Evlenirsem eşimin çalışmasını istemiyorum.

erkeğin kadınını çalıştırmak istememesi hakkında ne düşünüyorsunuz.

Güncellemeler:
aslında erkeğin illaki kadına çalışacaksın diye diretmesi,ben buna karşıyım.

0|0
26|10

En İyi Kız Görüşü

• elbetteki çalışmak kendimi iyi hissettiriyor,özgüvenim yüksek felan nebilim ne,ama şöyle bir senaryoyu kendime uyarlarsam eşim bana diyorki?,her koşulda,her durumda illaki çalışacaksın,kazandığının hesabı olucak ve hep çalışmaya mahkum hissediyorum kendimi bu davranışlarıyla.hiç evlenmim ben o zaman gerçekten ev arkadaşından ne farkı olacakki o kocanın ben öyle erkeği kocam deyipte gezdirmem yanımda,ben babamdan öyle gördüm,belkide geri kafalı diyorlar bize ama ben öyle erkeği gerçekten çok itici bulurum.ama çalıştığım için aşırı baskıcı davranırsada itici bulurum.iki türlüsünüde hazetmem.

0|1
    0|0
    • +1 :)

• biricik aşkım bu sadece bir senaryooo :)maalesef böyle erkeklerin varlığı mevcut itilmiş modeli ve ben fikrimi saçma bulan bayanlara beyan ettim.kadın hakkı başka,erkeğin acizliği başka genelleme şahsi bir görüş benimkisi.senin dışında ;) bu görüşüm tabiikisiiiiii.

• Biliyorsun sevgilinin ısını gücünü şirketini durumunu evlendiğimizde sen evde otur aksam kocani karşıla sıcak bi çorba bir bardak çay iki hoş sohbet yeter bana arada gel bana yardım et cok sıkılırsan ;)Özel sekreterim olabilirsin mesela :))bu arada saat kac oldu ask çıkarken ve eve girerken lütfen mesaj at :)

Kızlar Ne Diyor 25

• O kadını bir ömür bırakmayacağının garantisi var mı ?

0|1
    0|0
  • 5.000 ve üstü maaş alıyorsa ve sigortamı öderse sorun yok..

0|0
    0|0
  • buna erkekler namusunu korumak diyorlar iran da bile kadınlar çalışmaya başladılar kadını eve kapatıp cahil bırakırlar kadın bir talihsiz olayada dul kalırsa sokaklara düşer neden çünki rahmetli kadını cahil bırakmıştır bu gibi kadınlar eger çevresi yoksa fuhuş batagına düşer... allah sana akıl fikir versin

1|0
    0|0
  • yanı maaası ıyıyse esının yorulmasını ıstemıyorsa neden olmasın

1|0
    0|0
  • bencede haklsın bir bayan olarak kadın evinde turmalıdır,eşine hazır olmalıdır,ama çalışınca durum başka oluyo ve kıskançlıklar çıkıyo

0|0
    0|0
  • Her ay maaşım kadar para ve sosyalgüvenlik aidatımı öderse sorun yok ...

0|0
    0|0
  • eğer ki onun bütün ihtiyaçlarını karşıyalabiliceksen ve onu bn çalışıyorum diye ezmiyceksen aldığın maaşı direk evine götürceksen neden olmasın :)

0|1
    0|0
  • erkek arkadaşımda çalışmamı istemiyor özellikle de özel sektörde.Ben çalışmak istiyorum ve çalışıyorum.Çalışma diye dayatırsa çalışmak istemesem bile inadına çalışırım

0|0
    0|0
  • niye öyle düşünüyorsun ki ? evde gün boyu sıkılıp bunalacak . hem artık evlilikler de sorunlar çoğaldı yarın birgün bi aksilik olsa ayrılacak olsanız onun yaşamı zora girecek . tek taraflı düşünme bence nasıl rahat edecekse öyle yapsın bu seçimi ona bırakmalısın .

0|0
    0|0
  • ohhhh misss gibi ne güzelllll işteee herkes balıklama atlarrrr :)

0|0
    0|0
  • çok geri kafalılık ve bencillik olarak düşünüyorumm kadının elinden kimse çalışma hakkını alamaz...

0|2
    0|2
    • Ne alaka çalışan kadın daha çok aldatır.

• WaitM3 senin aldattığını düşünmen senin özgüven sorununla alakalı sen kendine güvenmiyosun diye eşinin yapmak istediklerine karışamazsın! +dipnot: aldatmak isteyen heryerde aldatır..

