Kapat

Jazz & Blues şarkı önerileriniz neler?

Lütfen sanatçının ve şarkının tam adını yazın. Kimisi "falancanın şarkıları da iyidir" yazıp geçiyor, hayat daha bir çekilmez oluyor...

Güncellemeler:
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim hem yeni yetenekler keşfettim hem de eskileri yâd ettim;)

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• 0|2
    0|0
    • buradan blues brothers'ı öğrenmiş oldum:) Chris Isaac - Wicked Game'in cover yorumu da çok güzeldir rock tarzı olsa da

• yok cover'ını da kendi söylüyor, neyse farklı zevkler olabilir tabii

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• Frank Sinatra- New York, New York

Frank Sinatra- My way

Amy Winehouse- Back to Black

Amy Winhouse- Valerie

Amy Winehouse- In my Bed

Louis Armstrong- What a Wonderful World

hatta Amy Winehouse un tum sarkılarını tavsiye ederimm

0|1
    0|0
  • Louis Armstrong - A Kiss To Build A Dream On

Stacey Kent- My heart stood still

Frank Sinatra - Leaving on a jet plane

Billie Holiday - what a little moonlight can do

Sophie Milman - I Can't Make You Love Me

Robin Mckelle-Mess Around

Raul Midon - If you`re gonna leave

0|1
    0|0
  • Amy Winehouse - Back to Black

Amy Winehouse - You Know, I'm No Good

Pek jazz tercih etmiyorum ama bunlar gerçekten sıkı şarkılar. ayrıca ''blackmore's night'' adlı grubun şarkılarını da beğenirler. fakat dinlemediğim için şarkı ismi veremiyorum.

0|1
    0|0
    • Ben vereyim şarkı önerisi Blackmore`s Night dan

link

• Ooo Ritchie Blackmore dinleyenler görüyorum. Rainbow'un çok güzel ve ünlü bir şarkısı vardı. Hatırlıyor musunuz? Bilen varsa söylesin de ben bi dinleyeyim ya canım istedi

• Tamam dostlar aklıma geldi Temple of the king. Siz de dinleyin kulaklarınızın pası atın:) link

• Gary Moore, Sade ve Miles Davis derim. Her şarkısı.

0|1
    0|0
  • Led Zeppelin grubunun Babe im gonna leave you, I cant quit you baby, You shook me, Dazed and confused, Since i've been loving you(bana kalırsa en guzeli) ve Kashmir.. Jazz degil ama Blues tadında şarkılar :)

0|0
    0|0
    • teşekkürler:) led zeppelin'i sevmiyorum pek, neden bilmem. kötü anılarım geliyor aklıma.

• gerçi benimde öyle sayılır ama yinede severek dinliyorum zaman zaman :)

Erkekler Ne Diyor 8

• Chat Baker'ın şarkıları olabilir Bill Evans, Jim Hall, Brad Mehldau,Dexter Gordon, Duke Ellington,Ella Fitzgerald,Leonard Cohen... Bu Jazz'cıların şarkıları sağlamdır..Blues olarak da Marvin Gaye, Ottis Redding,Aretha Franklin,Little Richard,Stevie Wonder,Ray Charles,James Brown,Eddie Holland,Bobby Darin,Barrett Strong,Chuck Berry,Ben E. King,BB King... Seç beğen al... =)

0|2
    0|0
  • Miles Davis - Hannibal link

Miles Davis - Summertime link (Favorim)

Miles Davis - Kind of Blue link

Miles Davis - Blue in Green link

İlhan Erşahin - Fly link

İlhan Erşahin - Freedom link

Sarah Menescal - Don't Speak link (Smooth Jazz seviyorsan öneririm)

Cazda favorilerim bunlar. Tabi sulandırılmış jazz yani folk, rock felan karıştırılmış jazz'danda bir çok parça önerebilirdim ama bunlar seni idare eder. Aslında arşivimi açsam tonlarca albüm var ama sana Miles Davis'in "Amandla" ve "Kind of Blue" albümlerini kesin öneririm. Miles Davis, Louis Amstrong gibi adamlar bu işin tanrılarıdır.

0|2
    0|0
    • Blues'a geçersek sana ancak John Lee Hooker, Howlin' Wolf, Buddy Guy, Santana gibi adamları öneririm. Santana aslında Latin Jazz/Blues icra eder ama süper bir adamdır.

Buddy Guy - Feel's Like Train link

Buddy Guy - First Time I Met the Blues link

Buddy Guy - I Put A Spell On You link

• john lee hooker'ı ve santana'yı ben de severim, santana gerçekten özgün ama yoruyor bazen. Hatta JLH ve Santana - Chill out benim de favorilerimden. Ama ev sevdiğim parçası

john lee hooker & bonnie raitt - i'm in the mood zaten gerçekten de insanı 'mood'a sokuyor:) Summertime'ı en iyi yorumlayansa Michael Bolton bence, ama Miles'ınki de tartışılmaz...

• andy timmons-electric gypsy

dave hole-don't say goodbye

glenn hughes-a right to live

john lee hooker-talkin' the blues

michael bolton-when a man loves a woman

steve ray vaughan-mary had a little lamb

diyim bende

0|1
    0|0
  • nina simone ölünce onunla birlikte jazzı da kalbime gömdüm.

link

0|1
    0|0
    • bu da nina'nın en sevdiğim şarkılarından biri tebrikler;) Ama ben en çok "I've put a spell on you"sunu severim

• Muddy Waters,Earl Klugh,George Benson. Willie Dixon, Howlin Wolf(Namı Değer Kurt), Ve geçenlerde kaybettiğimiz Gary Moore. Bu saydıklarım büyük üstadlardır. Earl ve George gençtir diğerleri hep çok eski sanatçılardır. Birçok ünlü bu şahısların eserlerini seslendirmiştir. Özellikle Eric Clapton tam bir Howlin Wolf hayranıdır.

Dostum jazz ve blues hastalıktır:) Bir dinledin mi bir daha bırakasın gelmez. Türkiyede çok Jazzcı yoktur. Hele bluescu hemen hemen hiç yok. Ama birkaç ünlü örnek vereyim yine de: Kerem Görsev, Jülide Özçelik, Birsen Tezer, Erkan Oğur ve Hasan Cihat Örter(Bu son ikisinin jazz albümünü bulamazsın kayıtları vardır) Ancak diğerlerinin albümü var. Bunların hepsini tavsiye ederim.

0|1
    0|0
    • Yavuz Çetin i de ekleyelim mi? link

• Hasan Cihat gitar kırmaya çalışırken yere çakılan değil mi? :D

Yazdığın isimler güzel isimler. Dinlemenizi tavsiye ederim.

• ahaha hhiç öyle bişey duymadım dostum:) Hakikaten olmuş mu? Ama eskiden gitar öğrenmek isteyenlere gitar dağıtırlardı Asım Can Gündüzle:) kırmaktan ziyade dağıttığı günleri hatırlıyorum:))

• koop island blues hello my love ... Bi kere dinledikten sonra yorumunu yaz, bekliyorum :)

0|1
    0|0
  • The Commitments - Mustang Sally

0|1
    0|0
  • gülçin-yastıklara sarılıp yatar mıydın akustikhane versiyonu

0|0
    0|0
Yükleniyor...