Hergün kas çalışmak zararlı mı?

beyler , bayanLar ben hergün 50 şınav 50 mekik ve 5 kglık dambıl kaldırıyorum 50 kere falan , hergün yapsam bir sıkıntı olur mu yoksa devammı kenndimi fazla yormuyorum.

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum mantigi basit anlatiyim sana. bir gun calisirsin bir gun dinlenirsin. hergun yapma yani. sonra 3x 10 yap setleri baktin setlerin hepsini cikariyosun tekrar sayilarini arttir. set aralarinda 1 dk dinle. bunlar snav barfix ve mekik icin. dambillarla yine 3x10 yap ilk set hafif ortanca da biraz zorla son sette en agiri gir ama 10 tekrarida tamamlamaya calis. baktin setler cikiyor agirliklari arttir. setler arasi en fazla 1 dk dinlen. saygilarimla

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 7

• Kolunda çatlaklar cikarsa gorursun. Sporun işe yaramasi için vucut dinlenmesi cok onemlidir hergun yapma

0|1
    0|0
  • haftada en az 2 gun dınlendırmek gerek mekık hergun cekebılırsın ama buyuk kas gruplarını dınlendırmen lazım

0|1
    0|0
  • Her gün ağırlık antrenmanı çalışılmaz. Sanıldığı gibi kas çalışırken gelişmez, aksine ağırlık çalışırken kas yıpranır ve dinlenme sürecinde aldığın besinle birlikte gelişim sağlanır. Sen kasa dinlenme imkanı sunmazsan gelişim elde edemezsin.

0|0
    0|0
  • Ilk asamada surekli yaparak vucudunu alistirmalisin. Sonraki surecte haftada 4-5 gun yapsan yeterli.
    Zaten cok agir bir spor yapmiyorsun o yuzden fazla kafana takmana gerek yok. Yap sen hergun sporunu :)

0|0
    0|0
  • zararlı dinlendirmen gerekiyor yoksa kas yıkımı olur

0|0
    0|0
  • Olmaz

0|0
    0|0
  • cok zararlı

0|1
    0|0
Yükleniyor...