Gerçekten kıyametin kopacağını bilseniz Şirince'ye gider miydiniz?

Ben kıyametin yarın kopacağına inanmıyorum. siz eğer emin olsaydınız kopacağından bir kurtuluş yolu arar mıydınız ?

0|0
23|61

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 60

• Beşiktaşın maçını kaçırmayacak gün ve saatte olursa gideriz elbet.

ama maç varsa o iş yaş.

Kıyamet kopar

Çöker karanlık

Allah bizi affetmez çok günah aldık

Sevenler ayrılmaz biz bir plan yaptık

Tüm çArşı cehenneme kombine aldık.

Keyfe keder, alayına gider.

1|0
    1|2
  • Kesinlikle bu işle kafamı yormazdım en azından kaçarken ölmek istemezdim :D Hem nereye kaçacaksın ki şirince nin ne özelliği var? Kıyamet kopacaksa tüm evrende kopar sadece Dünya'ya özgü bir şey değil ki.

0|1
    1|0
  • Adamin biri her gun allaha yalvarirmis allahim bana nezaman olecegimi bildir diye. Bu adam tarlada calisan biriymis ve tarlaya bi yazi gelmis. Gun ay yil saat iste bu tarihte ölucen.. aradan zaman gecer tam o tarih gelir ve adam turkiye yi terkeder kacar buralardan. Ve o saate 5 dakika kala bi firtina cikar ortalik per perisan olur. Ve tam saatinde o adam o saat te ölur. Batil bi hikaye ama benden sana guzel bi cevap.

0|0
    1|0
  • Gerçek anlamda bir kıyamet kopacak olsa evren yok olurken şirinceymiş başka bir yermiş hiçbir yer varlığını sürdüremez olaağından, anlamsız olurdu yaşıyor olabilmeyi ummak.

0|0
    0|0
  • Aramazdim.Çünkü o saatten kaçmanın herhangibir yolu yoktur.O gün gökteki yıldızlara da çıksak gelip bizi yakalayacaktır.Bu Allah in vaadidir ve kesindir.Dolayisiyla beklemekten başka çare yi iki yoktur ki Allah zaten o günün şiddetini mümin olanlara yasatmayacaktir.Hafif bir rüzgarla nezle edecek ve mümin ruhları o şekilde alacaktır.Kafir ve munafiklarinda azabı o günün azabini ve korkusunu yaşamakla baslamis olur.O günun korkusundan çocuğunu emziren anne çocuğunu korkudan terkedip kaçar.Dağlar yürümeye başlar.Gökyüzü açılmaya vahşi hayvanlar korkudan kacismaya başlar.Kısacası kainatın ölüm vakti yepyeni bir uyanış için gelmiştir.Yıldızlar dürülür.Söner ve Allah tan aldıkları emir gereği kendilerini kapatarak tükenmeye başlarlar.Allah o günün korkusundan korusun.O günün ağırlığını hiçbir canlı ya da cansiz varlık kaldıramaz.

0|0
    0|0
  • oraya gidenler komik duruma düştüler...cehalet..

1|1
    1|0
  • Ne gitmesi ya nerye kaçabilirsin ki kaçış yok.

0|0
    1|0
  • Yaradana ulaşmak varken sonunda neden kaçarsın be ey kul.

1|1
    0|0
  • soru "Dünyada buyuk bi patlama olacak ve sadece bir kaç kişiyi uzaya yollayarak kurtaracaklar" olsaydı ben dünyada kalmak istemezdim.

0|0
    1|0
  • Zoru severim ama imkansız ile uğraşacak kadar ahmakta değilim.

0|0
    1|0
  • bence eger kıyamet gercekten kopacak olursa taş taş üstünde kalmaz heryerde kopar. yok şirinceye giden kurtulurmuşta o ne lan turkcell tarifesi gibi. hiç inanmadıgımdan düşünmek bile istemiyorum

0|0
    0|0
  • Gerçekten kıyamet kopacak olsa ölümden kaçış yoktur zaten nereye gidersek gidelim kıyamet gene kopacaktır :)

0|0
    0|0
  • Ölüm kaçınılmazdır. hiçbişey yapmazdım. tabi allahın verdiği bir his olan korkuyu yaşardım ama ölümden kaçış müslümanlığa sığmayacak bişey.

0|0
    1|0
  • Uzaya da kaçsan, kaçış yok.. Ne boşuna kendimi yoracağım, oturur beklerim.. Silahlarımı temizlerim belki. Ya da son bir kez tören elbisemi giyerim..

0|1
    0|0
    • Sen hiç kıyamet 2012 filmini izledinmi.? Dünyanın tabakası kalkıp denize kayıyor,Yeryüzü yer altındaki mağmalarla eşit hale gelip yok oluyor.Kısacası dehşetin en büyüğü yaşanıyorken tören elbiseni giyip beklemen şaşırttı ve güldürdü beni.Allah iyiliğini versin.Eline sağlık. :-) +1.

• Şirince'ye kopmuyor muymuş ben o muhabbeti de bilmiyorum. Bu ne biçim bir çarpık inanıştır yarabbim tevbe istiğfarlar olsun. :\

1|0
    0|0
  • Ben dedemin çiftiliğine kaçardım.

