Nasıl birine ‘seni seviyorum’ deyip birkaç gün sonra bir başkasını sevebiliyorsunuz?

Daha önce hiç sevgilim olmadı bu yüzden aklım almıyor, nasıl birine ‘seni seviyorum’ deyip birkaç gün sonra bir başkasını sevebiliyor sunuz? Kaç tane kalbiniz var sizin? Mutasyona mı uğradınız yoksa? Sensiz yaşayamam ölürüm dediğiniz insanların yerine nasıl bir başkasını koyabiliyor sunuz ki? Eğer gerçekten sevdiyseniz – ki öyle diyorsunuz… Neden, nasıl bitiyor!? Sonsuza kadar seni seveceğim sözünü kaç kişiye birden verdiniz? Sevmek bu kadar kolay, yaşadığınız gibi basit olsaydı, Allah kullarını kendisini sevmekle sınar mıydı?

0|0
4|20

En İyi Erkek Görüşü

• cevap basit: insanlar sevgi ile aşkın ne olduğunu bilmiyorlar. bunları da hormonlarının verdiği hareketlerle karıştırıyorlar. sevmek cinsel duygular olmadan olmalıdır. şöyle söyleyeyim daha rrahat olur. kişinin dış görünümü değil içi sevilmeli. netten tanışıp birbirlerinin yüzünü görmeyen ama birbirlerine delicesine sözler söyleyen iki kişiyi ele alalım. bunlar bir gün buluşmaya karar veriyorlar ve o gün geldiğinde çiftlerden biri öbürünü beğenmiyor. işte burada söyledikleri o sevgi sözcükleri yavan kalıyor.

ya da 10 yıllık evli bir çift düşünün. gün geliyor çiftlerden birinin yüzünde trafik kazası sonucu kalıcı hasar oluyor. ya da ayakları kopuyor. terkedilmeye maruz kalıyor.

başka bir örnekte şu sıralar cinsellik yüzünden boşanan bir sürü çift var. demekki sevgi dedikleri şey hormonlardan ibaretmiş.

1|1
    0|0
    • Yani özetle bu devrin aşkları gerçek aşkın yakınından dahi geçmiyor :))

• öyle vesselam :D

Bu da kapanış olsun ..

Ey Gönül...!

Hakk'a aşık olmayanın,

Aşk'a hakkı olur mu?

Hz Mevlana

• ooo ! bak bu tam süper oldu. Teşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 19

• her kelıme kalpten cıkmaz eger cıksaydı dunya boyle olmazdı sevıyorum kelımesı yalama olmus dudaklarda sorsan herkes sever ama gercek seven sayılıdır nıyemı kımısı menfaat kımısı guzellık kımı prım kımı un kımı sehvet asıgıdır gercek sevgı menfaatsızce olandır sen bıle bılmıyeceksın nıye sevdgını sevgı oyle bı seydır kı akıl ne zaman ısın ıcıne gırse hersey sarp sarar dedgın kısıler kalbıyle degıl aklıyla sever kımı de olmayacagını bılsede kımın ne dedgıne bakmaz acı ceksede pesındedır 3 5 gunluk askları aramaz bır sevgı sebebsızse gercektır budur mevzu saygılar.

0|0
    0|0
  • insanlar gerçekten sevmiyorlar.artık sevgiler bile yapmacık. bu hayatta hep güzel şeyler olacak diye bir kaide yok tabiki bazen evlendiğin veya sevdiğin kişiyle kötü zamanlar hatta kavgalı günler bile geçirebilirsin. çoğu zaman bireyler en ufak bir kavgada veya tartışmada hemen ayrılığı düşünüyorlar.hatta bazen maddi sorunlar ayrılığa neden oluyor.bu da sevgilerinin ve aşklarının gerçek olmamasından kaynaklanıyor. gerçekten sevse ne kavga eder ne de tartışmayla veya kavgayla sevdiğini bırakır.ne de ufak bir bahaneyle sevgiye son verir.

