Ölüm soğukluğu nedir? Bir yakınınız vefat ettiğinde bunu hiç hissettiniz mi?

Ölüm soğukluğu nedir? Bir yakınınız vefat ettiğinde bunu hiç hissettiniz mi?

0|0
14|8

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• hissettim...

0|0
    0|0
  • evet kskatı olup buz gibi oluyorlar :((

0|0
    0|0
    • ona ölüm sertliği diyorlar ölmeden önce 15 dk kadar başlayıp öldükden sonra 5 yada 6 saat içinde sona eriyor ondan sonra artık hücre içindeki bakteriler senin bedenini içeriden cürütmeye başlıyor ortalama 48 saat içinde vücütta kalan kan yavaş yavaş süzülüp göbek bölgesinde birikip göbekte şişmeye neden oluyor sonrasında oradaki bakteriler karın zarı ve deri patlatıp cürüme olayını başlatıyorlar ve 30 gün için vücud saran deri kemiğe sarılıyor ve oda 15 günde yok oluyor

• sağol bilgi için ama buunları biliyordum. ölüm soğukluğu ölüm sertliği ile beraber görüldüğü için öyle dedim

• Evet bilirim bahsettiğin şeyi , çok tecrübemde oldu ,ilki 9-10 yaşlarındayken komşumuz öldüğünde olmuştu ...

0|0
    0|0
  • annem hissetmiş görmüş de ben ölüye bakamıyorum etkilenirim

0|0
    0|0
  • hiç hissetmedim

0|0
    0|0
  • Babamı kaybettıgımde hıssetım halende acısı ılk gun kı gıbı duruyor.

0|1
    0|0
    • Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Bende babamı kaybedeli 10 yıl oldu.

• Amin.Senınde başın sağ olsun,Mekanı cennet olsun. En buyuk acı o bence bılmıyorum anlatılamaz bırsey. Bıde babamla aram bozuktu onu bırakıp ıstanbula gelmiştim en son telefonda kızım sevıyorum senı dön demişti gıtmedım yanına şimdi acısını öyle çekıyorum kı anlatamam her hafta mezarına gıdıyorum ınsan kaybedince anlıyor değerini..

• Hayatta böyle işte bir şeyleri kaybettiğimiz zaman değerlerini o zaman mı anlayacağız? Çok şükür benim öyle bir durumum yoktu. Allah yardımcın olsun.

• Öyle bir acıdır ki acı çektiğini bile hissedemezsin. Hislerini kaybedersin. Bir yanını kopartıp toprağa gömersin. Birdaha asla eskisi gibi olmaz hayat..

0|0
    0|0
  • Ölümün soğuklugu her an yanında olamayacagını bilmektir keşke dedirten tek şey ölümdür dedem keşke hayatta olsaydı

0|0
    1|0
  • Unuttuğum duyguları tekrar hatırladım soru sayesinde , hissizleştim şu an.

Çok kötü çok.

0|0
    0|0
  • Hissettim. Tahta gibi kaskatıydı. Sarı ve şişmişti.

0|0
    0|0
  • Hiç görmedim hissetmedımde

0|0
    0|0
  • Kedim öldüğünde hissettim kucağıma almıştım

0|0
    1|1
  • ayakları buz keser hayattan koptuğunu anlarsın ve yanında sadece bedeni kaldığını da . bu soğukluk evden çıkana kadar değil çıktıktan sonra da devam eder .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• link öldükten sonra olan safhalar

Öldükten Sonra Ne Hale Geleceğinizi Hiç Düşündünüz mü?

Zaten gömülmenizle birlikte bedeniniz hem içten hem de dıştan gelen etkilerle hızlı bir parçalanma sürecine girecek.

Vücutta oksijen kalmayacağından, bir süre sonra mikroplar faaliyete geçerek bedene yayılacaklar.

Karında toplanan gazlar cesedi şişirecek ve bu şişlik vücudun her tarafına yayılarak, bedeni tanınmaz hale getirecek.

Bundan sonra gazın diyaframa yaptığı basınçtan dolayı ağızdan ve burundan kanlı köpükler gelmeye başlayacak.

Çürüme ilerledikçe kıllar, tırnaklar, avuç içleri ve tabanlar yerlerinden ayrılacaklar.

Bu dışdeğişmeyle beraber, iç organlarda da (akciğer, kalp ve karaciğerde) çürüme başlayacak.

En korkunç olay ise bu noktada gerçekleşecek; karın bölgesinde toplanan gazlar deriyi zayıf noktasından patlatacaklar ve bedenden tahammül edilmez derecede pis kokular yayılacak. (Ölü insan kokusu, dünyanın en iğrenç kokularındandır.)

Bu süre içinde kafadan başlamak üzere, adaleler de yerlerinden ayrılacak.

Cilt ve yumuşak kısımlar tamamen dökülecek ve iskelet gözükmeye başlayacak.

Beyin tamamen çürüyecek ve kil görünümünü alacak, kemikler bağlantılarından ayrılacak ve iskelet dağılmaya başlayacak...

Bu olay, ceset bir toprak ve kemik yığını haline gelene kadar böylece devam edecek.

"Ben" sandığınız bedeniniz böylelikle korkunç ve iğrenç bir şekilde yok olacak. Geride kalanlar sizden söz ederken, topraktaki tüm kurtlar, böcekler ve bakteriler sizin etlerinizi kemirecekler.

Eğer bir kaza sonucunda ölür de, gömülmezseniz, o zaman çok daha feci bir manzara ortaya çıkacak. Bedeniniz, sıcak havada açıkta kalmışbir et gibi, kurtlanacak, birkaç gün içinde bir kurt yumağı haline dönüşecek. Kurtlar, son et parçasını da yiyene kadar iskeletin kıvrımları arasında dolaşacaklar.

Böylece "en güzel bir biçimde" yaratılmışolan insan hayatı, olabilecek en korkunç biçimde sona erecek.

0|0
    0|0
  • Gerçek anlamda bir süre sonra insan vücudu hemen soğuyor, ölü morlukları oluşmaya başlıyor yere temes eden bölgelerde.Mecazi olarak yakınımızı kaybetiğimizde ki durumu herkez yaşamıştır berbat bi durum..

0|0
    0|0
  • can ilk başta ayaktan çıktığı için, vefat edecek insanın ayakları soğur buna dikkat edersen ne olduğunu görürsün..

0|0
    0|0
  • 2 sene önce dayım vefat etti hiç bir üzüntüm olmadı hatta çokta severdim kendisini.

ama ne bileyim

Biz sahte dünyadayız onlar gerçek dünyaya göçüyor aslında üzülmekte bazen saçma geliyor bana

0|0
    0|0
  • :) Dünkü sınav konumdu. İyi tesadüf oldu bak :) Kasılan kasın gevşemesi için ATP gerekli ama ölünce hücrede ATP olmuyor ve kasılan kaslar gevşeyemiyor. Ölü katılığının nedeni bu

0|0
    0|0
  • vücut sıcaklığı olmayan bir insan, oda sıcaklığından bile çok düşük bi sıcaklıktır ölüm soğukluğu

0|0
    0|0
  • evet ben hissettim

0|0
    0|0
  • hissetmedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...