biri için 5 4 gün antreman ideal.

• Tum belgeleri hergun calısmak yerine, calısmanı 2 ye ayır, birgun belli bolgeleri calıs birgun diger bolgeleri. Boylece gelismesi icin dinlenmeyede vakit ayırmıs olursun. Birde kasların gelisimi icin protegin agırlıklı beslenmen gerekiyor

0|0
    0|0
  • 1 vucut ağırlığınla yaptığın hiç bir hareket kas geliştirmez.
    2 düzenli beslenmeden yaptığın hiçbir egzersiz çok fazla fayda sağlamaz
    3 kasların dinlenme süresi vardır ancak ağır çalışıp mikro yırtık dediğimiz şey oluşursa vardır. Yani kas hacmini arttırmak isteyen bir sporcuysan gerekli.
    4 Sürekli yapılan hareketler'e vucut bağışıklık kazanır ve gelişim göstermez.
    5 bu şekilde gidersen ne yazık ki hiç bir gelişim gösteremezsin ya da kısa bir gelişimin ardırdan yerinde sayarsın

0|0
    0|1
    • anladıım sağol beslenmeme de dikkat ediyorum, hareketleri de arttırıyorum aslında bikaç günde bir

• Yaa millete yaranıcam diye burada gelip ahkam kesme seni gömerim bebe !! senin hayatın boyunca yaptığın setlerde ki tekrar sayısı benim antrenman sayılarımı geçsin önce sonra konuş l*n ibişş. 12 13 ay dips yapıp hayvan gibi vucut yapan adam varmış. l*n senin hayvan anlayışın kas hacminda yarım cm artışsa ben ona bişey diyemem. Vucut ağırlığıyla antrenman yapıyo dediğiniz adam senden benden ağır kilolara giriyo hiç mi gözünüz yok l*n embesiller? l*n dün başlayan adama sorsam o bile bilir uzun süreli antrenmanlara vucudun bağışıklık kazanın gelişim göstermeyeceğini. Gerçi kolumdan küçük kafası olan leblebiye neyi anlatıyorum ki ben. Tamam l*n hepsiniz aşırı süper bilgili çocuklarsınız bu kızda 2 aya best model olur asdlfalksdjhflkadsf.

• 1. Hariç gerisine katılıyorum

• 0|0
    0|0
    • ya napıcamı bilmiyorum ama çoğu kişi dinlenerek yap diyor

• Şimdi herkes götünden bişi atar. Ama sen bana inan dostum. İyi beslenip cok uyursan günde 2 kez bile antreman yapabilirsin sabah akşam.

0|0
    0|0
    • iyi besleniyorum zaten ama ne bileyim ya öyle yzıyodu okuduğum yerde. ne kadar sürede sonucunu görürüm ki

• Keşke yardımcı olabilsem. Sitede bir cok kişiye yardımcı olmaya calışıyorum ama yazarak sınırlı oluyor. Nasipse eğitimlerim bitince bir salon acıp karsız eğitim vercem hocalarımla inş projemi gercekleştiririm

• inşallah :)

• hergün kas yapmak la olmaz owertraing girersin dinleneren daha çabuk sonuç verir :)

0|0
    0|0
  • Her gün aynı kas grubu çalışırsa gelişmez, ancak mesela bugün bacak yarın kol gibi gidersek olur

0|0
    0|0
  • amaç önemli kas yapmak istiyorsan düzenli çalışman lazım

0|0
    0|0
  • Amacın kas kütlesini artırmaks en az 1 gün ara ile egzersiz yapman gerekir

0|0
    0|0
  • Hayir kesinlikle bir gun calis birgun dinlendir ve duzenli olarak yap

0|0
    0|0
  • Günlük koş , mekik ve squat yap.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Yag oranina bagli canimcim :)

0|0
    0|0
    • anladım sağoll ^^

• Dusuk olmasi cok cok daha iyi bak benim yag oranim %7 ve 4 tane baklavam var şu an ..
      2.5 ay gibi kisa bir surede yaptim

• oooo süpermişş :o göbek de yok zaten 1 aya sıkılaşabilir o zaman biraz olsun

• Ben bir ara her gün yapıyodum bacak kası kesin oluyo garanti verebilirim

0|0
    0|0
Yükleniyor...