İdam mahkumlarından son mektupları hakkında?

Dün gece okumuş olduğum bu kitapta tüyler ürperten idam mahkumlarının yazdığı son mektuplar beni etkiledi diyebilirim, adalet,hak,denge ve dengesizlik, ölüm,ceza,suç kavramlarını birbiriyle nasıl bağdaştırırsınız, idam ne kadar doğruydu?

Güncellemeler:

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Gece gece okuyacak şdaha düzgün bişey bulamadınmı . Birileri bişey yapar , memfaat uyuşmazlığı sebebiyle güç sahibi bi başkalarının dediği olur . Güç ölen kişinin elinde olsaydı , kimbilir neler yapardı , düşünceleride farklı olurdu bu kesin . Bence çok basit.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Adnan Menderes'in haksızca idam edildiğini biliyorum

İdam edilmeden önceki son mektubunu okumuştum

Allah rahmet eylesin.

0|0
    0|0
  • bıze gelmez terorıstlerı bırakır kurekti saptı bi dava türetiriz aydınları atatürkçüleri vatana hizmet etmiş herkesi asarız onunda cılkını çıkarrız nasılsa yargı bırılerının elınde

0|0
    0|0
  • adamına göre doğrudur idam. mesela kücük bir kıza tecavüz edip öldüren veya apo gibi bebek katillerini idam etmek şart derim ben!

0|2
    0|0
  • idam olayında insanların yaşama hakkı elinden alınmamalı ancak hiç suçsuz birisinin canına kastetmiş ve karşı tarafımn yaşama hakkını elinden almış birisi içinde idam olmalı diye düşünüyorum. türkiyenin başına musallat olan terör olayı var. bunun başındaki kişi imralıda yatmakta şuanda. onun içinde yaşamalı diyebiliyorsanız daha birşey söylemek istemiyorum.

0|1
    0|0
  • kıssas diyorum her katil idam hükmünü seve seve kabul etmeli idam geri gelsin sevmeseler de olur.yanlız kendini savunma kaza vs.durumları iyi analiz edilmeli bunlarda yargının işi.

0|1
    0|0
  • düşüncesi yüzünden asılan insanlar oldu. bu ülkede başbakan asıldı. elbette bunlara karşıyım. ama idam cezası olmalı doğru kullanılmalı. öyle iğrenç suçlar varki bence onları işleyenlerin yaşama özgürlüğü diye bir şey yok.

1|1
    0|0
  • idam olmalı hırsızın eli küfür edenin dili ya da ne biliyim kökten toplu katliam yapsınlar

0|0
    0|0
  • İdam olmalı fakat yaptığı suçun ne kadar büyükse ve yaşamaya hakkı olmadığını düşündürüyorsa kesinlikle gelmeli.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bunun kararını biz veremeyiz bence. bir insanın hayatı hakkında bir kararı. yükü çok ağır olmalı. Bence elbette kötü insanlar ödüllendirilmemeli ama eceli gelmeden birinin yaşama hakkını elinden almak çok zalimce.

0|1
    0|0
    • imralıda bulunan içinde aynı şeyi mi düşşünüyorsun. normalde sana katılıyorum ama

• eceli gelmeden diye bir şey yok ecel o bahane ile gelmiş oluyor zaten

• teşekkürler +1

• İdam edilmesini istediğim biri var mesela.Bu durumda cani olmuyorumdur umarım.Ama o kişi haricinde kimse için böyle bir düşünce taşıyamam.Ben öldüremem ki ölmesini istiyim.Bir insanın öleceğini bilerek geçirdiği bir gece bile ölümden kötüdür.

0|1
    0|0
Yükleniyor...