Arkadaşlar bir bakar mısınız?

Arkadaşlar dün spora başlıyayım dedim güzelce ısınma hareketleri yaptım daha sonra 50 squat 30 mekik çalıştım 10 tane 1 set tamamlayacak şekilde bugün bir uyandımm heryerim ağrıyor kıpırdamakta zorluk çekiyorum ne yapmalıyım veya ben her spor sonrası bu şekilde acı mı çekicem?

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• Yaptiklarini daha az sayiya dusurerek yapmaya devam et aciyla spor yapmak daha faydali zamanla gecick hamlik gidinxe serleri arttir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Hamsin. 1 hafta sonra düzelir. böyle olmaz. Kasların uyanıyor onun için

0|0
    0|0
  • evet antrenmanların sonrasında ertesi gün böyle acı çekersin bu hamlığın ve antrenmanın verimli geçtiğinin göstergesi gitgide azalacak bu ağrın sıcak bir duş iyi gelir

0|0
    0|0
  • Hamlik tan dolayi 1 adet kas gevsetici al birdeyin kalmaz baslangic oldugu icin boyle sonrasinda kendini superwomen sanarsin :)

0|0
    0|0
  • İlk günden o hareketleri yapmanı hoca mı söyledi? Kendin mi yaptın? 5 set squat? Kim verdi bu programı?

0|0
    0|0
    • Kimse vermedi ben biraz fazla yüklenmişim kendıme :D

• Bir hoca eşliğinde yapılır bu iş. Kıçım taş olsun diye direk squat girilmez. squat ileri düzey bir harekettir. Genelde ilk 1 ya da 2 hafta vücut hamlığını azaltacak kardiyo yapılır. İyi ki kırmamışsın g. tünü.

• hiç yapmadın vücudun ham ondan ilk başlayan herkeste olur bir de ilk günden çok ağır gitmiş sin yavaş yavaş arttır sayıları bir anda çok yüklenirsen zarar verir. ama sporu bırakma iyi yoldasın

0|0
    0|0
  • Aşırı derecede fazla. yüklenmişsin.1 hafta ağrır her yerin ilk ay sadece alışmak için azar azar yap.

0|0
    0|0
  • Alışık değilsin tabi 1 gün daha bekle sonra birdaha yaparsan alisirsin

0|0
    0|0
  • Zamanla geçer

0|0
    0|0
  • zamanla alışacaksın ama neden ilkinde bu kadar zorladın ki kendini :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• ağrı kesici içmezsen 1 hafta çekersinn

0|0
    0|0
  • Hamlamışsınız birden bunları yapınca vücut normal olarak karşılamıyor hafiften başlamalıydınız veya bir uzman fitness hocasına sorarak hareketleri öğrenebilirsiniz

0|0
    0|0
  • Vücudun hamlamistir normal ama squat 3×15 yap birden 50 yaparsan cok fazla

0|0
    0|0
  • Kaynar suda duş al.

0|0
    0|0
  • Ilk zamanlarda olur boule gecer korkma

0|0
    0|0
  • 3-5 güne geçer alışırsın