0|0
    0|0
  • bir kalp bütün dünyayı sevebilir sende mevlana hoşgörüsü yok yobaz seni :)

2|0
    0|1
  • once bi sevgilin olsun da sonra dunya kac bucak, kac tane kalbin, kac tane kalp kapakcigin var anlarsin

0|0
    0|0
  • Birkaç gün sonra yapmıyoruz o işi hepsine aynı anda ''seni seviyorum '' diyoruz yani hepsi kalbimizde yaşıyo :)

Not:Kafamın içinde kırk tilki dönüyor , kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor :)

0|1
    0|0
  • bunları düşünürsen cevabı bulamazsın çünkü cevabı olmayan sorular. eski gerçek sevgiler, temiz aşklar yok artık.

0|0
    0|0
  • emin ol öyle diyenlerin bi tane bile kalbi yok.. hepsi sahtekar.. sevmek seviyorum demek değildir..

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • bazen seni seviyorum cümlesi zoraki söylenir ilişkiyi yürütebilmek için belki sevebilme umudu

0|0
    0|0
  • bunlar emeklemeden koşmaya çalışanlar

0|0
    0|0
  • alışıyo insan bir süre sonra...

0|0
    0|0
  • nokta atışı derler ya:) aynen öyle . cidden bravo doğru düşünceler bunlar.

0|0
    0|0
  • Sistem , o güzelim aşkı da kendi pis işlerine çekti.

0|0
    0|0
  • dostum hayatım boyunca 2 kişiyi sevdim

0|0
    0|0
  • külli yalan bu sensiz olamam edebiyatları

0|0
    0|0
  • aynı anda 3 kısıyı sevebılıyorum 3 tane kalbım var daha fazla da olmasını ısterdım

0|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum ben bugüne kadar kimseye seni seviyorum demedim bi ara çocukken bi sevgilim olmustu o da saçma sapan bişeydi çocukluk işte zaten onda bile dememiştim utanmıştım :) bana göre insan hayatı boyunca sadece bir kişiye seni seviyorum diyebilmeli ama bazı istisna durumlar var tabi..

0|0
    0|0
  • anlarsan bnada anlat bi ara ki sevgilmn nedn byle oldugunu anlaym

0|0
    0|0
  • Birine Seni Seviyorum Dersin Oda Derki Ayrılalım .. Daha ne bekliyorsun o sevenden bacım :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Açıkcası bu sorunun cevabını kendımde buldum.

Önceki erkek arkadaşımı gerçekten sevdiğimi zannediyordum, ölüyorum o yokken diyordum. Sonra benden yrıldı ve başkasıyla evlendi (eski kız arkadaşıyla)

Kendıme yenı bır hayat kurdum yeni bir okul, yenı arkadaşlar ve yenı bır memleket Mersin. Burda öyle bir insanla tanıstım kı, bu kadar çok sevebileceiğimi bilseydım 21 yasıma kadar onu arar dururdum. Evet küçük olabilirim fakat aşkın ne demek oldugunu anladım.

Nasıl sevebliyorsunuz demişsin. Nasıl mı seviyoruz; senle ilgileniyor sen onla ilgilnıyorsun her açıdan birbirinize destek oluyorsunuz bir süre sonra eskide ne varsa unutup sadece o oluyor. Aşık oluyrsun, eğer aşktan öte birşey varsa o oluyor.

Sevmek sadece seni eviyorumla gösterebilecek birseşey değil bence. Eğer senle lgilenip düştüğünde kaldırıyorsa sana sahip çıkıyorsa ve seni düşünüyorsa bu sevgidir aşktır. Hayat mutlaka ınsanlara ikinci bir şansı tanır.

0|0
    0|0
  • Valla benim 1 kalbim var yarısı Rihanna'nın, yarısı çikolatanın.

1|1
    0|0
  • yanılgı bnce sevdiğini sanmak yada alışkanlık bağzılarıda hoşlanır aşık oldugunu zanneder takii ayrılana kadar.

0|0
    0|0
  • benim hiç sevgilim olmadı ama bu zamana kadar çok sevdim. neden sevgi duymak zormuş gibi bakıyorsun ki.

0|0
    0|0
    • yani farklı kişileri sevdim. anlaşılmayacak bir şey değil bence.

Yükleniyor...