• kesinlikle katılıyorum sana FeelMyBreath:))

• hm bak bu güncellemendeki güzel bişey erkek dediğin böyle olcak arkadaş

0|0
    0|0
  • kıskançlıktansa başedilesi değil. yok eşim yorulmasın ben çalışır kazanırım''sa düşüncesi, saygı duyulası

0|0
    0|0
  • çalışmaya gerek yoksa maddi yönden gerek yok tabi evi ile ilgilenir tabi..

0|0
    0|0
  • neden? ...

0|0
    0|0
  • bu bir saçma düşüncedir

0|0
    0|0
  • Her ay maaşımı verebilecekse çalışmam.

0|1
    0|0
  • Keşkeeeee nerde kaldı bu zamanda öyle erler :(

0|0
    0|0
  • paran varsa canına minnet kadınların

0|0
    0|0
  • Çocuğum olana kadar çalısırım ama olduktan sonra ben çalışmam zaten otur çocuklarınla ilgilen :)

0|0
    0|0
  • 5 haneli maaş alıyorsa no problemo <3

0|0
    0|0
  • O da istemezse çalışmayabilir sen tek başına karar veremezsin gizlicik

0|0
    0|0
  • zenginsen kimseye muhtaç etmiceksen çalışmasın tabi..evde yatmak gibisi varmı...

0|0
    0|1
  • maaşı iyiyse sıkıntı yok

0|0
    0|0
  • valla kocam paralıysa bende çayımı demler oturur evde yayılırım canıma minnnet :D

1|1
    0|1
    • ya 10 sene sonra terkederse

• ne güzel

• valla güzel bi mesleğim var yeterince deneyimim ve tanıdığımda ama dediğim gibi kocamın durumu iyi ise çalışmak istemeyebilirim

Erkekler Ne Diyor 10

• Ataerkil geleneğini ve saçma erkeksi egomuzu yok etmemiz gerekiyor.Kadının çalışması her yönden olumludur.Erkek olmadığında çocuklara bakabilir, erkek hasta veya iş yapamayacak durumda olduğunda evi geçindirebilir vesaire her yönden iyidir .Kadın ve erkek fiziksel güç olarak eşit olmasa bile diğer her yönden eşittir.Sonuçta eşiniz eğer hamallık v.b. gibi fiziksel güç ve dayanıklılık gerektirecek bir şey yapmıyorsa ve bunu istiyorsa ona engel olmamanız gerekir ve destek olmalısınız.

0|0
    0|0
  • ben istemiorum ama yine de çalışıo, neyse hamile kaldı mı bırakıcağına söz verdi, çocuk 2 yaşına gelene kadar da çalışmıcam dedi. şimdi ben bi döllerim, çocuk 2 yaşına gelmeden bi tane daha... ohh plan tutar inş. bu arada 4 çocuk istiyoruz hemfikiriz :)

0|0
    0|0
  • Ben ne zaman gideceğimi (öleceğimi) bilmiyorum, kimse bilmiyor, o zaman çocuklarımı bakabilecek bir eşe emanet etmek istiyorum, o da (bence) çalışabilen biri olmalı. ama zengin olsam alırım arabasını çalışmadan gezsin tozsun derim bende çalışmassam daha güzel beraber gezeriz. oh ne güzel. hemen piyango bileti almak lazım.

0|0
    0|0
  • Hafız, elbet düşündüğün gibi birini bulursun. Aksini düşünen zülbiyelerin çemkirmesine neden ihtiyaç duydun ki?!

0|0
    0|0
  • Güncellemen doğru. Bir bayan kendi isteğiyle çalışmak isterse saygı duyar ve onaylarım. Çalışmamak istemesinide hak veririm. Çünkü bu konu bir bayanın kendi isteğiyle vermesi gereken kararlardan biridir.

0|0
    0|0
  • önce

neden diye sormak lazım

sonra

eşinin fikrini almadan karar vermen yanlış

beraber karara varırsanız saygı duyarım

1|0
    0|0
  • harbiden cok paran varsa esinde zaten calısmak istemez

1|0
    0|0
  • en iyisi çalşan hatunla baş edilemez

0|1
    0|0
  • yanlış bir düşünce...

0|0
    0|0
  • Kendi ayakları üzerinde durabilecek bir kapasitesi olmayan kadını istemiyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...