0|0
    0|0
  • O anda oraya gidemeyecek bir suru sevdigim insan varsa gitmezdim. Sevdiklerin yoksa yasamanin anlami yok ki.

0|0
    1|0
  • tabi ki hayır. kıyamet koptu diyelim, tüm sevdiklerim (hepsini götürme şansımız tabi ki sıfır) sahip olduğum herşey yok oldu. yemişim öyle dünyayı ben. araf olur bana o dünya. böylelikle şirince de kıyamet yeri olmaz mıydı? buyrun size araf!

0|0
    1|0
  • Aramazdım. İstediğini elde edemedikten sonra kıyametin hasını bu dünyada yaşıyorsun zaten. Kurtuluş olurdu yani.

0|0
    1|0
  • 0|0
    0|0
  • 21 aralığa giren ülkeler var şuan hani ne oluyo :)

1|0
    0|0
  • e-tabii ki yani.. henüz hazır değilim...:)

0|0
    1|0
  • Gitmezdim.Çünkü ölüme çare yok. Çünkü her nefs ve beden ölecek şekilde yaratılmıştır.

0|0
    1|0
  • bencil olmamak lazım ...bu ülkenin gercek kapitalistleri varken bizim ne hadiimize..açarım bir rakı meze ...haydı sende ıç...:)

0|0
    1|1
  • yok anacım kopmayacak ala ala

ne kıyameti yahu

2000 senesınde de dıjıtal kıyamet dedıler hersey tıkır tıkır calıstı...

bı adapazarında kı otopazarında calısmadı (ne tıkırtı ne sıkırtı)

0|0
    1|0
  • şirince de kıyamet kopmıycak mı :) kopucak o zmn neden oraya kdr yorulayım son saatlerimde degil mi :) ama rahat olun kıyamet o kdr yakın dgl :)

0|0
    1|0
  • Hayır gitmezdim asla Ne beklentim kalmıskı su dunyadan :S

0|0
    1|0
  • eyvallah der geçerdim .

0|0
    0|0
  • mantık dışııııı

0|0
    1|0
  • bir yardımı olur muydu...

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    30

Kızlar Ne Diyor 23

• Gerçekten kıyametin kopacağını bilseydim, Şirincenin beni kurtarmayacağını da bilirdim, yani kısacası kıyamet kopar ayak, zamanımı şirince yolunda harcamak yerine sevdiklerimden helallik almayı ve ibadet yapmayı tercih ederim bir umutla...

0|0
    0|0
  • bizim sirincede bahcemiz var ama gitmedik :D:D:D ciddiyim

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Ama bilemeyeceğim için ...

0|0
    0|0
  • Mezarım sahile karşı olsun.

0|0
    0|0
  • ecelinn gelmissse şirincee bilee kurtaramaz senii :)

0|0
    0|0
  • tabiki gitmezdim.onlar uydurma şeyler Kuranı kerimdeki kıyamet süresini okuyun

0|1
    0|0
  • Gitmezdim.Ecelinden kaçamazsın. bana göre gidenlerin hepsi inanç zaafı olan insanlar.İnsanın en büyük kıyameti kendi ölümü olucak ama ne gün ne zaman Allah iyiki bildirmemiş yoksa herkes paranoyak olurdu.

0|0
    0|0
  • Gitmezdim.

0|0
    0|0
  • Ben inanıyorum NTV ve BBC açın göktaşları düşüyor meteor yağmurları varmış fransada.

çok şiddetliymiş alt yazı geçti

0|0
    0|0
  • gitmem çnkü rabbim orayıda bırakmaz

0|0
    0|0
  • Benim için esas kurtuluş kıyamettir. Bu yüzden gitmezdim.

0|0
    0|0
  • kaçış varsa bile kurtuluş yokk

0|0
    0|0
  • Kıyamet dnyanın yerle bir olması demekken neden kaçma gereksinimi duyayım?Beklerdim.Korkmazdım da.Ama ölmeyi kim ister ki?

0|0
    0|0
  • tahmin yürütürdüm şimdi bu akıllılar g*t kadar şirince köyüne gidicek.. Allah oraya topladığı yaşamı hak etmeyen kullarına kıyameti kopartıcak :D vee şirince pertt olacak sonucunu çıkartarak gitmezdim -_-

0|0
    0|0
  • kıyamet korkusuyla beraber öyle bi eğilimim olurdu..

0|0
    0|0
  • Gitmem minnacık yer zaten oradaki izdihamdan ölürsün.

0|0
    0|0
  • kıyametten kaçış yok.

0|1
    0|0
  • gitmezdim üşenirdim zaten bi işe yaramicak.dünyanin hangi ucuna gidersen git kiyametten kaçış yok

0|0
    0|0
  • gitmezdim.

0|0
    0|0
  • Onca tantana olu tek kısı gıtmemıs ne ıs

0|0
    0|0
  • Cevap verilmiş zaten kaçacak bi yer yok :)

0|0
    0|0
  • gerçekten nasıl bilcez pardon da..mehdi,deccal geldi de haberim mi yok.p

0|0
    0|0
Yükleniyor...