Başkaları sizi beğenmese üstesinden gelirsiniz de ya kendi aileniz bile sizi beğenmiyorsa ne yaparsınız?

İyiakşamlar öncelikle. Ben bir sanayici ve siyasetçinin oğluyum. Aileme ait PVC Boru profil fabrakası çelik haddaneleri ve bir otel var. Yani baya zengin bir işadamının oğluyum. Babam 22. dönemde seçilmiş en genç milletvekillerinden biriydi. 23 ve 24. dönemdede seçildi. Babamda insanlara karşı olağan üstü bir hitabet yeteneği var ama birde beni görseniz yapacak bişey yok ben böyleyim bana soğuk olduğumu donuk olduğumu söylüyorlar ve evet ben aşırı pasif biriyim.

Annemde avukat konuştu mu mangalda kül bırakmaz ama nasıl böyle bir ailenin oğluyum inanın bilmiyorum. Birde ablam var ablam karakter olarak aynı babam onun gibi atak konuşmasını bilen hırslı biri. Ve biliyormusunuz ailem ben pasif biri olduğum için hiçbir zaman beni kendine layık görmedi. Taşıdığım soyad hariç ailemle ortak yanım yok. Ailem böyle varlıklı güçlü bir aile olarak tabiki daha atak konuşmasını bilen bir erkek çocuk isterdi ama olmadı ne yapabilirim. Bugünde annem konuşurken duydum. Şirketteki işlerin bir kısmını Melda'ya bırakacağız Metin'de gelir gider işte zaten o pek beceremez bu işleri dedi. Yani bugüne kadar annem ve babamın gölgesinde yaşadım ileridede ablamın gölgesinde yaşayacağım. Beceriksiz ve işe yaramaz olarak görülmek bir insan için çok acı.

Yerimde olsanız ne yapardınız? Aileniz bile sizi beğenmese?

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• yaw beşik ulemalığı tutmayalı yıllar oldu beh. konu biraz zor kabul ettim ama sen sana bakan insanlar gibi kendi eksikliklerini ayıklayıp hadi bakalım buyur dersen bu iş yürümez. biraz onların kusurlarını kendi gözlerine sok derim. Allah insanı bir teraziyle (psikoloji) birlikte yaratmasaydı mazallah canavar olurdu diyorum. o terazi ne zaman nasıl ağır basar bunu özgüveni tavan yapmış insanlar bile bilemez. her insanın bir ince ayarı vardır kendini dekoder gibi düşün. onlar senin ince ayarınla oynamış çeken kanallarını bile görmüyosun arkadaşım. he illa ben ne yapayım diyorsan bunu ayıp bi şey olarak sayma ve bir uzman ile konuş gerçekten bir insana işin uzmanından başka kmse yardımcı olamaz. tabi maneviyat da sana ayrı bir güç verir diye düşünüyorum ben. Sizin ailenin de temel problemi BENCE aranızdaki tüm ilişkilerin maddileşmesi ve bununla birlkte çürümesidir. duayı elden bırakmayın:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• boyle bir donemden gecmistim. sonra sinava tekrar girip turkiye derecesi yapinca ailenin sevilen evladi sifatina layik goruldum. her sey onlarin onemsedikleri seyler onlari verebilmekte gizli.

0|0
    0|0
  • kendimi geliştirirdim durmadan.bol bol kitap oku et

0|0
    0|0
  • sevdiğin işi yapmalısın,yoksa kariyerin bi sikim olmuyo benden söylemesi.

0|0
    0|0
  • Özgüven eksikliğin mi var? Neyden kaynaklanıyor bu sorun?

0|0
    0|0
    • Özgüven eksikliği var ama buda ailemin beni eğenmeyişinden kaynaklanıyor.Küçüklüğümden beri hiç taktir edildim başarım ödüllendirilmedi.Hep eleştirildim.Giydiklerimi eleştirdi ailem hareketlerimi eleştirdi.Eskidende beceriksiz olarak görülüyordum ailede hala öyle görülüyorum ve bu b,r yaştan sonra insana çok fazla koymaya başlıyor.

• Onları bu kadar takma her dediklerini bu kadar önemseme. Paran var pulun var şu genç yaşında gez, toz, eğlen... Sen başkalarının istediği şekilde olmak zorunda değilsin, kendin ol. Sonuçta seni böyle yetiştiren ailen suç onlarda. Kendine bir hedef belirle onda başarılı olmaya bak.

Erkekler Ne Diyor 2

• valla su yazdıklarını okudum da kardeşim kelimeleri kullanma seklin hitap tarzın gayet düzgün kendine haksızlık etme o kadar bence sadece biraz özgüven eksigin var o kadar yoksa sende potansiyel var kardesim

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim kardeşim sağol ama ne bişleyim bende kendimi suçlu hisediyorum biliyormusun babama öye bir adama layık bir çocuk olamadığımı düşünüyorum hatta kendimi komple o aileye yakıiştıramıyorum bazen.

• öyle düşünme hic hacı aileleri memnun etmek mümkün değildir sen cabalarısn ama onların kafasında kurdkları evlat imajı vardır bir hareketinleo imajın dısına cıkarsın bgüne kadarki basardıklarının yaptıklarının gözlerinde degeri kalmaz cok gözlerini hep en iyisini benim evladım yapmalı hırsı bürümüstür bi bakıma iyiligini isteselerde aslında sana öyle yaparak ne kadar zarar verdiklerini düsünemezler bence sen kendi dogrularınla hareket et ne düsündüklerini fazla takma derim

• Kendinden başka kimse bilemez.

0|0
    0|0
Yükleniyor...