İslamın, müslümanlığın sembolleri nelerdir?

Hani hristiyanlıkta haçlı kolyeler vardır ya, ben de islamı simgeleyen bir sembol istiyorum takmak için.. allah (c.c) yazılı bir kolyem var bunun ve hilal in dışında islamın başka sembolleri var mı?

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Yahu şu başlıktan da, içindeki yorumlardan da utanıyorum...

İslam dininde hristiyanların haçı, yahudilerin davut yıldızı gibi SEMBOL YOKTUR. Çünkü sembol denilen şeylerin hepsi Kur'an öğretisine göre PUT hükmündedir. Sizin ne farkınız kalıyor yahudilerden, hristiyanlardan hiç düşünmez misiniz?

İslam dininde putlara yer yoktur. "kutsal" yaftalı hiç birşey yoktur. Ama bu araplar peygamberin dışkısına dahi kutsallık ithaf etmiş, ona bile özel ad verip içinde hikmet aramaya kalkmışlar...

Madem dininize düşkünsünüz, açar Kur'an okursunuz. İslam dini "gösteriş" ve "sembol" dini değildir. Böyle "göstemelik" şeyleri takarak "ben daha müslümanım", yada "dinime saygılıyım" demek bizatihi RİYAya bulaşmaktır.

Allah ve din düşmanı Muaviye'nin bazıları tarafından islam sembolü gibi görünen "sarığı" da "sakalı" da Hz. Peygamberden bile daha büyük ve ihtişamlıdır. Dinimizde sembollere verilen önem arttıkça, yozlaşmada artmakta... Bkz iktidarın 1 metre Türban kumaşının altında gizledikleri pislikler...

Ayrıca dinimizde takva insanlar arasında değil yalnızca Allah ile kul arasında bir değer ölçüsüdür. Siz taktıklarınızla bunu insanlar arası ölçü haline getirirsiniz. Bunun bir anlamı "ben senden daha fazla dinime düşkünüm, senden daha dindarım" a gelmektedir.. O yüzden sembol arayacağınıza Kur'an'ı anlayarak okumanızı tavsiye ederim...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bildiğim kadarıyla Alevi inancına sahip olanlardan bazıları Zülfikar kolye takarlar.

NOT: Bilmeyenler için Zülfikar Hz. Ali'nin kılıcıdır.

1|0
    0|0
    • bunu bilmiyordum ama alevi değilim sağol yine de

• Alevi degilim Ama Zufikar kolektionum var ve takarimda cok hosuma gidiyorrr...

• Sadece Aleviler için önemli bir şahsiyet değildir Hz. Ali. O İslam'ın Kılıcı'dır ve tüm müslümanlar için önemli birisidir.

Zülfikar, takanlara gerçekten yakışır.

• Hilal islamın sembolü değil tam tersine put dedikleri Kartaca, Arap, Fenikeliler gibi Sami ırklarının baş tanrısı olan Baal Hammon'un simgesidir. Kartaca bayraklarına bakarsanız bu anlaşılır zaten. Kartaca harabelerinde zaten Ba'al tapınaklarının olduğu yerde bu sembol görülebilir.

Mesela bir Baal taşı link Üstte görülebilir hilal.

İslamiyete'de yani Baal Hammon'dan geçmiştir. Takacaksan bari kılıç felan tak. Kılıç çoğu müslüman ülkenin bayrağında var Suudi Arabistan en iyi örnek.

0|2
    0|0
  • link bak bu resimdekiler .

0|0
    0|0
  • Tesettüre gir.En güzel sembol sana.

0|1
    1|4
    • Tesettur sembol mu okuyor amac bu mu yani?!

• Giyim ve tesettür "dinciliğin" sembolüdür. Dinin değil!

Ona bakarsan Allah ve din düşmanı Muaviye'nin sakalı da sarığıda peygamber efendimizinkinden bile daha ihtişamlıdır... Din böyle böyle yozlaştı... Sen hala o "sembolleri" giyenleri müslüman zannet. Gerçek müslümanın öyle sembole ihtiyacı olmaz...

• MaşaAllah hayırdır diyanet görevlisi oldun da fetva mı veriyorsun ? Birçok Hadis-i Şerif'te hatta savaşta gökten inen meleklerde yeşil sarık olduğu görülmüştür , bunlar geçer.Peygamber efendimizin sünnetidir cübbe , sarık.Şimdi oturur sana burda fıkıh ilminden bahsederdim de anlayacak kafa olacağını hiç sanmıyorum.

• islamda sembole gerek yok gozunle gordugun hersey Allahin eseridir zaten sembolu elinde kolunda degil yuregindeki imanla tasi

0|0
    0|0
    • yüreğimde zaten taşıyorum. ama boynumdada taşımak istiyorum.

• haç hristiyanlıktan önce birçok dinde kullanıldı. astrolojik/astronomik bir kökeni var link

0|0
    0|0
  • islamin sembollere ihtiyaci yok gordugun hersey Allahin yarattiklaridir onun eseridir cok istiyorsan hz. Alinin kilici var zulfikar onu tasi benim arabamin ön kisminda var

0|0
    0|0
  • Hilal den başka duymadım

0|0
    0|0
  • Hilal dir.Hilal şeklinde bir kolye takabilirsin.

0|0
    0|0
    • bunu biliyorum zaten onun için hilal dışında yazmıştım.

Kızlar Ne Diyor 4

• Neden ki? Sembole gerek var mı ?

0|2
    1|0
    • ben takmak istiyorum, rahatsız mı oldun?

• hayır ... ama islamiyette böyle simgesel metaryellerin yeri yok.

• ama sonuçta allah (c.c) yazılı veya hilalli bir kolye takmak günah falan değil.. yeri olması gerekmez günah olmadığı sürece. takmak hoşuma gidiyor.

• en güzeli Allah yazılı kolye benim de var çok seviyorum

0|0
    0|0
  • hilal dışında birşey duymadım

0|0
    0|0
  • hilal islamın sembolü değil sanırım. ay tanrısına benzerliğini öne sürmek için hilali örnek gösterir bazısı ama bazısı da türklerin sembolü ve sonradan islamın sembolü gibi benimsenmiş demişti.

0|0
    0|0
    • emin değilim ama bu sembol daha eskilere de dayabilir. ki bu olası. ama islam için, islamın ilk zamanlarında bu sembolün bir önemi olmayabileceği ve önceki alışkanlıkların bırakılması zor olduğundan zamanla yerleştiği de olasıdır. neyse araştırmak gerekli.:)

Yükleniyor...